Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@xtpppp, @saudio, Wireworld jeszcze do mnie jedzie, ale wrzuciłem już go hurtowo do zakupów 2018 :) Jest robiony na zamówienie pod D8000, także mam nadzieję, że wtyki będą pasować, a jaki będzie to model wtyków to niestety nie mam pojęcia. Jak tylko do mnie dotrze to dam znać jak odbieram różnice względem kabla stockowego. W sumie na moim torze D8000 grają tak, że nie wiem czy inny kabel jest mi w ogóle potrzebny, zobaczymy.

 

@vonBaron, IC do zestawu Earstream faktycznie możliwe że jeszcze się zmienią, tym bardziej, że @majkel kusił mnie nawet wczoraj swoim najnowszym modelem interkonektu, który mam nadzieję dostać na testy po Nowym Roku. A XCki mam już ponad rok, to moje ulubione zamknięte.

 

Kurde, przez te Finale noc zarwałem i przygotowania świąteczne są w lesie... Ciężko się od nich oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo, to są akurat Dario Miniwatt E188cc. Bardzo bezpośredni i czysty przekaz z lekkim pazurem. Mam też JW 2C51 Western Electric 396A D Getter 1950s, które z kolei zapewniają muzykalność i klimat. Pagoda była właśnie kupowana z myślą o podłączeniu wzmacnicza zbalansowanego. Teraz tor kolumnowy jest już w całości bal :)

Edytowane przez Thar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Damix napisał:

HE-560 i nowa wersja Westone UM1, o której jest cicho. 

IMAG1516.jpg

Jak posłuchasz, napisz coś proszę o tych Westone UM1. O graniu i wygodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-560, fakt pałąk identyczny mają jak  Sundary, trochę pozmieniali względem pierwszych partii. 

@Lord Rayden może coś skrobnę i puszczę dalej bo na pewno nie są dla mnie, dosyć ciemne granie i takie "niearamturowe" rzekłbym.

 

 

IMG_20181222_181136.jpg

Edytowane przez Damix
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Compton napisał:

Nawet nie wiedziałem, że takie istnieją. :o

Człowiek dzięki Fangowi, uczy się całe swoje audiofilskie życie..

 

Posłuchałbym :)

 

Bo HE560 już Hifiman miał w ofercie (te w drewnianym wykończeniu), więc nie ogarniam wypuszczania innych słuchawek o tym samym oznaczeniu... I też pierwszy raz je widzę, Co ciekawe pierwsze 560 miały najmniej problemów z górą na tle innych Hifimanów, a były najmniej popularne hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym "drewnianym" wykończeniu, to były dwie wersje: najpierw z konektorami SMC i później z TRS 2,5mm, i na tym się moja wiedza zakończyła.

@Mayster bo były za drogie, na to co sobą reprezentowały.

Ja ich nigdy nie miałem, bo nawet ceny używek są IMO przeszacowane.

Nie wiem ile kosztują te "nowe" HE-560, ale jeżeli ok 2k, to dobry deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drewniane wykończenie to okleina, także za dużo drewna tam nie było. To jedyny driver hihimana z jednostronnym magnesem.

Ogólnie ciekawe ale mocno przeszacowane, grają trochę inaczej niż reszta to fakt o ile dobrze pamiętam bliską sceną.

@Damix cały czas dodają taki cienki sztywny kabelek?

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, saudio napisał:

To drewniane wykończenie to okleina

To prawda. Z dźwiękiem sprawy mają się podobnie tzn jest równie naturalny;).

9 minut temu, saudio napisał:

To jedyny driver hihimana z jednostronnym magnesem.

Jednostronny jest na pewno w 400i.

12 minut temu, saudio napisał:

Ogólnie ciekawe ale mocno przeszacowane, grają trochę inaczej niż reszta to fakt o ile dobrze pamiętam bliską sceną.

Grają plastikowo na średnicy i w ogóle nie są zbyt udane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

To prawda. Z dźwiękiem sprawy mają się podobnie tzn jest równie naturalny;).

Jednostronny jest na pewno w 400i.

Grają plastikowo na średnicy i w ogóle nie są zbyt udane.

No tak koledzy z forum, człowiek kupił słuchaweczki a tu ..... na głowę.

Ważne aby się @Damix podobały, gratki, nie słuchaj nas frustratów.

No i standardowo nie oceniaj po pierwszych godzinach one tak ze 150 godzin potrzebuję, przynajmniej tak w instrukcji napisali.

 

No to coś przegapiłem z tymi driverami, no ale kto by się połapał w ofercie hihimana;)

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, saudio napisał:

Ważne aby się @Damix podobały, gratki, nie słuchaj nas frustratów.

 

2 godziny temu, Damix napisał:

coś skrobnę i puszczę dalej bo na pewno nie są dla mnie, dosyć ciemne granie i takie "niearamturowe"

Także możemy się wyzłośliwiać...

 

13 minut temu, saudio napisał:

kto by się połapał w ofercie hihimana;)

Fang Bian ponoć coś tam kuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, saudio napisał:
To drewniane wykończenie to okleina, także za dużo drewna tam nie było. To jedyny driver hihimana z jednostronnym magnesem.
Ogólnie ciekawe ale mocno przeszacowane, grają trochę inaczej niż reszta to fakt o ile dobrze pamiętam bliską sceną.
@Damix cały czas dodają taki cienki sztywny kabelek?

Czy taki cienki? Powiedziałbym, że normalny, grubszy od Canare. Nie jest to wąż spleciony z 8 żył. A sztywny jest, a nawet są. Oba. Pierwszy: wtyczki 3.5mm do muszli (do każdej osobno) i zakończony Neutrikiem 6.3mm. Drugi podobny,  z tym że symetryczny, zakończony XLR.

Czy przeszacowane? Zależy na jakie ceny patrzymy, jeśli patrzeć na cenę startową HD800 czyli jakieś 3k zł to jeszcze jak! Z tym, że teraz można tylko pomarzyć o tym aby je za tyle kupić.
Patrząc na cenę LCD 2 classic ... No nie wiem, nie mam ich obok siebie ( a chciałbym ;)..) na pewno wykonanie nie pasuje do słuchawek premium, pudełko jest ładne, muszle też całkiem porządne się wydają ale ten pałąk to chińszczyzna.

Tak na szybko to faktycznie grają blisko, na brak basu nie mogę narzekać, nie narzucają swojej maniery co mi się podoba, jest raczej równo na całym paśmie.
Pewnie potrzebują wygrzania i innego wzmacniacza bo mój Rapture rozkręcam na 70-75% gdzie dynamiczne wystarczy mi na 25-30% (np. K7xx).

Ale koniec offtop, pora się przenieść do fanklub HiFiman.479d1f34c25dbc5f47f6cabaa25a4a22.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

14 minut temu, audionanik napisał:
Fang Bian ponoć coś tam kuma.

Ten fragment akurat był o Westone

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damix a można wiedzieć ile za nie dałeś, jeżeli to nie tajemnica? ;)

4 minuty temu, Damix napisał:

Pewnie potrzebują wygrzania i innego wzmacniacza bo mój Rapture rozkręcam na 70-75% gdzie dynamiczne wystarczy mi na 25-30% (np. K7xx).

 

 "Balans jest przereklamowany" :D

 

4 minuty temu, Damix napisał:

Ale koniec offtop, pora się przenieść do fanklub HiFiman.
 

 

Idziemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w HE-4 też był jednostronny, jak i we wszystkich nowszych wersjach Hifimana.
 

Przecież HE-4 to strata konstrukcja, do tego z dwustronnym magnesem.
Pewnie miałeś na myśli HE-4XX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności