Skocz do zawartości

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ziutek108 napisał:

 

"Domyślnym" w sensie tym od sony czy od MrWalkmena?

Czemu nie wziąłeś a55?

--------------------

Zastanawiam się czy nie brać a55 (są na allegro jeszcze). Co sądzicie o dostępności baterii (puki co nie widziałem na żadnych aukcjach)? Czy te od "bliźniaczych" modeli będą pasować? Sony wymieni jakby co? To ciągle poważna firma? Sama bateria ukryta w bebechach podobnie jak we współczesnych telefonach...

Nie wiem czy akumulator w PL jest do dostania od ręki. 

 

Kto serwisuje w Polsce urządzenia przenośne audio Sony? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wfmsiekierka napisał:

I po panice, ogarnąłem
Dzięki emoji3577.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

No, to teraz słuchanie w nirwanie 😉 Czy jakoś tak...

8 minut temu, spark13 napisał:

Nie wiem czy akumulator w PL jest do dostania od ręki. 

 

Kto serwisuje w Polsce urządzenia przenośne audio Sony? 

 

 

 

Co się Panie Bracie przejmujesz ... Sony to nie ... (tu wpisujemy co chcemy). Bateria Ci nie spuchnie, w opcjach ustawiasz ładowanie "nie na full" i kilka lat się cieszysz. Potem to już będą wszczepy w korę mózgową, tak, że ten ... 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ziutek108 napisał:

 

Jest jakieś ustawienie bazowe bez "bajerów" od MrWalkmena? Jeżeli tak to jaki ma charakter? Wątek długi i już sie pogubiłem w dostępnych opcjach. Może dźwięk NW-WM1A można uznać za bazowy?

W tym momencie "bazowy" soft od MrWalkman to WM1Z. Zacząłbym od niego (to jest główna paczka ze strony MrWalkman bez żadnych udziwnień). Jeżeli nie będzie Ci odpowiadać taka sygnatura, to będzie można pomyśleć o zmianie w kierunku chłodniejszym/cieplejszym. 

Jakie słuchawki chcesz do tej Sonki podpiąć?

6 godzin temu, Ziutek108 napisał:

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze "se" popiszę ... Podpiąłem pod A55 Grado 325 made by in Michauczok w mahoniu (widoczne w moim profilu i na avatarze) i ... ten tego ... wziąłem i odpłynąłem. Czego wszystkim Soniakom serdeczne życzę :-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

 

Jakie słuchawki chcesz do tej Sonki podpiąć?

 

 

BEOPLAY H6 Gen2; HiFiMAN RE-400.

1 godzinę temu, Najner napisał:

W tym momencie "bazowy" soft od MrWalkman to WM1Z. Zacząłbym od niego (to jest główna paczka ze strony MrWalkman bez żadnych udziwnień).

 

 

Na chacie mam ls3/5a z adekwatną elektroniką. Nie mam "wielkich" wymagań co do dźwięku ale lubię gdy sygnatura dźwiękowa sprzętu wynika z jego rozdzielczości a nie z majstrowania przy filtrach/zwrotnicach. Kupiłem xduoo x3II i jest za cienki jak dla mnie - za niska rozdzielczość i trochę chamsko podawany dźwięk, jakby z jakimś gainem dodanym (przy ustawieniu gain lowe oczywiście). To nie jest zły player ale spodziewałem się czegoś więcej po 15 latach rozwoju branży (tyle ma mój iriver h340 - rocbox sporo zdziałał swojego czasu) a tu mamy podobny poziom + ten "gain" nieszczęsny. Od razu zacząłem się rozglądać za czymś do 2k no i wpadłem na wątek Whooy'a: 

Swoją drogą nie rozumiem zdziwienia procederem sony w tym wątku. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś sprzętowy downgrade to był standard w procesorach itp, ludzie lutowali jakieś przerwane styki na kartach graficznych i te śmigały jak 2x droższe...

 

2 godziny temu, paratykus napisał:

No, to teraz słuchanie w nirwanie 😉 Czy jakoś tak...

Co się Panie Bracie przejmujesz ... Sony to nie ... (tu wpisujemy co chcemy). Bateria Ci nie spuchnie, w opcjach ustawiasz ładowanie "nie na full" i kilka lat się cieszysz. Potem to już będą wszczepy w korę mózgową, tak, że ten ... 😉

Baterię na zapas bym kupił. Wg mnie nie będzie "wszczepów", raczej braki i drożyzna przez wiele lat. Ludzie sobie nie zdają sprawę jak wyjątkowe było tych kilka ostatnich dziesięcioleci które kończą się z kowidem. No ale to już temat nie na ten wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy po wgraniu softu Mr.Walkman są nadal dostępne opcje ,,ulepszacze" dźwięku ?
2)Który soft wybrać, preferuję dużą scenę, dużo powietrza
3)który soft gra najbardziej technicznie a który najbardziej muzykalnie?
4)Jaki region najlepiej wybrać przy zdejmowaniu blokady głośności, jak nazywa się autorski soft w tej mierze(wydaje mi się że taki jest)

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Ludzie niech ktoś napisze czy rozładowanie baterii od pełnej do 0 przez kilkanaście godzin gdy odtwarzacz nie był całkowicie wyłączony jest normalne?
Przed wgraniem softu MrWalkman nic takiego nie miało miejsca.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdzę Ci dziś w nocy. Normalnie to mam tak ustawione w opcjach (słucham przed snem), że po 30 min. przestaje grać, a potem się wyłącza więc nie mogę Ci teraz odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka nie nie jest normalne ;) nie to nie wina alternatywnego softu ;) może zostawiłeś i se grał, mi się czasem tak przytrafia :)

Przy normalnym użytkowaniu nie widzę różnicy w żywotności baterii względem oryginalnego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brunnerius napisał:

@wfmsiekierka nie nie jest normalne ;) nie to nie wina alternatywnego softu ;) może zostawiłeś i se grał, mi się czasem tak przytrafia :)

Przy normalnym użytkowaniu nie widzę różnicy w żywotności baterii względem oryginalnego softu.

Fakt, mogę się w sumie pod tym podpisać.Mój przechodzi w stan uśpienie po 30 min. Potem (po iluś tam minutach) wyłącza się

Teraz, paratykus napisał:

Fakt, mogę się w sumie pod tym podpisać.Mój przechodzi w stan uśpienie po 30 min. Potem (po iluś tam minutach) wyłącza się

edit : ładuję swoje A55 do 80% wg. zaleceń co do oszczędzania baterii.

1 minutę temu, paratykus napisał:

Fakt, mogę się w sumie pod tym podpisać.Mój przechodzi w stan uśpienie po 30 min. Potem (po iluś tam minutach) wyłącza się

edit : ładuję swoje A55 do 80% wg. zaleceń co do oszczędzania baterii.

edit 2: po wgraniu alternatywnego softu podbijam go mniej jeśli chodzi o siłę dźwięku niż XDP-100R

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] nie nie jest normalne  nie to nie wina alternatywnego softu  może zostawiłeś i se grał, mi się czasem tak przytrafia
Przy normalnym użytkowaniu nie widzę różnicy w żywotności baterii względem oryginalnego softu.
To może ja coś źle robię? Wystarczy wcisnąć pauzę czy też trzeba jakoś ,,wyłączyć" odtwarzacz?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 22:11, Ziutek108 napisał:

 

BEOPLAY H6 Gen2; HiFiMAN RE-400.

 

Na chacie mam ls3/5a z adekwatną elektroniką. Nie mam "wielkich" wymagań co do dźwięku ale lubię gdy sygnatura dźwiękowa sprzętu wynika z jego rozdzielczości a nie z majstrowania przy filtrach/zwrotnicach. Kupiłem xduoo x3II i jest za cienki jak dla mnie - za niska rozdzielczość i trochę chamsko podawany dźwięk, jakby z jakimś gainem dodanym (przy ustawieniu gain lowe oczywiście). To nie jest zły player ale spodziewałem się czegoś więcej po 15 latach rozwoju branży (tyle ma mój iriver h340 - rocbox sporo zdziałał swojego czasu) a tu mamy podobny poziom + ten "gain" nieszczęsny. Od razu zacząłem się rozglądać za czymś do 2k no i wpadłem na wątek Whooy'a: 

Swoją drogą nie rozumiem zdziwienia procederem sony w tym wątku. Nie wiem jak 

 

W dniu 6.12.2021 o 12:48, Ziutek108 napisał:

 

"Domyślnym" w sensie tym od sony czy od MrWalkmena?

Czemu nie wziąłeś a55?

--------------------

Zastanawiam się czy nie brać a55 (są na allegro jeszcze). Co sądzicie o dostępności baterii (puki co nie widziałem na żadnych aukcjach)? Czy te od "bliźniaczych" modeli będą pasować? Sony wymieni jakby co? To ciągle poważna firma? Sama bateria ukryta w bebechach podobnie jak we współczesnych telefonach...

Popytałem, popisałem i sony center dał namiary gdzie można dostać akumulator do Sony z serii nw a55/a45/a35

 

PRAM : akumulator na zamówienie, 247 pln z wymianą, wysyłka po stronie zainteresowanego.

 

Sontronic : akumulator na zamówienie, 179 pln + przesyłka 20 PLN/realizacja zamówienia 4-5 dni.

 

 

Akumulatory z tego co pamiętam dla Sony robi ATL? 

Edytowane przez spark13
Pomyłka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

To może ja coś źle robię? Wystarczy wcisnąć pauzę czy też trzeba jakoś ,,wyłączyć" odtwarzacz?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

W ustawianiach odtwarzacza masz opcje wyłączenia urządzenia jeśli nie gra, zakres od 1-ej do 24-ch godzin.

W ustawieniach odtwarzania zaś wyłącznik czasowy od pół godziny do 120 min, dobre przy zasypianiu.

Zapomniałem zostawić go włączonego na noc. Robię to właśnie teraz, zobaczymy jak bateria schodzi na spauzowanym graniu (z wyłączonym ekranem).

Teraz, paratykus napisał:

 

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

OK,czekam na wynik testuemoji111.png

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie sprawdziłem. Po 7,5 godzinach, stan baterii taki jak na początku, 4 kreski czyli "pełna".

Możliwe, że w czasie odsłuchu coś tam szybciej pójdzie w dół, ale jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam się pobawić regionami, ostatnio słuchając zestawu Sony WM1A + Ultimate Ears Reference Monitor coś nie dawało mi spokoju, dźwięk był dziwny, jakby sztucznie podrasowany. Okazało się, że winny jest region MX3 rekomendowany przez MrWalkmana, na bardzo transparentnych i neutralnych słuchawkach wychodzi dopiero jak mocną V-ką gra. Szybka zmiana na region E i gra muzyka :) Polubiłem się również z regionem CEV (bardziej średnicowe granie), J na specjalne okazje również się sprawdza, ale na dłuższą metę jest dla mnie zbyt gładki i zbyt ciepły.

 

Przetestowałem też wszystkie sygnatury dzwięku i najbardziej w moje gusta wpisuje się sygnatura WM1Z. Pozostałe ustawienia rekomendowane przez MrWalkman pozostawiłem bez zmian (normalna inicjalizacja DAC, tryb Plus v2, normalny gain), polecam jednak poeksperymentować z regionami, najbardziej uniwersalny na ten moment wydaje mi się być region E :) Jeśli ma to dla kogoś znaczenie gram z wyjścia zbalansowanego.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, side napisał:

Można to jakoś łatwo zmienić w ustawieniach w dapie?

Trzeba zmienić wartości w pliku config, który jest zaczytywany przez odtwarzacz podczas uruchamiania urządzenia. Całość jest opisana w instrukcji plików instalacyjnych od mr.walkman, jeżeli chodzi o region, to wystarczy zmienić jedną literkę w pliku config i zrestartować urządzenie. Daj znać, jakbyś potrzebował dokładnej instrukcji, to siądę do kompa wieczorem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności