Skocz do zawartości

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, brunnerius napisał:

Siemka,

Zrobiłem sobie przerwę od forum, dłuższą taką ale ostatnio coś audionerwoza się zaczęła wybudzać to se wróciłem, czytam wertuję to tamto, wątek ekshibicjonistyczny, testy, komis, wiadomo... Trafiam na ogłoszenie Chico99.

Uo, mówię, modzik do soniacza? Fajno. 

Download, install, pyk ;)

I audionerwoza zażegnana.

Polecam, warto zainstalować.

Mnie się nie udało, pewnie coś robię nie tak.

 

edit: poszło, OK. Antywirus mi mieszał w instalacji.

Hmmm ... Podpiąłem pchły Smabat ST-10. Tak się jakoś wszystko uprzestrzenniło i bas lepiej dociążony.

Fajnie, że są ludzie, którzy robią takie rzeczy !

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brunnerius napisał:

@paratykus ano antywirus miesza.

Trzeba na chwilę wyłączyć. Za to instalacja banalna a korzyści sq ogromne. Moim zdaniem mod must have. ;)

Słuchałem chwilę ( lepiej wsłucham się po południu i wieczorem), ale pierwsze wrażenie jest takie, że  soniak się "otworzył".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano otworzył! Uszczegółowił się i udokładnił w basie, średnich i u góry i nie stracił przy tym swojej, imo, ludzkiej twarzy. Serio, zmiany są na tyle słyszalne i bardzo pozytywne, że na jakiś czas znowu mam spokój z audionerwozą ;) 

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brunnerius napisał:

Ano otworzył! Uszczegółowił się i udokładnił w basie, średnich i u góry i nie stracił przy tym swojej, imo, ludzkiej twarzy. Serio, zmiany są na tyle słyszalne i bardzo pozytywne, że na jakiś czas znowu mam spokój z audionerwozą ;) 

Starałem się być powściągliwy w swoich wcześniejszych wpisach (żeby nie nakręcać spirali), ale gdybym powściągliwy nie był, napisałbym to co Ty. Jakem paratykus.

Możliwe, że to jest mało wiarygodne dla ludzi, którzy liczą Waty i patrzą na gabaryty oraz sprawdzają jakie wysokoohmowe słuchawki napędzi DAP, ale mamy zdaje się podobne podejście do tematu,w tym znaczeniu, że DAP to jest coś małego, mobilnego, dającego fun z podpiętymi dokami i pchłami.

I w takim kontekście, po tym softwerowym upgrade jeszcze bardziej lubię swojego A55.

Z pchłami Smabat ST-10 ( pierwszy wypust) gra to bardzo porządnie. Na tyle, że nie jest lichą namiastką stacjonarki, ale mobilnie jest Zamiast.

Wieczorem podepnę Sennki MX985 i porównam, bo Smabaty mnie kupiły. 

Zlały dooopę toporkom ( MrZ Tomahawk ), które porównywaliśmy na Forum z powyższymi Sennkami i MX 980 - wtedy były trochę od nich gorsze scenicznie. No, ale Smabaty ( które przeszły tak trochę bez echa ) robią toporki jak chcą, w każdym aspekcie.

Z A55 grają tak, że nie mam w głowie tekstu : "eee ... potem se posłucham tej płyty na porządnie", tylko - kurczę, ale to fajnie razem chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paratykus napisał:

Starałem się być powściągliwy w swoich wcześniejszych wpisach (żeby nie nakręcać spirali), ale gdybym powściągliwy nie był, napisałbym to co Ty. Jakem paratykus.

Ja tam nie czekam ;) walę od razu salwą burtową, bez litości, ze wszystkich rur! Arr! 

8 godzin temu, paratykus napisał:

Możliwe, że to jest mało wiarygodne dla ludzi, którzy liczą Waty i patrzą na gabaryty oraz sprawdzają jakie wysokoohmowe słuchawki napędzi DAP, ale mamy zdaje się podobne podejście do tematu,w tym znaczeniu, że DAP to jest coś małego, mobilnego, dającego fun z podpiętymi dokami i pchłami.

Też Waty liczyłem, przeszło jakiś czas temu mi bo mobilnie (miasto, tramwaj, samochód, biuro, spacer, działka, bieganie itp.) i tak nie jestem w stanie się skupić na niuansach, smaczkach i fajnościach. Co kto lubi :) mi A55 zapewnia w 100% "pokrycie" mobilne ;) więc tak, mamy nie podobne a takie samo podejście.

8 godzin temu, paratykus napisał:

I w takim kontekście, po tym softwerowym upgrade jeszcze bardziej lubię swojego A55.

Już przed było bardzo dobrze po jest po prostu rewelka.

8 godzin temu, paratykus napisał:

tylko - kurczę, ale to fajnie razem chodzi...

I o TO chodzi ;) drogi Kolego :)
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro mam WF-1000XM3 "spięte" z A55 to myślałem sobie od dłuższego czasu, że może tak coś większego do naszego malucha. I też ze stajni Sony skoro "Sony umi w muzykę". Na WH-1000XM3 szkoda było mi piniendzy, ale LDAC kusił.

No i w sobotę moje kobity ( znaczy żona i córka ) pojechały sobie na miasto szmatki kupować, ale wróciły bez ciuchów...

Nie kupiły żadnej szmatki - myślę sobie : chore są, coś niedobrego się dzieje. Świat się kończy ... pora chyba umierać.

A tu nagle na stole ląduje tort, ciasto, tokaj zachomikowany lata temu w piwnicy przez żonę (zapomniałem zupełnie, bo gdyby nie to cichaczem dawno rozprawiłbym się tymi butelczynami), który przywiozłem kiedyś z winnicy w Szentedre pod Budapesztem.

Za długi ten wstęp. Cięcie.

 

Sadzają mnie przy stole podając paczkę. Nie wiem o co chodzi, ale zdzieram "papiren" a tam WH-1000XM3 ...

Nie, no ... bez jaj ... O co kaman ???

Okazuje się, że mam akurat imieniny. Zupełnie zapomniałem, bo jestem świeżo po koronie, a powaliła mnie straszliwie.

Nie mam żadnych wrogów, ale najgorszemu z nich nie życzę takiego przebiegu jak u mnie.

 

Jest dobrze, fajnie to razem z A55 hula. Wiem, że to nie XM4, ale darowanemu koniowi ...

 

Tak więc "kobitki som fajne". Pewnie gdyby nie ciężki przebieg covida, goooowno bym dostał, a może nie ?

Muszą mi pocovidowe uszne szumy całkiem ustąpić, ale jak na ten moment to już jestem z tego grania zadowolony.

Edytowane przez paratykus
  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdrowieję z covida coraz bardziej, bo jak przez dwa dni nie zwróciłem na to uwagi to tak teraz paczę,paczę i co widzę ?

Ano widzę Apacza jak jedzie na koniu,a ten koń na zadzie jest nacechowany takim znaczkiem BT ...


Do mądrzejszych ode mnie, znaczy do wszystkich 😵

A55 z uporem maniaka zgłasza mi połączenie SBC z WH-1000XM3.

W grajku ustawione LDAC z priorytetem jakości dźwięku.

W sofcie Sony na fonie też priorytet jakości dźwięku.

Smartfon łączy się przez LDAC bez problemu. Przynajmniej tak to widać w jego ustawieniach BT.

 

edit : zresetowałem i jeszcze dodatkowo przywróciłem ustawienia fabryczne oraz pozapominałem wszystkie parowane grajki i fony.

 

Teraz gdacze ... znaczy LDACze jak złoto.

 

I tak właśnie zapisałem się - co prawda przypadkowo- ale zawsze to coś, do klubu mądrzejszych ode mnie.

Dziękuję za uwagę !

 

A to sobie jeszcze popiszę - pierwsze parowanie po wyjęciu 1000xm3 z pudełka było z A55, a nie sprawdziłem na jakim kodeku, a był to SBC. I sobie wryły mocno pod berecik.

Trochę dziwne dla mnie, ale Kraina Kwitnącej Wiśni zawsze rządziła się swoimi prawami...

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Fiio btr5 albo Qudelix 5k ale że Sony UMI W MUZYKE zawahałem się po spojrzeniu na NW A55L. Stąd pytanie czy ktoś z was ma lub miał okazję porównać jakiś z tych odtwarzaczy bluetooth z odtwarzaczem Sony?
Co waszym zdaniem ma wyższą kulturę grania?
Będę wdzięczny za opinie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

xXx podziękował. Proszę o więcej. Rozumię, że wybieram "Devices: NW-A50 lub NW-A40"  później jest: "DMP-A50 FE lub DMP-A50R FE". Co wybrać? to z literką "R" to jakieś dodatkowe funkcje z DMP-Z1???. Samą instalacje to prosiłbym już punkt po punkcie, czyli.... 1. Skopiuj do katalogu (gdzie?), 2. W pierwszej kolejności uruchom (co?), 3. Restart?......  no i na koniec jak przywrócić do ustawień początkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xXx podziękował. Proszę o więcej. Rozumię, że wybieram "Devices: NW-A50 lub NW-A40"  później jest: "DMP-A50 FE lub DMP-A50R FE". Co wybrać? to z literką "R" to jakieś dodatkowe funkcje z DMP-Z1???. Samą instalacje to prosiłbym już punkt po punkcie, czyli.... 1. Skopiuj do katalogu (gdzie?), 2. W pierwszej kolejności uruchom (co?), 3. Restart?......  no i na koniec jak przywrócić do ustawień początkowych.
No ale tam jest wszystko napisane krok po kroku

R to wersja z dodatkowymi featurami, których nie ma w wersji bez R - ta posiada tylko modyfikacje dot. dźwięku.

R:
- 10 band equalizer
- Tone Control (while in the EQ display, tap the bottom right button to switch to Tone Control)
- DC Phase Linearizer with 6 selectable modes
- Vinyl Processor with 4 selectable modes
- Visualizers: Spectrum Analyzer/Analog VU Meter/Digital Peak Meter (while in the playback screen, tap the bottom right button, and then tap "Change playback screen")
- Direct Source replacing ClearAudio+ (cannot play DSD and MQA files while this is enabled)
- DSEE AI (present on DMP-Z1 and on the A50 stock firmware)
- progressive JPEG and interlaced PNG album covers are supported

Zwykła:
- sound signature resembling the one of the DMP-Z1
- progressive JPEG and interlaced PNG album covers are supported

Obie oczywiście bazują na dźwięku DMP-Z1.

Co do instalacji to uruchamiasz instalator zgodnie z kolejnością na stronie. Najpierw główny plik, poźniej ext tuning. Oba to pliki .exe.

Nie ma znaczenia skąd odpalisz.

Nie trzeba resetować.

Gdybyś zmienił region na Japoński (J) to też nie trzeba resetować ustawień, nawet nie powinno się - po resecie będzie dostępny tylko język japoński Wiec trzeba znowu zmieniać regiony.

A reset jest w ustawieniach odtwarzacza.

Ps. jeżeli problemem jest angielski to śmiało, napisz, pomożemy default_smile.png







  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak: rozpakowuje pliki na dysk kompa, podłączam odtwarzacz. Następnie uruchamiam instalatory z dysku kompa najpierw:

1. DMP-A50_FE or DMP-A50R_FE.exe

2. DMP-A50R_FE-A50_FE_Ext_Tuning.exe

3. Koniec odtwarzacz odmieniony😉

 

To tyle?

Pliki StockRevert to nic innego jak odinstalowanie? i tutaj w zależności od wersji klikamy albo StockRevert_(DMP-A50_FE-A50R_FE) do wersji "R" i drugi StockRevert_Ext_Tuning do wersji "zwykłej" ?.

Godzinę temu, x X x napisał:

Ps. jeżeli problemem jest angielski to śmiało, napisz, pomożemy default_smile.png

rozgryzłeś mnie 😉

wiesz wolę zapytać niż później żałować......

Edytowane przez golem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak: rozpakowuje pliki na dysk kompa, podłączam odtwarzacz. Następnie uruchamiam instalatory z dysku kompa najpierw:
1. DMP-A50_FE or DMP-A50R_FE.exe
2. DMP-A50R_FE-A50_FE_Ext_Tuning.exe
3. Koniec odtwarzacz odmieniony
 
To tyle?
Pliki StockRevert to nic innego jak odinstalowanie? i tutaj w zależności od wersji klikamy albo StockRevert_(DMP-A50_FE-A50R_FE) do wersji "R" i drugi StockRevert_Ext_Tuning do wersji "zwykłej" ?.
rozgryzłeś mnie 
wiesz wolę zapytać niż później żałować......
Ext tuning to jest dodatkowa modyfikacja dźwięku autora. Nie musisz tego instalować. Ale jest zalecana. Sam spróbuj default_wink.png

Przy odinstalowaniu kolejność jest odwrotna, czyli najpierw tuning, później oprogramowanie default_smile.png

Aha ja na ZX300 miałem tak, że ten pierwszy plik nie instalował się poprawnie, przez co ext tuning nie chciał się zainstalować (był komunikat o niekompatybilności czy coś takiego). Pomogło odpalenie pierwszego (i drugiego przy okazji też) jako administrator.

Tam w tej pobranej paczce powinny być wszystkie pliki, więc pobierz pliki pod Twoje urządzenie i wtedy zgodnie z kolejnością ;)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jak to dobrodziejstwo odinstalować?

Jest opcja uszkodzenia odtwarzacza?😀

Mam nadzieję, że radio działa na tym nowym sofcie? są jakieś różnice w porównaniu do oryginalnego softu? z karty sd nie wymaże mi mp3?

Edytowane przez golem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jak to dobrodziejstwo odinstalować?
Jest opcja uszkodzenia odtwarzacza?
Mam nadzieję, że radio działa na tym nowym sofcie? są jakieś różnice w porównaniu do oryginalnego softu? z karty sd nie wymaże mi mp3?
Funkcje, które nie działają to:
- FM Radio
- VPT Surround
- Language Study
- Noise cancelling
- NFC (not working)

Czyli coś za coś.

No jak odinstalować, przecież o tym pisaliśmy :) Masz dwa pliki .exe oznaczone jako revert, najpierw uruchamiasz ext tuning revert, a późnej revert stock firmware (nie mam ich teraz przed oczami więc nie wiem jak się nazywają).

Raczej niczego nie uszkodzisz.

Z karty nic nie usuwa.

Jest sporo różnic jak zainstalujesz wersję R, m.in. wizualizacje zamiast okładki albumu oraz modyfikacje wpływające na dźwięk.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytania
W trakcie instalacji oprogramowania coś zatwierdzam, potwierdzam, wpisuję? czy czekam cierpliwie na koniec ?
No i na koniec naprawdę warto?
Warto, jeżeli brak radia i NFC Ci nie przeszkadza ;) Do tego możesz zmienić region na japoński po wszystkim, podobno też wpływa na dźwięk.

Program jest po angielsku. Chyba nic skomplikowanego tam nie ma. Tylko przyciski do potwierdzania.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware mod by MrWalkman zainstalowany. Nie wiem czy drugi plik tuning  zainstalował się poprawnie bo antywirus go cały czas blokował (jak to sprawdzić?). Gdzie są jakieś equalizery do ustawiania dzwięku?. Jest różnica na plus.

Mam problem, po każdym wybudzeniu ekranu pojawia się komunikat "Wystąpił błąd. Zrestartuj odtwarzacz, przytrzymując przycisk zasilania przez 8 sekund" restart pomógł ale na chwilę. Mam wrażenie, że w ustawieniach poznikały różne opcje..... np. nie mogę znaleźć ustawień czasu do wygaszenia ekranu....aaa jest znalazłem.

Edytowane przez golem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware mod by MrWalkman zainstalowany. Nie wiem czy drugi plik tuning  zainstalował się poprawnie bo antywirus go cały czas blokował (jak to sprawdzić?). Gdzie są jakieś equalizery do ustawiania dzwięku?. Jest różnica na plus.
Mam problem, po każdym wybudzeniu ekranu pojawia się komunikat "Wystąpił błąd. Zrestartuj odtwarzacz, przytrzymując przycisk zasilania przez 8 sekund" restart pomógł ale na chwilę. Mam wrażenie, że w ustawieniach poznikały różne opcje..... np. nie mogę znaleźć ustawień czasu do wygaszenia ekranu....aaa jest znalazłem.
Nie wiem jak jest na A50 bo nie używałem, na ZX300 problemów nie ma. Proponuję zrobić jeszcze raz, a drugi plik w antywirusie zezwolić na używanie (też tak miałem).

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, golem napisał:

Firmware mod by MrWalkman zainstalowany. Nie wiem czy drugi plik tuning  zainstalował się poprawnie bo antywirus go cały czas blokował (jak to sprawdzić?). Gdzie są jakieś equalizery do ustawiania dzwięku?. Jest różnica na plus.

Mam problem, po każdym wybudzeniu ekranu pojawia się komunikat "Wystąpił błąd. Zrestartuj odtwarzacz, przytrzymując przycisk zasilania przez 8 sekund" restart pomógł ale na chwilę. Mam wrażenie, że w ustawieniach poznikały różne opcje..... np. nie mogę znaleźć ustawień czasu do wygaszenia ekranu....aaa jest znalazłem.

Przeinstaluj jeszcze raz jak radzi Kolega. Na czas instalacji wyłącz zupełnie antywira.

Mnie się nie chciało wcale zainstalować, bo antywirus blokował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności