Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Niby koszty 52$ , ale to nie wszystko, bo jedyny sposób płatności to paypal a tam mają zbójecką prowizję ok 3% od sprzedaży. Przynajmniej nie znalazłem innej. Jeśli jest podpięte konto złotówkowe to też przelicznik kursu dolara jest kiepski, więc dojdzie z 500 zł. Da się chyba na paypal płacić w innej walucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BearPL napisał(a):

prowizję ok 3% od sprzedaży

 

Prowizję płaci sprzedawca, kupujący nic nie płaci.

 

14 minut temu, BearPL napisał(a):

przelicznik kursu dolara jest kiepski

 

Wystarczy podpiąć pod PayPal kartę wirtualną Revolut (lub cokolwiek innego) i z niej ściągnie walutę przeliczoną ze złotówek po chrześcijańsku.

Edytowane przez euter
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BearPL napisał(a):

Jeśli jest podpięte konto złotówkowe to też przelicznik kursu dolara jest kiepski, więc dojdzie z 500 zł. Da się chyba na paypal płacić w innej walucie.

Można ustawić dobie opcje, że przewalutowanie dokonuje wystawca karty. Jeżeli masz kartę wielowalutową lub np. Revolut to kurs jest $ jest dużo lepszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uźywam karty wielowalorowej Aliorbank. Kupujesz euro, dolary, funty, jeny, korony czy to co tam chcesz i pobierze dokładnie tyle ile płacisz za zakupiony przedmiot. Kurs jest teź spoko. W paypal zmieniasz sobie walutę płatności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy lubią wszystko perfekt, to radziłbym uważać na te przeceny u Hifimana na produkty typu "open box" etc. Zresztą chyba już gdzieś o tym pisałem. Sam byłem zainteresowany taką Susvarą i prowadziłem w związku z tym pisemną konwersacje. Miły Pan z działu obsługi klienta, który rzeczowo odpowiadał na każdego maila, miał mi się dowiedzieć w jakim dokładnie wizualnym stanie są takie Susvary i w odpowiedzi dowiedziałem się, że są to słuchawki, które noszą widoczne ślady użytkowania (otarcia, obicia etc.) Z moich informacji wynika, że są to ni mniej ni więcej jak sklepowe demówki, które jeżdżą po ludziach na testy. Mnie osobiście to zniechęciło i ostatecznie wybrałem zaplombowaną nówke sztukę pachnącą fabryką. Natomiast jak komuś nie przeszkadzają tego typu defekty, to promo jest fajne i myślę, że warto skorzystać. Każdy produkt jest wysyłany ze sklepów na terenie UE więc nie ma żadnych dodatkowych opłat.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego asekuracyjnie? Pytałem w jakim dokładnie stanie jest Susvara typu "open box" i jego odpowiedź była dla mnie na tyle wyczerpująca, że wolałem zamówić wolną od tego typu uszczrbków nowke sztukę :) Jasne, że jest możliwość zwrotu, bo sam mnie o tym poinstruował, ale co to ma do rzeczy? Rysek czy obić to nie zniweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia tych wad widziałeś ? Jeżeli tak drobiazgowo opisał tą parę którą byłeś zainteresowany to wg. mnie jaki problem był żeby podesłać Ci fotki, a tak to wg. mnie niestety zakończyło się na domysłach i typowym, ogólnikowym opisie po to tylko żeby klient nie oczekiwał po mocno przecenionych słuchawkach zbyt wiele. 

 

Często sprzedający przedmioty zwracane określają jako posiadające ślady rozpakowania, użytkowania dopisując możliwe ew. rysy, przetarcia, a w praktyce są w idealnym stanie. Czy wierzysz w to, że ta sama osoba odpisuje na emaile i "chodzi" na magazyn lub kontaktuje się z magazynierem by sprawdził i opisał dokładnie egzemplarz o który jest zapytanie ? Tym bardziej że jest jedna obsługa klienta na cały świat. Stąd odpowiada się na takie zapytania asekuracyjnie.

 

Kończąc domysły i przypuszczenia fakt z ostatniego miesiąca. Forumowicz z którym ostatnio rozmawiałem zamawiał wysoki model z tego sklepu jako OpenBox i słuchawki przyszły bez najdrobniejszego śladu użytkowania.

 

Różnica na Susvarach to półtora kafla amerykańskich USD więc jeżeli chodzi o mnie to ja bym sprawdził w praktyce czy faktycznie są zmęczonymi, oblecianymi przez pół świata ex-demówkami. Ale każdy podejmuje decyzje indywidualnie i broń Boże nie krytykuję Twojej decyzji Michale :) Jedynie uważam, że trochę na wyrost oceniłeś ew. możliwy stan i pochodzenie konkretnego egzemplarza przypisując również taką ewentualność do wszystkich OpenBoxów. Co innego Refurbished.

 

Z Adoramy brałem OpenBoxa i nawet Used. Obydwie pary były pico bello.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie widziałem. Uwierzyłem na słowo i nie chciało mi się dalej drążyć tematu. Jeżeli ktoś mi mówi, że noszą ślady użytkowania, to bastuje. Nie mam powodu, aby w to nie wierzyc, bo niby jaki byłby w tym cel? Do tego znając problemy Hifimana i nie wiedzac przez ile par rąk przeszły takie słuchawki, to naprawdę już wolałem sobie zamówić nówkę i mieć święty wewnętrzny spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętego spokoju nigdy nie można sobie kupić za żadne pieniądze czy to u HiFiMana, Audeze, Final Audio czy innych firm bo życie zna już różne przypadki ;) 

 

Przykładowo ja wolałem kupić OpenBoxa od Adoramy niż nowe bo jeżeli wróciły od klienta to musiały zapewne przejść dokładniejszą weryfikację stanu technicznego aniżeli ta na taśmie u HiFiMana ;)

(chodzi o driver stuck w HE6-SEv2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdze, że inne open boxy mogą też mieć jakies wady. Być może jest tak jak mówisz i inne Hifimany wyglądają jak nówki. Twierdze tylko, że należy uważać i przed zakupem wypytać co się kupuje. Znam przypadki, gdzie rzecz faktycznie była tylko wyciągnięta z pudla zaprezentowana klientowi, z powrotem spakowana i wystawiona jako open box. Wtedy nie mialbym nic przeciwko takiemu zakupowi. Zauważ, że ja sie dziele doswiadczeniem konkretnego egzemplarza, a nie wszystkich open boxów :)

 

Co do reszty się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - szukając Susvary także przerabiałem temat 'open-boxów'. Dopytywałem Tony'ego z customer service właśnie o te same sprawy co Michał. Co ciekawe każdy z 'open-box'ów' miał conajmniej pół roku, bliżej jednak jednego i pewne ślady użytkowania. Oczywiście, jak piszecie, pewnie były to ślady niewidoczne/marginalne bo zdjęć nie widziałem.

Podaję to jako ciekawostkę, każdy wybiera stosując swoje kryteria.

Poza tym jest pełna gwarancja + 30 dniowy czas na zwrot - zatem sytuacja jest idealna.

 

W aktualnej wyprzedaży HEkse są zarówno sprzedawane jako nowe jak i refurbished (jeszcze taniej) - lepiej nie może być.

Jedynie Ci, którzy kupili miesiąc, dwa temu mogą chodzić w... ni :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kajetanjazz napisał(a):

Oraz Ci co by chcieli je teraz sprzedać za trochę więcej niż 1/3 ceny… ;) 

 

Ta.... dlatego chyba bedą musiały zostać ze mną. Osłonę przeciwkurzową się założy i będą ładnie wyglądać na meblu.

Ma to pewien plus... będę robił sobie miesięczne sesje naprzemiennie z Susvara - będą zachwycał się cechami pierwszych, potem z kolei drugich :). 

 

p.s. napisałem do HiFiMana co o nich myślę :)

Edytowane przez RadekBe
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie koresponduję ze sklepem w kwestii open boxów... oto jaka odpowiedź otrzymałem na moje zapytanie o zdjęcia konkretnego egzemplarza : "we will try to get some pictures of this but might be a bit.    It's in great condition with nothing I noticed when looking it over.

full manufacturer warranty"
Czekam już trzy dni... ja tego nie pojmuję... chce wydać $3500 i jaki jest problem zrobić zdjęcia i wysłać mailem?
 
Edytowane przez Karkolomny
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadekBe napisał(a):

napisałem do HiFiMana co o nich myślę

Oni duzo wcześniej pokazali co myślą o klientach; także ten…chyba ich rozbawiłeś.

3 minuty temu, Karkolomny napisał(a):

chce wydać $3500 i jaki jest problem zrobić zdjęcia i wysłać mailem?

A wysłałeś im swoje zdjęcia w worku pokutnym?

4 minuty temu, Karkolomny napisał(a):

Czekam już trzy dni... ja tego nie pojmuję.

Nie czytałeś Krzyżaków, czy jak?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz, ze zamiast Danuśki przyślą mi jakąś niedojdę? 😀

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RadekBe napisał(a):

 

Ta.... dlatego chyba bedą musiały zostać ze mną. Osłonę przeciwkurzową się założy i będą ładnie wyglądać na meblu.

Ma to pewien plus... będę robił sobie miesięczne sesje naprzemiennie z Susvara - będą zachwycał się cechami pierwszych, potem z kolei drugich :). 

 

p.s. napisałem do HiFiMana co o nich myślę :)

No jest to dość frustrujące. Nagiąłem swój budżet na 1266, z myślą, że zaraz sprzedam heki. Odziwo jest mocna przepaść i chętnie bym je puścił, ale chyba zostaną razem z pustą studencką lodówką..

 

A i dodam tfu hifiman. Tylko jeszcze susvary nagle se nie przecenili 50%

Edytowane przez Kajetanjazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Karkolomny said:

Aktualnie koresponduję ze sklepem w kwestii open boxów... oto jaka odpowiedź otrzymałem na moje zapytanie o zdjęcia konkretnego egzemplarza : "we will try to get some pictures of this but might be a bit.    It's in great condition with nothing I noticed when looking it over.

full manufacturer warranty"
Czekam już trzy dni... ja tego nie pojmuję... chce wydać $3500 i jaki jest problem zrobić zdjęcia i wysłać mailem?
 

Jak rozumiem nie za 3500 tylko 1799. Przecież jest 30 dni na zwrot? Nie dziwię się że nie chcą wysłać zdjęć, bo na pewno mają więcej niż jedną sztukę i przy sprzedaży internetowej nie "rezerwują" niczego pod nikogo bo to bez sensu.

 

Przy produktach z najwyższej półki w hi-end marża jest zawsze kosmiczna, także kupując taki produkt w cenie katalogowej trzeba się liczyć z utrata do 80% wartości przy odsprzedaży, ze względu na "promocję" lub nowszy model. To już nawet Krzyżacy wiedzieli 😂

Edytowane przez mrosin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosin72 napisał(a):

Jak rozumiem nie za 3500 tylko 1799. Przecież jest 30 dni na zwrot? Nie dziwię się że nie chcą wysłać zdjęć, bo na pewno mają więcej niż jedną sztukę i przy sprzedaży internetowej nie "rezerwują" niczego pod nikogo bo to bez sensu.

 

Przy produktach z najwyższej półki w hi-end marża jest zawsze kosmiczna, także kupując taki produkt w cenie katalogowej trzeba się liczyć z utrata do 80% wartości przy odsprzedaży, ze względu na "promocję" lub nowszy model. To już nawet Krzyżacy wiedzieli 😂

Pracujesz w hihiman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rafacio said:

Pracujesz w hihiman?

Audio to moje hobby od ponad 20 lat, wiec cos tam juz widzialem. Z Hifimana kupowalem przez internet i mialem same pozytywne odczucia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audionanik napisał(a):

Oni duzo wcześniej pokazali co myślą o klientach; także ten…chyba ich rozbawiłeś.

 

Ależ i ja to zrobiłem w ramach szeroko rozumianego funu :) Przepraszam, że nie wstawiłem odpowiedniego emotikona. Przecie jestem zatwardziałym fanboy'em HiFiMana - wyjdzie następca Susvary i przypadnie mi do gustu to i tak pewnie nabędę ;).

 

Swoją drogą customer service mają bardzo dobry, nie musiałem korzystać ale wymiana emailowa była przed zakupem prowadzona wzorowo. Plus czytając head-fi trafiam głownie na opinie bardzo chwalące obsługę.

 

Co do 'dużo wczeniej' to się nie odniosę, bo nie siedzę w temacie tak długo.

Jedno wiem - od strony brzmienia ich produkty przypadły mi do gustu najbardziej ze wszystkich innych modeli.

 

A i do innych marek miałbym pewnie zarzuty, ale na innych polach. Ino mam to gdzieś, bo nie wkręcam się w forumowe jechanki po producentach ;)

 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrosin72 napisał(a):

Jak rozumiem nie za 3500 tylko 1799. Przecież jest 30 dni na zwrot? Nie dziwię się że nie chcą wysłać zdjęć, bo na pewno mają więcej niż jedną sztukę i przy sprzedaży internetowej nie "rezerwują" niczego pod nikogo bo to bez sensu.

 

Przy produktach z najwyższej półki w hi-end marża jest zawsze kosmiczna, także kupując taki produkt w cenie katalogowej trzeba się liczyć z utrata do 80% wartości przy odsprzedaży, ze względu na "promocję" lub nowszy model. To już nawet Krzyżacy wiedzieli 😂

Nie, tu chodzi o jedną sztukę open box przecenioną z $5500 na $3500... a te 30 dni to w USA... i nie jest to sklep HiFimana tylko dealer, który ma jedną sztukę w tej cenie... nieważne... prędzej się chyba doczekam na dolara po 3 pln niż tych zdjęć😉

Edytowane przez Karkolomny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności