Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MarcinGD napisał:

Ok dzięki. Już zainstalowałem z apkmirror. Z apkpure coś nie chciało się pokazać w Services.

Masz Ether C Flow? Jak one grają z Cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Ether C Flow? Jak one grają z Cube?
Grają obłędnie. Na high gain i balans jest odlot. Dużo lepiej niż otwarta wersja.
Astellowy tidalek kuleje..a tymczasem pokrowiec na Kubka 400pln w Mp3store.
Tidal to i bez astella kulał ostatnio. Co jakiś czas przerywało, a łącze mam bardzo szybkie. I teraz z qobuz widzę że to problem generalnie z serwerem tidal który nie wyrabia z transferem.
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikpożyczył mi dziś Cube-a. Słucham z Ether C Flow.

W stosunku do Hugo2:

+ głębsza scena

+ bardziej precyzyjna scena

+ bardziej trójwymiarowa scena

+ lepsze różnicowanie planów

+ większe dociążenie - szczególnie środka i dołu, dźwięk bardziej wypełniony

+ lepsza dynamika (szczególnie na high gain)

- mniejsza scena

- gorsza tonalność (barwa instrumentów)

- czasami za ostry przełom środka/góry - damskie wokale czasami męczą

- gorsza separacja instrumentów

Generalnie Cube jest bardziej żywiołowy i energetyczny i ma wyjątkową (chociaż wcale nie szeroką) scenę, a Hugo2 jest bardziej harmonijny precyzyjny i spokojny, w zestawieniu z Cube gra bardziej obrysami niż wypełnieniem.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_a napisał:

@audionanikpożyczył mi dziś Cube-a. Słucham z Ether C Flow.

 energetyczny i ma wyjątkową (chociaż wcale nie szeroką) scenę, a Hugo2 jest bardziej harmonijny precyzyjny i spokojny, w zestawieniu z Cube gra bardziej obrysami niż wypełnieniem.

Dziwne bo ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=52281]audionanik[/mention]pożyczył mi dziś Cube-a. Słucham z Ether C Flow.
W stosunku do Hugo2:
+ głębsza scena
+ bardziej precyzyjna scena
+ bardziej trójwymiarowa scena
+ lepsze różnicowanie planów
+ większe dociążenie - szczególnie środka i dołu, dźwięk bardziej wypełniony
+ lepsza dynamika (szczególnie na high gain)
- mniejsza scena
- gorsza tonalność (barwa instrumentów)
- czasami za ostry przełom środka/góry - damskie wokale czasami męczą
- gorsza separacja instrumentów
Generalnie Cube jest bardziej żywiołowy i energetyczny i ma wyjątkową (chociaż wcale nie szeroką) scenę, a Hugo2 jest bardziej harmonijny precyzyjny i spokojny, w zestawieniu z Cube gra bardziej obrysami niż wypełnieniem.
Z samego cube tak potrafi być czasem ostro, ale to zależy od realizacji płyty.

Przy high gain robi się u mnie lepiej z 3d sceną i bardziej analogowo.

A jak już zapodam mu pliki z hqplayer z upem do dsd, bo tak najwięcej gram z cube to już w ogóle tej ostrości nie odczuwam. Takze bez problemu leci i muse i baroness od deski do deski, a te płyty potrafią zaswiszczec przy rozdzielczym torze. Moje ether c flow są jeszcze przed modem choć mam elementy od kilku miesięcy, to nie miałem jeszcze czasu i chęci zamontować razem z nowymi padami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał:

Dziwne bo ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia.

Być może kwestia słuchawek. Ja mam wrażenie że Ether C Flow bardzo lubią ten dodatkowy zastrzyk prądu od Cube-a i grają wyraźnie żwawiej. Na jakim torze masz odwrotne spostrzeżenia? Masz Hugo2 i Cube obok siebie? Bo ja nadal tak i mogę coś "dosłuchać". Jaki kawałek bierzemy na tapetę?

3 godziny temu, MarcinGD napisał:

Moje ether c flow są jeszcze przed modem choć mam elementy od kilku miesięcy, to nie miałem jeszcze czasu i chęci zamontować razem z nowymi padami.

Zmoduj. IMO Warto. Masz moda z padami Electrostat? Z tymi padami jest ciut mniej góry ale lepsza barwa i przestrzeń. Ja po 2 latach na modzie wróciłem niedawno do starych padów i jest mniej przestrzeni i barwy, ale więcej funu (głównie dzięki dociążeniu dołu). Fajnie jest czasami odmienić charakter znanych już słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zmoduj. IMO Warto. Masz moda z padami Electrostat? Z tymi padami jest ciut mniej góry ale lepsza barwa i przestrzeń. Ja po 2 latach na modzie wróciłem niedawno do starych padów i jest mniej przestrzeni i barwy, ale więcej funu (głównie dzięki dociążeniu dołu). Fajnie jest czasami odmienić charakter znanych już słuchawek.


Pady te https://www.danclarkaudio.com/catalog/product/view/id/27/s/ether-c-angled-ear-pads/category/92/
Mod ten
https://www.danclarkaudio.com/catalog/product/view/id/42/s/ether-flow-1-1-upgrade/category/100/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, konrad_a napisał:

Być może kwestia słuchawek. Ja mam wrażenie że Ether C Flow bardzo lubią ten dodatkowy zastrzyk prądu od Cube-a i grają wyraźnie żwawiej. Na jakim torze masz odwrotne spostrzeżenia? Masz Hugo2 i Cube obok siebie? Bo ja nadal tak i mogę coś "dosłuchać". Jaki kawałek bierzemy na tapetę?

Zmoduj. IMO Warto. Masz moda z padami Electrostat? Z tymi padami jest ciut mniej góry ale lepsza barwa i przestrzeń. Ja po 2 latach na modzie wróciłem niedawno do starych padów i jest mniej przestrzeni i barwy, ale więcej funu (głównie dzięki dociążeniu dołu). Fajnie jest czasami odmienić charakter znanych już słuchawek.

To super. Nie mam H2, pisałem z pamięci. Dla mnie C Flow to ogólnie nudne słuchawki i trzeba je rozruszać. Słuchałem natomiast dość długo otwartych Flow z H2 i dla mnie to było kapitalne połączenie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcinGD napisał:

Mod mam ten sam, ale pady inne: https://www.headamp.com/products/dan-clark-audio-voce-electrostatic-headphone-replacement-ear-pads

9 minut temu, vonBaron napisał:

To super. Nie mam H2, pisałem z pamięci. Dla mnie C Flow to ogólnie nudne słuchawki i trzeba je rozruszać. Słuchałem natomiast dość długo otwartych Flow z H2 i dla mnie to było kapitalne połączenie.

Tak. Ether C Flow mają dość liniową charakterystykę. Przez to nie męczą, ale mogą być nudne. Właśnie Cube IMO dodaje im życia, chyba przez to swoje mocne zasilenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otwarte ether z zamkniętymi porównywałem na pierwszym kann i na wbudowanym wzmacniaczu w accuphase c2410 z przetwornikiem psaudio directstream Junior. W obu połączeniach otwarte trzeba było mocniej kręcić i byly dla mnie zbyt detaliczne/krzykliwe. Zamknięte jak już założę to ciężko mi przestać słuchać.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze że jak na Hugo2 włączę filtr X-PHD (czego normalnie nie robię) to sposób kreowania sceny trochę się przybliża do Cube - scena się zawęża i ma większy focus / intensywność w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, szwagiero napisał:

Puszczasz z 2,5mm na wzmak? Jest jakaś różnica między tym, a wyjściem xlr w kubku?

 

7 godzin temu, audionanik napisał:

Grałem dłużej z xlra; z 2,5mm pobieżnie, wstępnie z Jacka jest mniej wyraziście; temat do zbadania dopiero.

 

Właśnie zbadałem. W przypadku korzystania z kubka jako daca, decydowanie wolę pominąć wzmak i lecieć bezpośrednio z xlr. Jest lepszy wgląd w budowę tkanki dźwiękowej i bardziej płaska charakterystyka (nie mam na myśli sceny, bo ta jest bardziej trójwymiarowa).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbadałem. W przypadku korzystania z kubka jako daca, decydowanie wolę pominąć wzmak i lecieć bezpośrednio z xlr. Jest lepszy wgląd w budowę tkanki dźwiękowej i bardziej płaska charakterystyka (nie mam na myśli sceny, bo ta jest bardziej trójwymiarowa).
Dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności