Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, radzik55 napisał(a):

W celach sprawdzenia wpadł Gustard u18. I chyba zostanie, wszystko brzmi naturalniej . Na pewno scena robi się bardziej "głęboka" , efekt 3d.

Gratuluję zakupu 👍 U mnie dodał takiej jakości, a dokładnie wyrafinowania, szczególnie na basie, że hoho nawet nie musiałem się zastanawiać czy go sobie zostawić :) Głębia, precyzja i separacja poziom wyżej 🥇Tylko z zaznaczeniem tego, że mam niższej klasy i starszego DACa, z gorszym interfejsem USB co oznacza, że zapewne mam większe korzyści z podłączenia U18.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem drugiego bo pierwszy gdzieś się na razie zapodział. 

S8241bafe7794444db265b6ead4fe16e3j.jpg_640x640q90.jpg

 

Właśnie słucham. Niestety zasilany prosto z telefonu nie daje porządanej jakości, za co pewnie trzeba winić usb telefonu. Podłączony przez hub podpięty pod ładowarkę już dźwięk robi się odpowiedni. Na samym telefonie bas nie dostaje odpowiedniej energii i robi się anemiczny, a dźwięk przez to płaski. Po podpięciu zasilania gra równie dobrze jak topping :) @Bednaar wiem, że u siebie masz podobnego, Też zauważyłeś taką zależność? 

 

Też kupiłem dwa stojaczki1339523684-2122559418.jpg

 

Fajne ale można byłoby od spodu je jedzcze czymś dociążyć. Pomyślę o tym. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Fajne ale można byłoby od spodu je jedzcze czymś dociążyć. Pomyślę o tym. 

Przyklej do talerzyka od hantli, a nawet Abyssami nie przewrócisz tego stojaka ;)

Edytowane przez x86
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyspawał, nie ma co ryzykować 😎 

 

32 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Niestety zasilany prosto z telefonu nie daje porządanej jakości, za co pewnie trzeba winić usb telefonu.

Potwierdzam, że ten maluch zasilany ładowarką gra dynamiczniej, niż bez. Kupiłem go kilka miesięcy temu do rozmów telefonicznych, a on zaskoczył i nawet muzyki się da z nim posłuchać :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem drugiego bo pierwszy gdzieś się na razie zapodział. 
S8241bafe7794444db265b6ead4fe16e3j.jpg_640x640q90.jpg.f02a8877ee521764d68a97dedadd16a9.jpg
 
Właśnie słucham. Niestety zasilany prosto z telefonu nie daje porządanej jakości, za co pewnie trzeba winić usb telefonu. Podłączony przez hub podpięty pod ładowarkę już dźwięk robi się odpowiedni. Na samym telefonie bas nie dostaje odpowiedniej energii i robi się anemiczny, a dźwięk przez to płaski. Po podpięciu zasilania gra równie dobrze jak topping  [mention=21153]Bednaar[/mention] wiem, że u siebie masz podobnego, Też zauważyłeś taką zależność? 
 
Też kupiłem dwa stojaczki1339523684-2122559418.thumb.jpg.679f97f9e61539e6b466398175530413.jpg
 
Fajne ale można byłoby od spodu je jedzcze czymś dociążyć. Pomyślę o tym. 
IMO z tym jest trochę loteria, mam ich kilka i trudno o powtarzalność.
Jak ktoś np w tablecie nie ma gniazda Jack, to jako "niskoprądowe" rozwiązanie mogą się sprawdzić.
Część u mnie marudzi z połączeniem OTG i o dziwo te tańsze są mniej wymagające
3eb937bf2ae76b1340593319d7269f0d.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Ja bym przyspawał, nie ma co ryzykować 😎 

 

🤣

 

Akurat podstawka jest plastikowa, więc można ją przytopić. 😂

 

W sumie tak sobie myślę, że jak ktoś ma drukarkę 3d to mógłby własną podstawkę wydrukować z miejscem na jakiś wkład dociążający. 

 

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Potwierdzam, że ten maluch zasilany ładowarką gra dynamiczniej, niż bez. Kupiłem go kilka miesięcy temu do rozmów telefonicznych, a on zaskoczył i nawet muzyki się da z nim posłuchać :)

 

No pewnie, że się da. Gdyby dobrze pracował z samym telefonem to byłby mega rozwiązaniem, a tak to jest po prostu dobra opcja zastępcza standardowych wejść jack w laptopach czy na PC, czy jak ktoś chce posłuchać z podłączonym zasilaniem. 

 

Szkoda bo z 7hz Salnotes Zero to byłoby to mobilne turbo combo do telefonu. A tak to trzeba byłoby szukać dongla, który więcej soku wyciśnie. 

 

Godzinę temu, RIH napisał(a):

IMO z tym jest trochę loteria, mam ich kilka i trudno o powtarzalność.

 

Przy takiej cenie to prawdopodobne. Choć tak z pamięci to nie czuję różnicy z poprzednim o niebieskim kabelku.

 

Godzinę temu, RIH napisał(a):

Jak ktoś np w tablecie nie ma gniazda Jack, to jako "niskoprądowe" rozwiązanie mogą się sprawdzić.

 

Zgadza się. Aczkolwiek kupując drugi raz spróbowałbym z już z innym modelem za trochę wyższe pieniądze. Tutaj skusiła mnie cena, ale dobrze byłoby mieć coś z lepszym zasilaniem bo o ile do rozmów to wystarczy to już muzyki sobie nie posłucham bez dodatkowego zasilania. 

 

Godzinę temu, RIH napisał(a):

Część u mnie marudzi z połączeniem OTG i o dziwo te tańsze są mniej wymagające emoji6.png
3eb937bf2ae76b1340593319d7269f0d.jpg

 

Tak to chyba ich główna zaleta, że bez problemu się łączą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kuba_622 napisał(a):

@MrBrainwash Zmotywowałeś mnie do zakupu tych Zero:2 :) I chciałem poznać, jak brzmią referencyjne IEMy wg Amira i ludzi z ASR.

Cóż, z pozytywów zaskakująco dobra góra jak na tanie słuchawki z 1DD, detaliczna ale gładka. Niestety bas jak dla mnie mocno przesadzony, wolałbym go taką ilość jak była w Zero 1. A tak to wyszło strojenie w stylu car audio.

 

Co do technikaliów, to jest bardzo przeciętnie. Kiepska separacja, płaska scena. Obok słuchawek z wyższej półki, to one nawet nie leżały. W cenie 117 zł się bronią, choć i w tym przedziale cenowym można kupić IEMy znacznie lepsze (Moondrop Lan czy nawet Space Travel).

 

Jak czytam Amira: "amazing is the level of instrument separation/spatial qualities", "I think this IEM will likely make you not like your regular speaker system", "It displays a level of performance with a bit EQ that is world class.", "the pinnacle of high fidelity sound"... To naprawdę jest jakaś groteska, nawet szkoda czasu żeby te bzdury komentować :) 

 

zero2.jpg

 

Dzięki za relację. 🙏

 

Ja myslę o ich zakupie, aby słuchać na zamianę z Zero 1. Tak by od czasu do czasu mieć wiecej basu i zobaczyć jak zagrają z bardziej wyrównaną górą. Ludzie mówią, że poprawione zostało 3D. Ale analizując wykres i słuchając symulowanego (EQ) ich balansu tonalnego to mam wniosek, że to nie ma prawa grać lepszą przestrzenią. I tak się zastanawiam czy jest sens kupować, gdy zyski w pewnych miejscach mogą nie zrekompensować "mulenia" (choć zostawiam margines na ominięcie tego przy pomocy eq). 

 

Ja na przestrzeń "patrzę" trochę inaczej.

 

Zero 1 odbieram tak, że one grają bezpośrednio tak jak leci. Wrażenie przestrzeni jest niezłe dzięki temu, ale w grach, bo w muzyce jest przeciętne-słabe (chociaż wystarczające by się cieszyć muzyką i śledzić co sję dzieje). Z tym, że ja po tej tonalności nie spodziewałbym się lepszego.

 

Jak ubiorę nauszniki po Zero to od razu przybywa wrażenia przestrzeni bo małżowiny nie są omijane. Truthears też mają efektowniejszą przestrzeń bo mają oczyszczające wycięcie basu i podbitą niższą górę. Mimo, że Zero 1 grają większą otwartością to nie budują tak przestrzeni.

 

W dodatku jak zasymuluje sobie charakterystykę jakiś droższych iemów to te wrażenia sceniczne na Truthears mogą się jeszcze spotęgować. Tyle, że ja preferuje tonalność Zero 1 a z ich przestrzennością (niską) łatwo mi się pogodzić.

 

Raczej tamte interpretuję jak sztuczność i narzucanie własnej interpretacji muzycznej podczas gdy w Zero muzyka płynie bezpośrednio, a słabe wrażenia przestrzenne zrzucam na niedostosowanie do mojego HRTF.

Nawet spotkałem się z opinią, że jeśli chcemy takie otwarte nieskrępowane granie to trzeba to uwzględnić we wszystkich iemach i nanieść korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Colorfly C4

 

IMG_20240207_112229.jpg

IMG_20240207_112215.jpg

 

Ja myślę, że z tym DAPem zrobili wizualnie świetną strategię. Playery się szybko starzeją więc uczynienie takiego od razu vintage to uczyniło go ponad czasowym. To już nie starość tylko stylistyka. ;)

 

A ogólnie to ładne urządzenie. Gratki :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

 

Ja myślę, że z tym DAPem zrobili wizualnie świetną strategię. Playery się szybko starzeją więc uczynienie takiego od razu vintage to uczyniło go ponad czasowym. Po już nie starość tylko stylistyka. ;)

 

A ogólnie to ładne urządzenie. Gratki :)

Na razie ogrzewa się w pokoju bo zimny. Wiecie żeby w minusowej temp. gdzieś tam coś jakaś kropelka wody wyschła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał(a):

W dodatku jak zasymuluje sobie charakterystykę jakiś droższych iemów to te wrażenia sceniczne na Truthears mogą się jeszcze spotęgować. Tyle, że ja preferuje tonalność Zero 1 a z ich przestrzennością (niską) łatwo mi się pogodzić.

 

 

Jak sobie wejdziesz na pomiary Crinacle B&K 5128 i porównasz wykresy Zero 1 z Moondrop Lan, Truthear Hexa, Blessing 3, Softears Studio 4 to przecież one wszystkie są prawie takie same. Są tam jakieś różnice rzędu 2 - 3 dB w jakiś miejscach, pik czy dołek tu i tam, ale ogólnie to jest bardzo podobny balans tonalny. A różnice w "technikaliach", np. wrażeniu trójwymiarowości sceny są bardzo duże. Więc nie sądzę, że można różnice między nimi sprowadzić tylko do różnic w paśmie czy zasymulować któreś z nich tylko używając EQ.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał(a):

Po już nie starość tylko stylistyka.

Prawda i jest jakby wymierzony na dłoń ani za krótki ani za długi. Ma swoją wagę ale jak napisałeś stylistyka to czasy płyt vinilowych, kaset szpulowych ten potencjometr głośności i wyświetlacz, nowoczesność oraz tył z drewna jak rolls royce samochód w środku zrobiony i to grawerowanie z tyłu, które chyba odnosi się do jakiejś kultury Z tyłu znajduje się misterne, ręcznie rzeźbione logo przedstawiające dwa lwy biblioteczne po obu stronach tarczy z dużym C

W dniu 5.02.2024 o 15:22, progmarky napisał(a):

Tuner Onkyo.Świetny do Dx😁

IMG_20240205_151938_copy_2957x888.jpg

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/onkyo-integra-set-a9711-t4711-dx7511-stereo-disc-fm-player/2637050198-172-6105

W tym secie dobrze pasuję.

https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/tuners/m2063743844-onkyo-integra-t-4711-high-end-tuner-japan-garantie

Taniej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Jak sobie wejdziesz na pomiary Crinacle B&K 5128 i porównasz wykresy Zero 1 z Moondrop Lan, Truthear Hexa, Blessing 3, Softears Studio 4 to przecież one wszystkie są prawie takie same. Są tam jakieś różnice rzędu 2 - 3 dB w jakiś miejscach, pik czy dołek tu i tam, ale ogólnie to jest bardzo podobny balans tonalny. A różnice w "technikaliach", np. wrażeniu trójwymiarowości sceny są bardzo duże. Więc nie sądzę, że można różnice między nimi sprowadzić tylko do różnic w paśmie czy zasymulować któreś z nich tylko używając EQ.

 

"Prawie" robi różnicę. ;) Nie stosowałbym EQ, gdybym mógł ignorować różnice 1-3dB lub gdybym ich nie słyszał. Poczynione w kluczowych miejscach mogą dawać zaskakująco drastyczne zmiany. 

 

Jak dla mnie to kumulacja kilku czynników. Są rzeczy których pomiar nie wykaże, różnice może wprowadzać budowa i interakcja z uchem, użyte tipsy itd.

 

Nie twierdzę, że symulacją się to przeskoczy, ale u mnie to dobrze koreluje wszystko i mogę nie poznać prawdziwego brzmienia (mam tą świadomość), ale mniej-więcej wiem w stronę czego będzie ono iść i czego mogę się spodziewać.

 

Jak czytam o wrażeniach dotyczących danego modelu to też nie widzę jednorodnych opinii, szczególnie na temat audiofilskich określeń. Wrażenie sceny można mieć odwrotne w stosunku do innej osoby. Jak ktoś słyszy super przestrzeń, a Ty jej nie słyszysz to nie znaczy, że ten człowiek bajki pisze. Może zwyczajnie inaczej je odbierać. Czy coś Cię w tym dziwi? :)

 

@Kuba_622 jakich tipsów użyłeś?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

Są tam jakieś różnice rzędu 2 - 3 dB

to akurat sporo.

 

Ale też jestem zdania, że pomiar nie pokaże wszystkiego. Można poznać ogólne strojenie, sprawdzić, czy wystąpi damping w niektórych konfiguracjach i tak dalej. Ale brzmienie to nie tylko sinusoida pojedynczej fali dźwiękowej. A jak jeszcze dodamy wątek indywidualnej percepcji dźwięku, w kwestii właśnie choćby sceny, to się już w ogóle robi złożona sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat sporo.
 
Ale też jestem zdania, że pomiar nie pokaże wszystkiego. Można poznać ogólne strojenie, sprawdzić, czy wystąpi damping w niektórych konfiguracjach i tak dalej. Ale brzmienie to nie tylko sinusoida pojedynczej fali dźwiękowej. A jak jeszcze dodamy wątek indywidualnej percepcji dźwięku, w kwestii właśnie choćby sceny, to się już w ogóle robi złożona sprawa. 
Było :)

Wiele razy próbowałem o tym pisać. Nie dotrze :)
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności