Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

This is a list of custom firmware for the Sony NW-A50Series Walkman player:

- A50Z (based on the stock firmware of the A50 Series -  a little experiment, aiming to bring the warmer sound signature of the WM1Z player)

- DMP-A50 FEv2 (based on the stock firmware of the A50 Series - aims to bring the sound signature of the DMP-Z1 player)

 

Zazwyczaj polecany jest region J. 

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This is a list of custom firmware for the Sony NW-A50Series Walkman player:
- A50Z (based on the stock firmware of the A50 Series -  a little experiment, aiming to bring the warmer sound signature of the WM1Z player)
- DMP-A50 FEv2 (based on the stock firmware of the A50 Series - aims to bring the sound signature of the DMP-Z1 player)
 
Zazwyczaj polecany jest region J. 
Niestety nie znam WM1Z lub DMP-Z1
Możesz po krytyce określić sygnaturę grania tych odtwarzaczy lub jakie są między nimi różnice(nawet na podstawie wgrania tych programów na nw-a55)



Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam WM1Z lub DMP-Z1
Możesz po krytyce określić sygnaturę grania tych odtwarzaczy lub jakie są między nimi różnice(nawet na podstawie wgrania tych programów na nw-a55)



Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Czemu sobie sam nie wgrasz i nie ocenisz? :D Przecież to nic nie kosztuje i w każdej chwili można wrócić do stocka. Usłyszysz od razu różnice ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sobie sam nie wgrasz i nie ocenisz? default_biggrin.png Przecież to nic nie kosztuje i w każdej chwili można wrócić do stocka. Usłyszysz od razu różnice default_wink.png
Sam nie potrafię. Żeby wgrać program będę musiał poprosić kogoś o pomoc. Dlatego chciałbym z góry wiedzieć który chcę.
No chyba że ktoś napisze krok po kroku jak należy to zrobić i to o łopatologie chodzi ponieważ moja znajomość obsługi komputera jest na bardzo nikłym poziomie.
Na razie jestem na takim etapie że pobrałem obydwa programy na komputer.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co on tak napisał te programiki, że samo się powinno wszystko zrobić. Ja już nie pamiętam jak to było, nie mam teraz Soniaka. Ale na ile kojarzę programy prowadziły za rękę.
Po pobraniu rzuciłem okiem stąd obawiałam się że nie dam rady,a z natury nie lubię eksperymentować (obawa że coś spieprzę i będzie kłopot)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko napisane: https://www.mrwalkman.ml/p/a50z.html

Instalacja jest banalna i polega na odpaleniu 2 plików EXE z komputera. Już prościej nie można, trzeba tylko chcieć.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wszystko napisane: https://www.mrwalkman.ml/p/a50z.html
Instalacja jest banalna i polega na odpaleniu 2 plików EXE z komputera. Już prościej nie można, trzeba tylko chcieć.
Ok
4 pytania:
1) jest napisane-instalacja nie zostanie zakończona bez zastosowania zewnętrznego strojenia!-co to znaczy?

2)czy zmianę regionu robić przed czy po zmienieniu oprogramowania?

3)czy dobrze rozumiem że po zmianie regionu należy przywrócić odtwarzacz do ustawień fabrycznych?

4)może też trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych po wgraniu oprogramowania?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ok
4 pytania:
1) jest napisane-instalacja nie zostanie zakończona bez zastosowania zewnętrznego strojenia!-co to znaczy?

2)czy zmianę regionu robić przed czy po zmienieniu oprogramowania?

3)czy dobrze rozumiem że po zmianie regionu należy przywrócić odtwarzacz do ustawień fabrycznych?

4)może też trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych po wgraniu oprogramowania?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka



1. Install A50Z_Ext_Tuning (run FirmwareUpdateTool.exe from inside the folder) - jednak nie .exe, sorry. Pewnie tym tym FirmwareUpdateTool będzie napisane co kliknąć, bądź jest w tym. Sory, nie mam jak sprawdzić teraz.
2. Obojętne.
3. i 4. Nie trzeba

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka Ja zawsze po zmianie regionu albo firmware resetuje do ustawień fabrycznych, to nie boli, a na pewno nie zaszkodzi. Kolega @requal mówił mi, że dla niego soft od WM1Z gra lepiej - ja nie porównywałem, dla mnie ten DMP-A50 gra super i na razie mi się nie chce zmieniać. Daj znać jakbyś potrzebował pomocy ten soft, ogarniemy razem.

 

Mam A55 od paru tygodni, sparowałem go z kilkoma słuchawkami, porównałem z kilkoma innymi urządzeniami. Jaki wg mnie jest? Fantastyczny pod warunkiem, że nie mamy wymagających słuchawek. Ostatnio porównywałem z AK SP1000M i poziom dźwięku w mojej opinii jest zbliżony. Robi to wrażenie, biorąc pod uwagę różnicę w cenie obu sprzętów. Pewnie sprawne ucho znalazłoby więcej różnic, w dodatku nie chce mi się bawić w jakieś testowe, audiofilskie sample - przeleciałem swoją bibliotekę (elektronika, rock, metal, Agnes Obel) i takie wnioski wyciągnąłem. Astell ciut lepiej kontroluje dół, oddaje fakturę basu, kreuje scenę w bardziej holograficzny sposób i gra z większą swobodą, ale różnice naprawdę nie są duże. Odnoszę wręcz wrażenie, że na części tracków w ślepym porównaniu mógłbym mieć problem z rozróżnieniem obu urządzeń. Problemy w Sonce zaczynają się z bardziej wymagającymi prądowo słuchawkami, bo wtedy robi się buła na basie i spada dynamika. Takie Kinera Nanna albo Sennheiser Momentum M3 po kablu grają z Sony po prostu słabo i mułowato. W każdym razie biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości dźwięku, jakości wykonania, możliwości (DAC po USB, Bluetooth receiver, solidny EQ, czas pracy na baterii) - jest super, polecam.

 

P.s. Oceniam A55 z softem DMP-A50 FE (PLUS), słuchałem głównie z neutralnymi Moondrop Blessing 2, rozrywkowymi Anew X-One oraz dzisiaj wokolusznymi Sennheiser Momentum M3.

 

 

20210723_225443.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2021 o 23:25, Najner napisał:

@wfmsiekierka Ja zawsze po zmianie regionu albo firmware resetuje do ustawień fabrycznych, to nie boli, a na pewno nie zaszkodzi. Kolega @requal mówił mi, że dla niego soft od WM1Z gra lepiej - ja nie porównywałem, dla mnie ten DMP-A50 gra super i na razie mi się nie chce zmieniać. Daj znać jakbyś potrzebował pomocy ten soft, ogarniemy razem.

 

Mam A55 od paru tygodni, sparowałem go z kilkoma słuchawkami, porównałem z kilkoma innymi urządzeniami. Jaki wg mnie jest? Fantastyczny pod warunkiem, że nie mamy wymagających słuchawek. Ostatnio porównywałem z AK SP1000M i poziom dźwięku w mojej opinii jest zbliżony. Robi to wrażenie, biorąc pod uwagę różnicę w cenie obu sprzętów. Pewnie sprawne ucho znalazłoby więcej różnic, w dodatku nie chce mi się bawić w jakieś testowe, audiofilskie sample - przeleciałem swoją bibliotekę (elektronika, rock, metal, Agnes Obel) i takie wnioski wyciągnąłem. Astell ciut lepiej kontroluje dół, oddaje fakturę basu, kreuje scenę w bardziej holograficzny sposób i gra z większą swobodą, ale różnice naprawdę nie są duże. Odnoszę wręcz wrażenie, że na części tracków w ślepym porównaniu mógłbym mieć problem z rozróżnieniem obu urządzeń. Problemy w Sonce zaczynają się z bardziej wymagającymi prądowo słuchawkami, bo wtedy robi się buła na basie i spada dynamika. Takie Kinera Nanna albo Sennheiser Momentum M3 po kablu grają z Sony po prostu słabo i mułowato. W każdym razie biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości dźwięku, jakości wykonania, możliwości (DAC po USB, Bluetooth receiver, solidny EQ, czas pracy na baterii) - jest super, polecam.

 

P.s. Oceniam A55 z softem DMP-A50 FE (PLUS), słuchałem głównie z neutralnymi Moondrop Blessing 2, rozrywkowymi Anew X-One oraz dzisiaj wokolusznymi Sennheiser Momentum M3.

 

 

20210723_225443.jpg

Do usunięcia

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem region na J, zresetowałem do ustawień fabrycznych i teraz jest po Japońsku i brak wyboru języka na początku. Zmienię sobie region na USA, ale jak później znaleźć w tych krzaczkach reset do ustawień fabrycznych? Może ktoś wstawić jakieś screeny jak to po angielsku jest rozmieszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem region na J, zresetowałem do ustawień fabrycznych i teraz jest po Japońsku i brak wyboru języka na początku. Zmienię sobie region na USA, ale jak później znaleźć w tych krzaczkach reset do ustawień fabrycznych? Może ktoś wstawić jakieś screeny jak to po angielsku jest rozmieszczone?
No dokładnie tak się miało stać, dlatego zmieniasz region i nie resetujesz po zmianie - nie jest to konieczne :) Ja niestety nie pomogę, ale ktoś na pewno znajdzie chwilę. Albo poszukaj na jutube która pozycja w menu.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, atr3yu napisał:

Zmieniłem region na J, zresetowałem do ustawień fabrycznych i teraz jest po Japońsku i brak wyboru języka na początku. Zmienię sobie region na USA, ale jak później znaleźć w tych krzaczkach reset do ustawień fabrycznych? Może ktoś wstawić jakieś screeny jak to po angielsku jest rozmieszczone?

z ciekawości - kliknąłeś 'restore to factory configuration' czy 'reset all settings'? Z tego co wyczytałem to trzeba wybrać to drugie. Ja tak robiłem i po wybraniu regionu J nie miałem nigdy krzaczków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robertos napisał:

z ciekawości - kliknąłeś 'restore to factory configuration' czy 'reset all settings'? Z tego co wyczytałem to trzeba wybrać to drugie. Ja tak robiłem i po wybraniu regionu J nie miałem nigdy krzaczków 

To co nie trzeba wybrałem, czyli reset to factory configuration.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.06.2020 o 11:27, paratykus napisał:

Musisz użyć programiku ( nie stresuj się, wszystko można odkręcić i trwa chwilę).

To powinno być wcześniej w wątku.

Niestety wydma pod którą siedzę powoduje, że wifi działa jak winniczek.

Ja zmieniłem region tak naprawdę dla radia, które pojawia się po tym zabiegu.

Cześć. Właśnie kupiłem 

Sony NW-A55, trochę cicho gra, wiem, mało kto tak głośnego potrzebuje ale czasami w dużym hałasie może się przydać, pobawię się jeszcze trochę i spróbuję zmienić region. Powiedzcie mi proszę czy po zmianie regionu zniknie mi polski język?

Edytowane przez maryoosh71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maryoosh71 Jeśli zmienisz na Japonię to zniknie opcja zmiany języka kiedy zresetujesz później do ustawień fabrycznych. Ale reset nie jest konieczny więc śmiało możesz zmieniać, nic nie zniknie. Reszta regionów działa bezproblemowo. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem, że walkman ma kodek aptx, myślałem, że ma tylko ldac i wybór słuchawek bluetooth ogranicza się w zasadzie do SONY WH-1000XM4, co myślicie o tych słuchawkach, dobry wybór czy może polecicie coś lepszego?

Zastanawiam się nad wyborem między:

SONY WH-1000XM4

SHURE AONIC 50

Priorytetem jest jakość dźwięku,

przyznam, lubię dźwięk troche podkoloryzowany, lekko konturowy, chyba to pozostałość z dawnych czasów jak wszystko co miałem grało jak z pod poduszki nakrytej pudłem kartonowym.

Doradźcie co wybrać.

Edytowane przez maryoosh71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności