Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, docentore napisał(a):


*(dodane) - brakuje trochę oznaczenia stron, coś jak czerwonej i niebieskiej kropki. Do wykonania samemu bezinwazyjnie, ale powinny być wyraźnie oznaczone.

 

Mi nie brakuje- po ciemku nawet wymacam i wiem, do którego ucha aplikować- nie sprawdzam tego. Kwestia przyzwyczajenie. Są tak ukształtowane, że od razu widać która prawa/lewa. Nie da się ich za bardzo odwrotnie włożyć-próbowałem. Gumka musi być z przodu a dupka z tyłu. 😊

Podobnie ma się sprawa z ZE8000.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Mi nie brakuje- po ciemku nawet wymacam i wiem, do którego ucha aplikować- nie sprawdzam tego. Kwestia przyzwyczajenie. Są tak ukształtowane, że od razu widać która prawa/lewa. Nie da się ich za bardzo odwrotnie włożyć-próbowałem. Gumka musi być z przodu a dupka z tyłu. 😊

Podobnie ma się sprawa z ZE8000.

Racja, dla mnie to jest nowy kształt TWSów. Oryginalnych gumek używasz czy jakichś 3rd party?

 

 

48 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@docentore Świetne porównanie. Narobiłeś smaka na te TWX9. 


A dziękować, choć trzeba zaznaczyć, że nie mam dużego doświadczenia z TWSami, to jednak coś tam odczuwam i mogę przełożyć doświadczenie z doków, przynajmniej jeśli chodzi o dźwięk.
TWX9 są na tyle ciekawą pozycją, że na pewno warte choć spróbowania demówek gdzieś jeśli jest możliwość (ekhm, am...on).

Po kilku dniach dopiszę te kilka słów, jak opadnie kurz i skończy się miesiąc miodowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):

Racja, dla mnie to jest nowy kształt TWSów. Oryginalnych gumek używasz czy jakichś 3rd party?

Używam stockowych- nie chciało mi się kombinować, ale po tym co piszesz to może wyciągnę z szuflady spiral doty z plusami i bez no i sprawdzę.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z was miał BT-W5 to polecam odinstalować usługę usb creative w dodaj/usuń programy.

Dziadostwo wyraźnie wpływa na dźwięk, nawet jeżeli wyłączymy korektory. Przeczytałem na reddicie taki tip i faktycznie różnica jest wyraźna. Jak dla mnie ta usługa ma zdecydowanie negatywny wpływ, chociaż komuś może się podobać taki bardziej przytłumiony, basowy dźwięk.

 

Najlepiej tej aplikacji w ogóle nie instalować, chyba, że w celu zaktualizowania dongle'a.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Luqart napisał(a):

Jakby ktoś z was miał BT-W5 to polecam odinstalować usługę usb creative w dodaj/usuń programy.

Dziadostwo wyraźnie wpływa na dźwięk, nawet jeżeli wyłączymy korektory. Przeczytałem na reddicie taki tip i faktycznie różnica jest wyraźna. Jak dla mnie ta usługa ma zdecydowanie negatywny wpływ, chociaż komuś może się podobać taki bardziej przytłumiony, basowy dźwięk.

 

Najlepiej tej aplikacji w ogóle nie instalować, chyba, że w celu zaktualizowania dongle'a.

 

Zawsze będę doradzał w temacie Creative tak: Nigdy nie kupuj nic z tej dziadowskiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore Dziękuję za porównania. Z przyjemnością sprawdzę te ATH-TWX9, ze zwykłej ciekawości a nie z chęci zmiany bo mnie Denony siadły perfekcyjnie. Salon mam blisko więc jeśli tylko będą dostępne to poświęcę im nieco czasu 🙂

   W Denonach nie słyszę cyfrowego nalotu, to chyba jedna z ostatnich cech brzmienia o jakie bym je posądził - przynajmniej w moim profilu brzmieniowym natomiast w przypadku gdy słuchawka traci seal brzmienie zmienia się dość mocno. Ogólnie bardzo trudno mi się do czegoś przyczepić w ich prezentacji. Słucham codziennie w drodze do i z pracy. Różnych gatunków muzycznych oraz radia internetowego.

   Zastanawiam się, czy Twoje słuchawki były sprawne w 100% lub czy proces personalizacji dźwięku przeszedł prawidłowo?  Znam już przypadek dwukrotnej wymiany tego modelu - w obu przypadkach dostarczono uszkodzone słuchawki. Aktualnie trzecia para jest w drodze. 

 

Ciekaw jestem odczuć @Corvin74.

Edytowane przez Name44
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nachodzi mnie ostatnio na eksperymentowanie i tak się rozglądan za czymś z wyższej półki niż Yamahy TW-E3B.

Na liście, póki co:
- AZ60M2
- AZ80
- ATH-TWX7
- ATH-TWX9

Miałem pierwsze AZ60 i dźwiękowo mi siadły, choć coś z większą zwiewnością też nie zaszkodzi.
Miałem też ZE8000 i również mi siadły pod względem dźwięku i dopasowania, niestety izolacja i czas pracy to duży minus.

Na czym mi zależy:
- jakość dźwięku/izolacja pasywna/ANC - stawiam na równi
- czas pracy - wiadomo, im dłużej, tym lepiej.

Któreś z powyższych jakoś wyraźnie się wybijają? Lepiej iść w Technicsy czy może ATH, a może jeszcze coś innego, w budżecie nie przekraczającym ceny TWX9?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do Tablicy...

Mi się Denony podobają, nie mam uwag do dźwięku. Jako słuchawki do pracy, na spacery itp. spełniają moje wymagania. Zapewne w dużej mierze to kwestia preferencji. Ja nie wiem czy nie chciałbym jeszcze trochę więcej góry :) 

Jedyne co na razie chyb nie ogarnąłem to rozmowy telefoniczne, jakoś to mi dobrze nie działa. Ale muszę sprawdzić, do tej pory rzadko korzystałem z tej funkcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mihu83 napisał(a):

Miałem pierwsze AZ60 i dźwiękowo mi siadły, choć coś z większą zwiewnością też nie zaszkodzi.

To IMO trzeba właśnie w AZ80 iść. Ewolucja względem AZ60, nie ma dużych zmian, ale jest po prostu lepiej.

 

Troche wygodniejsze, ANC i obsługa w zasadzie taka sama jak 60-tki. Gra to jakby trochę dokładniej, wrażenie dużo szerszej sceny (choć nadal gadamy o dokanałówkach, więc są kompromisy).

Edytowane przez kubachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To IMO trzeba właśnie w AZ80 iść. Ewolucja względem AZ60, nie ma dużych zmian, ale jest po prostu lepiej.
 
Troche wygodniejsze, ANC i obsługa w zasadzie taka sama jak 60-tki. Gra to jakby trochę dokładniej, wrażenie dużo szerszej sceny (choć nadal gadamy o dokanałówkach, więc są kompromisy).
Ok, a takie Soniacze WF-1000XM5?
Nie ukrywam, że ANC w Technicsach szału nie robiło...

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihu83 napisał(a):

Kurcze, nachodzi mnie ostatnio na eksperymentowanie i tak się rozglądan za czymś z wyższej półki niż Yamahy TW-E3B.

Na liście, póki co:
- AZ60M2
- AZ80
- ATH-TWX7
- ATH-TWX9

Miałem pierwsze AZ60 i dźwiękowo mi siadły, choć coś z większą zwiewnością też nie zaszkodzi.
Miałem też ZE8000 i również mi siadły pod względem dźwięku i dopasowania, niestety izolacja i czas pracy to duży minus.

Na czym mi zależy:
- jakość dźwięku/izolacja pasywna/ANC - stawiam na równi
- czas pracy - wiadomo, im dłużej, tym lepiej.

Któreś z powyższych jakoś wyraźnie się wybijają? Lepiej iść w Technicsy czy może ATH, a może jeszcze coś innego, w budżecie nie przekraczającym ceny TWX9?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

To może spróbuj czegoś nowego, np:

- Cambridge Audio Melomania M100

lub 

- BGVP Q3 

Testy bardzo pozytywne 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj czegoś nowego, np:
- Cambridge Audio Melomania M100
lub 
- BGVP Q3 
Testy bardzo pozytywne 
O patrz, cambridge to już petarda jeżeli chodzi o baterię.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

@Jaro54 Dobra, zamówiłem Cambridge z niemiaszkowego Amazona, mam nadzieję, że mi podejdą.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihu83 napisał(a):

Ok, a takie Soniacze WF-1000XM5?
Nie ukrywam, że ANC w Technicsach szału nie robiło...

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Soniaczy nie znam. 

Mi ANC Technicsa wystarcza, zwłaszcza że nie słyszę wpływu na dźwięk poza redukcją basu przy włączonym (fajna kompensacja braku hałasu z zewnątrz niskotonowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniaczy nie znam. 
Mi ANC Technicsa wystarcza, zwłaszcza że nie słyszę wpływu na dźwięk poza redukcją basu przy włączonym (fajna kompensacja braku hałasu z zewnątrz niskotonowego)
Najpierw sprawdzę Melomania M100, bo jednak czas odtwarzania jaki oferują jest bardzo kuszący. Jeżeli nie podejdą, to wtedy będę myślał nad Technicsami.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Name44 napisał(a):

@docentore Dziękuję za porównania. Z przyjemnością sprawdzę te ATH-TWX9, ze zwykłej ciekawości a nie z chęci zmiany bo mnie Denony siadły perfekcyjnie. Salon mam blisko więc jeśli tylko będą dostępne to poświęcę im nieco czasu 🙂

 

Polecam spróbować, wg mnie warte uwagi.

 

23 godziny temu, Name44 napisał(a):

   Zastanawiam się, czy Twoje słuchawki były sprawne w 100% lub czy proces personalizacji dźwięku przeszedł prawidłowo?  Znam już przypadek dwukrotnej wymiany tego modelu - w obu przypadkach dostarczono uszkodzone słuchawki. Aktualnie trzecia para jest w drodze.

To jest możliwe, jak pisałem nie mogłem złapać 100% seala, co musiało wpłynąć na proces tworzenia profilu. Możliwe, że para była trefna, kolega @euter prawdopodobnie miał tą samą parę wcześniej i też nie podeszły.

Tak czy inaczej mam 2 pary świetnych TWSów, mogę zmieniać wedle preferencji, bo Sony XM5 i ATH-TWX9 to dźwiękowo trochę inne bajki (do tego mam XM4, które grają cały czas zacnie, ale mikrofony służące do zbierania dżw zewn są odłączone, więc ANC i tryb zewn nie działają dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 17:49, kubachim napisał(a):

Soniaczy nie znam. 

Mi ANC Technicsa wystarcza, zwłaszcza że nie słyszę wpływu na dźwięk poza redukcją basu przy włączonym (fajna kompensacja braku hałasu z zewnątrz niskotonowego)

Mi to np przeszkadza akurat, wole brzmienie bez ANC ale tak czy siak sa fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 21:14, Perul napisał(a):

Zawsze można jakiś modzik dźwiękowy Edifierom zaaplikować :) . Co prawda ANC się nie poprawi, ale brzmienie jak najbardziej można.

A jaki masz pomysł na mod? Ja je kupiłem za 399 jak były na promocji. Teraz widzę, że są po 550 :D Zyskują na popularności to i sklepy podnoszą cenę.

 

Dzisiaj wpadłem na pomysł aby używać Edifierów z zatyczkami do uszu. To lepsze rozwiązanie niż najlepsze ANC w słuchawkach xD 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Luqart napisał(a):

A jaki masz pomysł na mod? Ja je kupiłem za 399 jak były na promocji. Teraz widzę, że są po 550 :D Zyskują na popularności to i sklepy podnoszą cenę.

 

Dzisiaj wpadłem na pomysł aby używać Edifierów z zatyczkami do uszu. To lepsze rozwiązanie niż najlepsze ANC w słuchawkach xD 


Filtry akustyczne z AliX dają radę. Albo legendarne filterki od doków Tanchjim (Oxygen, Tanya czy Hana), poprawiają łagodzić ostrzejsze lub krzykliwe strojenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Luqart napisał(a):

A jaki masz pomysł na mod?

Nie słuchałem tych słuchawek, ale zależnie od potrzeb można domulić/odmulić, dodać/odjać basu, ostatnio mój ulubiony mod poprawiający szybkość basu i dodający "szczyptę" najwyższych tonów i wiele innych poprawek.

Jeśli chodzi o słuchawki zamknięte, to można naprawdę sporo pozmieniać względem oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Name44 napisał(a):

Kupiłem pół roku temu na amazonie za 949 - w obu cenach jest to naprawdę dobra para TWSów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20240426_174605.jpg

 

Wymieniłem się na odsłuch z Maciejem @Name44 w zamian za moje AZ80 i jedyne co mnie powstrzymuje przed ich zakupem to to że we wtorek jadę posłuchać ATH-TWX9. W metalu Pearl Pro dość ostro leją AZ80. Mają świetny, szybki, mocny bas to pierwsze co mnie urzekło. Przy nich AZ80 wydają się ospałe. Ale fakt że bez personalizacji dźwięku grają jak TWS za 100zł. Czego się najbardziej obawiałem to wygody i jest na razie bardzo dobrze, chodzę w nich po mieszkaniu, szybko ruszam głową i dalej siedzą pewnie w uszach. IMO killer w cenie do 1k. Oby tylko do wtorku ta promocja na nie się utrzymała :lol:

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności