Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

pomoże ktoś w wyborze pierwszych TWS? :)

 

Szukam czegoś niedrogiego do +- 30 dolarów. Na co dzień jako mobilne słuchawki używam Shure SE215 i bardzo mi odpowiada ich charakterystyka dźwiękowa (bardziej funowe granie ale niezalewający wszystko bas). Poczytałem trochę ten wątek i moją uwagę przykuły:

 

- TRN T200

- SOUNDPEATS TRUEDOT

- BOMAKER SIFI (ciut drożej ale jeśli warto to dołożę)

 

Myślałem jeszcze nad zakupem przewodu BT do szczurów ale w sumie preferowałbym nowe słuchawki. Chciałbym im dać trochę odpocząć bo są ze mną ładnych parę lat i kilka przewodów już przeżyły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie najbardziej skłaniam się ku TRN T200 tylko martwią mnie w nich dwie rzeczy:

 

- szumy 

- w opinii Inszego pojawiło się -  nie dla osób, które chcą korzystać ze słuchawek sparowanych z jakimś przenośnym odtwarzaczem, gdyż każda słuchawka działa jak osobne urządzenie i bez dual linka można słuchać tylko jednej na raz (i najpierw należy na każdej ustawić taką samą głośność w systemie),

 

Rozumiem, że muszę parować osobno każdą słuchawkę? I na telefonie będę miał jakby podłączone dwa urządzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, amnesia napisał:

dzięki wielkie chico99 za pomoc w takim razie pozostaje zamówić TRN :) 

 

Chyba już pisałem o tym ... zaletą TRN T200 są tulejki na które można założyć jakieś swoje tipsy(w tws-ach bywa z tym różnie), już sprawdzone. Nawet w ładowarce jest

na tyle miejsca, że większe tipsy się zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

 

Chyba już pisałem o tym ... zaletą TRN T200 są tulejki na które można założyć jakieś swoje tipsy(w tws-ach bywa z tym różnie), już sprawdzone. Nawet w ładowarce jest

na tyle miejsca, że większe tipsy się zmieszczą.

 

Już zamówiłem na ali za 121zł. Pewnie będę do nich zakładał pianki takie jak mam w shure tylko muszę zobaczyć rozmiar tulejki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, amnesia napisał:

właśnie najbardziej skłaniam się ku TRN T200 tylko martwią mnie w nich dwie rzeczy:

 

- szumy 

- w opinii Inszego pojawiło się -  nie dla osób, które chcą korzystać ze słuchawek sparowanych z jakimś przenośnym odtwarzaczem, gdyż każda słuchawka działa jak osobne urządzenie i bez dual linka można słuchać tylko jednej na raz (i najpierw należy na każdej ustawić taką samą głośność w systemie),

 

Rozumiem, że muszę parować osobno każdą słuchawkę? I na telefonie będę miał jakby podłączone dwa urządzenia? 

 

Lekkie szumy są, ale jak nie odtwarzasz muzyki. Przy muzyce raczej nie dosłyszalne. Powiem więcej - u mnie przy okazji szumów są też takie lekkie cyfrowe/elektroniczne zniekształcenia/piski/etc. Ale tylko jak niczego nie słucham.

 

Nie trzeba ustawiać osobno głośności na obu słuchawkach. I nie trzeba ich wyciągać w kolejności. Z tego co się orientuję, jeżeil połączysz jedną ze słuchawek jako pierwszą, to wtedy ona staje się główną słuchawką, która łączy się jako pierwsza z telefonem i wymusza podłączenie się drugiej. Faktycznie podłączone są dwa urządzenia. Problemy jakie napotkałem z tą funkcjonalnością to czasem przy przełączaniu urządzeń trzeba było ręcznie kliknąc obie słuchawki aby się połaczyły, albo je po prostu jeszcze raz włożyć do etui i wyciągnąć.

 

7 minut temu, amnesia napisał:

 

Już zamówiłem na ali za 121zł. Pewnie będę do nich zakładał pianki takie jak mam w shure tylko muszę zobaczyć rozmiar tulejki 

 

Jako pianki polecam Crystalline Audio, bardzo fajnie zgrywają się z tymi słuchawkami :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x X x napisał:

 

Lekkie szumy są, ale jak nie odtwarzasz muzyki. Przy muzyce raczej nie dosłyszalne. Powiem więcej - u mnie przy okazji szumów są też takie lekkie cyfrowe/elektroniczne zniekształcenia/piski/etc. Ale tylko jak niczego nie słucham.

 

Nie trzeba ustawiać osobno głośności na obu słuchawkach. I nie trzeba ich wyciągać w kolejności. Z tego co się orientuję, jeżeil połączysz jedną ze słuchawek jako pierwszą, to wtedy ona staje się główną słuchawką, która łączy się jako pierwsza z telefonem i wymusza podłączenie się drugiej. Faktycznie podłączone są dwa urządzenia. Problemy jakie napotkałem z tą funkcjonalnością to czasem przy przełączaniu urządzeń trzeba było ręcznie kliknąc obie słuchawki aby się połaczyły, albo je po prostu jeszcze raz włożyć do etui i wyciągnąć.

 

 

Jako pianki polecam Crystalline Audio, bardzo fajnie zgrywają się z tymi słuchawkami :)

 

dzięki za porady, pianki w sumie mam jeszcze z ali bo kiedyś ich zamówiłem trochę więcej pod szczurki, jak przyjdą słuchawki to zobaczę czy pasują jak nie to pewnie się skuszę na te które napisałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak i gdzie się słucha - jak cicho, to szum i owe zniekształcenia przebijają się przez muzykę. Na mieście, gdzie i tak musimy podbijać głośność, niesłyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał kontakt z libratone track air plus? Obecnie mam creative outlier gold i z dźwięku jestem zadowolony. Jedyny problem to nie śmiejcie, zbyt duże wygłuszenie pasywne. Potrzebuję dźwięk co najmniej taki jak z creative outlier gold plus możliwość włączania dźwięków zewnętrznych przez mikrofon, kiedy spodziewam się, że żona coś do mnie mówi. Podobają mi się libratone ze względu na maleńkie rozmiary. Jeśli jednak doradzicie mi coś równie dobrego lub lepszego od creative outlier gold plus wspomniana funkcjonalność to chętnie skorzystam z rady. Zastanawiam się jeszcze nad sennheiser momentum 2 true wireless, bo tam chyba dźwięk będzie znacznie lepszy plus to czego potrzebuję, ale za zdecydowanie wyższą kasę. Wolałbym jednak wydać trochę mniej. Nie chcę jednak dużych słuchawek w uchu lub mocno wystających, bo lubię z muzyką zasypiać. W creative outlier gold, jak się odpowiednio ułożę to mogę położyć głowę bokiem i słuchawka mnie nie uwiera zapewniając dalej dobry dźwięk.
Pewnie macie wiele takich głupich pytań, ale może akurat komuś z was chciałoby się coś doradzić. I może ktoś z was miał libratone track air plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na testach Sennki TWS, ale to są "kobyły" jeśli chodzi o wielkość. TWS2 są tylko o 2 mm mniejsze, a Ty piszesz, że nie chcesz dużych.

Grają jak na standardy TWS naprawdę bardzo dobrze, przy czym jeśli chodzi o dwójki to na zagranicznych forach ludzie skarżą się, że szumią.

Wątpię żeby ktoś z Forum miał libratone track air plus.

Jak nie chcesz takiego tłumienia pasywnego jak w Creativach to kup pchełki TWS.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To pasywne wygłuszenie w creative jest super. Potrzebuję tylko kiedy trzeba włączyć dostęp dźwięków z zewnątrz bez ściągania słuchawki. Wielkość creative jest jeszcze akceptowalna. Wolałbym jednak podobne lub mniejsze tak, żeby w nich zasnąć leżąc na boku głowy bez problemów. Także wygłuszenie pasywne czy ostatecznie aktywne ma być dobre, a do tego możliwość włączania dźwięków z zewnątrz bez przerywania muzyki. Te libratone mają opinie i bardzo dobre i słabe więc nie wiem o co chodzi. Co prawda można je zamówić i zwrócić w 30 dni, ale tak nie lubię. Creative też tak kupiłem z Holandii i nie odesłałem, bo je polubilem. Pchełki nigdy mi się w uchu nie trzymały. Airpods syna też nie bardzo. On jest zadowolony i mu nie wypadają, a mi od razu wyskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Bomakera SIFI. 

Jak z niezawodnością tych słuchawek po dłuższym czasie użytkowania?

Czy jest tu ktoś kto miał z nimi problemy?

Czy połączenie jest stabilne gdy telefon w kieszeni i idzie się ulicą? Czy ogólnie połączeni jest stabilne?

Spotkałem się z problemami użytkowników odnośnie ciszej grającej jednej słuchawki po jakimś czasie. To prawda?

Może lepiej brać mpow t5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy Bomakera SIFI. 
Jak z niezawodnością tych słuchawek po dłuższym czasie użytkowania?
Czy jest tu ktoś kto miał z nimi problemy?
Czy połączenie jest stabilne gdy telefon w kieszeni i idzie się ulicą? Czy ogólnie połączeni jest stabilne?
Spotkałem się z problemami użytkowników odnośnie ciszej grającej jednej słuchawki po jakimś czasie. To prawda?
Może lepiej brać mpow t5?
Z mojego doświadczenia wynika, że faktycznie jest taki problem. I nawet wiem z czego on wynika. Materiał którym zakończone są kanały niesamowicie łatwo się zatyka. Staram się naprawdę mocno nie mieć w uszach woskowiny a udało mi się doprowadzić do stanu zabrudzenia które wpływało na dźwięk. Usunąłem te siateczki na stałe i problem zniknął. Problemów z parowaniem, przerywaniem nie stwierdziłem.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wuc napisał:

To ciekawe jak to jest w mpow t5.. czy ma ktoś tu porównanie do t5?

Mam Mpow T5/M5, Bomaker SiFi, Haylou GT1 Plus, Haylou GT1, SoundPeats TrueDot (te na Qualcommie) :) Co konkretnie chciałbyś wiedzieć? 

Edytowane przez doman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałoby Ci się porównać t5 i sifi pod względem:

1. Wygody noszenia

2. Jakości połączenia - stabilność, zasięg. Czy przerywa na przykład gdy telefon jest w kieszeni spodni i idzie się ulicą.

3. Baterii

4. Dźwięku

5. Czy masz jakieś problemy z nimi? (Czy miałeś problem z ciszej grająca jedną słuchawką w SIFI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chico99 napisał:

FiiO UTWS1, miał ktoś?

Ty to się nigdy nie poddasz ...

Idę reckę na Kropce przeczytać.

 

edit : przecież już to dawno temu czytałem. Nie dla mnie.

Edytowane przez paratykus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wuc napisał:

A chciałoby Ci się porównać t5 i sifi pod względem:

1. Wygody noszenia

2. Jakości połączenia - stabilność, zasięg. Czy przerywa na przykład gdy telefon jest w kieszeni spodni i idzie się ulicą.

3. Baterii

4. Dźwięku

5. Czy masz jakieś problemy z nimi? (Czy miałeś problem z ciszej grająca jedną słuchawką w SIFI?

Tak na szybko:

1. SiFi ze względu na mniejsze rozmiary są wygodniejsze i w uchu i w kieszeni. Etui w M5 jest wielkie

2. Zasięg jest porównywalny - 15m przy jednej ścianie. Przy kilku ścianach to ok 5m. W kieszeni tym bardziej będzie ok

3. Przy M5 jestem w stanie na jednym ładowaniu przesłuchać 8h (tak na 1/3 głośności), na SiFi podobnie

4. Bass: M5>SiFi. M5 ma ilościowo troszkę więcej basu, niżej też schodzącego. W SiFi ten bas jest bardziej punktowy - ale nie można powiedzieć że basu brakuje

Średnica SiFi>M5. M5 ma bardziej wycofaną średnicę w stosunku do SiFi

Soprany SiFi>M5. Tutaj jest deklasacja SiFi. Grają czyściutko. Czasem jednak mam wrażenie że podchodzi to pod sybilizację

Reasumując M5 grają "V", SiFi bardziej płasko

5. W M5 mam driver flexa. Trzeba się przyzwyczaić i umiejętnie wsadzać do ucha. Są głośne nawet na ustawionym min. poziomie głośności - trochę to wkurza jak chce się cichutko do snu posłuchać. Sterowanie przyciskiem - trzeba użyć więcej siły aby zadziałało

W SiFi regulacja głośności nie jest płynna, jest skokowa. Przykładowo: (1-cicho, 10-głośno) 1-1-3-3-3-5-5-5-6-6-6-8-8-8-10. Jak chcesz tylko trochę ściszyć to robi się za cicho i w drugą stronę - jak trochę głośniej to już przesadziłeś

M5 kupiłem jako nówki w lutym. SiFi mam tydzień, kupione od kolegi z forum, kilkumiesięczne

P.S. jakby połączyć basy z M5 i resztę z GT1 Plus to wyszłyby chyba idealne TWS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności