Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jestem bardzo zadowolony, dźwiękowo może nie czuć, że to pełnoprawne flagowce (a czym są flagowce i po czym je poznać?), nie robią też nic szczególnie wybitnie,....

Ja poznaje flagowce po tym ze robia chociaz jedna rzecz wybitnie, dajac cos czego nie ma w innych sluchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony, dźwiękowo może nie czuć, że to pełnoprawne flagowce (a czym są flagowce i po czym je poznać?), nie robią też nic szczególnie wybitnie,....

Ja poznaje flagowce po tym ze robia chociaz jedna rzecz wybitnie, dajac cos czego nie ma w innych sluchawkach.
Ja nie lubię takich słuchawek bo wtedy dobieram muzykę pod słuchawki a nie o to chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Denony przypominają w dźwięku Meze99 ?

 

Ja nie odpowiem, bo Meze nie znam, ale z tego co piszecie to Meze mają bardzo mocny bas, więc nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz (subiektywnie) najważniejsze pytanie o ile 7200 są lepsze od Focal Listen i czy są warte 2600 plnów?

 

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie. A o ile to już w ogóle? W jakich jednostkach to określić? %?

 

Denony mają lepszy bas, lepszą scenę, napowietrzenie, muzykalność, są cieplejsze. Listen mają inne cechy, które w 7200 są słabsze.

Poza tym są wygodniejsze, lepiej wykonane, z lepszych materiałów. Dla jednych różnica będzie warta dopłaty, dla innych nie, tak jak zawsze.

 

Porównanie z Listen też nie do końca ma sens, bo to inna sygnatura, ja porównywałem do Listen tylko dlatego, że je mam akurat. Bliżej Denonom chociażby do R70X, pomijając już samą budowę. Od AT są dla mnie lepsze na pewno.

 

W standardowych cenach (1100vs3500zł) D7200 są x3 droższe od Listen, x3 lepsze nie są na pewno.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kategoriach cena do jakości przy zachowaniu wciąż wysokiego SQ to listen, meze, sonorus IV to są słuchawki, które zdecydowanie biją d7200 i to nawet w promocyjnej cenie

 

co nie zmienia faktu, że d7200 to fajne słuchawki i niegłupio zestrojone

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Pandor IV, szkoda że nie VI, fajne nie powiem....coś tam w sobie miały ciekawego....ale.

Dziwna jakaś ta prezencja dźwięku,jakby nie zszyte razem zakresy, bas dziwnie grający obok.

Ale ergonomia to tragedia dla mnie, chyba najgorsze ergonomicznie słuchawki jakie miałem

okazję mieć na głowie, gorsze jedynie U5.

Wolałbym jednak takie D2000 od tych Pandor IV...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandory to japoński wyrób, a tam główki i uszka niewielkie... Słowiańskie czerepy na ziemniakach ze skwarami a nie na ryżu z filetem tuczone, zatem wymagają zmiany padów. Co jest dość łatwe.

 

Mam to szczęście, że mi ich ergonomia pasuje, uszy wchodzą w pady, pałą nie uciska.

 

Jak na hybrydy to grają jednak całkiem spójnie, armatura tylko dodaje blasku. Generują dźwięk dobrej klasy, a do tego oryginalny, ale nie jest przekombinowany.

 

No i znakomicie zgrywają się z DAPami, mają wymagania jak czułe IEMy, a dają czadu jak duże nauszne.

 

Wolę IV od VI, ciut są jaśniejsze, z lepszym pazurem, i bas na tym zyskuje, bo się nieco lepiej separuje. :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zarówno Sonorous IV jak i VI to świetne słuchawki, z bardzo dobrą relacją jakość/cena. Ja wybrałem jednak VI. Obecnie mam dwie pary słuchawek hybrydowych i nie uważam, żeby poszczególne pasma były ze sobą źle "zszyte".

 

Wracając tym samym do tematu, obawiam się, że D7200 będą dla mnie zbyt przygaszone w górnych rejestrach. Niestety, dzisiaj jeszcze przesyłka nie dotarła do Krakowa, może jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zarówno Sonorous IV jak i VI to świetne słuchawki, z bardzo dobrą relacją jakość/cena. Ja wybrałem jednak VI. Obecnie mam dwie pary słuchawek hybrydowych i nie uważam, żeby poszczególne pasma były ze sobą źle "zszyte".

 

Wracając tym samym do tematu, obawiam się, że D7200 będą dla mnie zbyt przygaszone w górnych rejestrach. Niestety, dzisiaj jeszcze przesyłka nie dotarła do Krakowa, może jutro :)

Może tak być, przyznaje że na samej górze jest trochę mniej informacji. Ale podoba mi się to, że grają bardzo różnie w zależności od utworu i jego realizacji. Bas potrafi być oszczędny lub spadać jak grom, aż się zaskoczylem wczoraj jak w Spotify wszedł mi jakiś house, w dobrych realizacjach za to szczegółowość i separacja jest świetna i to bez śladów ostrości. Jak ktoś lubi takie mocno spójne granie gdzie wszystko jest powiązane ściśle ze sobą to tu tak chyba nie jest, ale mi podoba się ta wielowarstwowosc, zwłaszcza bas, który nie przeszkadza reszcie pasm.

 

Dla mnie 7200 już teraz to ścisła czołówka dynamikow, które znam, po prostu nie chce się ich ściągać. Przyznaje jednak, nie słyszałem dużo sluchawek powyżej 3k więc to może dlatego. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności