Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

O tak, mnie tez tak dziwnie odstaja po bokach nad muszlami. Nie wyglada to zbyt dobrze, ale nie oszukujmy sie, to sa sluchawki do uzytku domowego, maja byc wygodne i generowac dobry dzwiek. Dopasowanie do glowy, o ile nie wplywa negatywnie na ergonomie i wygode, raczej nie bedzie cecha decydujaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że po ok 100h grania, góra stała się bardziej wyraźna i szczegółowa co bardzo pozytywnie wpływa na całościowy odbiór. Zdecydowanie Denony lubią gdy częstuje się je odpowiednią dawką mocy i wtedy dopiero rozwijają skrzydła. Z każdą godziną na głowie podobają mi się coraz bardziej. Zdecydowanie należą do tych wygodnych i mają naprawdę świetne, miękkie i wygodne pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też podkreślić, że D7200 mają bardzo mały "wyciek" dźwięku na zewnątrz. Dla mnie to też duży plus.

 

Wreszcie udało mi się porównać kabel stockowy z hybrydą miedź/linka JD. Stock gra jaśniej, góra ciągnie się wyżej, wokale bardziej oddalone względem hybrydy. Kabelek Jimmiego zapewnia lepsze dociążenie. Bas schodzi niżej. Średnica bardziej barwna. Góra delikatnie schowana, natomiast wyższej średnicy nie brakuje. Sądzę, że lepszym wyborem byłaby hybryda, lecz na miedzi i srebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mają ok 180h i mam podobne spostrzeżenia, że poprawiły się skraje pasma. Doszło kapkę góry i pojawił się subbas, którego na początku nie było za dużo. Teraz pytanie, jaki kabel wybrać, żeby zachować stockowe brzmienie?

 

Nadal żadnej pary w komisie, normalnie szok. :D

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak do innych HiFiManów, ale do HE400i dają kabelek ze srebrem. Niestety objawia się to tym, że jest dość sztywny. Ten z Denonów z kolei jest elastyczny i nie sprawia problemów z użytkowaniem. No może ta długość nie każdemu odpowiada. Szkoda, że w zestawie nie było drugiego takiego samego tylko np. 1.3m.

 

Ps. Kto by do komisu oddawał takie dobre słuchawki? :)

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że dokupię hybryde miedź/srebro, ale to raczej w marcu. Mam nową hybrydę (miedż/srebro) JD z MEE P1. Brzmienie zrównoważone i każdy z tonów dużo zyskał, do tego separacja i scena wzdłuż i wszerz, więc do Denonów może być w sam raz.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem kabelki miedź 7n znanego producenta i 6n tez już znanego producenta do stocka w d7100 - tego długiego oczywiście i stock był minimalnie lepszy. Więcej szczegółów słyszałem na stocku. I bas był tęższy. Zdziwiłem się bardzo, ale wniosek miałem jeden - stock do d7100 (gruby i długi, bo kabelek portable to był w porównaniu shit) to był bardzo dobry kabel. Coś jak gruba miedź od FAW, dodająca basu, bez gubienia szczegółów.

Na bank nie dali gorszego kabla w d7200 - skoro słuchawki zdecydowanie lepsze.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to pewna informacja, że niedługo wychodzi następca idsd micro?

Tak jak Calluna mówi chodzi mi o idsd black label. Lepsze kondensatory, wbudowany ipurifier i takie tam. Już jest w sprzedaży za granicą, u nas ma być w marcu. No ale jeśli to będzie tylko konkurencja dla mojo to będę musiał rozejrzeć się za używanym Hugo. Na szczęście dwojka wchodzi więc jest mały wysyp używek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za 6000zł na allegro poszła używka Hugo, ale teraz jest oferta niby nowy za 6500zł
Można znaleźć gdzieś taniej?

http://allegro.pl/chord-hugo-dac-dealer-poznan-wyprzedaz-ex-demo-i6693004009.html

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za 6000zł na allegro poszła używka Hugo, ale teraz jest oferta niby nowy za 6500zł

Można znaleźć gdzieś taniej?

http://allegro.pl/chord-hugo-dac-dealer-poznan-wyprzedaz-ex-demo-i6693004009.html

Ja poluje na uzywke na headfi. Dzisiaj jeden skończył się używany na ebay za okolo 4200 +kw. W takich okolicach możesz się spodziewać. Zresztą jeden wisi teraz na gieldzie hifi za 4400, dwu letni, ja już w sumie sobie dogadałem taniej na headfi bo mi się nie spieszy, a synergia z d7200 jest bardzo dobra.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności