Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Apple, które kojarzyło nam się z dobrym audio w początkach rozwoju rewolucji słuchawkowej, zeszło na psy. Gdzie te słynne iPody Video i Touch, dobrze grające z dziury iPhony. Był nawet wzmacniacz do iPhone, specjalnie doczepiany . Oczywiście nie był to High end tylko takie audio dla Audiofana. 

Najwyższe modele słuchawek BT czyli AirPods Pro 2 i Max  grają na tyle przyzwoicie, że mogą konkurować z topowymi modelami innych firm np ZE8000. Głośniki w Ipadach Pro i MacBookach Pro też grają ponad przeciętnie. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple chyba nigdy nie celował w jakieś nisze, iPody to też był produkt dla nas, będący zastępca Walkmana czy Discmana. 

Airpodsy to też dobre słuchawki dla mas, jakość dźwięku niezła, większości wystarczająca. Ale cóż, audiofil nie pocmoka. 

Edytowane przez kubachim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribit StormBox Blast vs Soundcore Motion Boom Plus. ;)

 

Tribit jest mocniejszy, niestety dwa razy cięższy, ale za to zejście basu ma o wiele lepsze np. przy utworach HH czy Soundtrack'ach słychać już jego głębię, w Soundcore w ogóle nie słychać subbas'wych pomruków. Soundcore schodzi na ok. 45hz, Tribit'a jeszcze nie sprawdzałem pod tym względem - dzisiaj postaram się dodać info do tego posta.

 

IMG_20240316_120537.jpg

 

IMG_20240316_120838.jpg

 

Edit.

Tribit StormBox Blast schodzi realnie do 40hz, ale 30hz też jest słyszalne, tylko z większym spadkiem i po podbiciu w EQ. Także szału nie ma, ale mimo wszystko jest dużo lepiej, niż w Soundcore Motion Boom Plus.

Edytowane przez neonlight
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał(a):

KA17, dochodzi zawodnik wagi ciężkiej. Dosłownie i w przenośni…

Jest już w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Momentum 4 TWS jednak 8.5/10 zamiast 6/10, czyli niewiele "gorsze" od Technics AZ60, ale dopiero po grzebniętym EQ PowerAmp. Technics'y mają obszerniejszą scenę i trochę więcej powietrza, dlatego pół punkta więcej, niemniej to praktycznie ten sam poziom SQ. 😉 Sennheiser'y mają większy impakt na midbasie, jakby komuś brakowało łupnięcia w Technics'ach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pady welurowe do starych słuchawek. :)

 

W dniu 26.02.2024 o 19:21, sheffunio napisał(a):

400se po raz drugi oraz Ateny z komisu 

IMG_20240226_191802719.jpg

I jak wrażenia? Przyznam, że też mnie kusiły te słuchawki, ale sobie odpuściłem z uwagi na złe doświadczenia z marką IMR.

PANA1937.JPG

PANA1939.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustler dobrze że sobie dopuściłeś bo mam z nimi trochę frajdy 😉 przyjemne wciągające granie z lekka vką ale nie brakuje tu detalu i powietrza ,scena i szeroka i głęboka a dzięki filtrom łatwo dostroić je do grajka więc są mega uniwersalne grają mi z a&k 120, tempotec V6 i  Sony zx1 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubiłem się z FH3, chociaż u nas na forum bardzo dużo osób po nich jedzie. Moim zdaniem świetne, funowe i bardzo wygodne doki.
IMO, zarówno FH3 jak i FD3 to niedocenione doki - źródłem, kablem i tipsami można sporo zdziałać i w odróżnieniu od wielu "chińskich" konkurentów, rezultatu są przewidywalne a QC o kilka poziomów lepszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Też lubiłem się z FH3, chociaż u nas na forum bardzo dużo osób po nich jedzie. Moim zdaniem świetne, funowe i bardzo wygodne doki.

Nie mogłem ich dopasować z żadnymi tipsami, z hf5 zero problemów 

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

Ponieważ mój NUC nie jest w stanie przejść na win11, zdecydowałem że potrzebny mi nowy serwer do roona.
Powiem tak... Setup tego to droga przez mękę w porównaniu do windy, a i tak parę rzeczy nie działa.
Ale przyjemniej się czegos nauczę :)


158498fa706d4502ed4eed7b16647e08.jpg

To jest macos czy hackos? Możesz opisać szerzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To jest macos czy hackos? Możesz opisać szerzej?


Mac mini m2, bez żadnych udziwnień.
Instalacja oprogramowania intuicyjna nie jest, ale jak się poszuka to się da się. Podłączenie NASa jako biblioteki muzyki - w miarę łatwe. Konfiguracja Roona - przywrócenie bacupu ułatwia życie bardzo, ale niestety z niewiadomych powodów tylko remote z ipada go widzi, remote z androida nie i już.
Jutro będę dalej próbował z tym dziadowstwiem walczyć ;)
Ale nie da się ukryć, system śmiga płynnie i przyjemnie, a wydajność w porównaniu do starego NUCa jest ewidentnie znacznie lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał(a):


 

 


Mac mini m2, bez żadnych udziwnień.
Instalacja oprogramowania intuicyjna nie jest, ale jak się poszuka to się da się. Podłączenie NASa jako biblioteki muzyki - w miarę łatwe. Konfiguracja Roona - przywrócenie bacupu ułatwia życie bardzo, ale niestety z niewiadomych powodów tylko remote z ipada go widzi, remote z androida nie i już.
Jutro będę dalej próbował z tym dziadowstwiem walczyć ;)
Ale nie da się ukryć, system śmiga płynnie i przyjemnie, a wydajność w porównaniu do starego NUCa jest ewidentnie znacznie lepsza.

DragonaFly Audioqest to to samo oprogramowanie co macos po podłączeniu pod usb działa bez problemu bez sterowników. Wiadomo że mac mini jest super. Ja mam hacka ale linux bardziej mi odpowiada.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach upgrade moich LCD-2C element, który wyciąga z nich to, co najlepsze. Topowy, zbalansowany, trzymetrowy Forza Noir Hybrid HPC. Szczegółowa analiza jeszcze przede mną, ale nawet pobieżny odsłuch pokazuje, jaką różnicę robi ten kabel. Na szybko - z górnego zakresu odeszły chmury, ale to wciąż ten charakterystyczny, mroczny klimat Audeze. Dół ciągle potężny, ale bardziej wielowymiarowy. No i scena - szersza oraz lepiej poukładana.

 

Nie ukrywam, że moje wątpliwości dotyczyły jedynie kosztu Noir Hybrid HPC - w normalnym układzie to mocno ponad połowa ceny LCD-2C... Pojawiła się jednak okazja z cyklu "nie do odrzucenia", tak więc oto on: Forza Noir Hybrid HPC.

 

IMG_0209.jpeg

IMG_0210.jpeg

Edytowane przez mariuszryszard
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności