Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, side napisał(a):

Doczytaliście cenę w tych znakach?

https://www.head-fi.org/threads/halo-eh1-electrostatic-headphones-laymans-estats.966177/

 

Dokładna cena nie znana coś między 699$ 799$ razem z małym wzmacniaczem.

 

Wrzuciłem jako ciekawostkę bo mają interesujący wygląd. Lecz za mało danych by stwierdzić czy są tego warte. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem o tym paypalu to mnie amazon zadziwił że jak umieszczasz jedynie numer karty i klikniesz coś zamów to automatycznie to kupiłeś.

Żadnych potwierdzeń 2FA to jest normalnie kradzież w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejna premiera..

 

Penon opublikował swoje najnowsze słuchawki - wydane na 10 rocznicę trybrydowe IEMy bazujące na 2xBA, 2xDD, 2xEST.

Wyglądają paskudnie. Pozostaje czekać na opinie dot. ich brzmienia.

$499

 

Na uwadze trzeba też mieć kwestionowane bezpieczeństwo podczas dokonywania płatności, o którym parę postów wyżej toczyła się dyskusja.

 

https://penonaudio.com/penon-audio-10th-anniversary-iem.html

 

Penonaudio10thIEMs-700x700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

Penon opublikował swoje najnowsze słuchawki - wydane na 10 rocznicę trybrydowe IEMy bazujące na 2xBA, 2xDD, 2xEST.

Wyglądają paskudnie. Pozostaje czekać na opinie dot. ich brzmienia.

$499

 

 

 

 

 

jak się wybierze od nich prezent na 10te urodziny to dają za free na przykład IEM nie swoje ale o wartości 25 do 45 % wartości zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 22:39, Hustler napisał(a):

Lada moment premiera nowych dokanałówek od FiiO w spoko cenie, bo z prospektu wynika, że mają kosztować 60$.

Tu jeszcze trochę info.

 

fiio.jpg

71f1e3ealy1hdx8q474vsj21hc0wiqhu.jpg

71f1e3ealy1hdx8q553ygj21hc0sr1hw.jpg

 

Pojawiły się na już Ali. Pierwsze 50 sztuk było w cenie 25$ + VAT. Kolejne 35$ + VAT. Standardowa cena ma być 49$ + VAT.

Na Head Fi jest letki hype na nie.

 

edit

Moje są już w hubie transportowym, do końca miesiąca powinny dojechać.

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mest Mk2 nawet nie leżały obok Monarch Mk2.

Bardzo chciałem je polubić i faktycznie przez kilka godzin miałem frajdę.. Dopóki nie wyciągnąłem Monarch z pudełka.

Balans tonalny w Mest Mk2 jest DO DUPY niestety. Te cofnięte wyższe midy w połączeniu z mocnymi treblami dają  nierealistyczną, sztuczną barwę wokali i instrumentów. Niby ciepło i organiczność ale Monarch, mimo, że jest jaśniejszy, to mimo wszystko jest lepiej kontrolowany, czystszy, lepiej odseparowany i realstyczny i również gładszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dyskusję o problemach z zabezpieczeniami u Penona, jaki jest najlepszy sposób zapłaty? Nie mam Revoluta, tylko Paypal. Mogę np. przelać dolary z konta walutowego w moim banku na Paypal i zapłacić bez podawania numeru karty? Ew. może są lepsze sposoby z pominięciem prowizji PP?

Kupuję Tansio Mirai Sands, od kilku miesięcy czuję, że zwariuję, jak ich nie spróbuję i w końcu nadszedł ten moment :) opiszę swoje wrażenia jak dojdą.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeonidK napisał(a):

Podsumowując dyskusję o problemach z zabezpieczeniami u Penona, jaki jest najlepszy sposób zapłaty? Nie mam Revoluta, tylko Paypal. Mogę np. przelać dolary z konta walutowego w moim banku na Paypal i zapłacić bez podawania numeru karty? Ew. może są lepsze sposoby z pominięciem prowizji PP?

Kupuję Tansio Mirai Sands, od kilku miesięcy czuję, że zwariuję, jak ich nie spróbuję i w końcu nadszedł ten moment :) opiszę swoje wrażenia jak dojdą.

 

zapytaj ich czy mogą w tej samej cenie wystawić na Aliexpress; jak masz dolary na koncie walutowym to pogadaj z bankiem o wydanie karty w USD do tego rachunku a jak nie chcesz to otwórz konto w Wise i tam Ci aktywują nawet wirtualną jak zamówisz prawdziwą za 35zł a potem wystarczy dodać w PP do portfela tą kartę i walutę ustawić na USD (to najważniejsza część)

 

Penon znowu poleciał w kulki i mi nie przysłali darmowych słuchawek jako prezent na 10te urodziny więc warto sprawdzać zamówienie po odbiorze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

Poza tym ciekawi mnie jak i dlaczego ktoś nie ma ustawionego potwierdzania płatności przy zakupach przez internet. Przecież dwuetapowa weryfikacja, to podstawa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, LeonidK napisał(a):

Mogę np. przelać dolary z konta walutowego w moim banku na Paypal i zapłacić bez podawania numeru karty? Ew. może są lepsze sposoby z pominięciem prowizji PP?

 

Sprawdź czy karta którą posiadasz do konta nie jest wielowalutowa. Ja w PKO BP mam jedną kartę i jak płacę przez PayPal to ustawiam sobie żeby ściągało po kursie wystawcy karty (czy jakoś tak), i wtedy mi ściąga kasę bezpośrednio z konta walutowego pod nią podpiętego - bez jakichś przewalutowań itp. Tak samo jak płacę w euro czy dolarach za granicą - to też płacę tą moją zwykłą kartą i ściąga mi z kont walutowych kasę. 

 

Po transakcji zawsze można odpiąć kartę z PayPal i po problemie, albo jak wyżej - ustawić podwójną weryfikację.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczałem tutaj, że chodzi bardziej o ten formularz na stronie Penona, niż o samego PP. Tak więc ostatecznie w podsumowaniu zalogowałem się do PP, wybrałem płatność w walucie USD (mam w PKO podpięte dwa konta walutowe do karty), potem kartę dla pewności odpiąłem, jako że i tak mało korzystam z PayPala, a dodatkową weryfikację też mam ustawioną, także powinno być wszystko w porządku. Sands zamówione, zdam relację jak przyjdą, mam nadzieję, że rzeczywiście nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pospieszyłem z tą negatywną opinią o Mest 2.

Po wielogodzinnej wymianie tipsów, wreszcie trafiłem. Azla Sedna Earfit long zadziałały.

Wcześniej Mesty nie chciały grać tak jak powinny. Albo za ostro w treblach albo za mało basu itd.

Próbowałem większości znanych tipsów, bez sukcesu.

Z Earfit pojawiła się wreszcie magia Mestów. Nadal środkowe treble są mocniejsze niż wyższa średnica, ale teraz są organicznie i o wiele bardziej naturalne. Nie ma ostrości ani nawet jasności. Jest koherencja, piękna barwa i naturalizm.

Scena wiadomo, wiekszość wie jaka jest w Mestach. Zaskakująca separacja i imaging. Nie jest to może realizm na miarę Monarch 2 czy u12t ale jest magiczna przestrzeń, z zaskakującymi wydarzeniami. 

Dźwięk jest gładki, ciepławy i dynamiczny.

Wielu ludzi na Head fi pisało, że się popłakali słuchając Mest 2. Mi bliżej było do tego słuchając wokali w Monarch 2 ale tu jest bardzo blisko.

W dodatku mid bas daje świetną muzykalność, coś czego mi brakowało w Monarch 2.

Nadal w kategoriach absolutnych, Monarch 2 jest dla mnie górą ale Mest 2 są cudowne, muzykalne, angażujące i słychać ich cenę, podobnie jak w u12t. Słychać, że to inna półka w porównaniu z Meteor, SA6 Ultra, ie600 itd. Tutaj ta dodatkowa kasa jest słyszalna w scenie, separacji, organicznej barwie i oteksturowanym basie.

A warto jeszcze dodać, że słucham z dość mało dynamicznego źródła, jakim jest Pioneer 300r. Myślę, że z cieplejszego grajka byłoby jeszcze lepiej. Chyba znowu muszę wrócić do topowych dapów.

Edytowane przez Rigatio
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to średnio siebie widzę z sp2/3000 w kieszeni:) Dla mnie duże znaczenie ma mobilność. Niedawno sprzedałem M8 ale w sumie nie żałuję, mimo, że grał genialnie. Z Monarch już bywało zbyt gładko i spokojnie, to z Mest mogłoby być podobnie. Sprzedałem też Pegasus Gold i nie miałem okazji posłuchać Mestów z nim. Wziąłem w zamian Gryphona ale odesłałem bo to nie ta sama półka co Pegasus- zbyt płaska scena, dla mnie nic szczególnego dźwiękowo, brakowało detalu na górze i warstw w scenie.

W sumie faktycznie, może warto coś bardziej technicznego, żeby jeszcze podbić charakter Mestów. Może wrócę do dx320 albo Kann Max, ew jakaś używka sp1000, który mi się bardziej podobał niż sp2000. Ale tu znowu mobilność i ciężar tego ak..

Może poczekam na następnego IBasso. Nie wiem czemu AK nie wypuści czegoś w stylu sp1000m- najlepszy dap jakiego słuchałem w kategoriach stosunku rozmiaru do jakości dźwięku. Grał praktycznie tak samo jak sp1000 tylko odrobinę cieplej w mid basie i miał tylko odrobinę węższą scenę. Jakoś nie miałem z tym problemu ale co ciekawe, jak miałem sp1000, to trochę mi brakowało szerokosci, dziwne.

Chciałbym usłyszeć Mesty z M9 ale to taka cegła, że chyba odpuszczę temat. Ledwo mi się w kieszeni kurtki mieścił.

Edytowane przez Rigatio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie z Ibasso DX300 mi si nie podobało, szybko go sprzedałem. Sprawdziłem dwa AMPy i poszedł w świat.

Jak wielkość ma znaczenie to popatrz na Questyle M15. Mały ale wariat. Teraz Astell wypuścił SE300. Fantastyczna synergia z Mest Mk2. Jest spory, ale stosunkowo lekki. Znacznie lżejszy niż SP2000/3000, waga zbliżona do DX320

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już zakupił Penon 10th Anniversary? Na head-fi same zachwyty. Ja tylko dodam, że Fan 2 rzeczywiście są świetne, więc jestem bardzo ciekawy nowych słuchawek Penona.
Może ktoś mógłby porównać Fan 2 i Serial?
A moje TSMR Sands zamówione 23.05 lecą z prędkością światła przez Express Service.
image.thumb.png.350ff7c0d73fe9bb296228cb3c92eb90.png

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LeonidK napisał(a):

Czy ktoś już zakupił Penon 10th Anniversary? Na head-fi same zachwyty. Ja tylko dodam, że Fan 2 rzeczywiście są świetne, więc jestem bardzo ciekawy nowych słuchawek Penona.

Może ktoś mógłby porównać Fan 2 i Serial?

A moje TSMR Sands zamówione 23.05 lecą z prędkością światła 

image.thumb.png.350ff7c0d73fe9bb296228cb3c92eb90.png

Czekam na swoją parę, powinna przybyć do 2 tyg. Posiadam Fan2 więc będę mógł porównać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności