Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawek tyle u mnie że szok. Niektóre przeżyją mnie. Niektóre używane kilka razy i schowane w ładnych kuferkach na zamek. Pewnie też mnie przeżyją! Jak to jest że te drogie leżą jak w trumnie a korzystam z tańszych?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Od dziś można zamawiać Kiwi Ears Quintet, których nazwa wzięła się pewnie z liczby przetworników umieszczonych w jednej słuchawce. I tak jak początkowo można się było spodziewać, że pewnie chodzi o 4BA + 1DD, tak później okazało się, że nie można byłoby być w większym błędzie..

 

2BA, 1DD, 1PZT + 1 Planar

 

Nie ma to tamto, ciekawa konfiguracja.

219$

 

https://www.linsoul.com/products/kiwi-ears-quintet

 

901a78de3572cdac2d1dde7ae58a9186.jpg?v=1

 

Ano, ciekawie wygląda ta konstrukcja, ale ciekawe jak wygląda w środku ten planar, bo to wersja mikro i na fotce przypomina armaturę. Przetwornik kostny również jest interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał(a):

Bo tańszych "nie szkoda". Jakbyś miał jedną-dwie pary, zamiast tony złomu, to i wybór by pewnie inaczej wyglądał.

Prawda ale z 30 wokółusznych,nausznych razem plus minus. Na dodatek następne z 30 iemów.

To mogę powiedzieć że ze słuchawkami to jak z ciuchami. Dzisiaj mam ochotę na tą muzykę i one grają z tym torem co mam od X czasu. Po prostu masz rację tańszych nie szkoda ale różnica jest jeżeli trafisz dobre drivery i zrobisz DIY "budę" - dopasowaną do Twojej głowy gdzie komfort a jakieś minimalne zniekształcenia biję na głowę.

Nie wiem czy Bower & Wilkins, Bang Olufsen, Sony, AKG,Philips,Audeze,Monoprice,Audio-Technica,Koss,Edifier,Fostex,Superlux -  to są złomy?Inne też mam ciekawe polecane z tego forum. 

Większość z tego forum na moją kieszeń to mam z tego forum polecane opiniami, więc myślę że to nie złom.

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dorosłem już do tego, żeby ograniczyć ilość względem wzrostu jakości. I nie widzę potrzeby kompromisów ani w wygodzie, ani w zniekształceniach.

Bo posiadanie kilkudziesięciu par słuchawek, co do których części sam piszesz, że chwilę posłuchane i do pudełka dla przyszłych pokoleń (czyli najpewniej w śmietnik), to sensu poza zbieractwem nie ma żadnego.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Ja też nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy mają 20 par iemów za 100-200e i mówią, że ich nie stać na flagowce.

Ja mam 3 pary- u12t, Monarch 2 i Xelento, których słucham z dapa i Hook X, których używam na zmianę z Sundarami z Zen Dac 2 z kompa.

Prawda jest taka, że wystarczyłyby mi u12t i jakieś OK źródło i takie combo niszczy większość iemów, które w życiu słyszałem, nawet sparowanych z topowymi dapami. Nejlepsze allroundery z jakimi miałem do czynienia wg mnie. Biorąc pod uwagę, że używki można kupić za 1300-1700e i zamknąć sprawę audio na bardzo długi czas, jak dla mnie podważa sens zbierania tańszych opcji i trzymania ich w szafce.

Wydaje mi się, że takie kupowanie jest dla tych, co po prostu chcą kupować i lubią być podekscytowani nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rigatio napisał(a):

Zgadzam się w 100%. Ja też nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy mają 20 par iemów za 100-200e i mówią, że ich nie stać na flagowce.

Ja mam 3 pary- u12t, Monarch 2 i Xelento, których słucham z dapa i Hook X, których używam na zmianę z Sundarami z Zen Dac 2 z kompa.

Prawda jest taka, że wystarczyłyby mi u12t i jakieś OK źródło i takie combo niszczy większość iemów, które w życiu słyszałem, nawet sparowanych z topowymi dapami. Nejlepsze allroundery z jakimi miałem do czynienia wg mnie. Biorąc pod uwagę, że używki można kupić za 1300-1700e i zamknąć sprawę audio na bardzo długi czas, jak dla mnie podważa sens zbierania tańszych opcji i trzymania ich w szafce.

Wydaje mi się, że takie kupowanie jest dla tych, co po prostu chcą kupować i lubią być podekscytowani nowościami.

I tu się zgodzę. U mnie problem leży w tym, że mam Shuoer S12 i tak naprawdę następny pułap to około trzykrotność ich ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeonidK napisał(a):

@hubercik12311 so dla ciebie jest kolejnym upgradem w stosunku do S12? Dla mnie Blessing 2 są już lepsze, a Fan 2 to już w ogóle zostawiają Shuoery daleko w tyle.


Blessingi 2? Pod względem basu, funu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeonidK napisał(a):

@hubercik12311 so dla ciebie jest kolejnym upgradem w stosunku do S12? Dla mnie Blessing 2 są już lepsze, a Fan 2 to już w ogóle zostawiają Shuoery daleko w tyle.

Szczerze? Nie wiem. Mieszkam sobie na północy i możliwości odsłuchu mało, szczególnie iemów. 

Śledzę tu tematy w większości i sam nie wiem co wybrać. A wydać tak sobie 2k bez możliwości zwrotu to nie mój budżet i możliwości. Sprzedaż nietrafionego fantu za pół ceny, też niespecjalnie. 

Ogólnie z poleceń zastanawiam się nad Kinera Nanna. Inna sprawa, że przez regularne problemy z uszami z tyłu głowy krąży pomysł czegoś nausznego i stacjonarnego.

Błądzę i już raz na hype z Xinhs dałem się nakręcić. Teraz sobie leżą ugotowane 4 stówy i jakoś nie ma odzewu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały moje SR8 i muszę przyznać że faktycznie dorastają do oczekiwań; nie ma sensu wydawać ponad 1K USD kiedy są takie dostępne za 700 poza tym cały brand ma niezły tuning i SR5 robią wrażenie na prawie każdym kto ma ich okazję posłuchać bo za 150 USD to jest miażdżący stosunek jakości do ceny; mam też Neony Pro ale gdyby nie fakt że je już posiadam to pewnie kupiłbym L8S bo tych 300 dolców nie warto dopłacać skoro niewiele ustępują Neonom.

6 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

Błądzę i już raz na hype z Xinhs dałem się nakręcić. Teraz sobie leżą ugotowane 4 stówy i jakoś nie ma odzewu:(

 

ja dałem Akrosowi 135 Euro i nie żałuję bo dobrze wygrzane grają bardzo organicznie i dynamicznie;

problem taki że większość recenzentów albo nabywców zniechęca się na początku bo nie doświadczyli

pełnego potencjału tych IEMów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, telemach napisał(a):

Ja dałem Akrosowi 135 Euro i nie żałuję bo dobrze wygrzane grają bardzo organicznie i dynamicznie;

problem taki że większość recenzentów albo nabywców zniechęca się na początku bo nie doświadczyli

pełnego potencjału tych IEMów

Źródło mam do nich wydaje mi się okej - BTR7. Być może nie potrafię złapać z nimi dobrego seala/ułożenia. Nie porwały mnie zupełnie. Słuchawki są z drugiej ręki więc wygrzania im nie brak. 

Edytowane przez hubercik12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

Źródło mam do nich wydaje mi się okej - BTR7. Być może nie potrafię złapać z nimi dobrego seala/ułożenia. Nie porwały mnie zupełnie. Słuchawki są z drugiej ręki więc wygrzania im nie brak. 

 

bardzo możliwe że nie udało się dobrać tipsów/kabla/źródła - u mnie zaskoczyło tak że sam byłem zdziwiony jak bardzo na plus się zmieniły; teraz przy SR8 mało co robi wrażenie a i za tą kasę pewnie nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, hubercik12311 said:

I tu się zgodzę. U mnie problem leży w tym, że mam Shuoer S12 i tak naprawdę następny pułap to około trzykrotność ich ceny.

U12t kupuje się w ciemno, są genialne. Wszystkie gatunki grają śpiewająco ale to średnio 1.5k e za używki.

Może warto odłożyć i kupić używane Variations, S8 albo kinda lava?

Kilka opcji z Head fi:

https://www.head-fi.org/classifieds/moondrop-s8-8ba-in-ear-monitor.46544/

 

https://www.head-fi.org/classifieds/letshuoer-ej07m-x-hbb-kinda-lava.46163/

 

https://www.head-fi.org/classifieds/sennheiser-ie-900.48277/

 

https://www.head-fi.org/classifieds/sennheiser-ie600-plussound-x6.49855/

 

https://www.head-fi.org/classifieds/juzear-41t-tripowin-jelly.49927/

 

https://www.head-fi.org/classifieds/mint-sony-ier-m9.49939/

 

Jest tego trochę w dobrych cenach i każda z tych opcji będzie dla Ciebie upgradem, a nawet zbliży Cię do topowego poziomu.

Edytowane przez Rigatio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hubercik12311 napisał(a):

Źródło mam do nich wydaje mi się okej - BTR7. Być może nie potrafię złapać z nimi dobrego seala/ułożenia. Nie porwały mnie zupełnie. Słuchawki są z drugiej ręki więc wygrzania im nie brak. 

Źródło masz spoko, a odnośnie tipsów to spróbuj KBEar 07/BGVP A07. Erasmusy to dobre i uniwersalne słuchawki, ale mogą dla niektórych grać zbyt miękko.

 

1 godzinę temu, Najner napisał(a):

To sprzedaj mi Hooki :P

 

Ja czekam na swój egzemplarz i jak mi nie podejdą to będą na sprzedaż. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał(a):

Ja tam dorosłem już do tego, żeby ograniczyć ilość względem wzrostu jakości. I nie widzę potrzeby kompromisów ani w wygodzie, ani w zniekształceniach.

Bo posiadanie kilkudziesięciu par słuchawek, co do których części sam piszesz, że chwilę posłuchane i do pudełka dla przyszłych pokoleń (czyli najpewniej w śmietnik), to sensu poza zbieractwem nie ma żadnego.

Moim zdaniem to z biegiem czasu doświadczenie że człowiek ma pasję i chcę jednak porównać czy niska półka jest warta,czy średnia półka jest warta a może wysoka półka jest warta? Sami zaproponowaliście żebym poszedł oczko wyżej. Poza tym porównanie wielu różnych firm co produkują słuchawki i ich design i jakość do ceny. Warto czy nie warto? Nie da się ogarnąć audiophilizmu w jednym torze. Sami opisujecie że to kable,lampy,dac, op-ampy,wzmacniacze lampowe.DIY i wiele pewnie jeszcze innych rzeczy nie można zamknąć w jednym pudełku. Moim zdaniem to jest po prostu doświadczenie zebrane z biegiem czasu.

Ktoś kiedyś napisał tutaj to muzyka ma grać dla mnie a nie słuchawki dla muzyki.

Poza tym nie będę spierał się z Tobą i nie będę robił ****o-burzy aby nie psuć klimatu tego tematu.

Co powiesz o takich ludziach z tego kanału?

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Nie da się ogarnąć audiophilizmu w jednym torze. 

Oj da się, tylko sami sobie wmawiamy, że jest inaczej i jakieś cuda wianki się odbywają, żeby zbieractwo wyjaśnić. Jak wyżej, póki nikomu się krzywda nie dzieje to sobie zbierajmy i kapsle z butelek. Ale nie racjonalizujmy tego i nie szukajmy zrozumienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał(a):

Że zbieractwo jest chorobą.
Można z tym żyć, jeśli nie wpływa to negatywnie na inne dziedziny życia i bliskich.

Przynajmniej IEM-y mało miejsca zajmują. :D

 

@kubachim Też uważam, że się da i to niskim kosztem. Jak gdzieś wyjeżdżam to biorę jedną lub dwie pary słuchawek i niczego mi nie brakuje. Bywały wyjazdy, że przez kilka tygodni miałem tylko KOSS KSC75 lub KPP, NAD Viso HP50 czy jakieś dokanałówki. Wiadomo, że fajnie i wygodnie jest mieć kilka par słuchawek o różnej konstrukcji, brzmieniu itd. Mnie bardziej dziwi jak ktoś ma kilka DAC-ów albo wzmacniaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że najlepiej kupić 1 używanego, uznanego flagowca i ew coś tańszego do obijania i jedno rozsądne źródło (obecne dongle i dapy grają na podobnym, świetnym poziomie).

Jeszcze raz polecę u12t, również ze względu na system LID, który mocno niweluje wpływ źródła na jakość playbacku tych słuchawek (system stosowany w większości 64 Audio). Im nie potrzeba synergii, drogich kabli, mocy, lamp, AKM, ESS, Wolfsonów i innych pierdół. Wpinasz, wkładasz w uszy i słuchasz.

Skalują z lepszymi źródłami, wiadomo, ale nawet z telefonu grają na wysokim poziomie.

Niby drogie ale biorąc pod uwagę wszystko, o czym wspomniałem, i tak można przy nich zaoszczędzić na całej reszcie tzw "toru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rigatio napisał(a):

Jeszcze raz polecę u12t, również ze względu na system LID, który mocno niweluje wpływ źródła na jakość playbacku

 

 

fajnie by było jakby co parę miesięcy można było się spotkać na jakimś meet tak aby każdy mógł przetestować źródła i słuchawki bo przykładowo ja Ci mogę wierzyć na słowo że u12t są super ale nie mam porównania czy faktycznie warto dopłacić kiedy SR8 mogą grać podobnie lub niewiele gorzej a kosztują przynajmniej połowę mniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, telemach said:

 

fajnie by było jakby co parę miesięcy można było się spotkać na jakimś meet tak aby każdy mógł przetestować źródła i słuchawki bo przykładowo ja Ci mogę wierzyć na słowo że u12t są super ale nie mam porównania czy faktycznie warto dopłacić kiedy SR8 mogą grać podobnie lub niewiele gorzej a kosztują przynajmniej połowę mniej

 

 

S8 są świetne i na pewno nie będzie wielkiej jakościowej różnicy między nimi a u12t ale to nie zmienia faktu, że nadal u12t są lepsze ogólnie.

Poza tym mi nie chodzi o to, że u12t to najlepsze iemy na świecie, tylko o to, że to jedne z najlepszych (a najlepsze dla mnie) allroundery. To chyba najbezpieczniejsze iemy i jedyne, które mogę polecić każdemu w ciemno, bo one wszystko robią przynajmniej bardzo dobrze.

Więc to jest moja rada głownie dla tych, którzy boją się ryzykować kupowania droższych słuchawek, bo nie wiedzą, czy im podejdzie tuning, technikalia, fit itd.

Ci, którzy mają wyraźnie sprecyzowane oczekiwania, mają trochę łatwiej. Bassheadzi, trebbleheadzi itd. raczej będą wiedzieli, w którym kierunku iść. Ale ci, którzy po prostu szukają bardzo jakościowego setu, powinni chociaż spróbować u12t, bo to może być ich ostatni iem, no przynajmniej na bardzo długi czas.

Neutralny dźwięk, bardzo muzykalny i techniczny, ciepławy, świetny bas (chociaż BA), holografia!!, imaging, scena, dynamika- żadnych braków, pełne granie.

Z tańszych opcji polecam u4s, Mest 2, Monarch Mk2 (genialna średnica, barwa, separacja).

I jeszcze raz zaznaczam- kupujcie używki w dobrym stanie, nie ma sensu przepłacać za nówki. Audio ma obrzydliwy stosunek jakości do ceny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności