Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Luqart napisał:

mogę stwierdzić, że Momentumy 4 grają najlepiej z tej czwórki. Na prawdę Sennheiser odrobił robotę. 

Dźwięk: M4>M3>L3>XM5. 

ANC: XM5>M3>M4>L3.

Wygoda: XM5>M4>M3>L3.

Ficzery: XM5>>>M4, M3, L3.

Mam od wczoraj Momentum 4 i też bardzo mi podeszły. Z pamięci (Momentum 3 sprzedałem dawno temu z uwagi na ergonomię, trochę cbyt bardzo mi uciskały szczękę) grają w bardzo podobnym stylu jak poprzedni model. Porównywałem dzisiaj w 'RTV euro AGD' z XM5 i moim zdaniem jest przepaść na korzyść M4 w kwestii jakości dźwięku. Wcześniej pytałeś o to, czy ANC jest w nich skopane - nic takiego nie zauważyłem, zrobiłeś update firmware? Ja i tak wyłączam, bo mnie irytuje w każdym modelu słuchawek ten szum i ciśnienie. Na plus ANC w Momentum 4 jedynie to, że praktycznie w ogóle nie zmienia sygnatury dzwięku. W takich Huawei Freebuds Studio nie da się tego używać, bo zabija cały bas.

 

Edit: w niektórych kawałkach w elektronice zbijam w eq dół o 3db. Jak mastering jest słaby i zbyt mocno nastawiony na bas, to zaczyna dudnić.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 11:30, Najner napisał:

Mam od wczoraj Momentum 4 i też bardzo mi podeszły. Z pamięci (Momentum 3 sprzedałem dawno temu z uwagi na ergonomię, trochę cbyt bardzo mi uciskały szczękę) grają w bardzo podobnym stylu jak poprzedni model. Porównywałem dzisiaj w 'RTV euro AGD' z XM5 i moim zdaniem jest przepaść na korzyść M4 w kwestii jakości dźwięku. Wcześniej pytałeś o to, czy ANC jest w nich skopane - nic takiego nie zauważyłem, zrobiłeś update firmware? Ja i tak wyłączam, bo mnie irytuje w każdym modelu słuchawek ten szum i ciśnienie. Na plus ANC w Momentum 4 jedynie to, że praktycznie w ogóle nie zmienia sygnatury dzwięku. W takich Huawei Freebuds Studio nie da się tego używać, bo zabija cały bas.

 

Edit: w niektórych kawałkach w elektronice zbijam w eq dół o 3db. Jak mastering jest słaby i zbyt mocno nastawiony na bas, to zaczyna dudnić.

Dla mnie ANC w M4 jest badziewne w porównaniu do XM5.

Nawet M3 mają je lepsze. 

Tak, zaktualizowałem do najnowszej wersji.

 

 

Co jak co, ale 1000XM5 to jest klasa pod względem wyciszenia pasywnego i ANC.

Po EQ da się znacznie poprawić jakość dźwięku idąc do typowego HiFi. Ale M4 to dalej nie będą.

Tak czy siak 1000XM5 to i tak duuży przeskok w jakości dźwięku w porównaniu do takich XM3.

 

Mając M4 na głowie bez muzyki z ANC on słyszę klawisze klawiatury i w zasadzie prawie wszystko obok.

 

Mając XM5 bez muzyki z ANC on nie słyszę prawie nic.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na x-komie macie promkę na 1000XM5 za 1699 pln.

Imho to najlepsze słuchawki do pracy w domu na całym rynku.

3 godziny temu, Ainaruth napisał:

Ciekawi mnie jak Senki i Sony wypadają w porównaniu z konkurencją od Bose. Takie porównanie robiłem lata temu, kiedy XM3 były jeszcze nowością. Pewnie wiele się zmieniło od tego czasu.

Bose raczej odpadło z wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na x-komie macie promkę na 1000XM5 za 1699 pln.
Imho to najlepsze słuchawki do pracy w domu na całym rynku.
Bose raczej odpadło z wyścigu.
Dobre słuchawki do pracy mają kierunkowy mikrofon na wysięgniku. W ten sposób w czasie telekonferencji mogę nawet brzdąkac na gitarze elektrycznej na sucho, a nikt tego nie słyszy, bo mikrofon zbiera tylko z ust, a nie z całego pokoju.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hammerh34d napisał:
6 godzin temu, Luqart napisał:
Na x-komie macie promkę na 1000XM5 za 1699 pln.
Imho to najlepsze słuchawki do pracy w domu na całym rynku.
Bose raczej odpadło z wyścigu.

Dobre słuchawki do pracy mają kierunkowy mikrofon na wysięgniku. W ten sposób w czasie telekonferencji mogę nawet brzdąkac na gitarze elektrycznej na sucho, a nikt tego nie słyszy, bo mikrofon zbiera tylko z ust, a nie z całego pokoju.

W 1000XM5 jest mikrofon z ANC który działa w zasadzie podobnie. Słychać tylko mnie, a nie płaczące obok dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1000XM5 jest mikrofon z ANC który działa w zasadzie podobnie. Słychać tylko mnie, a nie płaczące obok dziecko.
Próbowałem słuchawek z anc, próbowałem mojej jabry. Nie ma porównania.
Więcej powiem, nagrywałem kiedyś szkolenie, w sytuacji tzw pełnej chaty, z nastolatką za ścianą. Tylko słuchawki z mikrofonem na wysięgniku nie łapały śmieci. ANC to świetna rzecz, ale sorka, tu nie oferuje tego samego.

Ale do Twoich potrzeb może być ok, nie przeczę.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hammerh34d napisał:

Próbowałem słuchawek z anc, próbowałem mojej jabry. Nie ma porównania.
Więcej powiem, nagrywałem kiedyś szkolenie, w sytuacji tzw pełnej chaty, z nastolatką za ścianą. Tylko słuchawki z mikrofonem na wysięgniku nie łapały śmieci. ANC to świetna rzecz, ale sorka, tu nie oferuje tego samego.

Ale do Twoich potrzeb może być ok, nie przeczę.

Nie o to chodzi. 1000XM5 to pierwsze słuchawki w których w mikrofonie działa również NC.

W każdych innych ANC nie działa w mikrofonie.

 

Moje potrzeby to rano pogadać na meetingu i wieczorem jakaś gierka z kolegami.

Edytowane przez Luqart
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję posłuchać Bowers & Wilkins Px7 S2, czyli nowej wersji popularnego modelu.

 

Słuchawki prezentują się wizualnie świetnie - nie są duże, solidnie wykonane i widać, że to produkt bardziej "premium" niż plastik-fantastik. Sprawiają solidniejsze wrażenie niż Bose czy Sony (które nie są przecież tandetne). Dość wygodne, chociaż muszle / pady niezbyt wielkie i dość grube - latem na mieście raczej będzie gorąco w uszy.


Dźwiękowo natomiast jest totalnie bez szału. Nie słuchałem innych Bowersów, ale spodziewałem się lepszego grania. Wycofana średnica, mało detali, granie trochę jak z akwarium. Przypominały mi nieco Sony XM3, choć jednak w lepszym wydaniu. Nie były aż tak zamulone i przebasowione. Z drugiej strony za cenę 2k oczekiwałem czegoś więcej. 

 

Do odsłuchów w domu na pewno nie polecam, natomiast na miasto mimo wszystko mogą być fajną opcją. Ja sam w domu nie używam Airpodsów w ogóle, bo grają po prostu przeciętnie, ale w autobusie czy na spacerze są super opcją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luqart napisał:

Nie o to chodzi. 1000XM5 to pierwsze słuchawki w których w mikrofonie działa również NC.

W każdych innych ANC nie działa w mikrofonie.

 

Moje potrzeby to rano pogadać na meetingu i wieczorem jakaś gierka z kolegami.

W moich leciwych Bose QC35II ANC działa również w mikrofonie. Musi tak być w końcu Bose były tworzone z myślą o używaniu w lotnictwie, gdzie hałas jest konkretny, a nie delikatny szum klimy i komputerów z którym mamy do czynienia w biurach.

Bezproblemowo radziło sobie z szumem wiatru czy jeżdżącym mi za plecami odkurzaczem (ani ja ani rozmówcy nie słyszeli szumu, ja zorientowałem się dopiero jak najechałem fotelem na odkurzacz). Natomiast głos zbiera z całego otoczenia. W domu nie jest to wielkim problemem, chyba że dziecko mi płacze. Z tym ANC sobie nie radzi. A na openspace zbierałem rozmowy wszystkich wokół.

Edytowane przez Ainaruth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hammerh34d napisał:

Próbowałem słuchawek z anc, próbowałem mojej jabry. Nie ma porównania.
Więcej powiem, nagrywałem kiedyś szkolenie, w sytuacji tzw pełnej chaty, z nastolatką za ścianą. Tylko słuchawki z mikrofonem na wysięgniku nie łapały śmieci. ANC to świetna rzecz, ale sorka, tu nie oferuje tego samego.

Ale do Twoich potrzeb może być ok, nie przeczę.

Mam takie samo doświadczenie.

Próbowałem róznych słuchawek bezprzewodowych i wszystkie, zwłaszcza w połączeniu z Windowsem, jeśli chodzi o mikrofon to porażka.

Bezprzewodowe Jabry z kierunkowym mikrofonem -> w końcu wszyscy słyszą mnie głośno i wyraźnie i tylko mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie napisałem głupotę z tym NC w mikrofonach.

7 minut temu, donpedro1979 napisał:

Mam takie samo doświadczenie.

Próbowałem róznych słuchawek bezprzewodowych i wszystkie, zwłaszcza w połączeniu z Windowsem, jeśli chodzi o mikrofon to porażka.

Bezprzewodowe Jabry z kierunkowym mikrofonem -> w końcu wszyscy słyszą mnie głośno i wyraźnie i tylko mnie

Akurat Win11 w najnowszej rewizji radzi sobie dobrze z wykrywaniem mikrofonu w słuchawkach bezprzewodowych.

Działa to bez problemu.

 

Na Win10 działało to tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Luqart napisał:

Faktycznie napisałem głupotę z tym NC w mikrofonach.

Akurat Win11 w najnowszej rewizji radzi sobie dobrze z wykrywaniem mikrofonu w słuchawkach bezprzewodowych.

Działa to bez problemu.

 

Na Win10 działało to tragicznie.

Niestety moje doświadczenia dotyczą Win10.

Jeśli rzeczywiście w 11 to poprawili to tylko pozostaje sie cieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, donpedro1979 napisał:

Niestety moje doświadczenia dotyczą Win10.

Jeśli rzeczywiście w 11 to poprawili to tylko pozostaje sie cieszyć

Tak, oficjalnie to naprawili w najnowszym patchem i Win11 :)

https://mywindowshub.com/windows-10-build-21370-brings-bluetooth-audio-improvements/

Z win10 miało być pięknie, a wyszło nie do końca dobrze.

 

Jedynie nie działa mi w Warzone, ale to akurat wina silnika gry, a nie Windowsa.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecano tutaj najlepsze dźwiękowo TWSy? Nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam, że jakieś technicsy czy tam Panasonici grały świetnie i nie robiły problemów z połączeniem. Za to były jakieś z armaturą i grały równie dobrze, ale potrafiły być kapryśne co do łączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę z zapytajką, ale chodzi mi o douszne wirelessy, nie dokanałowe.
Jest coś wartego uwagi do max 500 zł?
Jako odniesienie dźwiękowe, to u mnie standardowo Focal Listen Wireless, więc super gdyby znalazło się coś, co gra w podobnych klimatach.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz serio?
Nie miałem nigdy pchełek które zbliżyły by się choćby do dokanalowych jakością, nie mówiąc o dużych. Tak się nie da chyba.
Jedyne co jest blisko to bose z ich dokanalowymi/dousznymi, acz ich brzmienie jest napompowane i u-ksztaltne.
Pytam serio.
Jeżeli chodzi o Focale jako punkt odniesienia, to bardziej chodzi o samą charakterystykę grania niż jakość dźwięku.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zamówiłem Audio Technica ath m50xbt2, miał ktoś doświadczenia, jakieś plusy, minusy? ANC nie potrzebuje, chodzi o dźwięk, słucham z xiaomi 12x mam ldac, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hammerh34d napisał:

Pytasz serio?
Nie miałem nigdy pchełek które zbliżyły by się choćby do dokanalowych jakością, nie mówiąc o dużych. Tak się nie da chyba.
Jedyne co jest blisko to bose z ich dokanalowymi/dousznymi, acz ich brzmienie jest napompowane i u-ksztaltne.

 

A słuchałeś może sławnych Tomahawków?

https://everydaylistening.net/2016/04/19/mrz-music-maker-tomahawk-review/

Ja je miałem co prawda w uszach kilka lat temu, ale bardzo przyjemna pamięć o nich pozostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tomahawki, jedna z najbardziej spektakularnych porażek w moim zyciu, bo oczekiwalem ze to zagra. Straciłem na nich sporo kasy w sumie, bo słuchałem ich może ze 2h, a potem nie mogłem sprzedać za kasę o 10% mniejsza od kosztu zakupu. Miałem legendarne douszne Senheisery, miałem hybrydowe dunu - każda, najtańsza nawet dokanałówka zjada je na śniadanie moim zdaniem, pewnie dzięki izolacji i uszczelnieniu kanału - whatever, ważne że zjada.
Dla mnie priorytetem jest szczegółowość i klarowność. Pchełki mogą być ok jako brzęczydelka w tle albo do rozmów telefonicznych, ale moim zdaniem do słuchania muzyki zwyczajnie się nie nadają.

To moja prywatna opinia, oparta o moje uszy - może są popsute, nie wiem default_smile.png



Edit: Bezprzewodowe "pchelki" od Laowy też szybko poszły do ludzi - ale muszę przyznać, że jak na pchełki były chyba najlepsze z tych które słuchałem, nieco matowe i zza ściany, ale przynajmniej miały jakiś bas i środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół i klarowność. Moim zdaniem bardzo dobrze wypadają Geekfly GF8S pod tymi względami. Być może sprzedam je za jakiś czas, bo kuszą mnie nowe airpods pro2. Jedynka grała gorzej od tych Geekfly, ale miała anc i super pasowała w iPhone. Jakbyś był kiedyś w Kielcach, możemy umówić się na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 16:00, hammerh34d napisał:

każda, najtańsza nawet dokanałówka zjada je na śniadanie moim zdaniem, pewnie dzięki izolacji i uszczelnieniu kanału - whatever, ważne że zjada

Sporo w tym racji, zwłaszcza jeśli chodzi o bas, to uszczelnienie ma kluczowe znaczenie. W moim uchu większość pchełek typu MX500 słabo się układa i bas ucieka. Ciekaw jestem rozwiązań podobnych do airpodsów, gdzie wylot słuchawki skierowany jest w stronę kanału, przez co nie powinno być "uciekania basu".

Ktoś zna przyzwoicie grające tego typu pchełki tylko przewodowe?

airpods_3rd_gen__dhy5bknhvtqq_large.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności