Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=64077]Jaro54[/mention] co to znaczy masywniejszy? Ja nie potrzebuję solidniejszej podstawy basowej, mocniejszego dźwięku. Tylko bardziej uporządkowanej góry, lepszej holografii  Są kawałki (pomijając ich mastering), które na Boomakerach brzmią jak totalny hałas u góry.
 
Najchętniej to bym widział coś w rodzaju moich Creative
Co do boomakerów to polecam spróbować odkleić tą czarną siateczkę zaklejającą kanały końcówek. Co prawda operacja jest nieodwracalna prawdopodobnie, jednakże różnica na plus jest.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, gentillo napisał:

Co do boomakerów to polecam spróbować odkleić tą czarną siateczkę zaklejającą kanały końcówek. Co prawda operacja jest nieodwracalna prawdopodobnie, jednakże różnica na plus jest.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Poproszę o więcej szczegółów ;)

Edit:

 

Sprawdziłem. Operacja odwracalna. Tylko trzeba to zrobić delikatnie aby nie porwać. Np. igłą/szpilką przy krawędzi.

 

Efekt? Mniej basu, może trochę więcej powietrza ale kosztem jaskrawszej góry. Nie moja bajka.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o więcej szczegółów  

Edit:

 

Sprawdziłem. Operacja odwracalna. Tylko trzeba to zrobić delikatnie aby nie porwać. Np. igłą/szpilką przy krawędzi.

 

Efekt? Mniej basu, może trochę więcej powietrza ale kosztem jaskrawszej góry. Nie moja bajka.

 

Temat wyniknął samoistnie bo niechcący usnąłem siateczkę z jednej słuchawki. Poszedłem wiec za ciosem i usunąłem drugą. Na razie jestem na etapie testowania i mam wrażenie, że góra stała się bardziej znośna. Co mnie wcześniej denerwowało to pewna "metaliczność" tego zakresu. Po paru minutach słuchania wydaje mi się ze jest bardziej naturalnie. Ale muszę to jeszcze osłuchać dokładniej.  

 

 

Widzę, że już sam sobie odpowiedziałeśdefault_smile.png

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gentillo napisał:

Co mnie wcześniej denerwowało to pewna "metaliczność" tego zakresu. Po paru minutach słuchania wydaje mi się ze jest bardziej naturalnie.

 

I tu się zgodzę. Ale chyba nie będę eksperymentować. Utrata basu, którego teraz dla mnie jest w sam raz, jest nie akceprowalna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę - dobiłem deal z użytkownikiem forum i wszedłem w posiadanie Lyperteków Tevi - bardzo ciekawe granie, które mi osobiście pasuje.

Do tego świetny czas pracy na baterii i nie rwie połączenia z moim telefonem.

Bardzo dobrze leżą w moich wielkich uszach co jest ogromnym plusem. Leżą 100 razy lepiej niż Jabry Elite 65t żony.

Programowo jeszcze nic z nimi nie kombinowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=25333]chico99[/mention] mnie spasowały powyżej 40 godzin. ale widzę, ze jeszcze trochę wyrównują się, a mają ze 120-130 godzin pracy.  Przestrzeń nie jest oszałamiajaca, ale szczegółowość jest na dobrym poziomie. Bas jest po prostu utwardzony i dość nisko schodzi. Nie doświadczyłem sybilantów.. 

 

Dotarły i do mnie. I nie wiem czy to kompletnie nie moja bajka czy w ich wypadku wygrzewanie jest jednak krytycznym elementem? 

 

 

****. Prawa słuchawka trzeszczy:(

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do seala tak przy okazji, to ciekawym tematem dla mnie są boomakery. W zasadzie w nich seal mam idealny, ale tylko wtedy kiedy się nie ruszam. Bo nawet rozwarcie otworu gębowego momentalnie przekłada się na odczuwalną zmianę charakterystyki brzmienia. Nie to że seal znika ale np zmniejsza się ilość basu. Pierwszy raz mam coś takiego, żeby te zmiany były aż tak wyraźne.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gentillo napisał:

W zasadzie w nich seal mam idealny, ale tylko wtedy kiedy się nie ruszam.

No to nie masz seala, bo TWS-y są "do ruszania się" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz seala, bo TWS-y są "do ruszania się"

Wierz mi, że mam. To problem z budową moich kanałów słuchowych. Pamiętam jak miałem ibasso it03. Jak się nie ruszałem było ok. Wystarczyło, że wyszedłem z psem na spacer i podczas ruchu zdarzało się, że prawie zupełnie odcinało mi jeden kanał.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gentillo napisał:

Wierz mi, że mam. To problem z budową moich kanałów słuchowych. Pamiętam jak miałem ibasso it03. Jak się nie ruszałem było ok. Wystarczyło, że wyszedłem z psem na spacer i podczas ruchu zdarzało się, że prawie zupełnie odcinało mi jeden kanał.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja mam dużą asymetrię lewego kanału, tak więc wiem o czym mówisz. Też nie każde doki mogę dopasować. U mnie to jest loteria.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paratykus napisał:

Ja mam dużą asymetrię lewego kanału, tak więc wiem o czym mówisz. Też nie każde doki mogę dopasować. U mnie to jest loteria.

Zdzichu to mamy to samo :) Lewe masz luźniejsze? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo tylko luźniejsze niż prawe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

To chyba na starość, ja mam podobnie jak Zdzichu.;)

O,to,to,to,to ... Tylko, że 25 lat temu jak byłem piękny,młody i nie całowany to też tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne słuchawki w drodze od Technics i Panasonic:

 

- Technics EAH-AZ70W

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/27473-sluchawki-technics-eah-az70w-true-wireless

 

- Panasonic RZ-S500W / Panasonic RZ-S300W

https://stereo-magazine.com/article/true-wireless-panasonic-in-ears

https://www.panasonic.com/pl/corporate/Nowosci/artykuly/najlepsza-na-rynku-1-funkcja-redukcji-szumow-dotyczy-tylko-modelu-rz-s500w-sluchawki-nauszne-true-wireless-obslugiwane-smartfonem.html

 

Wyglądają bardzo fajnie, jakieś zaawansowane systemy ANC, apki do customizacji. Może być ciekawa konkurencja dla czołówki.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x X x napisał:

Fajne słuchawki w drodze od Technics i Panasonic:

 

- Technics EAH-AZ70W

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/27473-sluchawki-technics-eah-az70w-true-wireless

 

- Panasonic RZ-S500W / Panasonic RZ-S300W

https://stereo-magazine.com/article/true-wireless-panasonic-in-ears

https://www.panasonic.com/pl/corporate/Nowosci/artykuly/najlepsza-na-rynku-1-funkcja-redukcji-szumow-dotyczy-tylko-modelu-rz-s500w-sluchawki-nauszne-true-wireless-obslugiwane-smartfonem.html

 

Wyglądają bardzo fajnie, jakieś zaawansowane systemy ANC, apki do customizacji. Może być ciekawa konkurencja dla czołówki.

 

 

 

 

Przeczytaj parametry tych Panasonic ów. Ciężko w ucho włożyć będzie bo 40-o mm przetworniki mają :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x X x napisał:

Noo ktoś się tam ostro walnął :D Technics ma mieć 10 mm, wiec Panasonic pewnie też.

Wyżej napisane że 17 mm ale nie wiem czy to prawda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły Fiil t1x, brzmienie które lubię, soczysty basik, nie włazi na inne pasma, USB-C, wygodne, zostawiłem oryginalne tipsy. Zasięg ekstra, łażę po całej chacie 53m i ani razu nie przerwało. Sugerowałem się opinią Scarbira i nie zawiodłem. miałem wcześniej Mpow t5 i Sabat Ultra E12. Fiil mi najbardziej pasują. Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności