Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Huawei FreeBuds Studio ANC też bardzo porządnie wykonane, po 1,5 roku używania nic nie rozkleja się, nic nie pękło, w sumie wyglądają prawie jak ze sklepu. Pady trochę zmiękły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak sobie testuję Technicsy EAH-A800 i zastanawiam się czy po jakimś czasie ich dźwięk się "otworzy"?
Póki co, nie robią na mnie wrażenia - dół zbyt miękki, nie specjalnie szybki i bez jakiejś super kontroli. Tak trochę miśkowato i bez jaj.
Na chwilę obecną stwierdzam, że Listeny Wireless wciągają je nosem.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Krótka piłka. 
ANC900BT czy Focal Listen Wireless?
Słucham wszystkiego. Ostatnie nauszne słuchawki jakie miałem to akurat k550v1
 
Jak słuchasz wszystkiego, to zdecydowanie Focale - czego im nie odpalisz, zagrają to co najmniej bardzo dobrze.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hammerh34d napisał:

Bardzo jestem ciekaw czy ktoś robił testy porównawcze, ślepej znaczy, kodeków.
Od kiedy używam moich akg tudzież aparatów słuchowych od kz i od nicechck, które NIE mają aptx HD, jestem mocno sceptyczny w temacie wyższości kodeków hd nad nie hd default_smile.png
 

Testów ślepych nie robiłem, ale mam słuchawki (Flares HD Pro i Huawei FreeBuds Studio ANC oraz kilka TWSów ) które nie obsługują gęstych kodeków, ale dźwiękowo biją wiele słuchawek z LDAC lub aptX HD. To co pisze od dawna ważne jest odpowiednie skonstruowanie elektroniki w słuchawkach i chyba ważniejsze od kodeków. Kodeki grają rolę dopiero w dobrze zrobionych słuchawkach. Coś jak puszczenie płyty SACD na plastikowe głośniczki od komputera. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Listeny nie mają aptx HD. 
Jakoś nie odczuwam braku dodatkowych kodeków, tym bardziej, że ze zwykłym aptX grają znacznie lepiej niż spora część słuchawek z LDAC. Dodatkowo, grają super po kablu i bezprzewodowo.
Jedyne co bym im dołożył, to usb-c.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, szukam jakis TWS dokanałowych ktore beda graly mega funowo, mocnym fajnym basem. Nie punktowym, nie szybkim tylko mięsistym i wypelniajacym. Ogolnie fajne granie. Mialem TWS HELM Audil ale niestety zgubilem a bylem z nich zadowolony (troche ciche i brakowalo czasem basu)  wiec szukam czegos nowego do 500-600zl. Czy uda sie cos znaleźć? Kazda opcja wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Najner napisał:

Sennheiser Momentum 3 topowo moim zdaniem.

Moje Momentumy przetrwały wszystko. Kapitalna jakość wykonania i dźwięku.

L3 pałąk się rozpruł po miesiącu xD

 

W dniu 18.08.2022 o 13:42, Luqart napisał:

Cel jest taki jak napisałeś. Aby mieć LDAC w pececie windowsie.

 

Obecnie LDAC na pececie obsługuje tylko Linux.

Da się stworzyć wirtualna maszynę z linuxem i jakimiś wtyczkami przesyłać muzykę na windowsa. Ale to mocno problematyczne obecnie jest.

Nikt mi nie powiedział, że FIIO BTR5 ma tylko receiver bluetooth, a nie transmiter.

Czyli nie da się zrobić tak jak myślałem i Fiio leci na zwrot.

 

15 godzin temu, hammerh34d napisał:

Bardzo jestem ciekaw czy ktoś robił testy porównawcze, ślepe znaczy, kodeków.
Od kiedy używam moich akg tudzież aparatów słuchowych od kz i od nicechck, które NIE mają aptx HD, jestem mocno sceptyczny w temacie wyższości kodeków hd nad nie hd default_smile.png


 

Ja. Mam Creative BT-W3. Testowałem wielokrotnie i dla mnie kodeki BT kompletnie nie grają, oprócz LDAC.

Tak na kompletnie ślepo czasami przypadkiem zmieniałem z APTX-HD, APTX, AAC na SBC i żadnej słyszalnej różnicy.

Jedynie na LDAC słyszę różnicę, ale to też bardziej na granicy percepcji.

 

Dla mnie kodeki BT w ogóle nie grają. Ale te Fiio chciałem mieć, bo wiadomo audio wciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hammerh34d napisał:

To może świadczyćo tym, że te creative są kiepskie ;)

A co ma być w tym kiepskie, przecież to cyfra, a nie analog. To co może być kiepskie to moje uszy

 

Zresztą SBC, AAC czy APTX mają po 320kbps. 

APTX-HD ma te 5xx, a LDAC 990 kbps.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luqart napisał:

A co ma być w tym kiepskie, przecież to cyfra, a nie analog. To co może być kiepskie to moje uszy

 

 

Hmm, cyfra to dane, które dochodzą do słuchawek - w nich są konwertowane na sygnał analogowy, który uruchamia dany driver. A zatem podstawowe bariery dla jakości dźwięku są trzy:

1.  szczegółowość danych cyfrowych dochodzących do dac w słuchawkach - im wyższa przepływność, tych tych danych jest więcej, co powinno i może skutkować lepszym dźwiękiem - ale wcale nie musi, jak pokazuje życie :)

2. sposób konwersji sygnału na analogowy w słuchawce - im lepszy dac, tym lepszy dźwięk;

3. strojenie samego drivera w słuchawce też swoje robi dla jakości dźwięku.

 

Wydaje się, że wpływ pkt 1 realnie odczuwalny jest dopiero wtedy, gdy pkt 2 i 3 są zrealizowane na co najmniej dobrym poziomie i jak się słucha w dobrych warunkach.

 

Pozdrawiam,

Chesuli

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBC wcale nie jest gorsze od AAC, szczególnie na sprzętach innych niż "japko".

 

SBC - do 345 kbit/s

AAC - do 320 kbit/s

aptX - do 384 kbit/s

aptXLL - do 352 kbit/s

Konia z rzędem, temu, kto usłyszy te różnice w bitrate - dużo prędzej wyjdą zmiany w latencji czy po prostu implementacji danego kodeka. Nadto, AAC ma mieć lepsze algorytmy kompresji.

 

W poprzednimi poście to raczej wskazywałem na aptXHD lub LDAC, jako elementy dające różnice, które w muzyce realnie słychać

Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cziloss napisał:

Czesc, szukam jakis TWS dokanałowych ktore beda graly mega funowo, mocnym fajnym basem. Nie punktowym, nie szybkim tylko mięsistym i wypelniajacym. Ogolnie fajne granie. Mialem TWS HELM Audil ale niestety zgubilem a bylem z nich zadowolony (troche ciche i brakowalo czasem basu)  wiec szukam czegos nowego do 500-600zl. Czy uda sie cos znaleźć? Kazda opcja wchodzi w gre

 

Poczytaj o Technics EAH-AZ60. Są akurat na bazarku. Obecna cena w naszym komisie w zasięgu. Bardzo dobrze grają, uniwersalne do wielu gatunków muzyki, masa ustawień i personalizacji, korektor dźwięku, bardzo dobra aplikacja na telefon, super wykonanie. Jedynie co to jak masz małe uszy, to mogą być za duże. Ale z drugiej strony mają 7 różnego rodzaju gumek. 

Od siebie dodam, że miałem AirPodsy Pro i zostały Technicsy, a korzystam z iPhone :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hammerh34d napisał:


 

 


A porównywałeś na ucho? :)

 

Win11 ma dobrą implementację AAC. Zresztą z jakiegoś względu inżynierowie MS postanowili dać AAC wyżej od APTX w hierarchii.

Androidy mają fatalną.

 

Dobre AAC to według ludzi poziom APTX.

Chociaż dla mnie dalej AAC, SBC i APTX to jedno i to samo.

LDAC dopiero jest czymś co przynosi jakąś różnicę.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBC to taki RAW w fotografii, jak elektronika dobrze zaimplementowana do drivera to można nie słyszeć różnic pomiędzy nim a AAC lub aptX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaro54 napisał:

SBC to taki RAW w fotografii, jak elektronika dobrze zaimplementowana do drivera to można nie słyszeć różnic pomiędzy nim a AAC lub aptX. 

Jeśli już - porównując do fotografii - to SBC to średniej jakości jpeg powstały po obróbce i kompresji pliku RAW, a  już na pewno nie sam RAW, który jest jest surowym plikiem bezstratnym, który przez analogię można porównać do materiału nagranego w studiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja podrzucę jakiś link.
Wydaje mi się że mało kto tutaj (na czele ze mną) tak naprawdę wie o czym pisze default_biggrin.png

https://www.soundguys.com/understanding-bluetooth-codecs-15352/



Edit: najbardziej podoba mi się to, że sbc oferuje lepsze parametry transmisji od aac, a ldac zależnie od implementacji może dawać bitrate poniżej ich obu.

Czyli po raz kolejny: sam kodek magii nie czyni, a to że słuchawki go obsługują wcale nie znaczy że jego potencjał będzie wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem kupić 2, 3 4 czy 12 driverów Knovlesa? Pewnie nie. To dlaczego nie ma setek produktów takich jak 64 Audio A? Ano bo jeszcze trzeba umieć je użyć 😏. To samo z kodekami, tak jak już wyżej pisałem. A ACC w samej przepływności ma ciut gorsze parametry niż SBC - ale lepsze protokoły kompresji ponoć to z nawiązką wyrównują. Co do LDAC, to w sieci znajdziesz nawet skrajne opinie, że to tylko  marketing, versus że LDAC daje lepszą jakość niż dźwięk z CD. Prawda jest pewnie pośrodku, bo przepływność rzędu 990 kbit/s to pewnie tylko w najlepszych warunkach (blisko, brak przeszkód i zakłóceń) i ofc po wymuszeniu odpowiednich ustawień w nadajniku i odbiorniku.

Jak wyżej pisałem, w większości przypadków szybciej usłyszymy (tzn. usłyszymy negatywnie) inne elementy tej układanki, tj. latencję (ale to w odbiorze muzyki mało istotne), lepszą lub gorszą implementację audio konwertera i strojenie samego drivera.

   
Edytowane przez Chesuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności