Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu wcześniej zachwalał Geekfly GF8S. Rzeczywiście jak na taką drobnicę (dla mnie wszystkie TWS jakie widziałem to drobnica) grają zaskakująco klarownie, dźwięcznie. Uważam że poziom lub dwa lepiej niż Airpods Pro. Niestety pierwsza para miała kłopot z lewą słuchawką, która się szybko rozładowywała. Sklep uwzględnił rękojmię i z druga para też nie wszystko jest ok. Po wyjęciu z ładowarki i włączeniu mogą grać i parę godzin. Wystarczy je zdjąć na kilka chwil i lewa albo się nie łączy albo przestaje reagować na dotyk. Często pomaga tylko ponowne włożenie na przynajmniej kilka minut do etui ładującego. Niby nie problem, jakość dźwięku dużo wynagradza, ale sam nie wiem, czy je zatrzymać czy raczej po prostu cieszyć się niezłym dźwiękiem airpods pro, niezawodnością działania i sprzedać komuś, kto ceni dźwięk i takie niedogodności go nie ruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yary napisał:

... Niby nie problem, jakość dźwięku dużo wynagradza, ale sam nie wiem, czy je zatrzymać czy raczej po prostu cieszyć się niezłym dźwiękiem airpods pro, niezawodnością działania i sprzedać komuś, kto ceni dźwięk i takie niedogodności go nie ruszają.

 

Sprzedać, kupić EAH-AZ60 i pogodzić dwa światy, niezawodność działania Airposdów Pro z jakością dźwięku Geekfly GF8S. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, przeczytałem cały wątek, chwilę mi to zajęło i skłaniam się do zakupu Technicsów. Dodane do obserwowanych w Allegro a palec świerzbi. Co prawda od niecałego miesiąca mam Sony Linkbuds S, to moje pierwsze TWSy, ale apetyt rośnie. Drugą parą jaka mnie interesuje to Shure Aonic 50, ale oprócz krótkiego opisu Lorda nikt inny nic w sumie nie napisał. Czytałem jedynie recenzję, zdaje mi się, u Ryki. Szkoda mi przegapienia Pand, ale kiedy miały swoją premierę, to nie interesował mnie temat TWS, aczkolwiek używałem Flare Audio Gold, i tu jakość dźwięku jest nie do pobicia. Można używki Pand dorwać, ale nie wiem czy chcę się pchać w słuchawki z dwuletnim stażem z powodu starzejącej się baterii. To moim zdaniem spory minus tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandy to słuchawki nauszne. Podobnie Shure Aonic 50

@Joseph_k78 tutaj masz test z Shure

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3822]Lord Rayden[/mention], tak, zgadza się. Terminu TWS użyłem skrótowo do wszystkich słuchawek bezprzewodowych beż żadnych osobnych odbiorników.

Dzięki za linka, poczytam sobie.

Te Sony słuchałem ostatnio po kilkanaście minut w MM. Gdybym miał wybierać to czwórkę, trójka jak na mój gust przebasowiona.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dopisać Soundcore Liberty 3 Pro do listy potencjalnych zakupów, ale nie zdążyłem. Zamówienie zostało złożone na Allegro - czarne w cenie 579 zł. Pozostałe kolory kosztują 699. Zapewne jutro odbiór. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Ale posiadając jak na razie tylko jedną parę TWS w postaci Sony Linkbuds S, ciężko o jakiś punkt odniesienia. Teraz zobaczę i usłyszę, czy Sony warte są wyższej ceny.

I to drugie słuchawki TWS z kodekiem LDAC, bo posiadając smartfon Samsunga, niejako tylko na ten kodek w lepszej jakości jestem skazany. Druga sprawa - Roon wysyła sygnał w jakości 24/96, tak więc oryginalne pliki o tych parametrach oraz pliki MQA z włączonym Core dekoderem nie są poddawane kolejnym konwersjom bitów i częstotliwości, jedynie ostatecznej kompresji do LDACa. A fajnie tak bez kabli słuchać, przemieszczać się po domu, czy ogrodzie - wygoda.

Technicsy muszą poczekać, tak samo Shury - nie wszystko jestem w stanie kupić... od razu ;)





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.07.2022 o 11:38, Joseph_k78 napisał:

Miałem dopisać Soundcore Liberty 3 Pro do listy potencjalnych zakupów, ale nie zdążyłem. Zamówienie zostało złożone na Allegro - czarne w cenie 579 zł. Pozostałe kolory kosztują 699. Zapewne jutro odbiór. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Ale posiadając jak na razie tylko jedną parę TWS w postaci Sony Linkbuds S, ciężko o jakiś punkt odniesienia. Teraz zobaczę i usłyszę, czy Sony warte są wyższej ceny.

I to drugie słuchawki TWS z kodekiem LDAC, bo posiadając smartfon Samsunga, niejako tylko na ten kodek w lepszej jakości jestem skazany. Druga sprawa - Roon wysyła sygnał w jakości 24/96, tak więc oryginalne pliki o tych parametrach oraz pliki MQA z włączonym Core dekoderem nie są poddawane kolejnym konwersjom bitów i częstotliwości, jedynie ostatecznej kompresji do LDACa. A fajnie tak bez kabli słuchać, przemieszczać się po domu, czy ogrodzie - wygoda.

Technicsy muszą poczekać, tak samo Shury - nie wszystko jestem w stanie kupić... od razu ;)




 

Co tak drogo?

 

https://www.pepper.pl/promocje/sluchawki-tws-soundcore-liberty-3-pro-554331

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joseph_k78 Samsungi wspierają tylko LDAC,AAC I SBC ?To telefon z Exynosem ?

Samsung odrzuca mnie przez brak aptX i aptX HD właśnie. Moje Aventho Wireless mają aptX HD i z Samsungiem nie pogadają :(. Co innego Technicsy. Te mają LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, rzeczywiście.

Ale mój egzemplarz idzie do zwrotu. Powód - strasznie krótki czas pracy prawej słuchawki na pojedynczym ładowaniu - 2h 15min, LDAC bez ANC i trybu przejrzystego, ok. 2/3 głośności. Po niecałych 10 minutach znika już pierwsza kreska z pięciu. Reklamowałbym, ale zainwestowałem jeszcze w Technics AZ60 i to był strzał w dziesiątkę. A że nie mogę mieć wszystkiego, z innych muszę zrezygnować. Jeszcze zastanawiam się, czy nie puścić dalej Sony Linkbuds S, bo przy Techniksach to tylko dobre słuchawki ze świetnym ANC.

To do @welder666

[mention=66461]Joseph_k78[/mention] Samsungi wspierają tylko LDAC,AAC I SBC ?To telefon z Exynosem ?
Samsung odrzuca mnie przez brak aptX i aptX HD właśnie. Moje Aventho Wireless mają aptX HD i z Samsungiem nie pogadają default_sad.png. Co innego Technicsy. Te mają LDAC.
Mój egzemplarz ma Snapdragona 865 zdaje się, ale także i tutaj brak rodziny AptX. Ostatnio wyczytałem, że kolejne modele Samsunga będą posiadać tylko najnowsze Snapy, bo ostatnia wersja Exynosa nie zdała egzaminu. Może wówczas coś się ruszy w temacie AptX.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wjechały TINHiFi Tin Buds 3, wycenione na 89 dolarów. 

Przetwornik niby tylko 6mm, ale choćby Yamaha już lata temu robiła ciekawe rzeczy z takimi małymi jednostkami, a tu mamy nową konstrukcję z membraną krytą berylem i ludzi, którzy z reguły potrafią fajnie zestroić słuchawki.

 

I pierwsze wrażenie jest takie, że jak najbardziej przysiedli do projektu, bo granie zdecydowanie idzie w stronę nowoczesnych dokanałówek na kablu, a nie mniej lub bardziej mulących TWS.

Tu mamy dynamiczne, przejrzyste granie z lekko podciągniętymi skrajami. Bas schodzi nisko i koncentruje się w swojej środkowej części, nie wlewając się na średnicę. Ta z kolei jest dość bliska, ale i napowietrzona, z dobrze ułożonymi wokalami oraz bez zapędów do sybilizowania. Góra obecna, czytelna, jednak nie atakuje agresywnie mimo solidnej szybkości.

Barwa dźwięku nieco ocieplona, przyjemna i dobrze się zgrywa z niezłą szczegółowością.

Czy coś się zmieni przez wygrzanie, nie mam pojęcia, ale po dwóch godzinach jestem bardzo na tak. 

Taka trochę mieszanka Dunu Titan S z Shanlingami ME200, choć z mniejszą sceną i nie aż tak analityczne. 

 

Do tego są wygodne i mają grać 6,5 godziny na jednym ładowaniu, a etui ma zapewniać 4 doładowania (każde w jedną godzinę), więc użytkowo bardzo na plus.

Na minus za to samo etui. Może i ładne, może i ciekawie zaprojektowane, ale trochę strach luzem nosić w plecaku, bo łatwo się otwiera i słuchawki mogą wylądować gdzieś pomiędzy innymi rzeczami.

 

PXL_20220801_054749616.thumb.jpg.94783a9262ef03f370e07c26ee22b8f7.jpg

PXL_20220801_054652508.thumb.jpg.6beae11c828b81122b2a7ba65c469009.jpg

PXL_20220801_054635244.thumb.jpg.df43923ca4fbfbe4565e381cc6c6f74d.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Są SBC, AAC, aptX oraz aptX LL. Nie ma LDAC ani aptX HD, jeśli o nie pytasz.

Dzięki ! O to chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TINHiFi to bardzo przytomne Chińczyki. T2 to była petarda w swojej klasie cenowej. Ale zupełnie nie rozumiem tego pudełka. jest zupełnie absurdalne. Co oni tam wsadzili ? Superkomputer kwantowy? Przecież tam powinna być niewielka bateria i całość powinna być możliwie minimalna do noszenia w kieszeni. I do tego przykrywka lata luźno. WTF????

Edytowane przez roger987
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko nie jest duże, tylko przez ostre kąty średnio pasuje do kieszeni. A luźne wieczko niby rekompensuje całkiem silny magnes trzymający słuchawki w miejscu, no ale wiadomo jak to jest w ruchu.

Jednak tak jak mam podręczne Edifiery TWS1 Pro w biurze, tak Tiny orają je jak chcą i tu żadne etui nie przeszkadza 🤷🏻

 

P_20220801_135904.thumb.jpg.773ae4252441bf32187712e09f38a257.jpg

P_20220801_135912.thumb.jpg.fa24a9c2e269f728c25838c14ef0ea2d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mniejszy rozmiar 😉

I takie dodatkowe info: bardzo solidnie tłumią otoczenie (pasywnie) oraz są bardzo głośne. Tak jakoś ze dwa razy więcej decybeli niż z większości moich TWS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mantr napisał:

Momentum 4

FZGESisX0AErLT1.jpg

Pudełko wskazuje na aptX i aptX Adaptive

41598.jpeg.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Play napisał:

Łaaaaaaaaaaadne. Ciekawe jak pojemne są pady. No i jak grajo

Producent zapewnia topowe ANC i najlepszą jakość dźwięku w tej klasie.

 

Mam Momentum 3 i jestem w stanie uwierzyć w zapewnienia producenta.

Czeeeekam z niecierpliwością.

 

 

No i super, że będzie mieć APTX Adaptive. Zgra się z Creative BT-W4.

Podobno będzie się dało przejść z APTX Adaptive na APTX Lossless.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 13:05, Jaro54 napisał:

Słuchał już ktoś Noble FoKus Pro? Jak one się mają do Falcon Pro? Warto dopłacać? 

Dzisiaj przyszły fokusy, ale nie słuchałem falcon. Duży plus za tłumienie pasywne, bas, rozdzielczość i scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności