Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w dalszym ciągu jestem ich ciekawy i podtrzymuję chęć zakupu. Szkoda, że tyle trzeba czekać, liczyłem na realizację w okolicy 20.01.

 

Co do ceny, to wszyscy wiemy, że są one sztucznie napompowane. Może Denon widząc ile Fostex sprzedał nauszników na Massdropie poszedł po rozum do głowy. Inna kwestia jest taka, że w USA one mają kosztować tysiaka. To u nas jest po prostu dobra cena w pre-orderze (dzięki mp3store) i nie najgorsza normalna jak za flagowce w UE (600funtów w UK, u nas 3500zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Compton namówił wszystkich na zakup, a teraz zrezygnował, to one już nie zagrają!

Bo to są dobre i uniwerslane słuchawki, tylko że ja zostaję z PM-3, z ich wadami i zaletami.

Od dzielenia włosa na czworo mam zestaw stacjonarny.

Drugie słuchawki jako zamknięte nie muszą być super. Mają mi się podobać. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 35 świetnie :)

Tylko takie 105 dB to trochę już za dużo pewnie będzie.

 

 

Najlepiej sprawdzić samemu. Mi 26ohm TH600 grały wybornie z OTL Espressivo. To zależy od konkretnych słuchawek i konkretnego wzmacniacza. Reguły i liczby to jedno a doświadczenie z konkretnym zestawem to drugie.

 

Ayon to trioda z trafami na wyjściu - powinien wszystko napędzić chyba, że nie jest liniowy... albo ma słaby damping elektryczny na wyjściu.

 

http://www.ayonaudio.com/products/amplifier/headphone-series/ha-3.html

 

105 db może za to pokazywać szum wzmaka, ale to już jego wada a nie cecha. Ayon to dobra marka - na mojego nosa zagra z AH-D7200.... Ewentualnie kwestia marki lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z 35 świetnie :)

Tylko takie 105 dB to trochę już za dużo pewnie będzie.

 

 

Najlepiej sprawdzić samemu. Mi 26ohm TH600 grały wybornie z OTL Espressivo. To zależy od konkretnych słuchawek i konkretnego wzmacniacza. Reguły i liczby to jedno a doświadczenie z konkretnym zestawem to drugie.

 

Ayon to trioda z trafami na wyjściu - powinien wszystko napędzić chyba, że nie jest liniowy... albo ma słaby damping elektryczny na wyjściu.

 

http://www.ayonaudio.com/products/amplifier/headphone-series/ha-3.html

 

105 db może za to pokazywać szum wzmaka, ale to już jego wada a nie cecha. Ayon to dobra marka - na mojego nosa zagra z AH-D7200.... Ewentualnie kwestia marki lamp

 

Tylko Ty zrobiłeś sobie dobrą herbatkę lub kawkę i wróżysz z fusów, a ja słucham ;)

Piszesz o 94dB w TH-600, SPL i impedancja mają tu znaczenie, na prawdę warto posłuchać.

Np. Utopii nie za bardzo da się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając specyfikację D7200 na stronie Denona zauważyłem informację, że do słuchawek dołączony będzie finalnie tylko jeden kabel o długości 3m (1x Jack 6.3 + 2 x Jack 3.5) co mocno sugeruje łączenie ze sprzętem stacjonarnym. Jednak impedancja na poziomie 25Ω i SPL 105 dB/mW sugerują, że spokojnie można je łączyć z DAP'em. Tylko ile jest DAP'ów, które mają gniazdo 6.3? Wychodzi na to, że chcąc podłączyć D7200 do DAP'a nie obejdzie się bez dodatkowej inwestycji w kabel lub co najmniej w jakąś dobrą przejściówkę choć w tym przypadku 3m kabel może być trochę uciążliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że dołączają tylko jeden kabel 3 m na dużego jacka.

Denon zawsze nieźle wyposażał swoje słuchawki, takie D600/7100 miały przecie

krótki i długi w komplecie...

Widać D7200 będą tak dobre że grzechem jest je podłączać pod jakieś przenośne zabawki... :P

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też się zdziwiłem takim podejściem. Może chodziło tutaj o cenę i aby była jak najniższa postanowili nie dodawać nic extra, tylko to co konieczne. Brak etui jak na tej klasy słuchawki to też trochę oszczędność. Poza kablem jest chyba jakaś materiałowa ściereczka do czyszczenia i tyle.

 

D7200_accesories.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś napisałem że to jest problemem? Kabli i przejściówek można sobie zamawiać nawet i po 5 jak ktoś chce. Chodziło tylko o to, że takie rzeczy w słuchawkach za 1K dostaje się w zestawie, a do takich za 3,5K trzeba sobie zamówić extra bo producent tego nie dodaje. Zdziwiło mnie to po prostu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie napisałeś, ale nawet jak producent dodaje kable do przenośnych odtwarzaczy, to zazwyczaj są strasznej jakości. Przykład denon d7100.

Z drugiej strony mnie nie dziwi brak kabla, bo d7200 nie są słuchawkami pod przenośne odtwarzacze na miasto :) To są jednak duże słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności