Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2022 o 14:05, docentore napisał(a):

lecą do mnie Yanyin Moonlight, podobno rozwinięcie I upgrade do Cannon. Dam znać jak dotrą:)

Pozwolę sobie odkopać temat, nie znalazłem już później twojego komentarza odnośnie tych słuchawek, mógłbyś napisać coś o nich jeśli je jeszcze masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 23:17, LeonidK napisał(a):

Pozwolę sobie odkopać temat, nie znalazłem już później twojego komentarza odnośnie tych słuchawek, mógłbyś napisać coś o nich jeśli je jeszcze masz?

Panie, toć to było 1000 lat temu🤣😂

 

Miekie i ciepłe granie, trochę pazura brakowało. Ale to tak z pamięci, która u mnie jest zawodna jak poczucie przyzwoitości u polityków. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentoredzięki, czyli raczej nie dla mnie, mam takie same odczucia z Penon Fan 2, mimo że to super słuchawki, grają pięknie gładko i w ogóle, jakość nieosiągalna do tej pory w tej cenie. Doszedłem do wniosku, że jedna para IEM'ów zawsze się znudzi po jakimś czasie :P najlepiej to chyba mieć dwa skrajne brzmienia i co miesiąc wrzucać jedną parę do szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempotec wszedł w IEMy mają IM05 Jeśli przyłożyli się do nich jak do reszty sprzętu może być ciekawie 

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę garść zdjęć z sesji Meteorów, które mam przyjemność testować.

 

20230723_111119_HDR-01.jpeg

20230723_111752_HDR-01.jpeg

20230723_111804_HDR-01.jpeg

20230723_112417_HDR-01.jpeg

20230723_111640_HDR-01.jpeg

 

 

Coś się też napisze w tzw międzyczasie...

Edytowane przez ZebLong
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moondrop prezentuje Starfield 2. Tym razem przetwornik z stopu litu i magnezu - tego jeszcze chyba nie grali? Mnie się podobają wymienne tulejki, a i sam design jest spoko, ale mam nadzieję, że powłoka lakiernicza tym razem będzie lepszej jakości.

https://moondroplab.com/en/products/starfield-ii

 

64ba18ed83918b941b698fed_STARFIELD2_01.j

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, LeonidK napisał(a):

@docentoredzięki, czyli raczej nie dla mnie, mam takie same odczucia z Penon Fan 2, mimo że to super słuchawki, grają pięknie gładko i w ogóle, jakość nieosiągalna do tej pory w tej cenie. Doszedłem do wniosku, że jedna para IEM'ów zawsze się znudzi po jakimś czasie :P najlepiej to chyba mieć dwa skrajne brzmienia i co miesiąc wrzucać jedną parę do szuflady.

 

Pewnie bardziej spodobałyby ci się Moonlight Ultra, mają więcej przetworników EST i grają mniej misiowato - przynajmniej tak czytałem. No ale niestety cenowo już wypadają kiepsko, sam czaję się na jakieś używki, ale pewnie będzie ciężko bo to egzotyczny sprzet za dużą kasę ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów nt Symphonium Meteor:

zacznę od tego, że wspomniane słuchawki to kompletnie nie moje granie (było). Nie było no ale wiele się zmieniło:) 

Preferuję raczej monitorowe podejście do prezentacji dźwięku i internetowe opinie nt Meteorów świadczące o tym jakie to muzykalne i ciepłe granie raczej mnie nie przekonywały. A jeszcze podbity bas, noszkur...

No ale @bigmaras przywiózł to nie wypada odmówić posłuchania:) (bo miały być Dunu Zen) " jeszcze to: "tylko pamiętaj żeby je dobrze wygrzać". No dobra - poszły do szuflady i po pewnym czasie liczonym w pojedynczych godzinach wyciągam, słucham i no już wiem, że to jednak nie moje granie. Podstawowy problem to zamulona średnica bez detali, płaska, błe. No dobra - do szuflady i tak muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie musiałem wygrzewać tak długo słuchawek by w końcu uzyskać tak zaje...isty efekt!

Rozumiem teraz skąd tyle mlaskania nad nimi - bo słuchawki grają naprawdę klasowo! Podkreślone skraje pasma to jedno, ale zniknął kompletnie "muł" ze średnicy i Meteory to sprzęt kompletny z gatunku "pure fun". Przy czym tak poziom detalu (nie najwyższy w klasie bo Nanna w tym aspekcie są lepsze) jest bardzo dobry, scena tak w szerz jak i w osi przód - tył jak świetna. Wysokich jest duużo i są lekkie i nie sybilują a ich jakość jest bardzo wysoka (bardzo duża ilość podanej informacji i jej odpowiednie poukładanie a nie np proste walenie w blachy), średnica no wiadomo - jest cofnięta, a te wokale... mniam (pewnie już słuchać jak mlaszczę). Dołu jak dla mnie jest za dużo bo basolubem nie jestem. Tyle, że ilość to jedno a jakość to drugie. Meteory walną i owszem, ale gdy zamruczą to, to jest coś na co warto poczekać te chyba naście godzin "tortur". Bas w tych słuchawkach to ich sól, nadaje im odpowiedniego smaku. Struktura dołu jest tu pięknie złożona i nie opiera się li tylko na tępym waleniu bo daje nawet mi masę frajdy ze śledzenia jak faluje i jak jest po prawdzie mocno złożony. 

Mamy w Meteorach (wrócę do sceny) bardzo ładnie ułożone plany, nie gramy wg niemieckiej modły "wszystko na twarz". Scena ma spore rozmiary ale nie jest największa (porównuję do Kato, Falcon Pro i obydwu Nanna) za to Meteorom należy się pochwała za uporządkowanie sceny, za jej strukturę. Bardzo dobrze oddają przestrzeń tak klubu jazzowego jaki katedralne przestrzenie.

Tak podsumowując to spodziewałem się syropu a wyszła no chyba ambrozja(?). Dla basolubów te słuchawki to pozycja obowiązkowa na liście do odsłuchania a dla całej reszty... no właściwie też bo będą mogli (podobnie jak ja) usłyszeć jak wiele ich omija.

To tyle, czas na "pure fun":)

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Meteory grały świetnie od razu po wyjęciu z pudełka. Szkoda że nie dorzucili tipsów Azla jak w wyższych modelach, bo w moim odczuciu najlepiej do nich pasują. Zwłaszcza wokale nabierają masy, brzmią naturalnie, a całość najbardziej spójnie. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2023 o 18:39, jarzyna napisał(a):

Moje Meteory grały świetnie od razu po wyjęciu z pudełka. Szkoda że nie dorzucili tipsów Azla jak w wyższych modelach, bo w moim odczuciu najlepiej do nich pasują. Zwłaszcza wokale nabierają masy, brzmią naturalnie, a całość najbardziej spójnie. 

 

 

No widzisz, ja musiałem się przyzwyczaić to raz. A dwa to jednak z każdą dodatkową godziną słuchawki zyskiwały.

A wokale? Ja słucham na dołączonym do zestawu standardzie i jestem zadowolony. Zwłaszcza kobiece wokale mają piękną strukturę i uwodzą mnie za każdym razem. Skończyły się "odsłuchy" - muzyka do mnie wróciła a z nią emocje :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak pomyślałem, że to, co najbardziej denerwuje mnie w Penon Fan 2, to duszność i bliskość prezentacji. Dźwięk pojawia się w głowie i ją jakby wypełnia, ale uczucie jest jakbym stał wśród muzyków na scenie i jest to dosyć przytłaczające. W Blessing 2 scena była świetna, bardzo szeroka i z precyzyjnym pozycjonowaniem, a w dodatku trochę przed słuchaczem. Gdyby nie pewne rozwiązania konstrukcyjne to bym ich nie sprzedawał. 

Co mogłoby zagrać z taką piękną średnicą jak Fan 2, tylko szerzej, z większą ilością powietrza? Najbardziej mi zależy, żeby dźwięk dochodził wyraźnie z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że najlepiej tak do 2000zł, mogą być używane. Te Oriolusy są niestety daleko poza budżetem. Najlepiej jakby to było rozwinięcie Blessing 2 z trochę bardziej zróżnicowanym basem. Słyszałem same dobre opinie o Penon 10th, ale obawiam się, że to znowu może być wygładzone, mało dynamiczne granie. No i ten design...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecaliście planarne hifimany. Czy są planary które mają grille ochronne jak w Audeze EL-8?

Podoba mi się ich budowa,waga i dźwięk. Czy produkują podobne takie słuchawki w tych czasach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marco-polo napisał(a):

Polecaliście planarne hifimany. Czy są planary które mają grille ochronne jak w Audeze EL-8?

Podoba mi się ich budowa,waga i dźwięk. Czy produkują podobne takie słuchawki w tych czasach?

 

Nie bardzo. Pozostaje Ci rynek wtórny, Olx są wystawione dwie pary EL-8. Jako były użytkownik (moja para padła) wersji zamkniętej długo szukałem ich odpowiedników i nic. Może wydane niedawno Moondrop Venus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptgo Hook X - polowałem na nie od jakiegoś czasu, bo chciałem je porównać z LetShuoer S12, które bardzo lubię w gatunkach elektronicznych. Muszę przyznać, że Hooki grają naprawdę świetnie i słychać te półotwarte plecki. W porównaniu z S12 oraz Mest2 szersza i bardziej napowietrzona scena. Bas, przestrzeń, wygoda, świetny modularny kabelek w zestawie - polubiliśmy się bardzo ;)

 

20230804_165309.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności