Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, PM-3 słuchałem w połączeniu z Pioneerem już dość dawno temu, ale co nieco mogę powiedzieć z pamięci. Scena większa w Denonach, zejście basu PM-3 mają nieco większe, góry więcej w Denonach. Bardziej przypominają mi PM-2 niż PM-3 ;) Nie potrafię natomiast wskazać, które są bardziej szczegółowe. PM-3 powinny być też nieco gęstsze niż Denony na średnicy. Średnica w PM-3 bardziej podkolorowana, chyba też nieco bliżej słuchacza. Ogólnie Denony nazwałbym takimi bardziej zwiewnymi, lekkimi. Bardzo neutralne i uniwersalne. Taki bezpieczny allrounder. No i Denony jednak wygodniejsze od PM-3. Samo wykonanie to podobnie wysoka półka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thar, a skąd wiesz, że tam bioceluloza siedzi?

Dobre pytanie! Prawdę mówiąc powieliłem informacje, które przewijały się już w tym wątku, jakoby driver w D7200 był z biocelulozy. Zacząłem teraz szukać w internetach i jedyne co znajduję, to informacje mówiące o "50mm FreeEdge driver diaphragm, made from a nano-fiber material". Natomiast na pudełku dodatkowo jest informacja: "NanoFiber/paper diaphragm + Free Edge". W każdym razie wszystko wskazuje na papierowy driver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Thar, a skąd wiesz, że tam bioceluloza siedzi?

Dobre pytanie! Prawdę mówiąc powieliłem informacje, które przewijały się już w tym wątku, jakoby driver w D7200 był z biocelulozy. Zacząłem teraz szukać w internetach i jedyne co znajduję, to informacje mówiące o "50mm FreeEdge driver diaphragm, made from a nano-fiber material". Natomiast na pudełku dodatkowo jest informacja: "NanoFiber/paper diaphragm + Free Edge". W każdym razie wszystko wskazuje na papierowy driver.

 

 

Driver z wyglądu przypomina ten z Nighthawków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, PM-3 słuchałem w połączeniu z Pioneerem już dość dawno temu, ale co nieco mogę powiedzieć z pamięci. Scena większa w Denonach, zejście basu PM-3 mają nieco większe, góry więcej w Denonach. Bardziej przypominają mi PM-2 niż PM-3 ;) Nie potrafię natomiast wskazać, które są bardziej szczegółowe. PM-3 powinny być też nieco gęstsze niż Denony na średnicy. Średnica w PM-3 bardziej podkolorowana, chyba też nieco bliżej słuchacza. Ogólnie Denony nazwałbym takimi bardziej zwiewnymi, lekkimi. Bardzo neutralne i uniwersalne. Taki bezpieczny allrounder. No i Denony jednak wygodniejsze od PM-3. Samo wykonanie to podobnie wysoka półka.

a ja dzis mialem okazje porownac je leb w leb... mimo ze z pamieci to generalnie niezle Ci poszlo ;))))

ale poki co ja bardziej jestem przekonany do PM3... :D

na razie z braku czasu zostawie Was z tym ogolnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co oznacza lepsiejsza :) ogolnie barwa dla mnie bardziej naturalna w pm3. d7200 przy nich sa jednak nieco matowe. Tez nieco Vkuja, i gorna srednica, gora neico ostrawa. Z tej Vki to srodek przede wszystkim cofniety wzgledem gornej swojej granicy i gory. Dol nie jest tak masywny jak w PM3, acz nadal wokal cofa sie za perkusje.

PM3 ciemniejsze, bardziej klimatyczne dla mnie. D7200 lekkie, zwiewne ale troszke przez to bardziej nijakie (tak wiem, dla wielu pm3 sa nijakie ;) wiec to subiektywne). Pomimo ze scena wieksza, przede wszystkim szersza w denonach to wcale nie goruja holografia. Tu zalezalo od utworu. Niestety nie potestowalem na ostrzejszej muzie zeby zobaczyc jak to sie zachowuje gdy dzieje sie wiecej... czy to na stopie czy na talerzach.

Rozdzielczosc tez bym nie powiedzial ze jest po stronie denonow.

Takze uzywajac Twojej skladni bym powiedzial ze d7200 jedyne czym goruja to powietrzem i rozmiarem sceny... a cala reszta juz lepsiejsza w pm3 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialkie czy nudne to pojecie wzgledna. Bardziej szare, matowe, mniej nasycone i dla mnie bardziej bezplciowe w barwie byly d7200.

Zrodlo audio research cd6, wzmak audio research GSi75. Okablowania juz nie podam... ale tez jakies cuda niewidy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7200 ostrawe ? Na T+A jak i Mojo nie ma żadnych ostrości. Nawet tak słabo nagrany Contemporary Noise Quintet słucha się na tych słuchawkach bez żadnego zmęczenia. Na większości systemów końcówka Goodbye Monster potrafi doprowadzić do szewskiej pasji.

 

Opeth na tych słuchawkach moge słuchać do poduszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi coś nie pasuje, jeszcze nie znalazłem utworu, który zagrałby ostro na Denonach. Może tak tor gra? No i wycofany wokal też nie do końca, na pewno nie jest cofnięty. Może to PM3 mają wypchniętą średnicę, dlatego przy bezpośrednim porównaniu w 7200 wydaje się cofnięta? Denony wydają mi się bardzo równe.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj w końcu mam okazję na spokojnie słuchać sobie Denonów i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich dojrzałym, dużym i bardzo równym graniem. Góry jest tyle ile być powinno i z pewnością nie jest ona natarczywa ani męcząca. Średnica bardzo dobrze odwzorowana, naturalna i według mnie ani nie jest cofnięta ani nie jest wypchnięta, po prostu jest tam gdzie być powinna. No i bas. Tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie ponieważ obawiałem się, że może go trochę brakować. Nic z tych rzeczy. Ma świetną fakturę, sprężystość, jest dobrze kontrolowany i kiedy trzeba schodzi naprawdę nisko częstując słuchacza przyjemnymi wibracjami. Całość naprawdę daje świetne wrażenia z odsłuchu podkreślając wielkość i dojrzałość dźwięków jakie słyszymy. To wszystko jednak pod warunkiem, że podłączymy odpowiednie źródło, które zapewni dynamikę i wystarczającą ilość mocy ponieważ D7200 nie zagrają ze wszystkiego na 100% możliwości. Ja słucham ich z QP1R i dla mnie jest fantastycznie choć wydaje mi się, że to i tak nie wszystko na co je stać.

 

Z minusów to niezbyt podoba mi się sposób w jaki leżą na głowie. Konstrukcja pałąka powoduje, że nie dolega on całością do głowy tylko dość mocno odstaje po bokach nad muszlami co sprawia, że wizualnie średnio się to prezentuje. Myślę, że nie wpływa to jednak w jakiś znaczący sposób na brak ergonomii ponieważ słuchawki są dość wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze sa ostre. Ale jednak dla mnie maja w tych rejonach nieco zbytnie podkreslenie. Co w polaczeniu bardziej matowego grania taki efekt daje. Dlatego napisalem ze nieco ostrawa. A nie ostra.

 

I oczywiscie ze w tym zestawieniu... bezwzglednie nie sa to ostre i suche. Ale jednak ja lubie nasycenie planarow. Wiec jak patrze na pm3 he500 czy ostatnio HEX to ja krece nosem na d7200 w kwestii barwy.

 

Niemniej jeszcze maja sie pogrzac i dam im druga szanse na swoim repertuarze. Bo fajna maja scene...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności