Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

@docentore zamawiałeś przez express service? 

Mnie, zamiast wysłać nr do śledzenia chińskiego przewoźnika, wysłali nr przesyłki InPostu (pokazuje w aplikacji tylko status, że jest w trakcie przygotowania) i link do 17track. Jak widać mam trochę sprzeczne informacje. Bez nr globalnego przewoźnika nie da się sprawdzić, co się z przesyłką faktycznie dzieje dopóki nie znajdzie się w sortowni w Polsce.

image.thumb.png.a7cecfefdc8dc80e2e057b4bf64dacf4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ten nr do https://parcelsapp.com/en

Powinno wyszukać nr globalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamówiłem z Amazona. I czekam ponad miesiąc.

Nie wiem co jest grane ale żeby tak długo czekać na paczki z miesiąc?

Jak w swoim kraju zamówię to normalnie a tak to jakaś kupa czy co że te paczki tak lecą długo?

Paczka idzie z Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest następca Yanyin Canon - wygląda fajnie, ma dwa przełączniki zamiast trzech, wyposażenie pozostało takie samo, czyli dość skromne jak na cenę, która jest jeszcze wyższa niż poprzedniego modelu (Linsoul woła za nie 375$). Ciekawe jak będą grały Canon II, bo jedynki są moim zdaniem udane, a przełączniki rzeczywiście zmieniają brzmienie, więc można uzyskać kilka kilka różnych sygnatur.

 

IMG_9734.jpg?v=1685344396

IMG_9661.jpg?v=1685344396

 

https://www.linsoul.com/products/yanyin-canon-ii?variant=43928457052377

https://pl.aliexpress.com/item/1005005636006169.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman w formie, słuchawki za 10k odkleiły się gościowi jak wyciągał je z ucha. Patent z klejeniem niczym w chińskich pchelkach dodawanych swego czasu do gazety Kaczor Donald 😏 Troche śmieszne, a trochę nie.

 

Zdjęcie pożyczone z fejsa.

 

 

IMG_6792.jpeg

  • Haha 2
  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard u Hifimana, czy doki za 10k czy Susvary za 35k ten sam śmietnik wykonany na odwal się, z najgorszych możliwych materiałów. Jakby je pomierzyć to pewnie każda para gra inaczej. Ich słynna qc nie zna granic. Ludzie kupują i piszą: "Panie, ale jak to gra", a Fang ma z nich ubaw ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Standard u Hifimana, czy doki za 10k czy Susvary za 35k ten sam śmietnik wykonany na odwal się, z najgorszych możliwych materiałów. Jakby je pomierzyć to pewnie każda para gra inaczej. Ich słynna qc nie zna granic. Ludzie kupują i piszą: "Panie, ale jak to gra", a Fang ma z nich ubaw ;)

 

Fang to mocny zawodnik, przypominam kultowy filmik:

 

 

"This is RE-2000 dollars", mistrz :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Dirian, @Palpatine, @bakus1233 i @MrSheep - uśmiałem się bardziej niż gdybym przeglądał temat "Trochu śmiechu :d". Na moje szczęście HiHiMANy mi nie podeszły (słuchałem co prawda tylko HE560 z pomarańczowymi wstawkami i Sundar) i wolę od nich niemieckie oraz austriackie słuchawki, a także innych przedstawicieli Państwa Środka m.in. markę Takstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hustlerto zazdroszczę, dla mnie Hifimany to mój ideał pod kątem strojenia, niestety także dla mnie przez kontrolę jakości (nawet nie tyle samą jakość wykonania) są skreślone. HE-560 nie słyszałem, Sundarę uważam za bardzo przeciętne słuchawki, szczególnie w konkteście ceny, ale Edition XS/Ananda, Arya, HE1000SE to już super granie. 

Ja miałem HE-400SE i Sundarę i na jakość wykonania bardzo narzekać nie mogłem, HE-400SE to solidny pałąk i plastik na muszlach, choć błyszczący to robiący całkiem solidne wrażenie jak na swoją cenę. Sundary są całe metalowe i jedynie luźne klekoczące montowanie z pałąkiem może trochę wkurzać. Wiele jest natomiast historii o padających przetwornikach w Sundarze (HE-400SE na razie są chyba wolne od większych problemów) i jakoś nie mogłem ich posiadać codziennie obawiając się o to, że mogą się zepsuć. 

Niemniej, miałem dwa HiHimany (Sundarę krótko) i nic się z nimi nie stało, a w Austrian Audio Hi-X65, tak wszędzie chwalonych za budowę, pękły mi plastikowe mocowania pałąka, bo były idiotycznie zaprojektowane i działały na nie naprężenia podczas zakładania i używania na głowie pewnie też, a jako że każdy jeden element był w tych słuchawkach proprietary (nie przychodzi mi do głowy polskie określenie), to w grę wchodziła tylko amatorska naprawa już przez nowego właściciela, bo kiedy usłyszałem wycenę to oczy wyszły mi z orbit. Od tego czasu zwracam uwagę także na to, że dobrze, żeby mocowanie pałąka było w miarę uniwersalne, żeby wchodziły standardowe pady i żeby kabel nie miał jakichś niestandardowych wtyków.

 

PS. A tak na marginesie, co polecasz od Takstara? Słyszałem tylko HF-580 i nie zrobiły na mnie jakiegoś super wrażenia.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeonidK napisał(a):

@Hustlerto zazdroszczę, dla mnie Hifimany to mój ideał pod kątem strojenia, niestety także dla mnie przez kontrolę jakości (nawet nie tyle samą jakość wykonania) są skreślone. HE-560 nie słyszałem, Sundarę uważam za bardzo przeciętne słuchawki, szczególnie w konkteście ceny, ale Edition XS/Ananda, Arya, HE1000SE to już super granie. 

Ja miałem HE-400SE i Sundarę i na jakość wykonania bardzo narzekać nie mogłem, HE-400SE to solidny pałąk i plastik na muszlach, choć błyszczący to robiący całkiem solidne wrażenie jak na swoją cenę. Sundary są całe metalowe i jedynie luźne klekoczące montowanie z pałąkiem może trochę wkurzać. Wiele jest natomiast historii o padających przetwornikach w Sundarze (HE-400SE na razie są chyba wolne od większych problemów) i jakoś nie mogłem ich posiadać codziennie obawiając się o to, że mogą się zepsuć. 

Niemniej, miałem dwa HiHimany (Sundarę krótko) i nic się z nimi nie stało, a w Austrian Audio Hi-X65, tak wszędzie chwalonych za budowę, pękły mi plastikowe mocowania pałąka, bo były idiotycznie zaprojektowane i działały na nie naprężenia podczas zakładania i używania na głowie pewnie też, a jako że każdy jeden element był w tych słuchawkach proprietary (nie przychodzi mi do głowy polskie określenie), to w grę wchodziła tylko amatorska naprawa już przez nowego właściciela, bo kiedy usłyszałem wycenę to oczy wyszły mi z orbit. Od tego czasu zwracam uwagę także na to, że dobrze, żeby mocowanie pałąka było w miarę uniwersalne, żeby wchodziły standardowe pady i żeby kabel nie miał jakichś niestandardowych wtyków.

 

PS. A tak na marginesie, co polecasz od Takstara? Słyszałem tylko HF-580 i nie zrobiły na mnie jakiegoś super wrażenia.


QC/QA mają jakie mają, ale ich serwis posprzedażowy jest naprawdę spoko. Poszedł mi przetwornik w Aryach i nie dość, że wymienili na nówki dość ekspresowo, to jeszcze zwrócili całą kasę za przesyłkę i dorzucili nowe pady. I to wszystko u nas w kraju :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet ale kupowałeś bezpośrednio na stronie Hifimana czy u dystrybutora w Polsce (jeśli ta druga opcja to z serwisem kontaktowałeś się bezpośrednio czy też przez dystrybutora)?

Dobrze, że pomyślnie dla klienta rozpatrzyli sprawę, ale czytałem na Reddicie i takie historie, że ktoś miał trzy Sundary, dwa razy wymieniane... Nie dla mnie taka zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LeonidK napisał(a):

@dweet ale kupowałeś bezpośrednio na stronie Hifimana czy u dystrybutora w Polsce (jeśli ta druga opcja to z serwisem kontaktowałeś się bezpośrednio czy też przez dystrybutora)?

Dobrze, że pomyślnie dla klienta rozpatrzyli sprawę, ale czytałem na Reddicie i takie historie, że ktoś miał trzy Sundary, dwa razy wymieniane... Nie dla mnie taka zabawa.


Na amazonie. Serwis na europę jest w Polsce. Napisałem do amazona i oni mnie skierowali do serwisu, gdzie gość dość szybko odpowiedział. Moja historia z Hifimanami jest dość długa (Ananda, Sundara, XS, Arya) i poza ostatnim żadnych problemów nie było. Porównując do takich super cenionych ZMF (wypadł przetwornik, rozpruły się headstrapy dwa razy, jedna ze śrubek tak wkręcona, że pękło drewno) albo MrSpeakers (walnięte przetworniki), to była wręcz niemiecka solidność :P 

Edytowane przez dweet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 22:09, LeonidK napisał(a):

@docentore zamawiałeś przez express service? 

Mnie, zamiast wysłać nr do śledzenia chińskiego przewoźnika, wysłali nr przesyłki InPostu (pokazuje w aplikacji tylko status, że jest w trakcie przygotowania) i link do 17track. Jak widać mam trochę sprzeczne informacje. Bez nr globalnego przewoźnika nie da się sprawdzić, co się z przesyłką faktycznie dzieje dopóki nie znajdzie się w sortowni w Polsce.

image.thumb.png.a7cecfefdc8dc80e2e057b4bf64dacf4.png

Tak, przedwczoraj InPost przyniósł 10thAE, dziś pudełka. Musisz użyć tego ich www.track24.net

 

P6010698-01.jpeg

Penon, Penon, Penon aaaaaand Penon.


 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore napisałem do nich i wysłali mi jeszcze inną stronę, 4px.com. Ja dzisiaj odebrałem TSMR Sands, ale to zbyt specyficzne słuchawki, żeby napisać wrażenia na szybko, ucho też się musi trochę przyzwyczaić do innego brzmienia. Na pewno to jedne z najładniejszych słuchawek, jakie widziałem. Niestety, podobnie jak Fan 2, mocno szumią z Mojo 2, więc jestem skazany na BTR3K dopóki nie kupię iFi Earbuddy.


332bdba8e839691eb2876513f1286a26.jpg

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, telemach napisał(a):

ile zapłaciliście cła/podatku penonowi albo krajowej poczcie ?

Także wziąłem express, pan z InPostu przyniósł bez cła i VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penon to dobry sklep, komunikacja przez cały proces była idealna, regularne update, wysyłka po bodajże 5 dniach, co w przypadku nowości na którą się wszyscy rzucili to dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 21:48, Hustler napisał(a):

Panowie @Dirian, @Palpatine, @bakus1233 i @MrSheep - uśmiałem się bardziej niż gdybym przeglądał temat "Trochu śmiechu :d". Na moje szczęście HiHiMANy mi nie podeszły (słuchałem co prawda tylko HE560 z pomarańczowymi wstawkami i Sundar) i wolę od nich niemieckie oraz austriackie słuchawki, a także innych przedstawicieli Państwa Środka m.in. markę Takstar.

No ja też się uśmiałem. Wiesz, mi na przykład w ogóle Ford nie podchodzi, co prawda jeździłem tylko Fiestą znajomego i wolę w sumie Daewoo 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Karkolomny napisał(a):

No ja też się uśmiałem. Wiesz, mi na przykład w ogóle Ford nie podchodzi, co prawda jeździłem tylko Fiestą znajomego i wolę w sumie Daewoo 😉

Prawda. To jak mieszkać na Tajlandii i oczekiwać że spadnie tam śnieg.

Po prostu niektórym musi wystarczyć to co dany kraj lub rynek sprzedażowy oferuję tym ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności