Skocz do zawartości

Chord Mojo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dla formalności dodaje swoje:

 

1. Motorola Nexus 6: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

3. Note 4 na Exynosie: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

4. OnePlus Two: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - nie

5. LG Flex 2: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

6. Note 4 z Exynosem nie miałem najmniejszych problemów i nic nie kombinowałem ze sterownikami USB.

7. Xperia Z i Z Ultra, po zmianie konfiguracji: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Stańko okazję porównać Mojo z Geek Out 450 na Denonach 7100 i chord w tym zestawieniu grał bez życia. Równie szczegółowo, trochę bardziej dociążony na środku ale brakowało blasku. Przypominało to granie bezpośrednio z iPada. Bardziej szczegółowo ale w ogólnej tonacji takiej samej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nadzwyczajnego, 7100 mają delikatną górę, nie zbyt mocno wyeksponowaną i dosyć przeciętny wzmacniacz z przetwornikiem na ESS9018K2M będzie się z nimi dobrze zgrywał.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

 

Dziś mam drugi egzemplarz Note 4 na Exynosie i w nim działa jako kodek systemowy od kopa. Coś więc musiało być z tamtym egzemplarzem, nie mam pojęcia co, ale nie działał.

Zakładam więc, że to był wyjątek, bo Kolega Andi też nie miał problemów z tym modelem, więc unifikujemy listę:

 

1. Motorola Nexus 6: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

3. Note 4 na Exynosie: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

4. OnePlus Two: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - nie

5. LG Flex 2: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

6. Xperia Z i Z Ultra, po zmianie konfiguracji: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Motorola Nexus 6: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

3. Note 4 na Exynosie: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

4. OnePlus Two: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - nie

5. LG Flex 2: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

6. Xperia Z i Z Ultra, po zmianie konfiguracji: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

7. LG G4: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

8. Huawei P8: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - nie

 

Z Huaweiem P8 nie chce gadać nijak. Onkyo HFPlayer na swoich sterownikach coś tam popierduje i tyle. Soft w Huaweiu najnowszy niebrandowany B200, testowane też na becie B350. Bez zmian.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, prośba, do szanownych Kolegów, czy któryś z posiadaczy Mojo mógłby sprawdzić jego kompatybilność z jakimkolwiek Meizu? MX4/Pro byłby idealny. Ale w sumie, którykolwiek, jeśli już nie będzie innych opcji. Ewentualnie może ktoś w Krakowie posiada takowego? I wtedy sprawdzilibyśmy z moim Chordem.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test z Mojo. Tym razem klasyka czyli HD800 - brak problemów z napędzeniem i całkiem dobra synergia. W takim zestawieniu trochę uspokoiła się góra w Sennheiserach. Same słuchawki lekko zmodowane, pojawiło się więcej basu i zniknęły pogłosy, kozackie słuchawki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi nr 8 - wygląda na to że mojo pod względem androidów wybredny jest.

 

1. Motorola Nexus 6: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

2. Samsung Galaxy S6 Edge Plus: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

3. Note 4 na Exynosie: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

4. OnePlus Two: jako kodek podstawowy - nie, z programami z własnymi sterownikami USB - nie

5. LG Flex 2: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

6. Note 4 z Exynosem nie miałem najmniejszych problemów i nic nie kombinowałem ze sterownikami USB.

7. Xperia Z i Z Ultra, po zmianie konfiguracji: jako kodek podstawowy - tak, z programami z własnymi sterownikami USB - tak

8. Samsung Galaxy S5 (android 5.0, stock), jako kodek podstawowy - nie, reszta nie sprawdzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to Androidy są wybredne, a nie DAC. interfejs w DACu to klasyczny UAC2 (USB Audio Class 2) i jeśli urządzenie spełnia standardy obsługi UAC2, to DAC działać będzie i łaski nie robi. Na MACu działa, na Linuxie działa, na czystym pełnym Androidzie działa. Więc przyczyn należy się doszukiwać w urządzeniach towarzyszących, a nie w nim.

To nie Mytek, który natywnie nie spełnia wymogów UAC2, żeby w nim szukać przyczyn niekompatybilności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to Androidy są wybredne, a nie DAC. interfejs w DACu to klasyczny UAC2 (USB Audio Class 2) i jeśli urządzenie spełnia standardy obsługi UAC2, to DAC działać będzie i łaski nie robi. Na MACu działa, na Linuxie działa, na czystym pełnym Androidzie działa. Więc przyczyn należy się doszukiwać w urządzeniach towarzyszących, a nie w nim.

To nie Mytek, który natywnie nie spełnia wymogów UAC2, żeby w nim szukać przyczyn niekompatybilności.

na czystym androidzie w moto g działa tylko z dedykowaną aplikacją, nie jako główne urządzenie audio

 

pewnie chodzi o kasę jak nie wiadomo o co, chcesz to se kup droższy tel.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że napisałem na czystym pełnym Androidzie. W sensie kompletności sterowników. Bo w tym upatrywałbym przyczynę problemów. Bo na pewno nie w aplikacji sprzętowej, skoro działa z dedykowanymi programami. Dopiero jak nie działa z dedykowanymi, wtedsy d..a zbita, bo wtedy przyczyna raczej sprzętowej natury.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że napisałem na czystym pełnym Androidzie. W sensie kompletności sterowników. Bo w tym upatrywałbym przyczynę problemów. Bo na pewno nie w aplikacji sprzętowej, skoro działa z dedykowanymi programami. Dopiero jak nie działa z dedykowanymi, wtedsy d..a zbita, bo wtedy przyczyna raczej sprzętowej natury.

Motka ma obsługę UAC2 bo z hifacedaciem działa w pełni. lecz nie z mojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z faktami nie ma co polemizować.

 

Myślę, że to Androidy są wybredne, a nie DAC. interfejs w DACu to klasyczny UAC2 (USB Audio Class 2) i jeśli urządzenie spełnia standardy obsługi UAC2, to DAC działać będzie i łaski nie robi. Na MACu działa, na Linuxie działa, na czystym pełnym Androidzie działa. Więc przyczyn należy się doszukiwać w urządzeniach towarzyszących, a nie w nim.

To nie Mytek, który natywnie nie spełnia wymogów UAC2, żeby w nim szukać przyczyn niekompatybilności.

 

Generalnie to tak, obsługa usb-dac w androidzie jest słaba.

Stwierdzam fakt, z tej listy inne daki mają więcej "tak" jako kodek podstawowy.

Zapewne jest to gdzieś na styku softu/driverów i hardware, tak jak piszesz, ale niewiele to wnosi, bo dobrze jest jak jednak działa - a z innymi dakami tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważ, że napisałem na czystym pełnym Androidzie. W sensie kompletności sterowników. Bo w tym upatrywałbym przyczynę problemów. Bo na pewno nie w aplikacji sprzętowej, skoro działa z dedykowanymi programami. Dopiero jak nie działa z dedykowanymi, wtedsy d..a zbita, bo wtedy przyczyna raczej sprzętowej natury.

Motka ma obsługę UAC2 bo z hifacedaciem działa w pełni. lecz nie z mojo

 

 

Który to był Hiface? Może jednak pracował w UAC1 a nie w UAC2?

 

I jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Podczas testów zewnętrznego odtwarzacza, w stylu Onkyo HF Player, koniecznie należy w opcjach odznaczyć "zawsze używaj sterownika Onkyo", czy jak to się tam zwie. W przeciwnym razie, każde podłączenie interfejsu audio USB, będzie aktywować ten sterownik i blokować możliwość natywnej pracy jako kodek systemowy. I to nawet jeśli samego odtwarzacza zewnętrznego akurat ne używamy i używać nie zamierzamy, to i tak sterownik się ładuje. Najlepiej pozostawić opcję, żeby zawsze pytał i można dać "anuluj" jak się pojawia komunikat z zapytaniem.

 

Podobnie, po każdym użyciu zewnętrznego playera, koniecznie odłączmy interfejs USB i audio i podłączmy ponownie. W przeciwnym wypadku, driver dedykowany, będzie blokować możliwość natywnej pracy na sterowniku z Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem w sobotę pod katem TH900. Osobiście uważam ze chord lepszy. W idsd wzmacniacz nie zachwyca. Scena nie za duża bez efektu 3D. Z nim robi się ciekawiej ale czuć ze wyższe częstotliwości dostają tez delikatnie boosta. Jeżeli to ma być stacjonarne rozwiązanie to idac2 już fajniej mi zagrał. Lepsze holo" i więcej smaczków niż w idsd. Mocy mniej ale na Bayery powinno być wystarczająco. Chord >> idac2 >> idsd w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ma być małe stacjonarne rozwiązanie. Właśnie szukam w necie, czy różni się iDAC2 od iDSD micro - oba urządzenia to w końcu daco/wzmacniacze.

Zastanawiam się, czy T1v.2, które są ponoć cieplejsze niż poprzednia wersja T1, nie zagrają z ciepłym Mojo zbyt muliście.

Tymczasem dziękuję za rzeczową odpowiedź kolego pankracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Chord zakłada żywotność baterii na poziomie 10 lat. Chyba nic złego nie działo się z bateriami w Hugo a są już jakiś czas na rynku. Nawet jeśli by się coś działo to baterie można łatwo samemu wymienić, a w 2016 będzie można zakupić baterię osobno od Chorda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nadzwyczajnego, 7100 mają delikatną górę, nie zbyt mocno wyeksponowaną i dosyć przeciętny wzmacniacz z przetwornikiem na ESS9018K2M będzie się z nimi dobrze zgrywał.

 

Z mytkiem 192 było idealnie i porównywalnie jest teraz po dodaniu do geek-a Uptone Regen wiec tu ewidentne chodzi o jakość a nie ilość wysokich tonów w dacu a nie jak to grają słuchawki. A co do wysokich w 7100 to nie można powiedzieć że jest przytłumiona czy slaba. Jest napewno wymagająca i nie maskuje jej braku czy nadmiaru w torze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problemu z wysokimi tonami, czy to ich ograniczeniem, lub "utratą blasku", na HD800 czy D5000 nie uświadczyłem. To samo na dokanałówkach, Mojo potrafi górę zagrać pięknie, ale ilość słuchawek, z którymi będzie to robił jest już mocno ograniczona.

Edytowane przez razvizion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności