Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kogoś by to interesowało, to nadal są działające kody zniżkowe (10%). Tyle, że obecnie doliczają jeszcze 15 Euro za przesyłkę.

Przykładowe kody: STEVE10, MATTHIAS10

Źródło:

http://www.stevehuffphoto.com/2016/02/11/meze-99-classic-gold-walnut-wood-headphone-review-300-beauties/

https://woodgears.ca/tech/meze_headphones.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

poszukuję w Warszawie i okolicach kogoś kto ma wygrzane już Meze na jakieś pół godzinki, żeby przesłuchać czy podejdą mi dźwiękowo i wejdą bez problemów na baniaka. Chodzą już za mną od kilku miesięcy, jednak nie chcę kupować kota w worku, więc chciałbym najpierw ich posłuchać trochę. Znajdzie się ktoś chętny wybyć na miasto i spotkać w jakimś publicznie dostępnym miejscu? Ze swojej strony mogę zaproponować AKG K550 (choć wątpię, żeby znalazł się ktoś kto ich nie zna :]) i FLC8s z filtrami black/black/green (mój codzienny setup). Aha, jako źródło Fiio X7 z końcówka AM2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

poszukuję w Warszawie i okolicach kogoś kto ma wygrzane już Meze na jakieś pół godzinki, żeby przesłuchać czy podejdą mi dźwiękowo i wejdą bez problemów na baniaka. Chodzą już za mną od kilku miesięcy, jednak nie chcę kupować kota w worku, więc chciałbym najpierw ich posłuchać trochę. Znajdzie się ktoś chętny wybyć na miasto i spotkać w jakimś publicznie dostępnym miejscu? Ze swojej strony mogę zaproponować AKG K550 (choć wątpię, żeby znalazł się ktoś kto ich nie zna :]) i FLC8s z filtrami black/black/green (mój codzienny setup). Aha, jako źródło Fiio X7 z końcówka AM2.

14 maja jest meet w Warszawie , będzie tam sporo słuchawek, Meze też.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po odpowiednim wygrzaniu problem basu wg mnie znika bezpowrotnie (?). Całkiem o nim, takim jakim był w początkowej fazie odsłuchów, już zapomniałem a nie lubię nadmiaru więc pewnie by mnie nadal wkurzał. Dla mnie teraz już jest w sam raz. Cierpliwości :)

 

Ciut za krótko je miałem po prostu nadażyła się okazja. Jest teraz przewód zbalansowany do Audio-Gd o większym przekroju, jest sreberko wewnątrz muszli. wszystie gąbki poszły się paść a w ich miejsce wylądowała wełenka. Pady to Super Spfty standardowe od HM5 i już. Może pod koniec tygodnia będą już u mnie to wrzucę fotki i dam znać co i jak. Sporo tego wszystkie już było bo przewód pasuje też do Kennertonów więc praktycznie żadnych dodatkowych kosztów nie było.

 

 

I jak ten mod wpłynął na dźwięk?

 

Meze grają jak dla mnie ciut zbyt bezpośrednio. Chętnie bym jakoś wycofał scenę żeby grały jakoś bardziej z drugiego planu.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usta moje grzej.

 

Rzeka dzieciństwa.

 

Jest gdzieś taki dom.

 

To sobie sprawdźcie na Meze.

 

 

Kilka spostrzeżeń z meetu Warszawskiego.

Ja właściwie przyssałem się tylko do Meze, bo w tym celu przyjechałem. Pierwsze, które sprawdziłem leżały na środkowym stoliku. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że nie były do końca wygrzane, bo waliły dołem że masakra. No i góra była dość przymulona. O dziwo, po jakiejś pół godziny głowa się przyzwyczaiła i nagle góra się znalazła, prawie taka jak powinna być, jak lubię. Dół niestety nie zmalał. Widziałem, że ktoś krążył koło tych Meze więc po godzinie ( :woot: ) zostawiłem środkowy stolik i przeszedłem do drugich Meze na końcu pomieszczenia za pianinem. Te miały mniej basu, ale wydaje mi się, że czegoś im brakowało. Może to tylko moja głowa nie mogła się przystosować po wcześniejszych Meze... Sam już nie wiem, co o nich myśleć. Muszle dość małe ale o dziwo weszło wszystko co miało wejść. Na styk, to prawda ale weszło. Nie uciskały też głowy i uszu (może za krótko trzymałem na baniaku) więc prawdopodobnie dłuższe sesje dawały by radę. Na razie jestem w kropce. Moar data needed.

Tych których słuchałeś na środku sali były porządnie wygrzane i faktycznie basu mają sporą, ale jestł moim zdaniem lepiej kontrolowany niż w drugim modelu.

Te na końcu sali miały ciut mieszą sceną, ale bas bardziej nadmuchany moim zdaniem, może nie do końca model wygrzany lub problem z powtarzalnością.

 

Widziałem, że twoje źródło to X7. Po drugim meecie z Meeze doszedłem do wniosku, że one potrzebują jednak trochę więcej prądu by bas, mimo że jest go sporo, nie przeszkadzał w odbiorze innych pasm.

 

Moje najlepiej grały z parą Bakoon HPA-21 i 2Qoute oraz z Soul Note SD300. Fajnie grały też z "Kamykiem" Roberta na jaśniejszych lampach.

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu czterech miesięcy pojawi się nowa wersja Meze, o nazwie Meze clasic 99 NEO. W nowym modelu muszle będą wykonane z czarnego tworzywa sztucznego i co pewnie wielu ucieszy pady będą odrobinę większe. Reszta pozostanie bez zmian. :)IMG_4135-907x1024.jpg

Edytowane przez M-K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta, czyli cena też?

 

Jak tak, to ja wolę drewniaki :P .

 

Co do meetu, to ja też posłuchałem tych pod ścianą. Grają w porządku, ale trochę za blisko jak dla mnie, bardziej mi się pod tym względem MOE podobały. Leżały obok, więc porównać było łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta, czyli cena też?

 

Jak tak, to ja wolę drewniaki :P .

 

Co do meetu, to ja też posłuchałem tych pod ścianą. Grają w porządku, ale trochę za blisko jak dla mnie, bardziej mi się pod tym względem MOE podobały. Leżały obok, więc porównać było łatwo.

Nowe Meze mają być około 60$ tańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz projektu (przepraszam designu) nic im tak naprawdę nie brakowało chyba. Więc co miałoby się rzeczywiście zmienić w tych NEO ?

Zmieni się tylko to co powinno. Czarny kolor, dla wszystkich tych,którym nie odpowiada pierwsza wersja. Większe pady, na które narzekali chyba wszyscy i niższa cena. Czego chcieć więcej? Pytanie tylko czy muszle z tworzywa nie zmienią dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Po czasie stwierdzam że w swojej cenowo kategorii słuchawek dynamicznych (w jednoczesnym uwzględnieniu ich napędzalności) Meze 99 są bezkonkurencyjne. Nie słyszałem lepszych słuchawek dynamicznych które grają nawet ze smartfona za mniej niż 1500 zł(nowe). Są naprawdę dopracowane brzmieniowo. Moje kupiłem głównie z ciekawości i teraz ich dużo nie słucham (jednak jestem fanem starych ortho) ale pełen szacunek dla ich konstruktora.

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchałem dziś chwilę, kilka piosenek w sumie. I wiecie co? Są fajne. Nie moja stylistyka wizualnie, ale wykonanie top klasa. Brzmieniowo, niemęczące, niezobowiązujące. Więcej radości niż analizy, Na pewno warto posłuchać. Szkoda tylko, że fabryczny kabel mikrofonuje i że takie małe pady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności