Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

@MichalZZZ spośród kabli w cenie około dwóch tysięcy złotych, o brzmieniu naturalnym, przestrzennym, z odpowiednim dociążeniem, wolumenem basu, nie wprowadzającym do dźwięku nerwowości oraz wyostrzeń, polecałbym szczytowy model Argentum (wspominałem 21 czerwca 2020 w wątku), Ear Stream (ES) oraz Harmonix HS101-Improved S. W przypadku wspomnianego interkonektu ES jest możliwość jego "dostrojenia" pod preferencje, aby brzmiał organiczniej, muzykalniej albo lżej, bardziej akcentując górne rejony pasma względem neutralności, jaką oferował para na poniższym zdjęciu. Jestem bardzo wdzięczny @majkel, że miałem możliwość go przetestować! 

 

20210201_161631.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ to prawda, że jest sztywny, podobnie jak Argentum. Jeśli zależałoby Tobie na dużo bardziej elastycznym, polecałbym Harmonixa, szczególnie jeśli mógłbyś go nabyć z runku wtórnego. Opis spisywania się jego w systemie pokrywa się z grubsza ze spostrzeżeniami wyrażonymi w tej recencji: Harmonix HS101-Improved-SUS (hifichoice.pl) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Z całą pewnością sobie o nim poczytam. A czy miałeś może też okazje przetestować kable Black Cat ? W szczególności 3202 XLR mnie zaciekawił. Choć wydaje mi sie, że najpierw spróbuje Tellurium Q Ultra Black II. Znalazlem w sieci tyle pochlebnych opinii nt. tego kabla, że wydaje mi się iż warto go przetestować.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie miałem możliwości go sprawdzić. Według mnie Tellurium może być tym, jaki dobrze wpasuje się w upodobania soniczne. Jeśli już będzie na miejscu, zostanie wypróbowany, byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się wrażeniami! :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Zdaje sie miałem ten kabelek od @majkel kiedy kupowalem swego czasu wzmacniacz Headonic. Ciekawe jakby sie teraz sprawdził w moim systemie. Tyle pamietam, że był strasznie sztywny :)

Mogę zrobić lekko miększy jak dla ostatniego klienta. To co napisał @Tytus1988 pozostaje aktualne w sensie możliwości dostrojenia. 

 

W budżecie 3000zł starczyłoby pewnie na wtyczki Furutech serii 600, a tak przygotowany kabel szedł kiedyś w szranki z wysokim modelem Kimbera , i demokratycznie go ograł, bo parę osób słuchało, a cena to 1/4 tamtego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pszczyna To chyba mamy przyczyne niskiej ceny ... Mam taki sam kabel i nie mam problemów takich z tymi wtykami.

 

Wsadź go bez tych czarnych nakrętech, tez powinno stykać. Może mozna kupić inne.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, nabylem kabel RCA Oyaide Neo d+ RCA class A. Cena takiego kabelka ponizej 300 pln.

Powiem szczerze - jestem w szoku - to niemozliwe zeby w takiej cenie byl taki kabel. Moglby spokojnie kosztowac 20 razy tyle i nadal bylby wybitny.

Ktos z Was mial okazje probowac te kable? One sa pomyslane na rynek profesjonalny, tym niemniej zdumiewaja - szczegolowsc, muzykalnosc, scena, pelne brzmienie w kazdym zakresie, powietrze, znakomity bas. Szokujace

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może porównywał Tellurium Q Ultra Black II XLR do Tellurium Q Black Diamond XLR ? Ewentualnie testował któryś z tych kabli i mógłby sie podzielić wrażeniami? 

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, vonBaron napisał:

Już się mnie pytałeś przecież.

Zgadza się i bardzo Ci dziękuję, ale nie zaszkodzi posłuchać też innych ludzi, ktorzy mieli doczynienia z tymi kablami. Mam nadzieje, że nie masz nic przeciwko? Im wiecej opinii, tym wiekszy obraz tego wszystkiego będę miał w głowie. A że kabel tani nie jest, to musze być pewien swojego wyboru. Tym bardziej, że nie będę miał możliwości zwrotu i musze sie wstrzelić w ciemno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosin72 napisał:

Koledzy, nabylem kabel RCA Oyaide Neo d+ RCA class A. Cena takiego kabelka ponizej 300 pln.

Powiem szczerze - jestem w szoku - to niemozliwe zeby w takiej cenie byl taki kabel. Moglby spokojnie kosztowac 20 razy tyle i nadal bylby wybitny.

Ktos z Was mial okazje probowac te kable? One sa pomyslane na rynek profesjonalny, tym niemniej zdumiewaja - szczegolowsc, muzykalnosc, scena, pelne brzmienie w kazdym zakresie, powietrze, znakomity bas. Szokujace

 

Chłopie, kable audiofilskie to ściema merkantylna w 100%. Od 15 lat przerzucam m.in. takie druty i inne precjoza hajendowe, na początku też wierzyłem w te wysrywy marketingowe producentów. Teraz wiem, że super "brzmiący" kabelek możesz sobie znaleźć za kilka procent ceny tych audiofilskich. Wystarczy poszukać tych najdroższych studyjnych, wyselekcjonować te najlepsze, a wśród nich zawsze trafi się perełka, która zagina KAŻDY SRAJENDOWY kabel z ceną wyj...ną w kosmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności