Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem i fajnie grał Burson 3, jeśli lubisz analityczne granie, z Holo, które mam, ale nie słuchałem ich razem powinno być super, sprzedałem Bursona, bo przy włączeniu i wyłączeniu słychać było trzask w słuchawkach. 

Miałem na testach Violectric v550, też fajne połączenie, ale raczej z jasnym dac, gra w porównaniu do Bursona ciemniej, mniejszą sceną, ale łagodniej i lepszym basem. Tańszy model v340 podobno gra tak samo, tylko ma mniejszą moc i same wejścia RCA.

Aktualne słucham he1kse z kupionym na forum Niimbusem us4+

 

 

Edytowane przez Qaz12
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem he-500 jako główne słuchawki przez ponad 6 lat. W salonie przesłuchałem kilka modeli łącznie z Hd600, k701, q701, he-400 I  he-500 podobały mi się zdecydowanie najbardziej. Żal mi je było sprzedawać, więc trafiły do brata po promocyjnej cenie :) Niedawno rozsypało się mocowanie pałąka. Poszły na naprawę do Perula i przy okazji dostały moda. Niestety nie miałam okazji słuchać ich po modzie, ale podobno jest lepiej, więc nie dość, że są to świetne słuchawki to można z nich jeszcze trochę wycisnąć. Ja w swoich wymieniłem pady na dekoni i kabel. Wtyki do muszli to strasznie upierdliwa rzecz w tych słuchawkach. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BearPL napisał(a):

Wtyki do muszli to strasznie upierdliwa rzecz w tych słuchawkach. 

Dlatego warto też zrobić im mod na gniazda jack 3.5mm. W fabrycznych kablach też wymienić wtyki i pożegnać SMA.

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ulepszoną Anandę z Hifiman XS... wymieniając pady

...czyli wrażenia po testach i wymianie padów Hifiman XS vs Dekoni: 

  • wybrałem serię Elite Dekoni - owcza skóra (do HiFiMan Arya) - na stronie Dekoni co prawda XS nie są wymienione na liście kompatybilnych z nimi słuchawek, ale spokojna głowa - pasują bez żadnych modyfikacji idealnie
  • na stronie Dekoni do wyboru są opcje: sheepskin (skóra owcza, fenestrated sheepskin (skóra owcza z dziurkami), welur (czyli coś, na co z kotem w domu nie mogę sobie pozwolić :), hybryda (skóra wokół, a element kontaktu z uchem jest materiałowy, czyli to jest w sumie opcja najbliższa oryginalnym padom z Hifiman)
  • byłem przekonany, że będę to musiał zamawiać od Dekoni bezpośrednio, ale uwaga - jest polski dystrybutor - Audioheaven (odkryłem to przed samym zamówieniem - póki co widzę, że sklep nie ma strony, ale mają aukcje na allegro - polecam obsługę, wszystko OK, szybka wysyłka, dobrze zapakowana paczka - zero problemów) 

Stockowe pady - wygoda i odczucia

  • wygoda: 7,5/10 
  • są dość "sztywne" przy nacisku - od razu wracają po naciśnięciu do kształtu bazowe
  • powierzchnia stykająca się ze skórą jest szorstka (jeśli masz brodę - może Cię wkurzać ;)
  • Hifiman XS są zbudowane z tak lekkim naciskiem, że przy ruchach głową mogą delikatnie "telepać" się na głowie - Ananda i Arya mają nieco większy docisk, są "stabilniejsze" na głowie 

Pady Dekoni - wygoda i odczucia

  • wygoda: 9,5/10
  • pasują idealnie, montaż bardzo prosty (w sumie jakieś 5 minut roboty), udało mi się też je zdemontować bez pękania ramek montażowych itp. 
  • po założeniu tych padów słuchawki układają się znacznie bardziej stabilnie na głowie - czuję się trochę tak jak z modelami Ananda/Arya na głowie, ale bez ucisku - to jest moim zdaniem bajeczny efekt
  • są nieco grubsze niż stockowe - a dodatkowo mają lekko sprężystą piankę pamięciową - co robi ogromną różnicę, jeśli mowa o wygodzie
  • przy ruchach głową już nie ma efektu "latania" słuchawek - zachowały swoją wielką (wg mnie) zaletę słabego docisku do czachy, ale jednocześnie zyskały większą stabilność 
  • nie ma efektu "szorstokości", nie drapią

Brzmienie: 

  • zmiany nie są diametralne, słuchawki zachowują swoją charakterystykę - uspokajam więc, że nie jest to zmiana taka, jak np. do DT990 założyć skórzane pady
  • z Dekoni: bardziej zrównoważone brzmienie, jeszcze lepiej poukładane, bez naruszenia sceny, jeszcze bardziej "kulturalny" bas
  • bas jest mniej mulisty, stał się nieco bardziej punktowy, dokładniejszy - szybszy, ale też czuję, że jest więcej sub-basu i najniższych tonów (może to wynikać z tego, że bas się delikatnie odmulił i w wielu utworach stał się dokładniejszy - wówczas z wrażeniem, że jest "głębszy") 
  • mam wrażenie bardziej "poprawnego" brzmienia właściwie we wszystkim, czego słuchałem - bas przyjemnie i bardzo nisko schodzi, ale zostawia w spokoju średnicę, nic jej nie odbiera, nic nie zamula, przy czym góra jest bardzo wyraźna
  • wcześniej na niektórych utworach odpalałem pstryczek Xbass w IFI Zen Can - teraz słucham na czysto i jest w punkt 
  • słuchawki stały się jeszcze bardziej przyjemne w odbiorze - koniec końców można odnieść wrażenie, że po wymianie padów XS zmieniły się w Ananda 2.0 - z największymi zaletami obu par (z Anandy: jeszcze bardziej zrównoważone, równe granie, nie telepią się na głowie, bas punktowy, dokładny, wrażenie po założeniu, że to produkt z wyższej półki; XS - lekki docisk, angażujące i przyjemne brzmienie, bez sybilantów i bez sporadycznego kłucia czymś wysokim)

 

Podsumowując: w czasie testów bardzo, ale to bardzo nie chciało mi się przerywać odsłuchu na tych Dekoni i wracać do fabrycznych padów :D 

 

________________

 

Będę też wdzięczny za polecenie jakiegoś stojaczka do tych gigantów Hifiman - wypatrzyłem póki co taki wynalazek jak Lamicall na Amazon (wpiszcie "Lamicall Hifiman" w google - jest dość wysoki i widzę, że ma niezłe oceny, ale może coś lepszego polecicie i sprawdzonego) 

 

 

PS @tomekmad - tak, pasują do Anandy (zerknij na stronie producenta, jest tam lista kompatybilnych modeli)

Hifiman Dekoni Sheepskin pady.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, buzzcult napisał(a):

Będę też wdzięczny za polecenie jakiegoś stojaczka do tych gigantów Hifiman

A zwykły "omega" się nie nadaje?

 

Co do zmian brzmieniowych, to wynikają one głównie z tego, że pady Dekoni są wyższe, więc pojemniejsze.

No i pewnie dzięki miększej piance też szczelniejsze, dzięki czemu zyskał bas i nie odchudziła się średnica.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Perul napisał(a):

A zwykły "omega" się nie nadaje?

 

Co do zmian brzmieniowych, to wynikają one głównie z tego, że pady Dekoni są wyższe, więc pojemniejsze.

No i pewnie dzięki miększej piance też szczelniejsze, dzięki czemu zyskał bas i nie odchudziła się średnica.

Jedyne co - z tymi Omega - to widziałem zdjęcia XS i 1000SE kolegi @Tecnoselfrx- i po  fotkach mam wrażenie, że się te XS rozciągają trochę na nim. Czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 23:29, buzzcult napisał(a):

Podsumowując: w czasie testów bardzo, ale to bardzo nie chciało mi się przerywać odsłuchu na tych Dekoni i wracać do fabrycznych padów :D

XSy miałem za krótko żeby bawić się w podmianę padów, szybko z nich uciekłem ale fakt, że w owalnych HiFiManach Edition Xv2, potem v1 i teraz w Anandach pełna skórka wnosi korzystne zmiany w dźwięku i komforcie również dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w edition XS podobają stockowe pady i choć wierzę że dekoni są nawet lepsze, to niestety nie ma pomiarów XS na padach dekoni jakbym chciał je zequalizować do Harman Targetu /tilted DF z b&k5128.

Test padów dekoni na tym modelu robił kiedyś zeos: 

@buzzcult Ja kupiłem do nich stojak z AliExpress w kształcie litery T, także 2 pary się mieszczą: https://a.aliexpress.com/_mO7joEa

W dniu 26.08.2023 o 10:36, Perul napisał(a):

A zwykły "omega" się nie nadaje?

 

Co do zmian brzmieniowych, to wynikają one głównie z tego, że pady Dekoni są wyższe, więc pojemniejsze.

No i pewnie dzięki miększej piance też szczelniejsze, dzięki czemu zyskał bas i nie odchudziła się średnica.

Chociaż w internecie są wykresy tego modelu z rozszczelnieniem padów i generalnie nie wymagają dobrej szczelności by mieć pełne rozwinięcie basu. Według diyaudioheaven w okularach z cienkimi i grubymi ale przylegającymi oprawkami bass jest nieco podbity. Tak bywa ze słuchawkami planarnymi które mają ogromne przetworniki. https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/hifiman/edition-xs-2023/

Te zmiany w basie mogą być tak odebrane ze względu na spadki w reszcie pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pioj napisał(a):

Mi się w edition XS podobają stockowe pady i choć wierzę że dekoni są nawet lepsze, to niestety nie ma pomiarów XS na padach dekoni jakbym chciał je zequalizować do Harman Targetu /tilted DF z b&k5128.

Test padów dekoni na tym modelu robił kiedyś zeos: 

 

@buzzcult Ja kupiłem do nich stojak z AliExpress w kształcie litery T, także 2 pary się mieszczą: https://a.aliexpress.com/_mO7joEa

Chociaż w internecie są wykresy tego modelu z rozszczelnieniem padów i generalnie nie wymagają dobrej szczelności by mieć pełne rozwinięcie basu. Według diyaudioheaven w okularach z cienkimi i grubymi ale przylegającymi oprawkami bass jest nieco podbity. Tak bywa ze słuchawkami planarnymi które mają ogromne przetworniki. https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/hifiman/edition-xs-2023/

Te zmiany w basie mogą być tak odebrane ze względu na spadki w reszcie pasma

Zerknij @Pioj tutaj: 

Hifiman_Edition_XS_Dekoni-2-1024x477.jpg

 

przed chwilą znalazłem: https://www.miniklangwunder.de/artikel/rezension-test/hifiman-edition-xs-im-test-unglaublich-gut-und-mit-fast-perfekt-mit-dekoni-polster/

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Poszukuję walizki transportowej, pancernego pudełka dla HE1000SE.

Macie może jakieś propozycje?

Skrzynka na narzędzia + gąbeczki śmiało by wystarczyła, ale nie chce brać ze sobą Hifimanów do OBI na przymiarki.

Gotowca ma Dekoni ale cena jak za plastikowe pudełko na narzędzia z gąbką dla mnie za duża.

Kosztuje więcej niż jak jakieś topowe Milwaukee 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że informacje o problemach z jakością wykonania hifimanów ciągną się za nimi od początku i teraz już nie do są zbyt aktualne. Oni sprzedają bardzo dużo słuchawek. Dużo więcej niż kiedyś, więc zawsze jakieś usterki będą się zdarzać. Jakość wykonania może nie jest topowa, ale też tragedii nie ma. Zależy jakie kto ma wymagania. Ja ze swoimi problemów nie miałem. Jeden kolega z forum, któremu poleciłem XS dostał egzemplarz, który grał bardzo słabo, ale potem wymienił na inną sztukę i się okazało, że jednak grają fajnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z żadnymi słuchawkami HiFiman'a nie miałem problemów (na przestrzeni 2 last miałem bodaj 5 par). XS'y sprzedałem natomiast ponieważ były dla mnie za duże. Jeżeli kupujący nie ma głowy rozmiaru XXL, warto przed zakupem przymierzyć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności