Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

To już jest pytanie natury religijnej. ;) Ja uważam, że elektronika ma być neutralna, a słuchawki grać tak, aby mi się podobały bez korekcji. Często się to nie udaje, bo trudno o idealny dobór komponentów, ale tym razem dało radę. Poza tym jest to też kwestia subiektywna. Dla mnie Arya Organic grają super bez żadnych ingerencji w ich pasmo czy charakter. Ciut mniej basu i ciut więcej wysokich mógłbym zaakceptować, bo byłby to krok w kierunku HE-1000 Stealth, czyli jak już, to ja bym parował je z analityczną elektroniką, co pewnie dla wielu osób mogłoby uchodzić za zbyt ostre granie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, bać się czy nie? Otóż, moje roczne słuchawki Hifiman Sundara (30. września 2022 roku) zaczęły mieć dziwne przypadłości a mianowicie:

kilka razy na lewym kanale usłyszałem dziwne nieczystości, jakby harczenie ale było to krótkotrwałe, kanał lewy był wyraźnie cichszy, ale po jakimś czasie wszystko się unormowało.

Utwory, gdzie nastąpiło to niepokojące zjawisko to :

 

https://tidal.com/browse/track/187178233

 

czy:

 

https://tidal.com/browse/track/187178245

 

Myślałem, że to wina płyty, ale nie, na telefonie z dokanałowymi nie było tego problemu.

 

Słuchawki kupiłem z Amazona. Czy powinienem je odesłać na gwarancję czy poobserwować jeszcze zjawisko? I czy ta gwarancja (sprzedawał i wysyłał Amazon.pl) jest dwuletnia?

 

Słucham teraz od godziny i jest ok.

 

W Equalizer Apo mam ustawione:
 

Stage: post-mix capture
Preamp: -7.6 dB
Filter: ON LSC Fc 144 Hz Gain 8 dB Q 0.515
Filter: ON PK Fc 624 Hz Gain 5.5 dB Q 0.6837
Filter: ON HSC Fc 6666 Hz Gain 7.7 dB Q 0.4694

 

Tor to iFi Zen Dac + iFi Zen Can, włączony xBass, wzmocnienie 0dB, głośność na godzinie 3-4, lubię jak muzyka mnie wypełnia, zwłaszcza klasyczna (dawna).

 

Co robić Waszym zdaniem? :) Jestem w tych słuchawkach zakochany, nie chcę nic zmieniać - może nic innego nie słyszałem ale w moim budżecie który miałem ten tor audio daje mi wiele rozkoszy muzycznej :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zear napisał(a):

kilka razy na lewym kanale usłyszałem dziwne nieczystości, jakby harczenie ale było to krótkotrwałe, kanał lewy był wyraźnie cichszy, ale po jakimś czasie wszystko się unormowało.

Pewnie coś źle styka, pytanie tylko czy gniazdko w słuchawkach, czy w sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LuQi napisał(a):

może coś z samym kablem?

Może być i z kablem, ale to się z reguły samo nie naprawia...

 

Czasem jest i tak, że elektronika świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest, tym bardziej, że słuchawki stoją sobie na stojaczku i zgodnie z uwagami z forum nie odpinam ich od kabla.

 

A jak rozpoznać padający driver, o którym tyle piszą w sieci? I ile one na Amazonie mają gwarancji, bo nigdzie nie mogę tego sprawdzić (chodzi o polski amazon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zear napisał(a):

Dziwne to jest, tym bardziej, że słuchawki stoją sobie na stojaczku i zgodnie z uwagami z forum nie odpinam ich od kabla.

 

A jak rozpoznać padający driver, o którym tyle piszą w sieci? I ile one na Amazonie mają gwarancji, bo nigdzie nie mogę tego sprawdzić (chodzi o polski amazon)

cala elektronika na amazon.pl ma 3 lata gwarancji, tak mi powiedzieli jak kupowalem sluchawki. tak naprawde nie cała,bo ich wlasny produkt - czytnik kindle ma rok, ale sluchawki 3 lata jak sa sprzedawane bezposrednio przez Amazon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie i Panie! 

Zainteresowałem się tą technologią planarną ;) i chciałem ekonomicznie wypróbować sobie. Ekonomicznie, czyli HIFIMAN 440SE v2022. 

Teram mam Marshall Monitor black którego używam od lat, i zastanawiam się, czy to będzie również taki rewolucyjny skok w jakości jak przeskok z tanich słuchawek na Marshalle? Czy wybór jest zły i nie będzie efektu "WOW" :)

Chciałbym poznać wasze doświadczenia, szukam impulsu do zakupu lub zrezygnowania (nie chciałbym mieć łapacza kurzu za ponad 500zł) :) 

Dzięki i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bh9140 napisał(a):

Hej Panowie i Panie! 

Zainteresowałem się tą technologią planarną ;) i chciałem ekonomicznie wypróbować sobie. Ekonomicznie, czyli HIFIMAN 440SE v2022. 

Teram mam Marshall Monitor black którego używam od lat, i zastanawiam się, czy to będzie również taki rewolucyjny skok w jakości jak przeskok z tanich słuchawek na Marshalle? Czy wybór jest zły i nie będzie efektu "WOW" :)

Chciałbym poznać wasze doświadczenia, szukam impulsu do zakupu lub zrezygnowania (nie chciałbym mieć łapacza kurzu za ponad 500zł) :) 

Dzięki i pozdrawiam!!!

Ja marshalli lepiej nie będę komentować. Ale jak już będziesz miał Hifimany to i tak część inwestycji się zwróci bo sprzedasz marshalle. Jestem przekonany o efekcie wow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pioj napisał(a):

Ja marshalli lepiej nie będę komentować. Ale jak już będziesz miał Hifimany to i tak część inwestycji się zwróci bo sprzedasz marshalle. Jestem przekonany o efekcie wow.

Dzięki za info :) Nie chcesz komentować marshalli bo nie sprawdzałeś - czy chodzi o niepochlebne zdanie? Jak coś to pisz - chętnie się dowiem, a fanbojem nie jestem więc luzik :) 

 

7 minut temu, LuQi napisał(a):

A co im planujesz do kompletu zaserwować? 

Dobre pytanie, chciałbym oczywiście tanio (rozsądnie) i dobrze - może masz jakieś sugestie na co się zapatrywać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, ale słuchałem sąsiednich modeli tego producenta i nic ciekawego w nich nie było. Inna sprawa, że na to jak dużo czytam o słuchawkach, nigdy nie spotykam się z pozytywnymi opiniami słuchawek tego producenta, od ludzi którym ufam i nie tylko. Nawet niedawno ktoś założył konto na tym forum by zareklamować nieudolnie produkt z innej linii :)

Ktoś ewidentnie opłacony przez producenta

Jeśli chodzi o źródło to dużo zależy od budżetu, ale dużo taniej niż takie optimum https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-drop-thx-aaa-789-gqj lepiej nie schodzić bo nie będzie nic cieawego do wyboru

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem nowszych od nich, major? I nowej edycji monitorów ale stare grają najlepiej z nich. 

Czy zachwycająco? Po przesiadce z linii tanich słuchawek wystarczyło, aby obsłuchać wszystko na nowo, bo nagle słychać coś czego wcześniej nie było :D Ale nie są wygodne, 2h i uszy bolą. 

 

No Ale właśnie pojawił się budżet na planarne, a jeśli może być jeszcze lepiej to wchodzę w to! ;) 

 

Dzięki za link, cena spora, muszę przyjrzeć się portfelowi. Wychodzę z założenia że wzmacniacz zostanie ze mną na dłużej - ew. słuchawki się zmienią ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pioj napisał(a):

Inna sprawa, że na to jak dużo czytam o słuchawkach, nigdy nie spotykam się z pozytywnymi opiniami słuchawek tego producenta, od ludzi którym ufam i nie tylko.


Z ciekawości czego dotyczą te negatywne opinie? Mowa tu o jakiś konkretnych modelach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał(a):


Z ciekawości czego dotyczą te negatywne opinie? Mowa tu o jakiś konkretnych modelach? 

Przez chwile miałem na uszach Marshall Major. Ciemna studnia i tyle.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Karkolomny napisał(a):

Przez chwile miałem na uszach Marshall Major. Ciemna studnia i tyle.

Słuchałem major iii znajomego i ciemna studnia to właśnie optymalne określenie tego co słyszałem

2 godziny temu, LuQi napisał(a):


Z ciekawości czego dotyczą te negatywne opinie? Mowa tu o jakiś konkretnych modelach? 

Najbardziej pamiętam opinie o majorach bo to ich najbardziej rozpowszechniona seria i skarżą się na wygodę, a o dźwięku nic konkretnego nie piszą bo zazwyczaj albo praktycznie zawsze kupują je laicy :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, neonlight napisał(a):

@bh9140 odpuść planary, jak nie masz mocnego wzmacniacza, bo się srogo zawiedziesz. To ma być używane stacjonarnie, czy na zewnątrz? Jaki konkretnie masz budżet?

Hej! Używane ma być tylko stacjonarnie, budżet na wejście w ten temat chciałem przeznaczyć 1000-1500zł max z jakimś wzmacniaczem słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z powodu braku porządnego wzmaka, ale tak po prostu odpuść planary. Choćby dlatego, że są sporo łatwiejsze w produkcji i ten fakt powoduje, że wzięło się za ten temat wiele niekompetentnych firm których produkty nie mają nic wspólnego z jakością wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Nie tylko z powodu braku porządnego wzmaka, ale tak po prostu odpuść planary. Choćby dlatego, że są sporo łatwiejsze w produkcji i ten fakt powoduje, że wzięło się za ten temat wiele niekompetentnych firm których produkty nie mają nic wspólnego z jakością wykonania.

Dzięki za opinię. Na razie stwierdzam, że chyba najpierw znajdę sklep gdzie sobie posłucham (i zajdę ze swoimi aby porównać) i wtedy przemyślę temat. Chciałbym właśnie zrobić skok jakości, a nie coś zmienić bez większego efektu. 

Marshalle jak by nie patrzeć działają i nic nie charczy (nie wiem jak teraz, ale ten pierwszy model monitorów black jest solidny - mam je już 8-9 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności