Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Dla Ciebie?😕

Nie wiem po czym wnosisz? Sprzedałem kilka innych sprzętów, które nadal uważam za superanckie i cóż stąd?

Kąbo vel BlueBox by @majkel nie ma tak odseparowanych źródeł od siebie, ale ma świetną barwę i to „coś”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie BAL jest w niektórych aspektach lepsze (wielkość sceny, precyzja, kontrola basu). Ale przyjemność ze słuchania osobiście większą mam z wyjścia SE (głębia, nasycenie, muzykalność). Porównanie mam na prawie identycznych kablach od AQ. Także nie przekreślałbym jednak korzystania z klasycznej dziurki. Obie dobre, co kto woli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

Także nie przekreślałbym jednak korzystania z klasycznej dziurki.

Tiaaa...przecież wiesz, że mi tego nie musisz tłumaczyć.

 

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Obie dobre, co kto woli.

Wiem, wiem....

 

36 minut temu, Akustik napisał:

@Jaworrr Czy twój Kubik finalnie wrócił do życia, czy reklamowałeś?

Przysłali mu nówkę sztukę. Wczoraj zabrał mi kabel zbalansowany zrobiony z tego od drewniaków i słucha ostro.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik ale ja nie Tobie tłumaczę :) słuchałeś więc wiesz. Ale nie wszyscy mieli taką możliwość. A w zasadzie to odpowiadam na posta @Maniolo.

 

@Akustik mój nie dawał się wskrzesić. Euro przysłało mi nową sztukę,  i ta jest ok.

Gra i nie buczy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Przysłali mu nówkę sztukę. Wczoraj zabrał mi kabel zbalansowany zrobiony z tego od drewniaków i słucha ostro.

To fajnie, że udało się ogarnąć temat bezproblemowo. Nie ma nic gorszego niż zawieść się na nowym gadżecie 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

Lubię. Lubię brunetki i blondynki, rude i szatynki. Czarne, żółte, białe. Nieśmiałe i zuchwałe :)

Cubowi nie sposob odmówić klasy. Słucham z przyjemnością. Jestem szczęśliwy, że bawię się takimi rzeczami. 

Ale go nie rozbieraj jak te brunetki/blondynki. Bo potem nie złożysz...

 

Fajnie że powrócił zdrowy nowy i muzykalny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

Lubię. Lubię brunetki i blondynki, rude i szatynki. Czarne, żółte, białe. Nieśmiałe i zuchwałe :)

Cubowi nie sposob odmówić klasy. Słucham z przyjemnością. Jestem szczęśliwy, że bawię się takimi rzeczami. 

Bo to super DAP jest :) Nie jestem jakiś mega osłuchany ale często sesja odsłuchowa się kończy bo bateria się kończy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie trybu "Line out". Po włączeniu tego trybu mogę wybrać w ustawieniach odpowiednie wartości sygnału wyjściowego ale i tak zaczyna to grać dopiero gdy ustawię maksymalny poziom głośności, myślałem że w tym trybie sygnał z wyjścia będzie stały

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drogie chłopaki kjubaki, też tak macie, że Wam Cube sporo inaczej gra jako dacamp niż dap?

@Jaworrr mi zwrócił uwagę na to. Dotąd słuchałem tidala z Cube raczej w roli dapa (jako dacampa do rury bardziej używałem).

Słucham se ostatnio coraz częściej tidala z maca przez audirvanę, a Astell robi za dacampa po usb...i jest znacznie lepiej niż to samo prosto z dapa:woot:...oraganiczniej, mięcej:D, naturalniej...i w ogóle, ten teges.

Coś jakby tu się ukryła znaczna część różnicy między zestawem mac plus kąbo @majkela, a Kann Cube (dap):ph34r:.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube, (Alpha też) inaczej gra w zależności od zainstalowanego playera (tidal preinstal, tidal, bandcamp).

Pecetowe aplikacje też wpływają na dźwięk. Sprawdzałem kiedyś różnicę między Roonem, Tidalem i Audirvaną, która z tej trójki była najbardziej holograficzna, grająca głębią i mięsista. Roon największa scena, największe źródła ale transparentne i zredukowana głębia. Apka Tidala wypośrodkowuje się pomiędzy, ale gra mniej czysto. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

Drogie chłopaki kjubaki, też tak macie, że Wam Cube sporo inaczej gra jako dacamp niż dap?

@Jaworrr mi zwrócił uwagę na to. Dotąd słuchałem tidala z Cube raczej w roli dapa (jako dacampa do rury bardziej używałem).

Słucham se ostatnio coraz częściej tidala z maca przez audirvanę, a Astell robi za dacampa po usb...i jest znacznie lepiej niż to samo prosto z dapa:woot:...oraganiczniej, mięcej:D, naturalniej...i w ogóle, ten teges.

Coś jakby tu się ukryła znaczna część różnicy między zestawem mac plus kąbo @majkela, a Kann Cube (dap):ph34r:.

Jop, testowałem z GS-X i gra zdecydowanie ciemniej, bardziej soczyście, z mocniejszym basem. Naprawdę Cube to bardzo uniwersalne pudełko które gra dobrze jako DAC i DAC/AMP.

BTW sprzedaję kabel XLR do Cube więc jak coś... ;)

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności