Skocz do zawartości

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Piszesz o modelu Q2M, a KANN Cube ma ESS9038Pro x2, czyli kości stacjonarne. To robi znaczącą różnicę, bo z tego co opisywano w kilku miejscach prądożęrność 9038Pro wykluczyła jego użycie w kilku produktach z segmentu przenośnego audio.

No to rzeczywiście nieporozumienie albo maniera epatowania jednym elementem z innej bajki niż reszta hardware, znana z chińskich kart dźwiękowych. Zwlaszcza, że całe to pro polega na upchaniu 8 jednostek DAC pod jeden dach. A taki stacjonarny Burek ma parkę Q2M. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majkel napisał:

No to rzeczywiście nieporozumienie albo maniera epatowania jednym elementem z innej bajki niż reszta hardware, znana z chińskich kart dźwiękowych. Zwlaszcza, że całe to pro polega na upchaniu 8 jednostek DAC pod jeden dach. A taki stacjonarny Burek ma parkę Q2M. 😀

Tru. Nawet C3X Reference ma parę 9038Q2M, a C3XPerformance ma aż jednego 9038Q2M. I jakimś cudem daje to radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel ale zgadzamy się co do filtra, ten który zaproponowałeś jest faktycznie chyba najlepszy.

Po aktualizacji Cube już nie zbija głośności do 40 przy każdym włączeniu.

23 godziny temu, Palpatine napisał:

Absolutnie nic. Nawet dzwięk jest gorszy na xapk tidal niż na firmowym. Jedynie opcja offline staje się dostępna.

Skąd taka teza?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinGD napisał:

Pytanko do użytkowników tidal. Mqa w aplikacji standardowej pokazuje 44.1khz. Jak to zmusić żeby było wyżej? Mam w opcjach włączone master.

To znaczy, że ten album nie jest dostępny w wyższej rozdzielczości. Red Book do A&K to jest więcej niż wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, majkel napisał:

To znaczy, że ten album nie jest dostępny w wyższej rozdzielczości. Red Book do A&K to jest więcej niż wystarczająco.

Mam DAC stacjonarny, na którym odtwarzam ten sam album z mojej listy albumów i jest 88.2k. Muse "Black Holes and Revelations".

 

Coś jest nie tak bo 96k odtwarza bez problemu. Tom Petty "Into The Great Wide Open".

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 09:17, Palpatine napisał:

@audionaniki te podbicie wyższej średnicy takie niestrawne na Hołkach? 

Nie, chodzi o to świergolenie, które daje się we znaki kiedy oczekuję naturalnej barwy głosów oraz instrumentów. Sytuacja ulega zmianie w elektronice, gdzie pojęcie naturalnej barwy nie istnieje; natomiast najbardziej pożądane cechy to: super selektywność, przejrzystość i efekty stereo. SP2000 je posiada i to na wyższym poziomie niż Cube; dorzuca jeszcze lepszą wyrazistość. Frozen, Presence Molveara i kilka innych kawałków pokazały to dobitnie i spowodowały, że poczułem szacun do Ultimy.

Barwowo nadal jednak wolę Kubka... no i bas też niżej schodzi na tańszym Astellu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak u Ciebie. Pali się znaczek MQA 44.1khz  MQA i odtwarzacz sygnalizuje płytę w 24 bit
Ktoś na headfi uzmysłowił mi że jeden album muse ma 96k. I tak sprawdziłem na psaudio najpierw z aplikacji mconnect który to i dałem do ulubionych. Tak odpaliłem i jest 96k. A wczoraj odpalałem dwa albumy z wyszukiwarki i oba były 44.1. A 88.2k wziąłem z tego że gram też przez tidal connect I z maliny wychodzi 88.2k jakimś cudem. 7797f37cff2e8530571a4d58d2953d68.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 11:48, audionanik napisał:


Z całkiem innej beczki - czy po ostatniej aktualizacji Kubka też Wam przestała wracać głośność na "40" po każdym włączeniu urządzenia? 

Kubek dostał aktualizacje 8 marca. A Alfa jeszcze nie. Za dobre ma firmware w mniemaniu koreañców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lord Rayden napisał:

Kubek dostał aktualizacje 8 marca. A Alfa jeszcze nie. Za dobre ma firmware w mniemaniu koreañców ?

Przecież Alpha miała update 10 listopada czyli kilka miesięcy temu? Coś działa nie tak? Tak jak pisałem w temacie SP2K oni maja ogromne problemy z kadra zarówno produkcyjna jak i softwerową. Cała firma działa w zwolnionym tempie. Niektóre produkowane modele nie miały nowego softu od 9 miesięcy 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym aby dodali możliwość zmiany gain z szybkiego, górnego menu. Przy zmianie słuchawek trzeba za każdym razem szukać tego w ustawieniach. Mam tak w 2 innych dapach i to super sprawa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 07:54, vonBaron napisał:

10k za DAP bez Tidala to nie dla mnie.

 

Też wychodziłem z takiego założenia dopóki nie posłuchałem DAPów bez streamingów. Różnica w SQ jest uderzająca. Po raz kolejny okazało się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest... po prostu średnie. Taki Cowon Plenue L po prostu zmiażdżył iBasso DX300 grającego po wifi jeśli chodzi o czystość sygnału (i grany był Qobuz, a nie żaden Tidal). Oczywiście rozumiem argumenty typu wygoda. Odpowiem na to, że zjedzenie fast foodu też jest wygodniejsze (i tańsze) od kulinarnej orgii w dobrej restauracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, euter napisał:

 

Też wychodziłem z takiego założenia dopóki nie posłuchałem DAPów bez streamingów. Różnica w SQ jest uderzająca. Po raz kolejny okazało się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest... po prostu średnie. Taki Cowon Plenue L po prostu zmiażdżył iBasso DX300 grającego po wifi jeśli chodzi o czystość sygnału (i grany był Qobuz, a nie żaden Tidal). Oczywiście rozumiem argumenty typu wygoda. Odpowiem na to, że zjedzenie fast foodu też jest wygodniejsze (i tańsze) od kulinarnej orgii w dobrej restauracji :)

Rozumiem, że Plenue L miażdży DX300 również gdy odtwarza ten sam plik z pamięci?

A stosując Twoje kulinarne porównanie to mam wrażenie, że takie iBasso oferuje dostęp zarówno do fastfood jak i do klasowej konsumpcji. Jak dla mnie ma to jednak sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności