Skocz do zawartości

Zasilanie - czy zasilacze i kable grają? clickbait


Nicodem

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do ludzi słyszących kable. chciałbym sobie coś sprawdzić. Jaki polecacie kabel zasilający co ma silną podstawę basową? Osobiście użytkuje bardzo dobre kable jakimi są Wireworld Silver Electra, ale zauważyłem też, że odrobinkę odchudzają dźwięk i są lepsze do cieplej grających systemów. U mnie jest bardziej neutralnie.

 

Kabelek powiedzmy do 3k zł za metr, bądź 1,5 metra. 

 

Dzięki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZMożna i 10x taniej :)https://artaudio.pl/pl/p/-KABEL-ZASILAJACY-TAGA-HARMONY-TPC-TS-1m/800

Sam taki właśnie mam i polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to będę sprzedawał swój, właśnie ten który wstawił kolega @pabloj powyżej :)

Edytowane przez Weird_O
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Pytanie kieruję do ludzi słyszących kable. chciałbym sobie coś sprawdzić. Jaki polecacie kabel zasilający co ma silną podstawę basową? Osobiście użytkuje bardzo dobre kable jakimi są Wireworld Silver Electra, ale zauważyłem też, że odrobinkę odchudzają dźwięk i są lepsze do cieplej grających systemów. U mnie jest bardziej neutralnie.

 

Kabelek powiedzmy do 3k zł za metr, bądź 1,5 metra. 

 

Dzięki. 

 

 

Zdecydowanie Yarbo SP-1100PW Przy dobrej konfekcji (zaciskanie) i odpowiednim połączeniu ekranów ten kabel to istna petarda! Mam w końcówce mocy i w pre/DACu. Podrasowane czarne tło, bardziej wyraźne każde pasma, i piękny wibrujący bas. Nic nie odchudza.. trochę ugrzecznia - ale zdrowo!

 

Ja robiłem na plastikowych wtykach (bo cena :P

 

DSC_7766~2.JPG

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Weird_O said:

Jak coś to będę sprzedawał swój, właśnie ten który wstawił kolega @pabloj powyżej :)

A na co zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pabloj napisał:

A na co zmienia?

 

Na kabelek by @majkel :)

i to wystarczy. Jestem sceptykiem jeśli chodzi o kable zasilające w systemie słuchawkowym. Słuchałem sporo drogich kabli zasilających, w tym sulka i u mnie w torze nie słyszałem żadnej różnicy, a już na pewno nie takiej, która uzasadniała by zakup w tak wysokiej cenie. Tzn. nie twierdzę, że u kogoś zmiana kabla zasilającego nie może przynieść zmiany, jedynie, że u mnie tych zmian nie słyszałem z czego bardzo się cieszę, bo nie muszę wydawać siana na powyższy :)

Co innego jeśli chodzi o tor stacjonarny, tutaj potrafiło się zmienić sporo, nie zawsze na plus ale to kwestia preferencji, tak czy siak zmiana była słyszalna.

 

 

 

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, NuYam napisał:

@MichalZZZ

U mnie do dacka sprawdza się WW Silver Electra a do wzmacniacza WW Electra.

Jeśli dac za bardzo świergoli to wtedy do dac też daję Ww Electrę.

Jeźli to nie wystarczy to może jakiś kondycjoner prądy przed?

 

Zwykła Electra bardziej dociąża brzmienie? Zauważyłeś różnice w basie między Electrą a Silver Electrą? 

 

Kondycjonera chyba nie potrzebuje. Prąd mam czyściutki. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejako w temacie, choć mój wpis dotyczy reduktora składowej stałej sieci zasilającej, tzw. DC-blockera Tomanek DCB-1. Otóż od jakiegoś czasu planowałem sprzedać DC-Blocker Tomanka, bo w systemie słuchawkowym nie mam tradycyjnego transformatora. Wczoraj na próbę podłączyłem system do zwykłej listwy - nawet nie komputerowej, żadnych filtrów, tylko przedłużacz - no i niby grało ok, ale czegoś mi brakowało. Po ok. pół godziny słuchania podłączyłem sprzęt z powrotem do DCB-1 - no i okazało się, że jednak to "dziadostwo" wpływa korzystnie na dźwięk, łatwiej się słucha muzyki, bo dźwięki są jakby wyraźniejsze, szczególnie ciche dźwięki są lepiej wyodrębnione z tła. Jestem mocno sceptyczny wobec wszelakich kondycjonerów i audiofilskich listew (listwy komputerowe - moim zdaniem - degradują dźwięk), ale tutaj muszę się poddać: nie sprzedaję DCB-1, zostaje u mnie w roli kondycjonera. Ma tylko jedno gniazdko, więc korzystam z rozgałęziacza na dwa gniazdka (podłączam tam źródło i wzmacniacz słuchawkowy), ale takiego solidnego, warsztatowego, no jest i czarny - pasuje wyglądem do DCB-1 ;) 

W sumie jestem nawet rozczarowany, bo liczyłem na gotówkę, którą wydam na kilka płyt CD - ale cóż zrobić, wobec takich efektów ubocznych działania urządzenia, które miało tylko eliminować niepożądaną składową stałą napięcia 230 V. 

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/26/2022 at 9:18 AM, MichalZZZ said:

Zwykła Electra bardziej dociąża brzmienie? Zauważyłeś różnice w basie między Electrą a Silver Electrą? 

 

Sprawdzę w weekend jak to z tym basem jest we wzmacniacziu przepinająć elektrę i silver elektrę, a w dacku będe  miał zwyklą. Nie odpowiem Ci teraz, bo nie pamiętam dokładnie, a dawno już robiłem porównania.

Generalnie zwykłą elektrę wolałem we wzmacniaczach, a silver w dackach, ale też nie zawsze, najczęsciej u mniebyło tak  lepsze były same zwykłe Elektry w torze.

To skomplikowane, bo ja jescze przed moimi elektrami w torze mam jeszcze jedną elektrę tylko starszą i dwie listwy , jedmą merlin audio black widow., druga WW. Mam też srebrny kabel wspólosiowy i srebrne kriogeniczne diy interkonekty. Zwykła  elektra jest też aktualnie w komputerze. Mam jedną silver elektrę i dwie zwykłe i ta jedna starszą. Na początku powiem szczerze. że nie lubiłem silver electry, bo była za jasna dla mnie, natomiast zwykła electra jest taka bardziej poprawna muzycznie i muzykalniejsza i wydaję mi  się, że ma lepszy bardziej soczysty bas, ale to też zależy np jaki mam kabel między zasilaczem liniowym a wcacniaczem, czy srebrny czy miedziany🤣. Najwięcej też o kablu mogę powiedzięc, gdy słucham na staxsach a badany kabel jest wpięty pod zasilacz liniowy do staxów, a teraz aktualnie takiego nie mam, dlatego sprawdzę na ortodynamikach na których wszystko wolniej dochodzi do świadomości🤣 .

 

Najlepszy bas w dacu z moich doświadczeń, był wtedy gdy sekcja analogowa daca nie miała sprzężenia zwrotnego i była w pełni dyskretna, albo na lampach tak jak mam teraz, czyli też dyskretnie i bez sprzężenia. No i klasa A. Wtedy było mięsiście i potężnie.

Edytowane przez NuYam
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYam

 

Więc to może być przyczyną, dlaczego mam wrażenie, że mój system gra ost. odrobinkę jaśniej i zgubił gdzieś tą wagę basu. Może tu leży przyczyna lżejszego basu. Niimbus na stockowym kablu ten dźwięk miał jakby bardziej dociążony. Na Silver Elektrze jest natomiast czyściej (zwłaszcza wokale), bardziej przejrzysto i rozdzielczo. Góra też jest bardziej zaakcentowana. To są główne zalety tych kabli, ale odnoszę też wrażenie, że odchudzają i nieco rozjaśniają przekaz. Dlatego pisałem, że są to lepsze kable do cieplej grających systemów. Ciekawe jakby taka Silver Electra pasowała do DACów R2R.

 

Silver Electry mam wpięte do DACa, wzmaka i listwy. Spróbuję z ciekawości wrócić do stockowych i sobie zrobić taki ślepy test, ale to dopiero za jakiś czas. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem sporą odpowiedź i mi się skasowała. Więć krótko🤣

 

Za dużo Silver Elektry zmiksować trzeba z basowym kablem lub przepiąć na basowszy.🙃

 

Matriź X sabre część analogowa mogłaby być lepsza, teraz jest na zintegrowanych opampach, pewnie ma sprzężenia zwrotne i brak klasy A. 

A potem Niimbus chodzi i to kryształowo powtarza🙂

 

Moim zdaniem teraz najsłabszym ogniwem jest budowa daca i jego technologiczne rozwiązania.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NuYam napisał:

Powodzenia🙂

 

Widziałem poprzedni post przed edycją i się z nim w sumie zgadzam, nie musiałeś edytowac :D

 

Choć z drugiej zaś strony nie uważam Matrixa za słabe ogniwo, ale wiem też, że można lepiej 👍

 

Będziesz miał czas, to porównaj mi proszę Silver Electrę ze zwykła Electrą (zwłaszcza jeżeli chodzi o bas). Z góry dziękuję. Bez pośpiechu. 

 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę posłuchać na słuchawkach. Póki co jestem w terenie i mam jedynie telefon do dyspozycji. Posłucham na spokojnie jak wrócę do domu. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy multibit z dobra sekcją analogową. Ja w pierwszym nagraniu słyszę więcej życia i mam wiekszy kontak z muzyką, a drugie jest płaskie i nieangażujące, chociaż teoretycznie wszystko jest w porządku. Nie każdy dac pokażę tą różnice 🙂. To jest ta tyci różnica, która robi duża różnicę w codziennym słuchaniu , a te filmiki są najlepszą tego ilustracją. Słyszałem też parę nieangażujących zbytnio multibitów, więc to nie zawsze zasada, że jak multbit to gra dobrze. Są też różne technologie: r2r, dem, bic, fir itd, a czasem w ogóle nie ma sekcji analogowej zewnętrznej, oprócz układu dekodującego. Oczywiście filmik ma pokazać różnicę w ilości watów, ale zastosowane są też różne dacki i mikrofon binauralny więc dobrze tu słychać też różnicę w dac jak dla mnie.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie pierwsze wrażenie, nawet z głupiego telefonu, ale wolę to sprawdzić na słuchawkach. 

 

W każdym razie DAC będę pewnie też zmieniał. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno porównanie @MichalZZZi kończę offtop:

Można sciągnąc te flac na komputer lub odsłuchać ze strony.

Denafrips Venus II https://cloud2.alpha-it.nl/index.php/s/DsNxgtydjaRoDaF

Sonnet Morpheus https://cloud2.alpha-it.nl/index.php/s/D8Gg9FbMR4E2esn

Bryston BDA3 https://cloud2.alpha-it.nl/index.php/s/pGekmXXmi7JSR4y

Rockna Wavelight https://cloud2.alpha-it.nl/index.php/s/wPqMbE27iGKaYDG

Tym razem jest to chyba bezpośrednio z wyjść rca. Ja już mam swoje wnioski ciekawy jestem Twoich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności