Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub walkman Sony serii A [SONY UMI W MUZYKĘ]


brunnerius

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, espe0 napisał:

Co ciekawe w a105 już tego nie ma :)

Właśnie dlatego też między innymi pytam, bo albo wycofali funkcję ze względu na np. trochę inną budowę (struktura) i skład baterii, albo może ona nic nie dawała ?

Istnieje jeszcze 3-a możliwość - a105 ma wyraźnie niższy czas pracy od braci z mniejszymi numerkami i może nie chcieli go jeszcze bardziej skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paratykus napisał:

Nic do A15 nie mam, wręcz przeciwnie, bo trochę też z sentymentu do niego wróciłem do serii A.

Wymiary:

A15 - 4,3 x 11 x 0,8 cm, waga 66 g

A55 - 5,57 x 9,73 x 1,08 cm, waga 99 g

 

wnioskuję z wpisu, że masz A15. Jeśli tak to od kiedy ? Chodzi mi o żywotność baterii.

 

Przy okazji spytam Kolegów : czy używacie funkcji ładowania do 90% pojemności baterii, która ponoć przedłuża jej żywotność, a jeśli tak to o ile skraca się czas pracy na jednym ładowaniu ?

 

W mobilnym audio najważniejsza jest wygoda i mobilność, im mniejszy lżejszy tym lepiej no i brak tego cholernego dotykowego ekranu.

 

Zobacz np CA andromeda vs solarisy te drugie są delikatnie większe ale robi to ogromną różnice dla wielu osób, choć solarisy to bardziej nowy segment DOMOWYCH iem 

 

Tak ograniczenie ładowania aku do max, oszczędza baterie bo nie dobija ją wyższym napięciem zobacz choćby w telefonie jak to działa trzeba tylko apkę doinstalować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paratykus napisał:

Nic do A15 nie mam, wręcz przeciwnie, bo trochę też z sentymentu do niego wróciłem do serii A.

Wymiary:

A15 - 4,3 x 11 x 0,8 cm, waga 66 g

A55 - 5,57 x 9,73 x 1,08 cm, waga 99 g

 

wnioskuję z wpisu, że masz A15. Jeśli tak to od kiedy ? Chodzi mi o żywotność baterii.

 

Przy okazji spytam Kolegów : czy używacie funkcji ładowania do 90% pojemności baterii, która ponoć przedłuża jej żywotność, a jeśli tak to o ile skraca się czas pracy na jednym ładowaniu ?

 

W a35 używam tej opcji. 

Niestety nie potrafię dokładnie określić o ile krócej odtwarzacz działa. (używam go od czasów korona wirus najczęściej do snu(nie wiem jak ustawić by wyłączył się za ustalony przeze mnie czas) 

Wstaję do roboty przyciskam włącznik i **** okazuje się że on całą noc grał.

Jedynie ekran zgaszony. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spark13 napisał:

W a35 używam tej opcji. 

Niestety nie potrafię dokładnie określić o ile krócej odtwarzacz działa. (używam go od czasów korona wirus najczęściej do snu(nie wiem jak ustawić by wyłączył się za ustalony przeze mnie czas) 

Wstaję do roboty przyciskam włącznik i **** okazuje się że on całą noc grał.

Jedynie ekran zgaszony. 

 

Nie wiem jak w A35, ale w A55 w ustawieniach odtwarzania jest opcja, że ma zatrzymać odtwarzanie po 0,5 godz. godzinie, 1,5, dwóch itd.A w opcjach odtwarzacza jest funkcja, która ma za zadanie wyłączyć grajka "jak nic nie robi". Pierwszą opcję ustawiam na 0,5 godz.Tę drugą na godzinę (najniższa wartość) i swobodnie odpływam w objęcia Orfeusza,a  grajek wyłącza się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, brunnerius napisał:

A15 mam od nowości, dzisiaj go naładuję, odpalę i będę "monitorował" zobaczymy ile wyczymie na baterii, ale zakładam, że co najmniej 80% tego co Sony pisze w specyfikacji

Premiera była chyba w 2014, zakładam, że Twój ma z 5 lat.

Ciekaw jestem tego testu, ale 2 rzeczy :

-ilość ładowań musi skracać żywotność (Twój dużo pewnie "leżakował")

-rozładowywanie na maksa też jej nie służy ( ja leżaki co pół roku podładowywuję, tak do 80 %)

Sony umi w muzykę 👍

Pisałeś do Kaszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A55+avantree saturn pro - nie działa regulacja siły dźwięku. Wszystkie możliwe ustawienia w grajku sprawdzone i … nic.

Nie może być zbyt różowo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, retter napisał:

To Sony umi w muzykę ale tws nie? Czy walkmany nie? emoji38.png

- Tapatalk
 

Jeśli to w kwestii Avantree - Saturn Pro jest transmiterem i odbiornikiem w jednym, nie słuchawkami TWS.

Małe i funkcjonalne urządzenie, które wpinam sobie zamiast kabla do większych słuchawek i stają się BT aptX 😉 

A55 łączy się po aptX bez problemu, działa pauza z poziomu Saturna, ale nie działa regulacja siły głosu z poziomu Sony - dźwięk idzie na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na topie teraz jest A55 :) dobra to napiszcie w skrócie dlaczego jest taki dobry?? dlaczego lepszy od A45?, co ma w środku takiego czego nie ma A45? czym różnią się oba odtwarzacze? dlaczego warto dołożyć sto złoty do A55 i kupić a może jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran lepszej jakości, świetny bt dac, jakość wykonania na +, ta sama cena.

Audio porównywalne. Duża zaleta serii a4../55 to że można wyłączyć ładowanie aku prze funkcji usb dac.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A55+ sony WF-1000xm3 - czas działania (bez ANC) 6 godz.32 min.

Znalazł się przypadkiem nigdy nie otwierany kabelek do WM-portu czyli FiiO L5 (okazuje się, że musiałem kiedyś mieć dwa).

Kupowałem je w czasach A15, który to fajnie zagrał z B1.

Czas sprawdzić jaki  sygnał podaje A55 do Aune B1.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 12:53, brunnerius napisał:

No i jak? Sprawdziłeś?

Nie było kiedy za bardzo.

Cały tydzień byłem w rozjazdach, a teraz jestem tak "wypluty", że nie mam nawet siły muzyki słuchać.

Jutro może na tyle "obeschnę", że sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry, wolno się do fanklubu wpisać :rolleyes:

Jak to jest z tymi regionami, prócz zdjęcia limitu głośności coś powinno się zmienić? Bo w zx300 na przykład zmiana regionu zmienia też charakter grania, tu w A55 sprawdziłem 3 regiony i zmian prócz tego że głośniej nie słyszę, a regionów dużo, jest sens sprawdzać dalej?

IMG_0106.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do serii A, to jak wychodził a45 to wierzę że mogłem go mieć pierwszy w Polsce (kupiony w Matrix media - czyli dystrybucji dla Sony centre). Napaliłem się na niego niesamowicie mimo braku dostępności. No i tak minęły chyba 2 miesiące jak udało mi się dostać (a szukałem codziennie). Później miałem zx1, ale nie o tym. Jak wchodził A55 to polska dystrybucja dostała go jako ochłap po innych rynkach europejskich kiedy wchodził A105. Tym samym czasem też zx300 wszedł do polskiej dystrybucji po już długiej sprzedaży u zachodnich sąsiadów.

Taka ciekawostka do śniadania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, atr3yu napisał:

Dziendobry, wolno się do fanklubu wpisać :rolleyes:

Jak to jest z tymi regionami, prócz zdjęcia limitu głośności coś powinno się zmienić? Bo w zx300 na przykład zmiana regionu zmienia też charakter grania, tu w A55 sprawdziłem 3 regiony i zmian prócz tego że głośniej nie słyszę, a regionów dużo, jest sens sprawdzać dalej?

 

Witaj w Klubie 😉

Ja region zmieniłem tylko dlatego, że wtedy odblokowane zostaje radio w A55.

Całej reszty nie sprawdzałem, bo nie kupowałem tego grajka pod prądożerne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kabel już chyba doszedł do siebie :). Apropos dyskusji w króliczarni, Powiem że słucham już przez jakiś czas tego walkmana i zauważam taką jedną bardzo ciekawą "przypadłość" serii A. Chodzi o naturalną ułudę występowania instrumentu wręcz w pomieszczeniu w którym słucham. Głównie słucham ostatnio właśnie m650tek i Billie Jeanów. Obie pary mają tą synergiczność jeżeli chodzi o ww. Słuchałem przeróżnych instrumentów na żywo bez amplifikacji i powiem że robi mnie ten mój zestaw czasami w konia :P Co ciekawe ZX1 nie miał tych "czarów", a a45 i a105 mają. 

 

W a45 podobno użyli wzmaka słuchawkowego z WM1Z (CXD3778GF)* i w a105 też** - pewno na innym prądzie i elektronice towarzyszącej - ale fakt jest taki że to słychać !!!

 

źródła:

https://www.sony.com/electronics/walkman/nw-a40-series#product_details_default

** https://www.head-fi.org/threads/the-sony-40th-anniversary-walkman-thread.909629/page-87#post-15338138

https://thewalkmanblog.blogspot.com/2019/10/what-soc-is-sony-using.html

IMG_20200531_220425.jpg

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności