Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy za przełączanie nie odpowiada czasem soft w telefonie, np taka apka https://play.google.com/store/apps/details?id=se.jays.headsetcontrol&hl=pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy nowych padów dla Meze.

 

http://hifiphilosophy.com/relacja-canjam-london-2016-czesc-ii/

 

Rumuńskie Meze udanie lansowały się z odtwarzaczem przenośnym Echobox o kształcie małej piersiówki. Łączne brzmienie ich Classics 99 z tą cyfrową butelką okazało się z nawiązką adekwatne do skromniej w tym przypadku inwestycji, za trzy tysiące dającej bardzo porządne granie do domu i na wynos. Przy okazji Meze pokazało nowe dla Classic nausznice i nowe słuchawki dokanałowe, czyli oferta się poszerza i firma nie stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło na małe podsumowanie bo mam Meze już od końca stycznia. Ze dwa razy nachodziło mnie aby je sprzedać ale powiem szczerze że ciężko mi w nich znaleźć większe wady aby się z nimi rozstać. W punktach określiłbym to tak:

 

- grają świetnie ze wszystkiego

- grają świetnie wszystko razem ze słabymi realizacjami

- kosmicznie funowe i melodyjne brzmienie jednocześnie nie czuje aby była tam jakaś buła, dziurawe pasmo czy inne hokusy pokusy z ciemnością brzmienia która coś ukrywa

- nigdy nie schodzą poniżej pewnego bardzo dobrego poziomu grania chociaż audiofilskiego pitu pitu jednak wole słuchać na etymoticach bo meze dla mnie mają tam za dużo basu który jest lekko luźny (przez to pewnie też są takie funowe)

- pady niby płytke ale jakoś mi to nie przeszkadza, jestem w stanie odpowiednio je ubrać aby nie czuć dyskomfortu i siedzieć dosyć długo (zamknięte więc wiadomo trzeba zrobić przerwę raz na czas)

- ponad pół roku strzeliło i wytrzymują próbę czasu, nic nie odpadło, nic nie jest luźne, nic nie skrzypi, pady się nie rozpadły - krótko mówiąc świetne wykonanie.

 

Sądze że można z nich próbować robić audiofilsko grające słuchawki zmianami padów, kabli czy innymi wytłumieniami tylko po co? Dla mnie to są słuchawki w których nie zastanawiam się czy średnica jest wystarczająco dopalona ani czy przebieg transjentów jest odpowiedni. Zakładam i odpływam w muzyke jednocześnie poziom technicznych niuansów nie wybija mnie z transu.

 

Nie będę pisał że są u mnie na dożywociu bo wiadomo jak działa audiofilia nervosa ale ode mnie rekomendacja i póki co zostają. Świetne funowe brzmienie bez gubienia detali.

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-grają świetnie wszystko razem ze słabymi realizacjami.

 

 

Ja mam tylko tutaj małe zastrzeżenie, z reszta się zgadzam. Przy słabych realizacjach problemem jest poluzowany bas mimo, że nie wchodzi na inne pasma, jego jakość i dudnienie strasznie przeszkadza.

 

Pady w sumie szybko złapały kaszlał i już się dalej nie formują. Niby płytkie, ale jak próbowałem muszle lekko odchylić, Meze traciły swój urok.

Wystarczy tylko dobrać tor i szybko nam się nie znudzą. Soul Note SD300 mój faworyt.

 

Jedyne co bym zmienił to kable, strasznie szurają. Dał bym jeden krótki mobili jak jest w zestawie ale bez tego oplotu, nieco grubszy i jeden "audiofilski".

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szybko X1S podłączyłem Meze 99 i oto kilka moich spostrzezeń.

 

Bas zyskał na kotroli. Dostał więcej dołu, zrobił się bardzej zbity i punktowy z większym impaktem. Wysokie się wyostrzyły, więcej słychać sz, czy, i innych szelestów. Mimo większej czystości i jakośći, brzmią czasami zabradzo tehnicznie. Średnica oraz wokala się przybliżyły i grają troszkę głośniej. Scena została zmiejszona, a jej granice zostały sztywno ustalone do "czubków" muszli.

Ustawienia filltrów,

-slow roll-off to powyżyszy opis średnich zakresów i wokali.

-minimum phase oddala średni zakres dając uczucie większej sceny, nieznacznie.

Oba sprawdzają się z Meze.
Na ten czas Meze zyskały teniczny sznyt (troszkę cyfroway nalot) z miejszym naciskiem na muzykalność, to miłe ciepełko z poluzowanego basu prawie zanikło. Posłucham jeszcze kilka dni i przełącze sie na X-fi, zobaczymy może myzyka była tak zamulona, że teraz Auna obieram, tak a nie inaczej.
Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się znudziły Meze to jestem zainteresowany zakupem.

Akcja nie aktualna

Niestety przesłuchałem Meze i z Naimem basu sporo ale taki pudełkowaty, bez sprężystości

Myślę że, trzeba jasnych słuchawek np t70p- (pasowały mi lepiej od meze, ciekawe czy z czasem nie za sucho by było), najlepiej z niższym i żywszym basem niż w t70p

Ewentualnie potrzebny będzie zewnętrzny jasny wzmacniacz słuchawkowy

 

Jestem ciekawy nowych padów dla Meze.

 

http://hifiphilosophy.com/relacja-canjam-london-2016-czesc-ii/

 

Rumuńskie Meze udanie lansowały się z odtwarzaczem przenośnym Echobox o kształcie małej piersiówki. Łączne brzmienie ich Classics 99 z tą cyfrową butelką okazało się z nawiązką adekwatne do skromniej w tym przypadku inwestycji, za trzy tysiące dającej bardzo porządne granie do domu i na wynos. Przy okazji Meze pokazało nowe dla Classic nausznice i nowe słuchawki dokanałowe, czyli oferta się poszerza i firma nie stoi w miejscu.

 

Od kiedy będą te nowe pady?

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno miałem prawie równolegle i Meze99 i Audioquest Nighthawk. Audioquesty to słuchawki które moim zdaniem mają ewidentne wady w liniowości charakterystyki i pomimo tego że górę mają może i lepszą niż Meze99 to całościowo te drugie są na pewno lepsze. Właściwie są bardzo uniwersalne i pomimo tego że już ich nie posiadam to na mojej prywatnej "Wall of Fame" będą zawsze wysoko, tak jak w niższych przedziałach cenowych np. Pro80. Potrafią przekazać dużo całościowo z nagrania, mają super napędzalność i grają równo i harmonijnie. Pięknie się na nich słucha muzyki klasycznej co jednak jest bolączką tak wielu dziwnie zestrojonych słuchawek różnych producentów. Dawno nie pamiętam aby tak mnie poruszyła barwa żywych instrumentów grana z dziurki słuchawkowej mojego vintage`owego CD Denon. Wiadomo że pewne rzeczy też troszeczkę uśredniają ale tak naprawdę to na dłuższą metę są bardzo dobrze zestrojone i świetnie wykonane. Szczerze mówiąc to nie rozumiem czemu nie cieszą się tak dużym powodzeniem, wiele innych modeli przy nich gra jak popsute nie mówiąc o klasie wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza designem wyjatkowo malo kontrowersyjne sa. Solidne i uczciwe granie w dobrej cenie, nic nie odpada, wygoda calkiem ok. Czesc ma i uzywa (np ja), czesc sprzedala no bo w sumie da sie lepiej jak pieniadze nie graja roli wiec mega wow tez nie ma. Nie ma tez kombinowania z torem bo graja z ziemniaka, nie "otwieraja" sie po 5 tys godzin wygrzewania tylko graja tak samo po pierwszej setce i nie trzeba im sxukac gatunkow w ktorych czuja sie dobrze bo graja fajniebwszystko i nie boja sie slabych realizacji. Sluchawki do sluchania a nie pisania o nich ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, jak wypada srednica w meze do tej w hifiman he 400i? Znam he 400i no i ta srednica byla za bardzo do przodu jak dla mnie, ta gorna srednica zwlaszcza za bardzo pchala mi sie do glowy. Czy meze tez tak blisko podaja wokale jak hifiman he 400i? Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meze ogólnie grają dość blisko, jak chcesz coś dalej grającego to Momentum Over będą dobre (jak na swój rozmiar),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, meze juz skreslone z listy, podobno bas lubi wchodzic na srednice, a tego nie lubie.

Moementum sluchalem i one jednak startu do na razie moich faworytow - pm3 - nie maja i chyba w cenie do 2kzl. nic juz fajniejszego dla mnie nie znajde.

 

Audeze Sine słuchałeś? Moim zdaniem są ciekawsze od PM3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie i poza basem reszta mnie zniesmaczyła w porównaniu do pm3, niestety...

 

Reszta poza basem?

 

Chyba najlepsze portable jakie miałem na głowie. Czasami będąc w nich na mieście brakuje większej ilości basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności