Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem. Dla mnie były mega wygodne. Ale jak wiadomo to sprawa mocno indywidualna. A obiektywnie rzecz biorąc przy MTW 2 czy TRN200 których używam obecnie budsy to maleństwa. No i mają jeszcze jedną zaletę. Jeśli używasz telefonu Samsunga to można używać scalable codec który ma przepływność do 600kb/s czyli lepiej niż aptxHD.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Super dzięki za info czyli zostają. Używam tylko z telefonami samsunga wiec git


Jakby ktoś chciał bomakery to będą na sell

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurop do sportu dobrym rozwiązaniem są TRN BT20S. Podpinasz słuchawki które lubisz. Nawet jeśli się wysuną to wiszą na uchu. Mają aptX, BT 5. Mam Boomakery, TRN T200 ale BT20S w ruchu wygrywają. I nie ma problemu co zrobić ze słuchawką jeśli musisz np z kimś zamienić 2 słowa. A jak ktoś bredzi to głębiej wciskasz słuchawkę i nie słyszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dzięki za info ja generalnie nie chce szukać sluchawek a te budsy dostaje z promocji do telefonu stad pytanie sprzedać czy zostawić. A podobają mi się pod kątem technologii.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej moduł który zamienia w TWS każde słuchawki z odpinanym kablem

Tak to wygląda w realu 

20200516_114435(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zupełnie jak FiiO UTWS1. Ja jednak pozostanę przy słuchawkach tws bo to wygodniejsze nawet kosztem sq. Od Sq to mam inny sprzęt.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wygodniejsze, wg mnie taki BT20S czy Fiio biją inne TWSy wygodą i SQ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 13:54, Jaro54 napisał:

Jak masz doki, które ci pasują to kabelek KZ z aptX HD i masz po problemie. Sporo trzyma na baterii, ok 8 godzin. Mam go od przeszlo roku i jestem zadowolony. Można też dokupić taką przejściówkę jakbyś chciał inne słuchawki podpiąć a miały 2pin zamiast mmcx

Dojechał kabelek do mnie. Musiałem zrobić upgrade drutów pamięciowych 🙂, ale działa dobrze. Tiny grają wiele głośniej jak po kablu.

 

IMG_20200516_124333.jpg

IMG_20200516_125218.jpg

IMG_20200516_130101.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2020 o 13:55, Jaro54 napisał:

Nie wiem czy wygodniejsze, wg mnie taki BT20S czy Fiio biją inne TWSy wygodą i SQ 

Miałem na testach Fiio i to fajny sprzęt. Większy co prawda problem z ładowaniem (tu nie ma powerbanka) ale możliwość podłączenia swoich doków to fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły z polecenia @Lord Rayden zamówione 10 mają dziś u mnie

20200518_111624_HDR(1)(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też. Mała kwarantanna dla Neo.

 

Ruskie oceniają Meizu HD60

https://geekville.ru/obzory/meizu-hd60/

 

Poniżej gesty dla Neo.

Tronsmart_Onyx_Neo_sterowanie.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwuk jest komfortny :)

@Lord Rayden nie namówisz mnie, czekam na Pandy - za miesiąc mają byc, a w między czasie ostatnia sztuka LZ A6 mini czeka już w Liege i przed Pandami jeszcze Pinnacle P1 dojdą. Na razie dość 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z ruskiego na nasz ładnie sobie tłumacz w Edge radzi (nawet nie wiem czy to jakiś microsoftowy wynalazek czy googlowy, ale działa). Także jak ktoś nie zna angielskiego to z ruskiej strony, automatycznie przetłumaczonej w miarę spokojnie przeczyta co chce.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 13:23, Jaro54 napisał:

Zwuk jest komfortny :)

@Lord Rayden nie namówisz mnie, czekam na Pandy - za miesiąc mają byc,

To jak dojdą Pandy to posłuchasz, napiszesz i pewnie wtedy też kupię. W końcu mają udawać PM3.

 

Na Meizu nie namawiam. Kupiłem je za jakieś 312 zł chyba. Mam HD50 i chciałem też 60tki. To nie klasa Pand pewnie. Tak jak 50 to nie klasa PM3. Ale fajne zabawki są.

Ciekawe kiedy w Pandach będzie padał pałąk....

P1 pewnie sprzedasz. To trudne słuchawki. Nawet ich fani często je jednak sprzedają. Jak ktoś je dobrze rozgryzie to ma dobry dżwięk i wygodne doki. Ja w końcu zrezygnowałem na rzecz ME500.

 

Cyrylica to nie problem. Tłumacze od Google, Translator od Microsoftu i da się odszyfrować. Jest coraz lepiej z tłumaczeniami. Scarbira tak czytam.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pierwsze wrażenia z Meizu HD60. Na razie tylko rozpakowałem i ładuję. Pudełko i etui - premium. Eleganckie. Co w środku ? No Ruski miał rację. 60 nie wyglądają już tak premium jak nowe HD50. Bardziej są plastikowe choć niebrzydkie. 

Pałąk przywodzi na myśl słuchawki firmy B&O. Z góry twarda skóra z szyciem a dół taki "pikowany". Raczej nie oblezie ze skóry jaknw HD50 czy PM3. Nauszniki jajowate - bardziej pasowały mi okrągłe. Z wyglądu bo aby uzyskać prawidłowy dźwięk, trzeba je było dopasować na uszach.

Łatwo parują się z LG V30. Niestety łączą się z kodekiem  AAC. Trzeba tak jak w Creative przestawić kodek na aptX w ustawieniach programisty. Tylko SiFi łączyły się od razu po aptX. No i oczywiście Aventho Wireless, gdzie od razu wskakuje aptX HD. Zauważyłem że na razie aby połączyć się z HD60 muszę je wybrać z listy sprzętu BT na moim telefonie. Same z siebie nie łączą się (jak Creative czy Aventho). Może da się to zmienić jakoś.[ EDIT : po włączeniu samych słuchawek, przy włączonym BT na telefonie, słuchawki zostały znalezione i połączyły się. Po AAC niestety.]

Sprzęt faktycznie "gada" po chińsku. Nie wiem czy będą upgrade oprogramowania (w Aventho Wireless były dwa ale to Beyerdynamic).

 

No i pierwsze wrażenia po założeniu na głowę.

Poduszki nauszników są grube i miękkie. To na plus. Natomiast czuję ucisk pałąka na czubek głowy. Słuchawki silnie obejmują głowę, chyba spadać jak HD50 nie będą. Ale nacisk na czubek czaszki przy dużej głowie może być dla niektórych mało przyjemny..Pałak z obu stron jest moim zdaniem za krótki co najmniej o centymetr z każdej strony. W HD50 był dłuższy. Lewa słuchawka "składa się" bardziej niż prawa.   Pady - przypomina mi się sprawa z Momentum. Dla jednych były nauszne, dla innych wokółuszne. U mnie jakoś pośrednio.

Słuchawkami steruje się jak w Aventho - gesty na prawym nauszniku - pauza, start, odbierz, głośniej, ciszej i następna lub poprzednia ścieżka. Trzeba trafić od centrum w górę lub dół. 

 

HD60 grały na razie leżąc na stole z 2-3 godziny. W przypadku audio i SQ sporo jest kwestią przyzwyczajenia do danego dźwięku, osłuchania, czasem wygrzania - sprzętu ale i słuchu ;). Tu na razie odczuwam raczej mniej nacisku na szczegóły, więcej na bas. Na razie to chyba granie V z krótszym "ramieniem" wysokich tonów. Mocniejszy bas daje na razie (przy części mojej muzyki) wrażenie grania trochę jak "z rury". Trochę pogłosu...muzyka wydaje się być "ciężka", brak jej lekkości. Nie jest to specjalne zduszenie przestrzeni ale nie ma wrażenia otwartości. Pewnie strojąc HD60 myślano o zastosowaniu na ulicy, w komunikacji miejskiej (przyduszenie hałasu zewnętrznego). W tej chwili nie można tu powiedzieć o relaksującym odsłuchu, przekaz jest angażujący, dominujący. 

[Edit] :

Po kilkunastu godzinach wygrzewania bas nadal dominuje , choć w mniejszym stopniu. 

 

Może oczekuję zbyt wiele od sprzętu za lekko powyżej 300 zl. W końcu HD50 polubiłem po modzie Perula.

cdn.

Edit : po modach @Perula jest znacznie lepiej. Pozalepiałem też całkowicie otwory na muszlach. Granie stało się dla mnie przyjazne, bardziej zrównoważone. Funowe, nasycone. Nie jest specjalnie szczegółowe. Dalej jest angażujące ale bez dominacji basu.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 20:17, hesus666 napisał:

https://www.soundguys.com/shure-aonic-50-review-30744/
 

widzial już ktoś te szurki gdzieś u nas do zanabycia? Bardzo dużo sobie po nich obiecuje ;) 

Cholera... zaczynam żałować, że zamówiłem Pandy... Boże, oby były lepsze od tych Szurków.. bo cenowo wyjdą tak samo, a szurki ładniejsze.. i do tego ANC mają dobre.. może jeszcze można jakoś anulować zamówienie.. shit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Admor napisał:

Cholera... zaczynam żałować, że zamówiłem Pandy... Boże, oby były lepsze od tych Szurków.. bo cenowo wyjdą tak samo, a szurki ładniejsze.. i do tego ANC mają dobre.. może jeszcze można jakoś anulować zamówienie.. shit.

Na Pandy chętni się znajdą na forum. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Admor napisał:

Cholera... zaczynam żałować, że zamówiłem Pandy... Boże, oby były lepsze od tych Szurków.. bo cenowo wyjdą tak samo, a szurki ładniejsze.. i do tego ANC mają dobre.. może jeszcze można jakoś anulować zamówienie.. shit.

To po co brałeś Pandy jak kupujesz oczami? Ja wziąłem i wcale nie zamierzam sprzedawać. Jak chcesz wycofać się to możesz anulować zamówienie ale na pieniądze poczekasz ok2-3 tygodnie

 

2020-05-31.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności