Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, mrosin72 napisał:

Koledzy, nabylem kabel RCA Oyaide Neo d+ RCA class A. Cena takiego kabelka ponizej 300 pln.

Powiem szczerze - jestem w szoku - to niemozliwe zeby w takiej cenie byl taki kabel. Moglby spokojnie kosztowac 20 razy tyle i nadal bylby wybitny.

Ktos z Was mial okazje probowac te kable? One sa pomyslane na rynek profesjonalny, tym niemniej zdumiewaja - szczegolowsc, muzykalnosc, scena, pelne brzmienie w kazdym zakresie, powietrze, znakomity bas. Szokujace

 

No toż właśnie się dzielę potwierdzając obserwację Kolegi. Jest jeszcze Neo + Class S, droższy o 200 zł, ale wg mnie on ma za dużo basiorka, ale to może być autosugestia. 

 

Polecam także kabelki japońskiej marki Roland (tej od słynnych syntezatorów), cała seria Gold jest zaj....

 

To samo tyczy się Hosa Technology seria Edge (dawniej Elite). 

 

Ten też bardzo dobry:

 

https://www.thomann.de/pl/sommer_cable_epilogue_rca_cable_30.htm

 

I inny RCA:

 

https://www.thomann.de/pl/vovox_protect_a_2x_200_cinchcinch.htm 

 

rozwalił Tara Labsa Air, tego:

 

https://www.taralabs.com/products/item/12-all-interconnects/78-rsc-air-evolution

 

 

 

 

Edytowane przez Whooy
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł to już „nieaudiofilskie”? Jak je klasyfikujesz? :) Materiały, z którego wykonany jest ten kabel są znacznie tańsze :).

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o cenę, a marki. Wszystkie marki audiofilskie bazują na ściemie, po prostu. Kable tych firm te "tańsze" (czyt. za 500-1000 zł) są celowo spi...lone brzmieniowo (często nie ma tam miedzi, albo jest bardzo zanieczyszczona), aby te najdroższe za 10, 30 koła i więcej, które "grają" taka samo jak studyjne za kafla, się odróżniały na plus. Taki myk producentów, bo w końcu nawet zagorzałego wyznawcy srajendu nie można golić zupełnie na bezczela. 

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Spawn said:

Skoro posiadasz wiedzę które tanie kable grają tak samo jak te drogie to zachęcam do podzielenia się tą wiedzą. Tylko konkretnie modelami żeby się dało z tego jakoś skorzystać i zweryfikować. Będziemy wdzięczni.

Widzę, że na bazie mojego wpisu rozgorzała strasznie zażarta dyskusja. Nie taki był mój cel.

W weekend miałem okazję porównać na spokojnie wspomniany Oyaide z markowymi kablami za ok. 5tys. PLN oraz 10 tys. PLN. Oyaide jest minimalnie gorszy od tego tańszego oraz znacznie lepszy od tego droższego z porównywanych.

 

Zapytałem na forum czy ktoś uzywał tego Oyaide, bo po prostu jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, aby kabel za syboliczne w tym hobby pieniądze był tak bardzo wybitny. Jestem ciekaw czy ktoś miał podobne doświadczenia.

 

Idąc tym tropem zamierzam wypożyczyć Oyaide AZ-910 i sprawdzić co potrafi topowy kabel Oyaide.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Whooy ma w stopce ten kabel Oyaide NEO d+ Stereo RCA Class A, więc może napisze kilka słów. Bardzo mnie to interesuje. Poszukuję nawet aktualnie takiego budżetowego, przyzwoitego kabla.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Whooy napisał:

Tak przy okazji, zdajesz sobie sprawę, ŻE NIKT W HISTORII LUDZKOŚCI takiego testu nie zdał?

Czyli nie ma różnic brzmieniowych między kablami, czy są:

7 minut temu, mrosin72 napisał:

W weekend miałem okazję porównać na spokojnie wspomniany Oyaide z markowymi kablami za ok. 5tys. PLN oraz 10 tys. PLN. Oyaide jest minimalnie gorszy od tego tańszego oraz znacznie lepszy od tego droższego z porównywanych.

bo kuna już nie nadążam za kolegą Dżony Whooy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audionanik napisał:

Czyli nie ma różnic brzmieniowych między kablami, czy są:

bo kuna już nie nadążam za kolegą Dżony Whooy.

 

Sprawa jest prosta. Tanie kable marek "audiosyfilskich" są z kijowej miedzi, albo w ogóle nie są z miedzi/mają słabe wtyki abyś słyszał różnicę między nimi a tymi wyżej pozycjonowanymi w ofercie. A kable z dobrej miedzi, z wysokiej jakości wtykami są nierozróżnialne. Co jest dalej niejasne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Whooy napisał:

Co jest dalej niejasne?

Przeczytaj ze zrozumieniem swoje posty, to będziesz wiedział; chyba że jesteś kobietą której spóźnia się okres - w takim przypadku wypowiedzi i logika płyną niezależnymi nurtami... i wszystko jasne. 
Jeżeli zaś chciałeś podzielić się z nami porażającym odkryciem w stylu „brzmienie kabli nie zależy od ich ceny” lub prościej - „cena nie gra” to nabiłeś przy tym strasznie dożo piany zaprzeczając samemu sobie i potykając się o własne nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, lobuz1 said:

Kolega @Whooy ma w stopce ten kabel Oyaide NEO d+ Stereo RCA Class A, więc może napisze kilka słów. Bardzo mnie to interesuje. Poszukuję nawet aktualnie takiego budżetowego, przyzwoitego kabla.

Żeby była jasność - nie jestem w żaden sposób związany z branżą audio, ani tym bardziej z Nautilusem który jest dystrybutorem Oyaide.

Kupiłem ten interkonekt w sklepie internetowym - tak z ciekawości. Pożyczyłem już dwóm kolegom. Jeden z nich wstrzymał się z zakupem interkonektu z drugiej ręki za ponad 10k pln :-), bo dotarło do niego że chyba nie koniecznie tędy droga. Teraz chcemy obaj spróbować Oyaide AZ-910 i sprawdzić na ile srebro z Oyaide jest lepsze od miedzi.

Korci mnie jeszcze spróbowanie Oyaide Neo d+ class S (taki fioletowy a nie pomarańczowy).

 

 

Kabel, który jest minimalnie lepszy od Oyaide to Audience AU24SE, który jest moim ulubionym interkonektem do systemów z lampą.

Edytowane przez mrosin72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są pomieszane właśnie 2 wątki - korelacji ceny z dźwiękiem i słyszalnością. Ja się nawet lubiłem kiedyś tak dowartościowywać, że jakieś topowe lub vice-topowe konstrukcje za kilka-naście-dziesiąt kzł grały gorzej niż moje rękodzieła interkonektowe. Potem przestało mnie to zupełnie podniecać, bo lepiej zrozumiałem rynek audio i jego zasady.

 

Natomiast mikrofonówka do interkonektów to nie jest konstrukcyjny end game. Szczególnie pod RCA. O ile zgadzam się, że wymieniane tu konstrukcje mogą grać gorzej (czy też - dziwniej) od kabli mikrofonowych pro, to jednak świat łączówek RCA na tym się nie kończy, a i na XLR mam wątpliwość. 

 

Ślepe testy - właśnie podobno jest z nami uczestnik testu zdanego z kabla łączącego baterię ze wzmacniaczem słuchawkowym. :) Znam też z relacji co najmniej dwóch testy zdane na kable zasilające. Ja tam wiem, gdzie jest granica mojej słyszalności, bo robiłem dużo ślepych testów na foobarze swego czasu pod kątem formatów plików. Nie chce mi się powielać tych ćwiczeń. 

 

Odnośnie Oyaide - miałem kiedyś PA-02 TR. Też chodził po niecałe 3 stówki. Ciekawe, czy ten Neo to remake czy coś nowego? Opisowo raczej nowa konstrukcja. Tamta stara miała fajną barwę i gładkość, super się zgrywała z Grado RS2, ale ze szczegółami obchodziła się tak jak garncarz z gliną, co było dla mnie nie do przejścia i sprzedałem PA-02 TR na korzyść przesiadki na coś ciętego z metra bliższego moim upodobaniom.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkel napisał:

Ślepe testy - właśnie podobno jest z nami uczestnik testu zdanego z kabla łączącego baterię ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Dokładniej jest przeprowadzający test.

Ja zauważyłem różnice i poprosiłem kolegę żony żeby został królikiem doświadczalnym. Kable były trzy, wszystkie miedziane (jeden z nich miał jedną żyłę cynowaną), królik - kontrabasista po Akademii Muzycznej, nieaudiofil, słuchawki k701:woot:. Najpierw króciutkie zapoznanie z każdym kabelkiem na kilkusekundowym materiale, a potem tyłem do zabawek bezbłędne wskazywanie, który kabelek aktualnie łączy baterię z headonikiem, 100/100. Potem wziąłem jeden z kabli (ten skręcony) i go rozkręciłem - znów to usłyszał. Przy tym gość nie był tym doświadczeniem ani zaciekawiony, ani zaskoczony jego wynikami.

 Kiedy go zagadnąłem, który kabelek w takim razie był według niego najlepszy, to puknął się w czoło i spytał czy ja naprawdę nie mam co robić i na co kasy wydawać.;)

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, audionanik said:

 Kiedy go zagadnąłem, który kabelek w takim razie był według niego najlepszy, to puknął się w czoło i spytał czy ja naprawdę nie mam co robić i na co kasy wydawać.;)

Bo normalni ludzie to wydają na piwo i wódke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczą, że się wtrące - czy porównywał ktoś może Wireworlda Gold Eclipse 8 XLR z Tellurium Black Diamond XLR ? Może być na priv. Z góry dziękuję.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 Ja chyba zamówie z ciekawości tego Oyiade RCA co polecasz, bo mi potrzeba teraz 2m interkonektów, a z czym porównywać mam w podobnych granicach cenowych. Chciałem wziąść Mogami 2534 bo takiego mam XLR i sobie chwale, ale nowa konstrukcja mnie ciekawi :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, pabloj said:

@mrosin72 Ja chyba zamówie z ciekawości tego Oyiade RCA co polecasz, bo mi potrzeba teraz 2m interkonektów, a z czym porównywać mam w podobnych granicach cenowych. Chciałem wziąść Mogami 2534 bo takiego mam XLR i sobie chwale, ale nowa konstrukcja mnie ciekawi :)

Ciekawe co powiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 Żeby nie było niedomówień, też niby słysze 'kable', ale pewien nie jestem do końca czy to nie moje jakieś psychoakustyczne widzimisie. Podejrzewam, że jednak nie po bo to kupowałem pare tanich (do kilkuset zł) interkonektów żeby się właśnie przekonać czy coś usłysze, i jednak słysze, ale wewnętrzny obiektywizm karze mi wątpić w moje własne odczucia w dalszym ciągu. Planuje zakupić sprzęt pomiarowy i zrobić dokładne mierzenia, nie tyle samej odpowiedzi częstotliwościowej, co harmonicznych, głównej, drugiej, trzeciej, waterfall i inne takie. Ale to jeszcze nie na te chwile zabawa, choć pewnie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72 No i są. Narazie słucham dopiero pół godziny, ale na chwilke trochę poprzepinałem i najbardziej po pierwszym wrażeniu zbliżone są do Wireworld Oasis 8 tylko znacznie od nich przestrzenniejsze :) Zalatuje taką studyjnością, ale z dużym napowietrzeniem jednak. 
Testowane obecnie na SMSL M400, FluxLab FA12 + AudioTechnica WP900. To pierwszy interkonekt, który u mnie okiełznał ten łupiący frontowo basior tych słuchawek.

 

image.png

Edytowane przez pabloj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, pabloj said:

@mrosin72 No i są. Narazie słucham dopiero pół godziny, ale na chwilke trochę poprzepinałem i najbardziej po pierwszym wrażeniu zbliżone są do Wireworld Oasis 8 tylko znacznie od nich przestrzenniejsze :) Zalatuje taką studyjnością, ale z dużym napowietrzeniem jednak. 
Testowane obecnie na SMSL M400, FluxLab FA12 + AudioTechnica WP900. To pierwszy interkonekt, który u mnie okiełznał ten łupiący frontowo basior tych słuchawek.

 

image.png

Chyba sa tez bardzo rozdzielcze? Maja minimalnie przesuniety srodek ciezkosci w kierunku dolnych rejestrow ale tylko nieznacznie.

Ja pozyczylem Oyaide AZ-910. Nowki sztuki wiec na razie sie wygrzewaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72Tak, rozdzielczość jak najbardziej :) Właśnie podłączyłem pod tor kolumnowy. Co do wygrzewania to sie nie wypowiadam bo to dla mnie już za dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pabloj napisał:

@mrosin72Tak, rozdzielczość jak najbardziej :) Właśnie podłączyłem pod tor kolumnowy. Co do wygrzewania to sie nie wypowiadam bo to dla mnie już za dużo :D

Tez się zdziwiłem, jak mi Forza gdzieś w 2016 napisał,

Cytat

spokojnie, daj się kablowi wygrzać...

Ale grzałem równo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro A kto to tam wie co nas jeszcze w audio zaskoczy, może kiedyś ktoś wymyśli metode pomariową udowadniającą wygrzewanie kabli :) W każdym razie zjawisk elektrycznych nie brakuje aby ubrać to w słowa. Jednakże nie jestem na tyle pewien własnych uszu (biorąc pod uwage zjawisko psychoakustyki) aby dać sobie rękę uciąc, że wygrzewanie kabli ma miejsce. Co innego co do samych różnic pomiędzy poszczególnymi interkonektami, ale też bym sobie ręki uciąć nie dał, może pobrać krew co najwyżej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od paru dni jestem happy z Neotech NEI-3004, taniocha i super granie. Gładko z wypełnieniem, rozdzielczo i przestrzennie. Nasłuchałem się rożnych IC, także za ciężkie pieniądze i taki 3004 w porównaniu z niczym nie odstaje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dj1978 napisał:

a ja od paru dni jestem happy z Neotech NEI-3004, taniocha i super granie. Gładko z wypełnieniem, rozdzielczo i przestrzennie. Nasłuchałem się rożnych IC, także za ciężkie pieniądze i taki 3004 w porównaniu z niczym nie odstaje.

Gdzie kupiłeś?


Dzisiaj odebrałem ten kabelek i podłączyłem Sinus Audio OTL ze wzmacniaczem stereo. Jest szczegółowo, detalicznie, z ciepełkiem lampy, bez kocyka. Słucham właśnie na kolumnach i jest pięknie, nic nie zamula. Polecam sprzedającego- pierwszy zakup, więc nie mam doświadczenia, ale kontakt super i po mojej prośbie wysłał tego samego dnia.

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-mogami-neglex-iii-2534-amphenol-200-cm-10157673371

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lobuz1 napisał:

Gdzie kupiłeś?

 

Kupiłem używany, mogłem odebrać osobiście i sprawdzić stan ale nie było wątpliwości.

mały OT - nie wiem jak u Ciebie z akustyką. U siebie trochę na tym popracowałem i Fyne 501 grają rewelacyjną przestrzenią i bardzo muzykalnie, więc warto się przyłożyć, żeby nie marnować potencjału🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z akustyką jest dobrze. Kupiłem dywan, zadbałem o odpowiednie ustawienie kolumn, inne mebelki, bufory i takie tam. Planuje zakup konkretnego wzmacniacza bo z Onkyo nie wycisnę wszystkiego z F501. Dzisiaj mój zestaw stereo zagrał wyjątkowo pięknie bo zadbałem o źródło: nuc=>m400=>sinus otl 6as7=> onkyo=>fyne f501.

 

@dj1978 jak masz wzmacniacz i kable głosnikowe do F501? Moje kable Melodiki są zbyt basowe z onkyo i f501- dałem bas na -1.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności