Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie miałam wielu droższych iemów, ale jednak mam porównanie tych tańszych chociażby do ibasso it03, i przy niektórych dobrze trafionych taniochach, to jakiejś przepaści nie widzę, zwłaszcza jak jeszcze wezmę je na warsztat i trochę podrasuję. 

Teraz np siedzę w poczekalni z Senfer DT6 po małym modzie, i właściwie niczego mi w dźwięku nie brakuje :)

Ostatnimi czasy zachwycony jestem techniczną stroną Creative Trio LS, one są naprawdę mega "sterylne", świetnie też reagują na EQ. 

Póki co pracuję nad modem poprawiającym strojenie, jednak ze względu na duże "ucinanie" w nim góry pasma i dodawanie dołu, problem pojawia się ze zrobieniem identycznie po obu stronach, w prawej mam po modzie mniej basu. Może to być też kwestia ich budowy, bo ciężko mi dopasować je do ucha. Różne gumki próbowałem ale przydałby się jeszcze obrotowa tulejka, bo po prostu krzywo wchodzą i powodują napięcia/skurcze co właśnie ma wpływ na odbiór basu. Założenie prawej OTE znacznie poprawia ten aspekt, ale jeszcze nie w 100% i wciąż jest ciut mniej basu. 

A wracając do tematu, to jestem zdania, że w droższych iemach po prostu lepiej przyłożono się do strojenia, lepsze są materiały i zazwyczaj ergonomia, natomiast cała reszta aż tak bardzo nie odbiega od "tanioch".

O "dużych" słuchawkach w sumie mogę powiedzieć to samo ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, psychodracon napisał(a):

Niestety okazało się, że nie ma na driverze żadnych oznaczeń. A w cenie 80$ myślę że znalazłbym jakaś alternatywę. Dzięki 

Zerknij na tą aukcję :
https://pl.aliexpress.com/item/1005003678953124.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marco-polo napisał(a):

Blon BossHiFi / Hanadomi B8 miały przetworniki z domieszką berylu, a Twoje (tańsze) są z tytanem. Nie mówię że gorsze ale niech @psychodracon obczai obydwie opcje. Na pewno nie są to te same bo różnią się skutecznością (rozmiar i opór ten sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Widziałem wiele różnych filmików jak można przerobić KOSS KSC75 na bluetooth, wiem że nawet mają wersję bluetooth ale to już nie ksc75. Mnie tam kabel nie przeszkadza. Każdy ma swoje upodobania.

Przecież nie po to są płyty vinylowe żeby było je słuchać przez bluetooth - ot taki głupi przykład.

Jakby mi zależało na iemach z odpinanym kabelkiem to pewnie przerobiłbym je.

Z odpinanymi kabelkami jeżeli chodzi Tobie o przerobienie wtyków to muszę przyznać że jest to dla osób cierpliwych z lutownicą z dobrym grotem i pomysłem.

Wiem bo sam próbowałem i nie jest to takie łatwe.

Jak nabiorę większej sprawy z lutownicą to może się wezmę za tę modyfikację, bo kabel w moich trzynastoletnich KSC75 nie jest w najlepszej kondycji, a same słuchawki bardzo lubię i do momentu oswojenia się z dokanałówkami zawsze sięgałem po nie podczas upałów.

 

5 godzin temu, psychodracon napisał(a):

Niestety okazało się, że nie ma na driverze żadnych oznaczeń. A w cenie 80$ myślę że znalazłbym jakaś alternatywę.

Obawiam się, że takowej nie znajdziesz, a przynajmniej ja nie znalazłem i to do znacznie wyższej kwoty. Dodam tylko, że swoje B8 trochę ulepszyłem wygłuszając muszle i zmieniając im pady.

 

Jeżeli szukasz czegoś równie dobrego, a w niższej cenie niż obecnie B8 to rozważ Hanadomi C1. Posiadam je od jakiegoś czasu i dosłownie przed chwilą też wygłuszyłem im muszle, bo z ciekawości sprawdzałem jak wyglądają w środku i grają równie solidnie, ale przydałaby im się zmiana padów, a na te są dość wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Hustler napisał(a):

Jak nabiorę większej sprawy z lutownicą to może się wezmę za tę modyfikację, bo kabel w moich trzynastoletnich KSC75 nie jest w najlepszej kondycji, a same słuchawki bardzo lubię i do momentu oswojenia się z dokanałówkami zawsze sięgałem po nie podczas upałów.

Ja kupilłem adaptery na 2 piny ale to takie makro lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, x86 napisał(a):

Patrząc na ich wygląd wydają się identyczne. Trochę boli fakt, że za słuchawki płaciłem dokładnie tyle jak je kupowałem :)

11 godzin temu, Hustler napisał(a):

Jak nabiorę większej sprawy z lutownicą to może się wezmę za tę modyfikację, bo kabel w moich trzynastoletnich KSC75 nie jest w najlepszej kondycji, a same słuchawki bardzo lubię i do momentu oswojenia się z dokanałówkami zawsze sięgałem po nie podczas upałów.

 

Obawiam się, że takowej nie znajdziesz, a przynajmniej ja nie znalazłem i to do znacznie wyższej kwoty. Dodam tylko, że swoje B8 trochę ulepszyłem wygłuszając muszle i zmieniając im pady.

 

Jeżeli szukasz czegoś równie dobrego, a w niższej cenie niż obecnie B8 to rozważ Hanadomi C1. Posiadam je od jakiegoś czasu i dosłownie przed chwilą też wygłuszyłem im muszle, bo z ciekawości sprawdzałem jak wyglądają w środku i grają równie solidnie, ale przydałaby im się zmiana padów, a na te są dość wrażliwe.

Moje B8 też były modowane według instrukcji od użytkownika @Perul + zmienione pady na hybrydy od HM5 ze względu na moje duże uszy. Dzięki za sugestie przyjże się tym Hanadomi C1, przy okazji porozglądam się też za używkami B8.

Edytowane przez psychodracon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Widziałem wiele różnych filmików jak można przerobić KOSS KSC75 na bluetooth, wiem że nawet mają wersję bluetooth ale to już nie ksc75. Mnie tam kabel nie przeszkadza. Każdy ma swoje upodobania.

Przecież nie po to są płyty vinylowe żeby było je słuchać przez bluetooth - ot taki głupi przykład.

Jakby mi zależało na iemach z odpinanym kabelkiem to pewnie przerobiłbym je.

Z odpinanymi kabelkami jeżeli chodzi Tobie o przerobienie wtyków to muszę przyznać że jest to dla osób cierpliwych z lutownicą z dobrym grotem i pomysłem.

Wiem bo sam próbowałem i nie jest to takie łatwe.

Akurat w KSC75 dolutowanie gniazd było dosyć proste, jest tam sporo miejsca, potem tylko odpowiednio popodcinać, żeby gniazdo się trzymało.

Ja rozbebeszyłem jakieś tanie KZ, bo oddzielnie gniazda drożej wychodził niż tanie doki z Aliexpress xD

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, psychodracon napisał(a):

Moje B8 też były modowane według instrukcji od użytkownika @Perul + zmienione pady na hybrydy od HM5 ze względu na moje duże uszy.

Moim zdaniem welury lub mikrozamsz lepiej pasują do B8 po modach. Do tej pory zmodowane B8 na welurach to jedne z moich ulubionych słuchawek pod telefon/dongla, bo na wzmaku potrafią zamulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubachim napisał(a):

Akurat w KSC75 dolutowanie gniazd było dosyć proste, jest tam sporo miejsca, potem tylko odpowiednio popodcinać, żeby gniazdo się trzymało.

Ja rozbebeszyłem jakieś tanie KZ, bo oddzielnie gniazda drożej wychodził niż tanie doki z Aliexpress xD

Dzięki za tips to znaczy, rozebrałeś drivery z jakichś KZ wyprułeś flaki i przeszczep zrobiłeś do ksc75. Nie masz fotek poglądowych jak to zrobiłeś w temacie pochwal się swoim DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał(a):

Dzięki za tips to znaczy, rozebrałeś drivery z jakichś KZ wyprułeś flaki i przeszczep zrobiłeś do ksc75. Nie masz fotek poglądowych jak to zrobiłeś w temacie pochwal się swoim DIY?

Niestety nie, nie dokumentowałem tego, ale sprawa jest dosyć prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kubachim napisał(a):

Niestety nie, nie dokumentowałem tego, ale sprawa jest dosyć prosta.

Wiem że BQEYZ czy któreś miały takie diy czy któraś wersja i można było drivery dobrać.

Nie wiem czy nie wycofali tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2023 o 15:57, psychodracon napisał(a):

Dzięki! Szczerze mówiąc nie pomyślałem o tym.

Niestety okazało się, że nie ma na driverze żadnych oznaczeń. A w cenie 80$ myślę że znalazłbym jakaś alternatywę. Dzięki 

Za 80% możesz kupić ciekawe drivery, kilka wersji. Zobacz może jakieś przypasują! A nóż widelec będą lepsze. Ja nadal mam B8 ale przy wielu trybach opocji wyboreu do słuchania możliwe że żadnych nigdy nie wykończę.

 

Made in China.

Żeby nie było - brakuję tylko kilka kartonów od fidelio x3 i sony mdr1a.

 

IMG_20230629_144713.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Walizka do słuchawek.

Ktoś próbował?

 

Fajna sprawa, jak ktoś dużo lata, nie potrzebuje tobołów, lubi swoje słuchawki, a nie zawsze chce mieć je na głowie. Ja osobiście często korzystam, ale głównie w domu ;) Jak jestem na rozjazdach, albo dłużej nie korzystam z danych sluchawek, to wkładam słuchawki do takich walizek, żeby sie nie przedostawał do nich kurz :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Fajna sprawa, jak ktoś dużo lata, nie potrzebuje tobołów, lubi swoje słuchawki, a nie zawsze chce mieć je na głowie. Ja osobiście często korzystam, ale głównie w domu ;) Jak jestem na rozjazdach, albo dłużej nie korzystam z danych sluchawek, to wkładam słuchawki do takich walizek, żeby sie nie przedostawał do nich kurz :)

Prawda. Jednak w kraju śniegu i wiatrów z podłogą szwedzką to jednak walizka potrzebna czy pokrowiec.

Wiem że z drogimi to człowiek się nie wychyli, bo to dla koneserów i takie trzyma się w domu przy domowym zaciszu w salonie ze szklanką whisky i pali cygaro, ponętnie  patrząc na kobietę na skórzanej sofie, która czeka aby armata strzeliła na podłodze, pokryta owczymi skórami. o skończonej bitwie usiąść przy kominku i oto jak prawdziwa kobieta þójdzie do kuchni i zrobi jedzenie i zgasi świeczki. Zdejmuję igłę z płyty vinylowej, bierzę prysznic. Wstaję rano do kołchozu pracy. Facet jak to facet ma swoje poukładane i wylane na to co w koło się dzieję, nadal słucha muzyki w swoich słuchawkach a kobieta to aspekt euforii i wyobraźni przy której to muzyce odleciał, gdzie szklanka whisky stała się pusta po wypiciu całej butelki a to dopiero piątek. :)

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał(a):

Prawda. Jednak w kraju śniegu i wiatrów z podłogą szwedzką to jednak walizka potrzebna czy pokrowiec.

Wiem że z drogimi to człowiek się nie wychyli, bo to dla koneserów i takie trzyma się w domu przy domowym zaciszu w salonie ze szklanką whisky i pali cygaro, ponętnie  patrząc na kobietę na skórzanej sofie, która czeka aby armata strzeliła na podłodze, pokryta owczymi skórami. o skończonej bitwie usiąść przy kominku i oto jak prawdziwa kobieta þójdzie do kuchni i zrobi jedzenie i zgasi świeczki. Zdejmuję igłę z płyty vinylowej, bierzę prysznic. Wstaję rano do kołchozu pracy. Facet jak to facet ma swoje poukładane i wylane na to co w koło się dzieję, nadal słucha muzyki w swoich słuchawkach a kobieta to aspekt euforii i wyobraźni przy której to muzyce odleciał, gdzie szklanka whisky stała się pusta po wypiciu całej butelki a to dopiero piątek. :)

 

Chcę to samo, co ty wciągasz! :D

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dweet napisał(a):

 

Chcę to samo, co ty wciągasz! :D

a taka wena twórcza mnie naszła i sobie tak napisałem. Mówisz nadaję się na pisanie książek science-fiction dla audiophili.??

22 godziny temu, telemach napisał(a):

jak ktoś chce zamiast na głowie przenieść w ręku

a to może służyć taka walizka jako parasol :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Simgot wprowadza kolejny rodzaj możliwego tuningu wydawanych przez siebie IEMów.

Już nie filterki, już nie switche, tylko.. wymienne jacki w kablu!

 

Póki co, w modelach EA2000 (MMCX) oraz EN1000 (2-pin).

Ciekawe, na ile zmieniałoby to brzmienie innych słuchawek..

 

http://www.simgot.com/scripts/ckfinder/userfiles/images/EN1000/pc/1_09.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Simgot wprowadza kolejny rodzaj możliwego tuningu wydawanych przez siebie IEMów.

Już nie filterki, już nie switche, tylko.. wymienne jacki w kablu!

 

Póki co, w modelach EA2000 (MMCX) oraz EN1000 (2-pin).

Ciekawe, na ile zmieniałoby to brzmienie innych słuchawek..

 

http://www.simgot.com/scripts/ckfinder/userfiles/images/EN1000/pc/1_09.jpg

Ale to już było 😅

Sigmot wprowadza zmianę brzmienia za pomocą wymiennych wtyczek na kablu w EN 1000
 


     
https://forum.mp3store.pl/topic/144371-ciekawe-droższe-słuchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1979865

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności