Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MichalZZZ napisał:

 

Kruca fix, ale ten Feliks Envy jest piękny. Przeokropnie mi się podoba. Weź no mi go ktoś wybij z głowy :D Byłem i w sumie wciąż jestem zdecydowany na Enleuma, bo miałem okazję testować i wiem, że jego dźwięk mi się bardzo podoba, ale jak widzę Envy, to dostaje ślinotoku 🤤 Na domiar złego każdy zachwala jego dźwięk z interesującymi mnie sluchawkami. Łatwo nie jest. 

 

 

 

 

 

Z tego posta wynika, że już kupiłeś. Zostały tylko jakieś formalności typu przelew i wysyłka. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wciąż się waham :D Niepotrzebnie sobie czytam o Envy mieszając sobie tym sposobem w głowie :) Sporo klientów już złożyło zamówienie i oczekują na swoje jednostki. Ciekawe co napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Jak tak wgląd jest ważny to zobacz produkty Lucarto Audio

Widziałem, dotykałem i słuchałem (na meet we Wrocławiu) - naprawdę dobry sprzęt.

Duży, ciężki i ładny - choć to oczywiście rzecz gustu.

https://www.lucartoaudio.pl/produkty/Songolo-HPA300SE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Nie, wciąż się waham :D Niepotrzebnie sobie czytam o Envy mieszając sobie tym sposobem w głowie :) Sporo klientów już złożyło zamówienie i oczekują na swoje jednostki. Ciekawe co napiszą.

Michał, ierz enleum:) Masz z głowy kombinowanie z lampami i już go słuchałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74

 

To nie tak, że wygląd bierze górę nad dźwiękiem. To i to jest dla mnie ważne, ale jako, że jestem i zawsze bylem wzrokowcem, to takie rzeczy jak Envy poprostu robią na mnie wrażenie oglądając ich zdjęcia w sieci :) Do tego dochodzi duża moc jak na tego typu wzmacniacz, który poradzi sobie bez problemu z takimi słuchawkami jak Abyssy czy Susvary, a to jest jeden z priorytetów dla mnie. Lucarto mimo, że ładny, to mam wątpliwości, czy sobie poradzi z w/w słuchawkami. No i mimo wszystko Envy mi się bardziej podoba. Gabarytowo również mi bardziej odpowiada. 

 

40 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Michał, ierz enleum:) Masz z głowy kombinowanie z lampami i już go słuchałeś:)

 

Tak by było najrozsądniej. Enleum dźwiękowo mi siadł bardzo i to jest fakt, natomiast z testami Feilksa jestem w szczerym polu, bo oczekiwania są dość długie. 

 

36 minut temu, saudio napisał:

@MichalZZZNo jak nie słuchałeś https://www.aurisaudio.rs/index.php/products/headphone-amplifiers to będziesz miał dylemat, zwłaszcza Nirvany;)

 

Już nic innego nie biorę pod uwagę. A pozatym Envy ładniejszy 😌

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy wzmaki pana Feliksa, w tym jeden głośnikowy na el84 (byłem nawet po niego w Lublińcu:D), ale to jeszcze w czasach kiedy pan Feliks sam sprzedawał swoje wzmaki na allegro za pół-darmo (w zasadzie to była działalność hobbystyczna, a nie gospodarcza). Ja co prawda wyleczyłem się już z lamp, ale to co widzę teraz - huh, jestem pod ogromnym wrażeniem! Od kiedy młodzież wzięła sprawy w swoje ręce, firma idzie naprzód jak burza. Ten Envy kosztuje i wygląda superancko👍. Wg mnie przebija dizajnem Unison Research. Oj, duuużo owiec z całego świata zostawi swoją wełnę w Lublińcu:D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MichalZZZ napisał:

 

Kruca fix, ale ten Feliks Envy jest piękny. Przeokropnie mi się podoba. Weź no mi go ktoś wybij z głowy :D Byłem i w sumie wciąż jestem zdecydowany na Enleuma, bo miałem okazję testować i wiem, że jego dźwięk mi się bardzo podoba, ale jak widzę Envy, to dostaje ślinotoku 🤤 Na domiar złego każdy zachwala jego dźwięk z interesującymi mnie sluchawkami. Łatwo nie jest. 

 

 

 

 

Oni ostatnio mają bardzo dobre strzały. Miałem jakiś czas temu słuchać EUFORIA ANNIVERSARY i to była petarda. Klasa światowa bym powiedział. Oczywiście w tym średnim przedziale. Bardzo mi się podobało. 
I dobrze że idą w premium. Fejm musi się zgadzać :D 

Edytowane przez roger987
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 i inni fani brzmienia lampowego... 

 

Prawie napewno taki topowy wzmak z lampami Full Music 300B będzie miał gorszą dynamikę, mniej detali, słabszą przejrzystość i mniej wysokich od topowego wzmaka tranzystorowego, czy niekoniecznie? Na tych elementach szeroko pojętego dźwięku mi najbardziej zależy i za to właśnie uwielbiam tranzystory. Do szybszej i bardziej funowej muzyki się bardziej nadają, a takiej muzyki słucham najczęściej. Choć też nie jest to regułą i lubię też posłuchać spokojniejszej muzyki, bardziej średnicowej, z dużą ilością wokali, a zwłaszcza kiedy w tle słychać klasyczne gitary. Podejrzewam, że lampowiec będzie prawie zawsze nadrabiał względem tranzystora muzykalnością, plastycznością, barwą, organicznością i być może nawet wiekszą sceną, ale jeżeli chodzi o technikalia i dynamikę, to prawie zawsze topowy tranzystor będzie lepszy od topowego wzmaka na lampach 300B? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawie, że mogą to być bardzo niewielkie różnice przy sprzęcie z takiej półki i może się to wszystko zacierać, ale mimo wszystko powinny być takie niewielkie różnice między tymi wzmacniaczami?

 

Jeszcze na koniec podpytam Was o bas. Przepraszam, że Was przynudzam z tymi pytaniami :) Lubię mocny ale i zwarty bas, tak więc ta faktura też ma dla mnie duże znaczenie. Bas w interesującym mnie Enleumie mi się bardzo podoba, czy zatem bas w takim lampowym wzmacniaczu z lampami 300B może a nawet powinien być bardziej rozlazły, bułowaty, ale schodzący nieco niżej czy to też niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2022 o 12:02, audionanik napisał:

Oj, duuużo owiec z całego świata zostawi swoją wełnę w Lublińcu:D.

Oni mają bardzo stabilny i duży fanbase w USA i bardzo dobrze :) 

9 minut temu, MichalZZZ napisał:

Prawie napewno taki topowy wzmak z lampami Full Music 300B będzie miał gorszą dynamikę, mniej detali, słabszą przejrzystość i mniej wysokich od topowego wzmaka tranzystorowego, czy niekoniecznie?

Nie wiem, nie znam się,  zarobiony jestem, tzn jako biedak cebula nie słuchałem odpowiedniej ilości topowych wzmaków produkowanych w obu technologiach, ale zwracam uwagę na pewien drobny szczegół: wśród poważnych maniaków jeśli chodzi o wzmacniacze słuchawkowe to ilościowo królują zwolennicy lampy jednak. Znikąd to się nie bierze. 
Tzn że spora część tych świrów akceptuje minimalnie gorsze parametry lamp w tych aspektach, bo zyskuje coś w innych na tyle cennego że warto wg nich zapłacić cenę, również w $$$$. Oczywiście to słaby argument, ale ot, taka wskazówka do rozważenia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MichalZZZ said:

Prawie napewno taki topowy wzmak z lampami Full Music 300B będzie miał gorszą dynamikę, mniej detali, słabszą przejrzystość i mniej wysokich od topowego wzmaka tranzystorowego, czy niekoniecznie? Na tych elementach szeroko pojętego dźwięku mi najbardziej zależy i za to właśnie uwielbiam tranzystory. Do szybszej i bardziej funowej muzyki się bardziej nadają, a takiej muzyki słucham najczęściej. Choć też nie jest to regułą i lubię też posłuchać spokojniejszej muzyki, bardziej średnicowej, z dużą ilością wokali, a zwłaszcza kiedy w tle słychać klasyczne gitary. Podejrzewam, że lampowiec będzie prawie zawsze nadrabiał względem tranzystora muzykalnością, plastycznością, barwą, organicznością i być może nawet wiekszą sceną, ale jeżeli chodzi o technikalia i dynamikę, to prawie zawsze topowy tranzystor będzie lepszy od topowego wzmaka na lampach 300B? Oczywiście zdaje sobie z tego sprawie, że mogą to być bardzo niewielkie różnice przy sprzęcie z takiej półki i może się to wszystko zacierać, ale mimo wszystko powinny być takie niewielkie różnice między tymi wzmacniaczami?

 

Jeszcze na koniec podpytam Was o bas. Przepraszam, że Was przynudzam z tymi pytaniami :) Lubię mocny ale i zwarty bas, tak więc ta faktura też ma dla mnie duże znaczenie. Bas w interesującym mnie Enleumie mi się bardzo podoba, czy zatem bas w takim lampowym wzmacniaczu z lampami 300B może a nawet powinien być bardziej rozlazły, bułowaty, ale schodzący nieco niżej czy to też niekoniecznie?

Mi sie wydaję, że nie ma tu żadnych reguł i wszystko zależy od konkretnego modelu. Tranzystory też grają różnie, a co dopiero wzmacniacze lampowe. Tak jak Feliks, który wymienił okablowanie wewnętrzne w Euforia Anniversary i jest to już inaczej grajacy wzmacniacz niż ''zwykla'' Euforia czy teraz Envy który ma transformatory wyjściowe, które bardzo wpływaja na brzmienie co można zobaczyc chociażny po przygodach Reduktora szumów ze wzmacniaczem marzeń czy po tym, że Audio Note wykorzystuje takie transformatory w swoich wyższych dackach. Więc to nie tylko lampa gra, ale topologia, okablowanie, transformatory, potencjometr, kondensatory, regulatory napięcia itd.🙂

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli równie dobrze taki Envy na lampach 300B może zagrać dynamicznie, przejrzyście z wszechobecnym detalem i rozdzielczą, rozświetloną oraz podkreśloną górą jak na topowe tranzystory przystało, a przy tym oferować myzykalność, barwę, ciepło i plastyczność? Czy mimo wszystko coś za coś? Bo jakoś mi się nie chce w to wierzyć, że jakaś lampa da taką przejrzystość, dynamikę i detal jak porządny wzmacniacz tranzystorowy. Ale być może się mylę. Chciałbym się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

Czyli równie dobrze taki Envy na lampach 300B może zagrać dynamicznie, przejrzyście z wszechobecnym detalem i rozdzielczą, rozświetloną oraz podkreśloną górą jak na topowe tranzystory przystało, a przy tym oferować myzykalność, barwę, ciepło i plastyczność? Czy mimo wszystko coś za coś? Bo jakoś mi się nie chce w to wierzyć, że jakaś lampa da taką przejrzystość, dynamikę i detal jak porządny wzmacniacz tranzystorowy. Ale być może się mylę. Chciałbym się mylić.

Wszystko to generalizowanie, ostatecznie zalezy od implementacji, ale wiekszosc wzmacniaczy lampowych bedzie wolniejsza od tranzystorow. Dodatkowo lampa 300b jest raczej miekka na basie, choc tu tez zalezy i od wzmacniacza i od lamp.

 

Jak czytam Twoje posty to widze, ze Ci bardzo lezy brzmienie Enleum, ale pociaga wyglad Feliksa. Zwazywszy, ze Feliksa nie slyszales i jakiej muzyki sluchasz (raczej rytmicznej, a nie wymagajacej podkreslenia barwy) to dla mnie wybor bylby oczywisty. Ale to Twoj wybor i jak pewnie u kazdego roznie mozna wybrac:)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ  W tej recenzji https://www.headfonia.com/feliks-audio-envy-review/3/ jest właśnie opisany jako "technicznie bardzo dobry, energetyczny i naturalny z miękością lamp co czyni go muzykalnym", ale czy wierzyć do końca tej recenzjii to nie wiem 🙂. No i to jest opis Performance Pack czyli droży o 500euro z lepszymi lampami i okablowaniem. Czyli wychodzi z 7000 Euro. Tylko źrodło moim zdaniem takie sobie do topowego wzmacniacza:"EarMen Tradutto and the Musician Pegasus R2R  DAC. My DELL laptop with ROON is feeding the DAC. All connections are balanced from the DAC to AMP to headphone."

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYam

 

Tak, tak, wiem, czytałem tą racke. Tą drugą co jest dostępna też. 

 

Według tych recenzji wygląda to wszystko bardzo optymistycznie jeżeli chodzi o bardziej techniczne apekty dźwięku, ale też pytanie co dla kogo będzie znaczyło "technicznie bardzo dobry, dynamiczny, neutralny i śmiertelnie cichy" zwłaszcza w porównaniu do topowych wzmacniaczy tranzystorowych.

 

Co do wersji, to jak już, to brałbym Performance z lampami FM300B i lepszym wewnętrznym okablowaniem. 

 

A powiedzcie mi jedzcze taką rzecz. Czysto teoretycznie, jak myślicie, który z tych wzmaków bardziej utrzyma cenę na rynku wtórnym, Enleum czy Envy? Za którym producentem przemawia lepsza historia?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie zwariowałem :D Ale gdybym się zdecydował zostawić Niimbusa, to taka parka razem z Envy miałaby nawet sens, ale z drugiej zaś strony po kiego zbuja mi dwa wzmaki. Ja chciałem się ograniczać ze sprzętem, a nie go powielać :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

A no przeokropnie mi się ten Envy podoba i to jest fakt :) Spokoju mi nie daje.

 

To moze jak u mnie z Woo Audio:) zakochany jestem w wygladzie tych wzmacniaczy. Uwazam, ze sa najpiekniejsze na swiecie. No ale mialem cztery z nich i jakos nie po drodze mi z brzmieniem bylo, jakos za malo lampy w lampie:)

 

Ale kiedys moze do nich wroce:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności