Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej z powodu wycofanej, chudej średnicy (instrumenty akustyczne i wokale brzmiały dla mnie nienaturalnie i nie było szans, żeby się do nich przekonać, mimo szczerych chęci), ale wtedy nie wiedziałem, że istnieje na Androidzie coś takiego, jak Wavelet. Ze względu na zakup zestawu, który mnie interesuje, najprawdopodobniej za niedługo 'rykoszetem' będę miał znowu S12, tym razem w wersji Pro. Jestem bardzo ciekawy ich odbioru z EQ i po modzie za pomocą taśmy mikroporowej, mam też dużo lepsze źródła niż rok temu. Mam wielką nadzieję, że średnicę będzie dało się uratować, bo te słuchawki mają tyle świetnych cech, że aż przykro, że tak mi nie podeszły całościowo.
Szeroka scena to jest akurat coś, co ma dla mnie fundamentalne znaczenie, odkąd mam stereo i słuchawki brzmią dla mnie trochę klaustrofobicznie, więc zainteresuję się tymi Raptgo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie myślę, że warto. S12 generalnie świetnie reagują na EQ, nie wiem jak z Raptgo, bo na razie nie mogę się od nich oderwać na stocku. Wciąż jednak uważam, że jako duży fan grania Blessing2 może być ciężko dojść do zbliżonej sygnatury z S12 / Raptgo. Niemniej ciekaw jestem Twojej opinii S12 Pro z equalizerem, daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić IEM'y od osoby prywatnej z Singapuru, ale nie mogę znaleźć informacji w jaki sposób nalicza się wtedy VAT. Znalazłem informację, że elektronika jest zwolniona z cła, VAT za zakupy spoza UE to oczywiście 23%, ale jeżeli on nie wystawia faktury, to od jakiej wartości tutaj jest naliczany podatek? Przy wysyłkach nie podaje się przecież wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Chciałbym kupić IEM'y od osoby prywatnej z Singapuru, ale nie mogę znaleźć informacji w jaki sposób nalicza się wtedy VAT. Znalazłem informację, że elektronika jest zwolniona z cła, VAT za zakupy spoza UE to oczywiście 23%, ale jeżeli on nie wystawia faktury, to od jakiej wartości tutaj jest naliczany podatek? Przy wysyłkach nie podaje się przecież wartości. 

Przy nadawaniu musisz podać zawartość przesyłki i cenę jednej sztuki, i od tego x ilość sztuk liczony jest VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Beh0lder napisał(a):

Przy nadawaniu musisz podać zawartość przesyłki i cenę jednej sztuki, i od tego x ilość sztuk liczony jest VAT

Ale to tak jest tylko poza UE? Ostatnio np. wysyłałem słuchawki do Chorwacji DHL-em i nie musiałem podawać wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Ale to tak jest tylko poza UE? Ostatnio np. wysyłałem słuchawki do Chorwacji DHL-em i nie musiałem podawać wartości.

VAT naliczany jest od deklarowanej przez nadawcę wartości.

Edytowane przez tommir
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeonidK napisał(a):

Dziękuję, to w takim razie chyba jednak spróbuję tak zrobić z obniżeniem wartości.

Pamiętaj tylko, ze jeśli wartość przedmiotu jest pokaźna, mogą Cię poprosić o przesłanie screenu z PayPala czy potwierdzenia płatności. Na kilkadziesiąt zakupionych przedmiotów, miałem takie trzy przypadki.

zawsze można dokonać kilku płatności

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny projekt entuzjasty audio zza oceanu - AmericanSpirit.

Nawiązał współpracę z Chinami oraz Hong Kongiem i zmaterializował swoje marzenia.

 

Propozycja oparta tylko na przetwornikach BA. W założeniu konkurująca a może raczej rozwijająca założenia takich modeli jak Aür Audio Neon Pro, SoundRhyme SR8.

 

599$

 

https://penonaudio.com/Night-Oblivion-Butastur.html

 

https://forum.hifiguides.com/t/night-oblivion-discussions/39359/120

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 20:40, HappyBlack napisał(a):

Odważny projekt entuzjasty audio zza oceanu - AmericanSpirit.

Nawiązał współpracę z Chinami oraz Hong Kongiem i zmaterializował swoje marzenia.

 

 

 

jeśli to prawda to gruba akcja

 

Cytat

head-fi before they handcuffed me and deleted Night Oblivion dedicated thread and “all” Butastur & Night Oblivion related posts I made :sweat_smile:

One of their sponsor must have threatened, and asked them “shut that little brat up, it’s
Disturbing our TOTL sales”

Now all replies I made had been screened and “all of them” are censored. No single comments, whether thats night oblivion/ Butastur related or not are allowed to get pass to public on that platform. Only thing I can change is my signature.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gruba, jest..

 

Co ciekawe - rozkręca się coraz bardziej, bo PENON, przez którego stronę Butastur jest dystrybuowany, odrzucił zamówienia co najmniej kilku osób, które na łamach HeadFi negatywnie wypowiedziały się na temat stosowanych przez nich praktyk, między innymi HBB (HawaiiBadBoy) oraz Tone Deaf Monk.

Nie do końca wiadomo, czy te zamówienia odrzucono, bo pierwsza partia zdążyła się już wyprzedać, czy ze względów wizerunkowych, by po prostu zrobić im na złość.

 

Sam AmericanSpirit nie wie, co tu się zadziało i wystąpił o oficjalne oświadczenie dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być Kiwi Ears Quintet, ale nie będzie póki co. Jest coś innego, mianowicie Venture Electronics SIE.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Początki były ciężkie, bo piki na wysokich tonach z tanich słuchawek chyba mi mózg przepaliły, SIE wydawały się jakieś takie, nie do końca wiem jakie. No inne. To na pewno.

Ale im dalej i dłużej ich słucham, tym bardziej zauważam że to nie z nimi jest coś nie tak, to z całą resztą. Są jakby to powiedzieć, takie basowo naturalne, mają bardzo wydajny i techniczny przetwornik. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 13:47, Mr Krzychoo napisał(a):

Miały być Kiwi Ears Quintet, ale nie będzie póki co. Jest coś innego, mianowicie Venture Electronics SIE.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Początki były ciężkie, bo piki na wysokich tonach z tanich słuchawek chyba mi mózg przepaliły, SIE wydawały się jakieś takie, nie do końca wiem jakie. No inne. To na pewno.

Ale im dalej i dłużej ich słucham, tym bardziej zauważam że to nie z nimi jest coś nie tak, to z całą resztą. Są jakby to powiedzieć, takie basowo naturalne, mają bardzo wydajny i techniczny przetwornik. 

VE SIE są naprawdę dobre, a mi siadły wybitnie. Na chwilę obecną to najczęściej używane przeze mnie dokanałówki, a konkurencję mają sporą. Jak oceniasz firmowy kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

VE SIE są naprawdę dobre, a mi siadły wybitnie. Na chwilę obecną to najczęściej używane przeze mnie dokanałówki, a konkurencję mają sporą. Jak oceniasz firmowy kabel?


Jedyne co mi nie pasuje w kablu, to przeraźliwie ciężki spliter i wtyk. To chyba pełne odlewy metalu, mają słuszny ciężar, w połączeniu z adapterem 3,5 mm na 4,4 mm (z takim wtykiem kupiłem SIE) do Shanling m0 pro robi się niewygodnie. Chyba wymienię go na FAAEAL, ale z wtykiem 3,5 mm.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności