Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Dobrze, że na tym forum można to śmiało napisać... i nie zostać zbanowanym :D

look and see for yourself

Cytat

Acrolink 6N 2400 Gen II  z sygnaturki kolegi @Whooy

 https://www.ceneo.pl/9064924

Także, ten, tego... Panie kolego. Audiofiskie są od 10k

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Acrolinka to mam z czasów, kiedy byłem pokornym wyznawcą Kościoła Audiofilskiego. A ja dałem za niego wtedy 2,5 koła, bo to była nowość. :) Wstyd mi teraz przyznaję się. 

 

Chcesz mieć identyczną sygnaturę to kup sobie:

 

https://hosatech.com/products/analog-audio/microphone-cables/hosa-edge-mic/cmk-000au/ 

 

Ma taki sam cudowny wpływ na dźwięk jak ten Acrolink za 350 zeta w Supersoundzie dostaniesz. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Whooy napisał:

Tego Acrolinka to mam z czasów, kiedy byłem pokornym wyznawcą Kościoła Audiofilskiego. A ja dałem za niego wtedy 2,5 koła, bo to była nowość. :) Wstyd mi teraz przyznaję się. 

 

Chcesz mieć identyczną sygnaturę to kup sobie:

 

https://hosatech.com/products/analog-audio/microphone-cables/hosa-edge-mic/cmk-000au/ 

 

Ma taki sam cudowny wpływ na dźwięk jak ten Acrolink za 350 zeta w Supersoundzie dostaniesz. 

Dzięki za tip. Ja nie mam daca nawet, to nie mam w co go wpiąć :D Też mi wstyd :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka cudownych kabelków z dawnych lat, ale nie piszę o nich w sygnaturce, bo ich oddziaływanie jest pożal się Boże, na tle tych najlepszych studyjnych, jakie znam.

 

Mogę nawet oddać za darmo, gdyby ktoś chciał: VdH The First Ultimate, The Integration Hybrid - gó..no z węgla o rezystancji drewna....po prostu żart. Zimą jak znalazł, piec trzeba mocniej odkręcić by coś usłyszeć taką to to ma rezystancję. 

Polecam inne wyczyny tej wspaniałej marki:

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy?

 

Udowodnij w ślepym teście, że rozróżniasz kable "specjalne" audiofilskie od studyjnych. Jeśli go zdasz, pierwszy pojadę kupić audiofilski kabel, choćby i taki za 10 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Whooy napisał:

Ale co to ma do rzeczy?

 

Udowodnij w ślepym teście, że rozróżniasz kable "specjalne" audiofilskie od studyjnych. Jeśli go zdasz, pierwszy pojadę kupić audiofilski kabel, choćby i taki za 10 kzł.

 

Jak on udowodni, że słyszy to po co Tobie wtedy ten kabel? 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Whooy napisał:

Ale co to ma do rzeczy?

 

Udowodnij w ślepym teście, że rozróżniasz kable "specjalne" audiofilskie od studyjnych. Jeśli go zdasz, pierwszy pojadę kupić audiofilski kabel, choćby i taki za 10 kzł.

Mam 5 zestawów interkonektów chinch - chinch. W tym jeden studyjny Van Damme. Mogę Ci w ślepym teście wskazać każdego z nich. 

 

Mam spore doświadczenia odsłuchowe ze sprzętem studyjnym Rme, Lynx, kablami różnych marek (Alva, Klotz, Van Damme itp). 

 

Odsłuch sprzętów studyjnych w celu czerpania przyjemności ze słuchania muzyki to wg mnie nieporozumienie.

 

To tak jak wszystkim polecać analityczne i suche słuchawki. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś ze Śląska. Robimy meet i robisz test, płacę 1000 zł jeśli zdasz ze współczynnikiem dobroci większym od 0,85. 0,5 to zgadywanie - dla laików, a 1.0 to trafność 100%.

 

Podejmujesz wyzwanie?

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Jak on udowodni, że słyszy to po co Tobie wtedy ten kabel? 

 

Bo to by oznaczało, że kable audiofilskie grają lepiej od tych 10x tańszych, więc inwestowanie w te wyroby nie jest poparte jedynie marketingowym bullshitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Whooy napisał:

Bo to by oznaczało, że kable audiofilskie grają lepiej od tych 10x tańszych, więc inwestowanie w te wyroby nie jest poparte jedynie marketingowym bullshitem.

 

Skoro Ty sprawdzałeś i nie usłyszałeś róznicy to inwestowanie bo ktoś inny słyszy jest nielogiczne. Wiesz, są słuchawki za wiele tysięcy ktore się podobają wielu osobom, a ja nie dałbym za nie 5zł. Powinienem je jednak kupić bo innym się podobają?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Whooy napisał:

Widzę, że jesteś ze Śląska. Robimy meet i robisz test, płacę 1000 zł jeśli zdasz ze współczynnikiem dobroci większym od 0,85. 0,5 to zgadywanie - dla laików, a 1.0 to trafność 100%.

 

Podejmujesz wyzwanie?

 

Bo to by oznaczało, że kable audiofilskie grają lepiej od tych 10x tańszych, więc inwestowanie w te wyroby nie jest poparte jedynie marketingowym bullshitem.

 

Podejmę wyzwanie w moich warunkach odsłuchowych (na kolumnach). Powiem Ci na co zwracać uwagę i sam te kable rozpoznasz w ślepym teście. Pieniędzy nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Skoro Ty sprawdzałeś i nie usłyszałeś róznicy to inwestowanie bo ktoś inny słyszy jest nielogiczne.

 

W pewnym sensie masz rację. Ale to jest tak jak z samochodami sportowymi. Nie każdy, a wiem, że mniejszość, posiadaczy takich wozów nie prowadzi ich nawet na 10% możliwości, ale ponieważ bezsprzecznie i obiektywnie te samochody są szybsze od "zwykłych" wozideł, więc wydawanie na nie większej kasy ma uzasadnienie. 

Teraz, espe0 napisał:

 

Podejmę wyzwanie w moich warunkach odsłuchowych (na kolumnach). Powiem Ci na co zwracać uwagę i sam te kable rozpoznasz w ślepym teście. Pieniędzy nie chcę. 

 

Jestem rad. Czyli test u Ciebie? Można kogoś z forum zaprosić jako świadka?

 

BTW. Kable muszą mieć zbliżoną rezystancję, nie testujemy kabli np. z węgla czy plasteliny vs miedź. To muszą być przewodniki, a nie filtry czy ch/w co, ok?

 

Tak przy okazji, zdajesz sobie sprawę, ŻE NIKT W HISTORII LUDZKOŚCI takiego testu nie zdał? Wyniki oscylowały w okolicach 50% trafności czyli strzelanie. Ale to nieważne, możesz być pierwszy i przejdziesz do historii !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Whooy napisał:

 

W pewnym sensie masz rację. Ale to jest tak jak z samochodami sportowymi. Nie każdy, a wiem, że mniejszość, posiadaczy takich wozów nie prowadzi ich nawet na 10% możliwości, ale ponieważ bezsprzecznie i obiektywnie te samochody są szybsze od "zwykłych" wozideł, więc wydawanie na nie większej kasy ma uzasadnienie. 

 

Jeśli zamochód za 100tys jedzie 200km/h to taki za 200tys powinien jechać 400km/h, a taki za milion to powinien jechać 2000 km/h inaczej obiektywnie i bezsprzecznie ich ceny są nieuzasadnione.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, gdy przegrasz, ja zadowolę się jedynie zwrotem za paliwo.

 

Aha, i wynik sygnujesz własnym podpisem na piśmie, jeśli byś próbował odwrócić kota ogonem na forum, ok? Załatwmy to honorowo, a nie babskie gierki, że niby Whooy zły był i stresował, z decybelomierzem latał i mnie to rozproszyło, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Jeśli zamochód za 100tys jedzie 200kmh to taki za 200tys powinien jechać 400kmh, a taki za milion to powinien jechać 2000 kmh inaczej obiektywnie i bezsprzecznie ich ceny są nieuzasadnione.

 

Ale gdzie masz taką zależność liniową? Skąd takie absurdalne myślenie?

 

Chłopie, kable za 500 zł i 10 000 zł grają tak samo, sprawdzano to, w tym i ja dziesiątki, setki razy, żaden uszatek nie słyszał różnic. NIGDY. Te różnice poza testem to AUTOSUGESTIA. Taka cecha umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Udowodnij.

 No to zróbmy test. Nie ma problemu, przecież to był mój pomysł.

 

Przyjedziesz do Kolegi na Śląsk, ja się dostosuję do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Whooy napisał:

 No to zróbmy test. Nie ma problemu, przecież to był mój pomysł.

 

Przyjedziesz do Kolegi na Śląsk, ja się dostosuję do Was.

 

 

Ja nie czuje potrzeby żeby Tobie coś udowadniać więc nie chce mi się nigdzie jeździć bo sprzęt mam na miejscu. Nie słyszysz to nie kupujesz. W czym problem? Ty chcesz testować i udowadniać to sam się rusz i kombinuj jak to zrobić.

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy z tego zrobić jakiś mały event. Bez nastawienia bojowego, czysty uprzejmy event tematyczny z wyżej wymienionym testem. Bez spin, w miłej atmosferze. Wydarzenie z udokumentowanymi wynikami. 

 

Postaram się zorganizować srogie kable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SpawnTaka odpowiedź to klasyka branży hi-end. Hearing is believing. 

 

To jest wiara, wynikająca z dziesięcioleci urabiania podatnych misiów na inżynierię społeczną doprowadzoną do perfekcji w tym biznesie. 

4 minuty temu, espe0 napisał:

Możemy z tego zrobić jakiś mały event. Bez nastawienia bojowego, czysty uprzejmy event tematyczny z wyżej wymienionym testem. Bez spin, w miłej atmosferze. Wydarzenie z udokumentowanymi wynikami. 

 

Postaram się zorganizować srogie kable.

 

Ja nie mam żadnego nastawienia, tym bardziej bojowego. Chyba, że masz tam jakieś fajne niunie, to się nimi zainteresuję, a Wy słuchajcie kabli. 

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Kable grają inaczej. Inaczej gra taki za 500zł od takiego za 10 000zł ale też kabel A za 500zł gra inaczej od kabla B za 500zł. Czy też różnice są duże? Czasami tak, czasami nie.  Czy kabel (lub cokolwiek innego na tym świecie) jest warte swojej ceny to już jest zupełnie inna kwestia. Jak już wspomniałeś o autach sportowych to kiedyś czytałem że jak chcesz w Mercedesie GT kolor "Green Hell Magno" czyli po męsku zielony to kosztuje on 7500 funtów extra. Obiektywnie, warto?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale ja miałem kable i po 10 kzł za 1m, bawiłem się tym długo i wiem jedno, że np. wspomniany wyżej Oyaide profesjonalny za niecałe 400 zł "gra" tak jak większość tych Srara Labs czy XLO 7N Absolute Dream, Sex On Beach in moon light etc. Po prostu dobra miedź plus dobre wtyki gra tak samo, a cała reszta to marketing i tyle. 

 

Zaznaczam, że je nikomu nie bronię kupować kabli czy czegokolwiek w ogóle za dowolną kwotę, k...wa, to jest jego hajs, może nim nawet palić w kominku. Tylko niech nie dorabia do tego jakiejś kosmicznej teorii, to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności