Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ta kująca szpila to może jakaś moja nadwrażliwość, nie mam tu na myśłi normalnego rozjaśnienia w wysokich tonach.

W moich Aryach jest coś kującego w paśmie, którego w moim wieku już chyba normalnie słyszeć nie powinienem. Obniżyłem 16kHz o 2DB i zniknęło. Dałem koledze do posłuchania i on tego nie słyszy.

 

Miałem kilka lat temu LCD2 i faktycznie po nich wszystko wydawało się bardzo cieniutkie, ale po 2 tygodniach słuchania przyzwyczajałem się do nowości bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach słuchawki mam już wygrzane.
Dźwięk się fajnie zbalansował, arye idealnie trafiły w mój gust.... z jednym małym wyjątkiem. Mają jakąś dziwną szpilę powyżej 10khz. Poczekam na kabel, może się to poprawi, na razie pomogłem sobie EQ. Po obniżeniu najwyższych sopranów nie mogę się oderwać. Tidal losuje mi muzykę sam z siebie, i albo wyjątkowo dobrze trafia, albo wszystko brzmi świetnie default_smile.png

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka


Rozumiem że Tidal słuchasz na DAPie ale pytaniem jest czy słuchasz bezpośrednio poprzez aplikację Tidal czy poprzez UAPP?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham bezpośrednio. Teorię mam taką, że DAPowi brakuje mocy na wyjściu pojedynczym, a po ustawieniu wzmocnienia generuje artefakty. Zobaczymy co będzie jak podłączę do wyjścia zbalansowanego.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka


Zapytałem bo ostatnio sprawdziłem Tidal vs Tidal poprzez UAPP i różnice są zauważalne ,,gołym uchem"
Kruki instruktaż:


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

Zapytałem bo ostatnio sprawdziłem Tidal vs Tidal poprzez UAPP i różnice są zauważalne.

 

 

Dziękuję, zainstalowałem i działa pięknie. Rozwiązał się problem pisków: przez UAPP dźwięk jest znacznie głośniejszy, zmieniłem Gain na LOW, co rozwiązało problem. Wygląda na to, że słuchawki są OK, tylko DAP dodawał artefakty.

 

Co do poprawy jakości dźwięku, to... WOW! Przestrzeń jest taka, że kiedy w jednym z utworów huknął piorun, wyjżałem zdziwiony przez okno :)

 

Dziękuję!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy HE1000SE, lub ludzi, którzy je słuchali. W jakim torze ich używacie? Z czym się dobrze sprawdzają? Podejrzewam, że potrzeba sprzętu trochę je ocieplającego ale może ktoś da jakiś sprawdzony przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Danek_ napisał(a):

Mam pytanie do posiadaczy HE1000SE, lub ludzi, którzy je słuchali. W jakim torze ich używacie? Z czym się dobrze sprawdzają? Podejrzewam, że potrzeba sprzętu trochę je ocieplającego ale może ktoś da jakiś sprawdzony przykład.

To zależy co kto lubi.

Te słuchawki łatwo dostosować torem do swoich preferencji.

Jedni chwalą je z Bursonami, ja miałem z wersją Reference, grało to bardzo rozdzielczo i szeroko, brakowało mi barwy i zacząłem eksperymentować. Fajnie zagrał Violectric v550 z Astellem ca1000, tańszy v340 podobno gra tak samo, tylko nie ma wejść zbalansowanych. Pewnie v222 też się sprawdzi z rozdzielczym DACiem.

Później odkryłem DACi r2r i kupiłem na forum Niimbusa i dalej eksperymentuję, gonię króliczka... Miałem Gustarda r26, teraz mam Holo, wrzuciłem kiedyś na forum porównanie 

@kurop chwalił je z lampami, popytaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie z Shanling EM5 grają czysto i nie są krzykliwe w wysokich rejestrach przy znakomitym basie i średnicy - wiadomo - AK4493.

Przy EF600 jest więcej detali, przestrzeni i ogólnie potężniejszego ale nie krzykliwego brzmienia.

Na dx320 jest naturalnie i neutralnie, na kablu Forza Noir Hybrid HPC brzmienie zyskuje dociążenia.

Znakomite słuchawki, zagrają świetnie też na lampach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danek_ napisał(a):

Właśnie myślałem o Gustardzie R26 + H26 do nich, ale ciężko widzę z dostępnością u nas. Stąd podpytuje za czym jeszcze warto się rozejrzeć. Też mi trochę barwy i nasycenia potrzeba do nich dołożyć.

Gustard r26 nie ma dużo barwy, powiedziałbym że jest neutralny, lekko ciepły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Danek_ napisał(a):

Mam pytanie do posiadaczy HE1000SE, lub ludzi, którzy je słuchali. W jakim torze ich używacie? Z czym się dobrze sprawdzają? Podejrzewam, że potrzeba sprzętu trochę je ocieplającego ale może ktoś da jakiś sprawdzony przykład.

Taka propozycja relatywnie łatwa tu do dostania: Feliks Euforia + chord mojo2/hugo2

Euforii było trochę używanych w fajnych cenach, z HEKse można fajnie tak zdziałać na barwę z tym jak są łatwe do napędzenia. Chordy są dobrymi dacami do tego sprzętu jako niezbalansowane

 

Bardziej uniwersalnym świetnym cieplejszym wzmakiem byłby hifiman prelude. Trochę taniej może warto też się zainteresować hifiman serenade amp/dac, ale dużo akurat o nim nie wiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Taka propozycja relatywnie łatwa tu do dostania: Feliks Euforia + chord mojo2/hugo2

Euforii było trochę używanych w fajnych cenach, z HEKse można fajnie tak zdziałać na barwę z tym jak są łatwe do napędzenia. Chordy są dobrymi dacami do tego sprzętu jako niezbalansowane

 

Bardziej uniwersalnym świetnym cieplejszym wzmakiem byłby hifiman prelude. Trochę taniej może warto też się zainteresować hifiman serenade amp/dac, ale dużo akurat o nim nie wiem

Sam Hugo2 daje sobie z nimi radę. Dodawanie innych gadżetów to już zmiana brzmienia w tę czy inna stronę.

Heki to nie są jakieś ultra trudne słuchawki do wysterowania.

Wiem, że zawsze można lepiej, drożej..

Super HE1kSe grały mi też z dziurki DAPa Shanling M9.

Edit

Sorry tak trochę nie na temat napisałem 🙂

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś jak wygląda kwestia ewentualnej gwarancji kupując bezpośrednio od HIFIMANa? Własny koszt do Stanów za 50 dolców, czy jakoś inaczej? Rozważam kupno open boxa, mówią, że nawet pewniejsze niż nówki, bo sprawdzają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Kojarzy ktoś jak wygląda kwestia ewentualnej gwarancji kupując bezpośrednio od HIFIMANa? Własny koszt do Stanów za 50 dolców, czy jakoś inaczej? Rozważam kupno open boxa, mówią, że nawet pewniejsze niż nówki, bo sprawdzają ;) 

Zadaj im pytanie mailowo czy to co upatrzyłeś wysyłają z UE i co ze zwrotem. Szybko odpowiadają. Będziesz wiedzieć przede wszystkim co z cłem i vatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dan821 napisał(a):

Zadaj im pytanie mailowo czy to co upatrzyłeś wysyłają z UE i co ze zwrotem. Szybko odpowiadają. Będziesz wiedzieć przede wszystkim co z cłem i vatem. 

 

Mi wysłali EF400 z Polski i nie płaciłem cła i vatu. Tylko to co na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

HE1000 V2 STEALTH (NIE SE)
Nosi mnie na zakup następnych słuchawek. Myślę o tym modelu ale nie jestem przekonany czy te słuchawki nadają się do wszelkiego gatunku muzyki? Jeżeli nie to do jakiego konkretnie?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

v2 STEALTH to nie v3 :D ? Człowiek głupieje od tego nazewnictwa, a może jego braku. Ja mam v2 nie stealth, Nie brałbym ich, gdybym miał słuchać muzyki o bardzo mocnej podstawie basowej, lub gdzie rozdzielczość bardziej przeszkadza, niż jest pożądana (garażowy punk :)). Podobno ostatnia wersja daje większe dociążenie w dole pasma, sam chętnie bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności