Skocz do zawartości

xDuoo X3 - Pierwsze wrażenia


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd? Bo jest masa o tym na Headfi i na niektórych kawałkach sam słyszałem, że coś jest nie tak. W xDuoo wiedzą, że jest błąd, ale nie potrafią go na razie naprawić.

Podobnie jest np. z Sansą Clip+ - taki sam błąd, który był w dużej mierze (ale nie do końca) eliminowany na Rockboxie, dlatego sporo osób liczy na niego na X3.

 

Rzecz może być upierdliwa, bo wymusza konwertowanie części muzyki do 48kHz. Tylko jeden warunek - najpierw trzeba usłyszeć różnicę, a zazwyczaj jest ona nie do wychwycenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być właśnie to. Jakby co, banalnie się konwertuje z użyciem resamplera w foobarze:

https://hydrogenaud.io/index.php?PHPSESSID=05olvrvgubm10o5e4g22cnjqh3&action=dlattach;topic=67373.0;attach=7330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resamplera używam w foobarze już całe lata. Od jakiegoś czasu w wersji SOX.

Wyciąłem fragment z Morcheeby - Gimme Your Love. Sam początek, kilkanaście sekund.

Poszła konwersja do 44,1 i do 48. Efekt? Rożnicę słychać ale trzeba się wsłuchać. Dla znakomitej większości problem pomijalny choć da się wyczuć jak album czy piosenkę słuchamy setny raz na innym sprzęcie a tu nagle na X3 delikatnie inaczej zabrzmi typowo cyfrowy dźwięk z syntezatora.

Problem sobie zapamiętam i chętnie test odtworzę jak się pojawi RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak - jeżeli uwali się tak odtwarzacz i nie będzie przez to możliwości skasowania Rockboxa, producent może odmówić reklamacji, bo ingerujesz w oprogramowanie.

W praktyce bywa różnie. Np. Sansa przyjmowała na gwarancję Clipy z RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek jak tam test wyszedł ? Już mamy środę.

Prawdopodobnie jest ciągle zajęty porządkowaniem biblioteki.

Tak przecież 5 dni temu napisał :

 

"Teraz porządkuję bibliotekę."

 

Są ludzie co mają ogromne biblioteki, takie z drabinami na kółkach.

Zenek, złaź z drabiny !

 

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z włączeniem odtwarzacza? W pewnym momencie całkowita zwiecha, wyłączyłem, włączyłem ponownie, ale już nie dało się nic odtwarzać. Kolejne wyłączenie i od tego momentu koniec. Pojawia się jedynie ekran powitalny i na tym etapie stoi albo całkiem ekran nie reaguje. Okienko z resetem też nie pomaga. Podłączając do kompa czyta obie karty SD. Bateria była na 2 kreski. Jeszcze spróbuję podładować (o ile w ogóle to możliwe, bo przy podłączonym kablu i tak ekran czarny), żadnego innego pomysłu nie mam. 4 dni grania i obawiam się, że grajek do wymiany :/

 

Właśnie podłączyłem słuchawki i klikając przyciskami "na ślepo" odpaliłem muzykę co wskazuje, że chyba z ekranem jest problem.

 

Fot:

12804061_10207549661093834_1976874382_n.jpg

Edytowane przez adanos2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek jak tam test wyszedł ? Już mamy środę.

Bigmaras wysłał od razu, ale paczka zawisła i doszła dzisiaj.

Wstępnie - poziom a15 ale jaśniej na dole. Z etami zwiewnie, ale chyba trochę dół trzeba podbić.

Nienawidzi się z gr01. Bas nie istnieje. Kiedy słuchać Drumlessons Christiana Prommera, masz ochotę ścigać tego gnoja co mu buchnął stopę i werble, bo bo biedny Christian gra tylko na talerzach. Za to góra w etach hf3 dogania tą z gr01 na a15.

Na skutecznych dokach szumi w ciul. Na gr01 - ja pacyfik na alasce podczzas sztormu. Na etach delikatny hiss. K551 - wzór nawet w metalu, gdzie stopa zapierdziela jak królik w rui, nie gubią się te słuchawki. Na x1 już było czuć że dźwięk się ciągnie. Mrice e300 - tu basior gra jak w dokach koło tysiąca. Jest pompa, jest sila, ale i jest kontrola. Niestety ta fałka w nich uruchamia żyletki po spłaszczeniu dołu. Słuchając wyglądasz jakbyś oglądał film o ninja w 3d - co chwila unikasz lecących w twoją stronę przedmiotów. Taksy hd6000 - o taaaaaak. Ktoś go chyba stroił z nimi.

Sennheiser hd555 -me like it. Bardzo blisko wysterowania ich na X1s.

Ogólne sq oczko niżej od scarlett 2i4 (łeb w łeb).

Z rockboxem pozamiata. Wg mnie świadomie zrobiony grajek, który cywilizuje bitsopodobne ****a panoszące się po sklepach.

Tyle po 6h. Wiele moż się zmienić a i mrice się układają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z włączeniem odtwarzacza? W pewnym momencie całkowita zwiecha, wyłączyłem, włączyłem ponownie, ale już nie dało się nic odtwarzać. Kolejne wyłączenie i od tego momentu koniec. Pojawia się jedynie ekran powitalny i na tym etapie stoi albo całkiem ekran nie reaguje. Okienko z resetem też nie pomaga. Podłączając do kompa czyta obie karty SD. Bateria była na 2 kreski. Jeszcze spróbuję podładować (o ile w ogóle to możliwe, bo przy podłączonym kablu i tak ekran czarny), żadnego innego pomysłu nie mam. 4 dni grania i obawiam się, że grajek do wymiany :/

 

Właśnie podłączyłem słuchawki i klikając przyciskami "na ślepo" odpaliłem muzykę co wskazuje, że chyba z ekranem jest problem.

 

Fot:

 

Śmierdzi awarią w moim odczuciu, odsyłaj na gware.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bez wzmaka - bezwzględnie X3. Skanapkowane to już wolałbym Soniaka, bo mniej szumi i nie wypuści szumu na wzmak. Jako samodzielny player wolę X3, ale kosztem tego muszę puścić w świat GR01 (zastąpię je ER4S), bo szumią i bas zniknął w nich na x3.

Do momentum myślę X3 będzie fajny. Hifimanów posłucham za tydzień to zobaczę czy się zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kanapkę wolisz A15, chociaż nie wiesz jak sprawuje się X3 w takiej roli? Trochę to jednak dziwne ;)

Chyba że chodzi o porównanie Sonego z oddzielnym wzmacniaczem do gołego X3, ale nie bardzo widzę w tym sens, bo to jednak całkiem inne rozwiązania (i użytkowo i finansowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mi bardziej brzmieniowo podchodzi. Barwowo i szczegółem minimalnie wyprzedza xDuoo. XDuoo X3 dla mnie wygrywa po dodaniu jednego aspektu - wyrabia z większością słuchawek, a te które mam steruje super.

Kiedy jednak już dopuszczałbym opcję kanapkowania, to braki soniaka wyrówna wzmacniacz, a przewagę xDuoo zniweluje. Jako samodzielny player, nawet przy odwrotnym stosunku cenowym, poszedłbym w xDuoo. A że jest taniej - to tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności