Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Lord Rayden napisał:

a czemu nie TWS 6 ?

 

Z opisów wynika, że TWS5(dynamic) mają głębsze zejście na basie.

TWS6(armatura) grają równiej ale to akurat, w tego typu słuchawkach, jest dla mnie mało istotne.

Zresztą, to zakupy dla znajomych, przerobię i sprzedam.

Nie sądzę żeby edifery zagroziły moim senkom.

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 13:54, Jaro54 napisał:

Jak masz doki, które ci pasują to kabelek KZ z aptX HD i masz po problemie. Sporo trzyma na baterii, ok 8 godzin. Mam go od przeszlo roku i jestem zadowolony. Można też dokupić taką przejściówkę jakbyś chciał inne słuchawki podpiąć a miały 2pin zamiast mmcx

Kupilem taki kabelek z mmcx. Sprzedający zapewnił ze wersja z MMCX nie ma kabli z pamięcią. 

Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy spacer z TWS6 zrobiony i faktycznie bardzo fajne doki. Granie bardziej w stylu hybryd niż armatur, lekko ocieplone i dynamiczne, z całkiem fajnym dołem. Poza miastem w ogóle nie miałem uczucia braku basu (metalowa playlista).

Przydałoby się trochę więcej głębi, ale nie jest źle. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy spacer z TWS6 zrobiony i faktycznie bardzo fajne doki. Granie bardziej w stylu hybryd niż armatur, lekko ocieplone i dynamiczne, z całkiem fajnym dołem. Poza miastem w ogóle nie miałem uczucia braku basu (metalowa playlista).
Przydałoby się trochę więcej głębi, ale nie jest źle. 
A porównanko do T200 można prosić ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test_Audio-Technica_ATH-CK3TW_stycze_202

20 minut temu, chico99 napisał:

Jak czytam w recenzji, że basu jest tyle co być powinno, to jestem niemal pewny, że dla mnie będzie go za mało.

To jest słuszna koncepcja !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, x X x napisał:

A porównanko do T200 można prosić ? ;)

T200 już dawno się pozbyłem, ale tak z pamięci, to jednak inna liga pod względem kultury grania. TRN są dość sztuczne, nadmuchane i szorstkie, takie dość typowe chińskie granie, podczas gdy Edifiery są łagodniejsze, bardziej naturalne, z mocniejszą średnicą, basu mniej, ale niżej schodzi, góry (a właściwie jej przełomu ze średnicą) mniej, ale lepiej rozciągnięta i nie tak agresywna. Do tego zauważalnie mniej szumią i chyba są wygodniejsze. Gdybym miał wybierać pomiędzy nimi, nawet sekundy bym się nie zastanawiał.

TRN są fajne na szybko i za 100-150 złotych, jak na słuchawki TWS. Edifiery wydają się fajne po prostu jako doki.

 

@chico99 spróbuj HELM'y - dla mnie z reguły jest tam za dużo basu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że przekonują mnie do siebie TRN T200. Wydawało mi się, że będę miał tak jak Inszy, ale jak na razie na dłuższych odsłuchach mnie nie męczą i przyjemnie mi się ich słucha. Może to też zasługa pianek, znalazłem w pudełku od Creative Trio, przypominają trochę pianki Crystalline, ale to raczej coś innego (które swoją drogą też do mnie lecą). Wygładzają trochę gorę i jakby dodają mięska w dolnych rejestrach. Właśnie słucham na nich albumu Coal od Leprous (24/96, aczkolwiek nie ma to znaczenia) i słucha mi się bardzo przyjemnie, niczego nie brakuje, niczego nie ma za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

I kasa zaoszczędzona :) 

 

Osobiście nie jestem jeszcze na etapie wydania na tego typu słuchawki więcej jak 300 złotych. Już te 260 za Urbanista mnie bolało, a teraz ich nawet odsprzedać nie mogę. Jak już miał bym kupić to te Sennheisery, albo nadchodzące Panasonici lub Technicsy, ale Edifier i 400+ za TWSy to jakoś nie idzie mi w parze ;) Jest dobrze, na pewno lepiej niż w przypadku Boomakerów, które nie są złymi słuchawkami, ale w ogólnym rozrachunku bliżej moim wymaganiom dźwiękowym są TRN niż Bomakery.

 

Poza tym tak sobie pomyślałem, że jak nadejdzie taki moment, że faktycznie dadzą mi w kość TRN, to można by się pokusić o podmiankę armatury na inną, tak jak to ktoś tutaj na forum zrobił z pewnymi twsami (kojarzę sytuację, ale nie kojarzę kto i jaki temat :D). Kupiłem dziś za śmieszne pieniądze legendarde ADDIEMY ;) to można by wykorzystać ich przetworniki.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x X x napisał:

 

Edifier i 400+ za TWSy to jakoś nie idzie mi w parze ;)

Czemu? Za tania marka, by robiła dobre słuchawki? 🤔

 

I już wydałeś 400 złotych na TWS, w tym jedne, które nie pasują brzmieniem, więc już jesteś dawno za etapem wydawania nie więcej niż 300 złotych na tego typu słuchawki :D Tylko zamiast jedne lepsze, rozbijasz kasę na kilka słabszych - tak się właśnie zbiera złom po szufladach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inszy napisał:

Czemu? Za tania marka, by robiła dobre słuchawki? 🤔

 

I już wydałeś 400 złotych na TWS, w tym jedne, które nie pasują brzmieniem, więc już jesteś dawno za etapem wydawania nie więcej niż 300 złotych na tego typu słuchawki :D Tylko zamiast jedne lepsze, rozbijasz kasę na kilka słabszych - tak się właśnie zbiera złom po szufladach ;)

 

8 minut temu, chico99 napisał:

Hmm ... Niby tak. Tylko w te jedne lepsze trzeba wycelować i trafić, co łatwe nie jest.

I międzyczasie wypchać szufladę drogim złomem.;)

 

No chodziło mi o jednorazowy zakup oczywiście ;) Wiecie jak to jest, granice się przesuwają z każdym zakupem :D No ale cóż, w TWSach jest więcej niewiadomych niż pewników, niestety ta technologia jeszcze trochę raczkuje a zauważyłem też, że recenzje są jakby bardziej rozbieżne niż w przypadku słuchawek po kablu więc tak naprawde człowiek dopóki nie posłucha to nie wie co kupi. Takie mam zdanie przynajmniej.

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te TRN też podeszły. Na pewno bardziej niż boomakery czy tevi (które niestety sprzedałem przed spróbowaniem zmiany firmware'u). Słucham ich sobie z tipsami mandarin symbio i jest ok. Złapałem się nawet na tym, że przestałem sięgać po btr5. Są nagrania gdzie góra mogłaby być delikatnie stonowana ale to tak naprawdę niuans.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gentillo napisał:

Mi te TRN też podeszły. Na pewno bardziej niż boomakery czy tevi (które niestety sprzedałem przed spróbowaniem zmiany firmware'u). Słucham ich sobie z tipsami mandarin symbio i jest ok. Złapałem się nawet na tym, że przestałem sięgać po btr5. Są nagrania gdzie góra mogłaby być delikatnie stonowana ale to tak naprawdę niuans.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

 

+1, ale dla mnie na Symbio za ostro 😜 Fajne są te nakładki, ale nie do tych słuchawek :D Próbowałem tak jak @Inszy sugerował podać filtr z gąbki lub filcu, ale nic to w zasadzie nie zmieniło - dziwne, nie wiem czemu tak. Ale zmiana na pianki wyszła im na plus - aczkolwiek na te konkretne pianki od Creative, bo zakładałem klasyczne Comply i to nie było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam COA i odpowiadają mi. Ale też chciałbym jakieś lepsze dźwiękowo TWSy. Lypertek Tevi odpadły. TRNy raczej nie będą stanowić rozwoju tylko krok w inną stronę. Może Sennki Jedynki... Są też AudioTechniki, których test tu wklejałem.

 

Ponieważ to temat o Wireless ogólnie to czekam też aż Pandy będą do kupienia.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennki grają rasowym dźwiękiem.

Nie stoją z boku czy w kącie ściskając lękliwie swoje orzechy w garści i popiskując do kablowych doków z kolan...

Są jednak drogie, kobylaste (wielkość) i zupełnie nie dogadują się ze mną ergonomicznie.

Gdyby ktoś mi pokazał palcem, że : "o te, grają jak Sennki, ale są mniejsze i super do Twoich uszu" to natychmiast naciskam "kup teraz".

edit:

 

Lordzie co za "sad", jaki sad ? 😉

W moim przypadku to jest sad owocowy, ciepłym wieczorem, pełen kwitnących jabłoni i brzęczących pszczół, które zbierają miód na moje uszy jeśli chodzi o Sennki. Tak to widzę.

Co nie znaczy, że Tobie czy komuś innemu ich granie nie będzie zupełnie pasować.

Edytowane przez paratykus
  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, chico99 napisał:

@paratykus jest najwyraźniej pod wpływem, zastanawiam się tylko czego ...?:D

Nie uwierzysz, jestem trzeźwy jak niemowlę.

Kiedyś, dawno temu jako zupełnie młody człowiek założyłem Amatorski Teatr Poezji.

Robiliśmy różne rzeczy oparte głównie na swoich tekstach. Szlifowali nas zawodowi aktorzy i reżyserzy.

Dotarliśmy nawet z tym Teatrem do ogólnopolskiego finału przeglądów takich teatrów.

Kurczę, jako młody gość robiłem przeróżne "szalone" rzeczy ;-). No, ale wtedy nie było ani netu ani smartfonów😜

Teraz, na czas kwarantanny dostałem od żony zadanie, że mam spróbować wrócić do tego Zdzisława z czasów kiedy mnie poznała.

Tak więc ten tekst wyżej wyskoczył gdzieś "z pnia mózgu", pewnie siedział tam przyczajony. Przepraszam !

 

Koniec off.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez siedzenie w domu pewnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

To przez siedzenie w domu pewnie

Fakt, siedzę trochę więcej, ale normalnie prowadzimy z żoną firmę tylko poziom stresu znacznie większy.

To pewnie przez to 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, paratykus napisał:

Teraz, na czas kwarantanny dostałem od żony zadanie, że mam spróbować wrócić do tego Zdzisława z czasów kiedy mnie poznała.

 

O, drugi Zdzisław na forum. Pozdrawiam, mało nas zostało ;)

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności