Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

No i słucham sobie z6 musze przyznac ze jestem zaskoczony, bardzo muzykalny bardzo głośny skala jest do 160 na triple fi10 przy 120 rozsadza czaszkę no większe wrażenie niż przy sony nw zx2 :) niech sobie pogra zobaczymy co z tego bedzie:)

Synergia z triple fi 10 miazga:)

Właśnie słucham muzyki z "Ostatiego Mohikanina" opad szczęki tak nawet z lotoo nie miałem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jadymy, będzie krótko zwięźle i według moich wrażeń, zaznaczam, że to są moje subiektywne wrażenia ;) (testowane na plikach 16/44 i 24/96)

 

Audio Heaven Z6 (nazywajmy go tak jak się nazywa, niech google pozycjonują ;) ) <- po niemal dwóch dniach ciągłego grania (jak nie słuchałem to się ładował i grał na głośności 100 podpięty pod momentumy) to jest na prawdę, w tej cenie albo i wyższej, kąsek warty co najmniej spróbowania, piękne, lekko ciepłe ale na pewno nie kluchowate czy zza koca granie, jest czysto, bas dobrze zaznaczony, dobrze kontrolowany, na pewno nie zamulony i rozlazły, jest taki jak powinien być, Victor Wooten wymiata jak nigdy, pięknie wypełnia przekaz, średnica... Ta średnica!! Diana Krall, nie miałem pojęcia, że ma tak wibrujący i głęboki wokal!! Najcudowniejsza średnica w całej stawce (nazwijcie mnie dziwnym ale w DX90 nie jest tak cudownie, przejrzyście i czysto) po prostu kocham AH Z6 za jego średnicę. Wysokie są równie świetne, talerze bez piachu, czysto, dźwięcznie i prawie do samego końca zakresu ale przy całościowym odbiorze to chyba nawet lepiej, nic nas w uszy nie zakłuje a i skrzypce pięknie zabrzmią.

Mamy więc niemalże analogowe, szczegółowe, wzbogacone o piękną holografię (bo scena szału nie robi jednak dzięki tej holografii w ogóle na to uwagi nie zwrócimy ale o tym już Inszy wspomniał w recenzji)

 

Audio Heaven Z6 ma również coś, czego nie posiadają, na prawdę nie posiadają i mówię to z pełnym przekonaniem, będąc świadomy efektu placebo "wow" i innych, otóż po raz pierwszy od dłuższego czasu się wzruszyłem, autentycznie wzruszyłem słuchając albumu Ludovico Enaudi "Elements" jakie emocje!

 

Obiecałem porównanie do innych grajków, ale nie wiem czy to ma większy sens bo to moje odczucia ale zostawiając DX90 poza nawiasem (bo jednak całościowo jest lepszy od Z6 ale i sporo droższy) to dźwiękowo (pomijam pozostałe aspekty):

 

Audio Heaven Z6>>Xduoo X3>=Sony A15

 

I tyle, czekamy teraz na nowy FW z usuniętymi trzaskami przy przełączaniu się utworów i czyścimy Marasowi magazyn ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słucham sobie z6 musze przyznac ze jestem zaskoczony, bardzo muzykalny bardzo głośny skala jest do 160 na triple fi10 przy 120 rozsadza czaszkę no większe wrażenie niż przy sony nw zx2 :) niech sobie pogra zobaczymy co z tego bedzie:)

Synergia z triple fi 10 miazga:)

Właśnie słucham muzyki z "Ostatiego Mohikanina" opad szczęki tak nawet z lotoo nie miałem

 

Nie pisz tak, bo będę musiał kupić...

 

EDIT: @brunnerius - naprawdę popraw te błędy... ;)

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory najlepsze połączenie dla mnie to triple fi 10 , mdr ex1000 tak sobie troche srednica i góra mało czytelna , se5 ult góra słaba tu stanowczo lotoo paw gold niedlugo zobaczę jak z shure se535 ... z6 wokal to coś pięknego aż chwyta za serce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie pytanie.

Ale gdyby to miał być mój jedyny grajek i zostaję z moimi słuchawkami, to Z6. Gorszy technicznie i mniej uniwersalny, ale jest na tyle dobry, że spokojnie mogę z nim żyć na co dzień i nadrabia komfortem użytkowania.

Jeśli miałby to być drugi odtwarzacz, to Alien, bo po prostu gra rewelacyjnie (jednak wokale wolę z Z6).

 

Całe szczęście mam oba i wybierać nie muszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album Depeche mode "violator" mnie zmiażdžyl tak przedstawionego utworu "World In My Eyes" nie słyszałem jeszcze na przenośnym grajku i to tylko w polaczeniu z triple fi10 czyli za tysiaka z6+ triple fi10 mamy prawdziwego kilera oczywiście w mojej ocenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności