Skocz do zawartości

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Tommy66 napisał:

@MichalZZZ  Jeśli mogę się wtrącić.

Zwiększ troszkę budżet ,coby potem nie żałować. Kabel neutralny - Hijiri HGP Million. 

U mnie to była bomba atomowa [co prawda nie z każdymi lampami]

 

Ryzyko zakupu [z rynku wtórnego ] - zerowe.

Od pażdziernika [gdy u mnie gościł] śledzę rynek wtórny, bo to moje marzenie. Na giełdzie hifi był bodaj 3 razy...

Za każdym razem dosłownie kilka dni...

 

Hijiri jest teraz u @Name44 i... jest dobrze :) Maciej na pewno w wolnej chwili szerzej wspomni o tym, jak się sprawia u Niego w systemie. W przyszłym roku będę planował zakupić drugi egzemplarz, aby zastąpić nim Nordosta Freya między pre, a Fluxem FA-10. Jednak nie wykluczam, że warto będzie sprawić sobie Harmonixa HS101 GP, którego jestem bardzo ciekaw i nie mogę się doczekać, aż go wypróbuję. 

 

@MichalZZZ bardzo zachęcam do kontaktu z p. Krzysztofem z Moje Audio, aby poprosić o możliwość jego wypożyczenia. Przyznaję, że przed jego wypróbowaniem oczekiwania względem wprowadzanych przez IC uznawałem za dość marginalne... natomiast po odsłuchu nie wyobrażałem sobie mojego systemu lampowego bez niego i musiałem kupić. Jak będziesz miał go wypożyczonego u siebie, będę wdzięczny za podzielenie się spostrzeżeniami, jak się sprawuje :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Przemku, każdego ICka, którego uda mi się wypożyczyć, to będę się postarał w miarę swoich możliwości opisywać. Póki co wyszukuje sobie kontaktów, tak więc serdecznie dziękuję za polecenie Pana Krzysztofa 👍 Będę się kontaktował na spokojnie jak wrócę z urlopu. Z innych możliwości może uda mi się też wypożyczyć przewody Kimbera. Nie ukrywam, że jestem bardzo ich ciekaw.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988  Odpłacę nadobnym za nadobne. Karma wraca🙂.

 

Z moim, pierwsze co rzuciło się w uszy to dynamika,holografia, czarne tło,separacja i soczysty bas...

Jednak z pamięci, ogólnie nie jest to poziom Hijiri [czemu mnie to nie dziwi :ph34r:???]

 

Mój gra raczej analogowo,bez utraty dynamiki.  Z  G.P nie ma efektu cudu [Haltron - Hijiri],niemniej po przetestowaniu trzech setów lamp [zostały jeszcze cztery] jest kapitalnie.Kabel jest b.kolorowy.

 

Z pamięci to tak chcem mieć łoba😀.

 

Nie mogę się doczekać jak Hijiri zareaguje na Tungsram,bo póki co Haltron zostaje nieco w tyle🤥.

Edytowane przez Tommy66
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MichalZZZ said:

Jasne Przemku, każdego ICka, którego uda mi się wypożyczyć, to będę się postarał w miarę swoich możliwości opisywać. Póki co wyszukuje sobie kontaktów, tak więc serdecznie dziękuję za polecenie Pana Krzysztofa 👍 Będę się kontaktował na spokojnie jak wrócę z urlopu. Z innych możliwości może uda mi się też wypożyczyć przewody Kimbera. Nie ukrywam, że jestem bardzo ich ciekaw.

 

Michał - nie odpuszczaj Audience, posłuchaj koniecznie. Próbowałem dużo kabli i uważam że Audience jest wybitny, również porównując do Hijiri i do Harmonixa. Może najlepsze kable rca i xlr jakie miałem okazję wypróbować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @Tytus1988 przez weekend gościłem u siebie min. IC Hijiri Milion. Nie będę się zbytnio rozpisywał bo w mojej ocenie kabel reprezentuje absolutny top topów brzmienia. Jego możliwości sprawdziłem w dwóch konfiguracjach:

 

1. Hijiri pomiędzy DAC Qutest a wzmacniaczami lampowymi. W tym przypadku Hijiri wywarł "tylko" dobre albo bardzo dobre wrażenie. Nie oznacza to, że coś było nie tak z brzmieniem ale w tej konfiguracji pojawiło niepotrzebne doświetlenie góry pasma i natarczywość średnicy. Pomimo, że IC oferuje brzmienie najwyższej próby to w tym połączeniu nie przypadł mi do gustu. 

 

2. Hijiri pomiędzy przedwzmacniaczem a wzmacniaczem. Qutest'a ze wzmacniaczami łączył tradycyjnie "Czerowny Argentum"...  no i w tym przypadku od pierwszego dźwięku wiem, że mam kontakt z jednym z najlepszych IC jakie dane mi było słyszeć. Jesteśmy rozpieszczani brzmieniem jakie oferuje ten IC, jest bardzo gładko, dźwięcznie i muzykalnie. Jest rozkosz wsłuchiwania się całość nagrania. Nie musimy się wysilać aby usłyszeć ukryte szczegóły bo mamy je podane wprost na tacy. Słyszymy więcej w lekko ocieplonej barwie. Bardzo przyjemnej barwie.

Kabel na pierwszy rzut ucha oferuje spokojne brzmienie ale kompletnie nie brakuje mu energii, rytmiki i przysłowiowego wygaru. Znakomicie się na nim słucha mocnych brzmień, IC zachęca do robienia głośniej i głośniej trzymając całe nagranie z ryzach i pod kontrolą. Hijiri zdaję się łączyć ogień i wodę czyli łagodność brzmienia z niezwykłą energią muzyki. Nie dane mi było jeszcze słuchać tak fenomenalnego połączenia tych dwóch aspektów.  

Wysokie tony są lekko zaokrąglone, mnie to bardzo odpowiada bo jestem miłośnikiem takiej prezentacji. Słychać absolutnie wszystko, nic nie męczy i nie kłuje w uszy. 

W tej konfiguracji sprzętowej kabel oferuje wszystko co najlepsze. Pokazał, że nasze systemy mogą brzmieć jeszcze lepiej i lepiej. Z brzmienia i muzyki otrzymujemy więcej, więcej wszystkiego i to w najlepszej postaci Wart wydania nawet tych dużych pieniędzy. Ja, chyba nie słyszałem lepszego IC. Piszę to jako osoba spełniona w audio, która już dawno odnalazła swoje brzmienie. 

 

Każdego zachęcam do sprawdzenia go w swoich systemach. Czysta przyjemność! 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysokie tony są zaokrąglone i jest dość gładki, cieplejszy w swojej barwie, to niekoniecznie mi podejdzie do mojego systemu, który również będzie szedł delikatnie w stronę ciepełka, ale wielkie dzięki za powyższe 👍Poczytam sobie jeszcze o tych kabelkach. Gdybym został z Niimbusem, to pewnie sprawdziłby się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że od dłuższego czasu śledzę Twoje zakupy @MichalZZZ to w pierwszej chwili miałem nawet pisać, że ten IC szczególnie rekomenduję właśnie Tobie...ale po dłuższym namyśle wycofałem się z Tego. Bo tak jak kabel zaprezentował się jako najdoskonalszy łącznik między Pre i Wzmacniaczem tak w bezpośrednim kontakcie Qutestem poszedł delikatnie w stronę techniczności. Ale i w tym przypadku ta techniczność była znakomita. Tak więc u mnie ten sam kabel ukazał swoje dwa oblicza. 

 

Niemniej jednak, gorąco zachęcam do sprawdzenia go u siebie. Jestem przekonany, że u Ciebie zagra to równie fenomenalnie ukazując system z innej strony. Być może jeszcze lepszej 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Macieju będę zmieniał chyba system. Gdybym został z Holo May KTE i Niimbusem, który jest bardzo neutralnie grającym wzmakiem, to taki kabel wg. powyższego opisu byłby idealny, ale myślę się przesiąść na nieco cieplej od Niimbusa grającego Enleuma i wtedy może już się zrobić za gładko i za grzecznie z takimi interkonektami. Nie chcę też stracić szczegółów, a wydaje mi się, że z natury cieplejsze kabelki mają tych szczegółów odrobinę mniej. Zalezy mi też na czystych, rozdzielczych i nieco rozświetlonych wysokich. Niemniej jednak napisze do Pana Krzysztofa i zapytam się o możliwość wypożyczenia, bo to też może różnie być z tą synergią. Enleum też nie jest znów żadną ciepłą kluchą, absolutnie, bo detali, powietrza, przejrzystości, czy góry też mu nie brakuje, ale jego charakter grania jest nieco bardziej podbarwiony, niż ten Niimbusa. Wciąż jest to wzmacniacz który technicznie jest doskonały, ale ma też ten dźwięk bardziej dociążony. Jest przy tym bardziej muzykalny. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 Czy w drugim połączeniu ,,Qutest'a ze wzmacniaczami ...'' nie ma błędu?

Czy Qutest nie był podłączony do przedwzmacniacza?

 

Wydaje mnie się iż na to ocieplenie mógł mieć narzut Czerwony Argentum.

 

W moim torze na Haltron , czy Mullard dżwięk się rozjaśnił stając się raczej neutralny.{słucham na Lcd3].

Obie lampy bardzo gładkie ,pierwsze z lekkim ociepleniem drugie znacznie cieplejsze. Obie używane do jazzu,vocali..

 

Pamiętam że jedną z pierwszych moich uwag do Przemka było ,,w życiu bym się nie spodziewał że na Haltron będę słuchał ciężkich klimatów''. Widać z Hijiri niektóre lampy potrafią się zachować bardzo różnie.

 

Na haltron to był zupełnie inny tor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66 Tak, Qutest był podłączony do przedwzmacniacza - doprowadzał do niego sygnał. Natomiast Hijiri łączył przedwzmacniacz ze wzmacniaczem. Duża konstrukcja ale tak to właśnie u mnie wygląda. Widać to w wątku " Pochwal się swoim biurkiem" 🙂 Czerwony Argentum z pewnością miał jakiś wpływ na całość brzmienia ale w takiej właśnie konfiguracji słuchałem tego zestawu najwięcej i najdłużej. W tym właśnie zestawieniu usłyszałem największe zmiany i wpływ IC Hijiri na cały tor słuchawkowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 bardzo dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat spisywania się Hijiri w Twoim systemie🙂👍U mnie najlepszych połączeniem jest to między preampem gramofonowym Rega Aria oraz Twin Headem. Takiej czystości, idealnie czarnego tła, holografii, naturalności (barwowej, w nasyceniu, oddawaniu faktur, plastyczności źródeł pozornych) i dynamiki nie uświadczyłem do tej pory w tej konfiguracji na żadnym innym kablu wpiętym w tym miejscu. 

 

@Tommy66bardzo dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat sprawowania się GP u Ciebie w systemie🙂👍 Na pewno będzie ciekawie wypadały względem Nordosta Freya, co z wielką przyjemnością sprawdzę :)

 

@MichalZZZ na brak wysokich tonów nie sposób narzekać. Dla mnie na Hijiri są one bardzo otwarte, selektywne, plastyczne, wspaniale napowietrzone, a przy tym łagodne ze względu na brak zniekształceń, cyfrowego nalotu, jaki bywa słyszalny na innych. Na pewno warto sprawdzić, jak i wspomnianego przez @mrosin72 Audience 🙂

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66, @Tytus1988, @Name44

 

No powiem Wam chłopaki, że się naczytałem trochę o tych interkonektach Hijiri HGP Million i jestem pod wrażeniem co ludzie wypisują. Są też opinie, że nie brakuje mu przejrzystości i danamiki co też jest dla mnie szalenie ważne, bo absolutnie nie chciałbym zamulić mojego systemu. Nie chcę też utracić szczegółów. Troche się boję wygładzenia tej góry, ale warto będzie przetestować te kable. Narobiłem sobie smaka :)

 

Jaką długość testowaliście? W sensie pytam czy długość interkonektów ma znaczenie, bo niejednokrotnie czytałem, żeby się nie bawić w interkonekty krótsze niż 1 metr. Czemu tak jest, to pojęcia nie mam. Być może jest to bzdura. W każdym razie ze względu na cenę nie ukrywam, że interesowałby mnie ten najkrótszy - 75cm. :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi bardzo podejdą i rzeczywiscie takie turbo dobre, to może wziąłbym nówki. Chyba, że faktycznie jest szansa wyhaczyc dużo taniej takie kable polując na używke. Ale znów tyle czekać na okazje? Do przemyślenia. Najpierw muszę mieć możliwość przetestowania. Bez tego ani rusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ miałem okazję sprawdzić dwie wspomniane przez Ciebie długości, ale nie bezpośrednio. Wraz ze wzrostem długości wzrasta rezystancja, ale trudno określić mi wpływ na dźwięk. U mnie w systemie różnice "nauszne" w tym względzie określiłbym najwyżej jako marginalne. Tak jak wspomniał @Tommy66 kable są grube oraz sztywne, dlatego dłuższe łatwiej podłączyć. 

 

Jestem bardzo ciekaw, jak spisze się u Ciebie. Tak jak wspomnieliśmy, dużo zależy od miejsca podpięcia. W niektórych wpływ jest znaczny, natomiast w innych może okazać się bardzo niewielki i wtedy warto dobrać coś tańszego. 

 

22 godziny temu, Name44 napisał:

@Tytus1988 Zgadzam się z Tobą w 100%. IC Hijiri  z niebywałą lekkością prezentuje nam nasze ulubione utwory w najlepszy możliwy sposób. Wnosi w system dużo świeżości, barw, emocji i energii. 

 

 

To prawda🙂👍 System potrafi dużo zyskać po jego podłączeniu w odpowiednim miejscu. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mają używkę, ale cena zwala z nóg...

https://www.audiostyl.pl/hijiri-hgp-10r-million-rca-1m-stan-bdb-p-1923.html

 

Edytowane przez Elhaz_77
literówka
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teoretycznie (jeżeli chodzi o odcinek między DACiem a wzmakiem) wystarczy 50cm. Mam też m.in. takie interkonekty i długość jest ok. Dlatego 75cm bym zmieścił bez problemu. No chyba że faktycznie są tak sztywne, że nie idzie ich wygiąć, ale po zdjęciach widzę, że są pozwijane w kłębek, więc chyba tak źle nie jest :) Tak czy owak chciałbym najpierw uzyskać więcej informacji, dlaczego dłuższe interkonekty będą lepsze (pomijając wygodę użytkowania) od krótszych i czy ma to jakikolwiek wpływ na dźwięk? Szczerze bardzo mnie to ciekawi. Może być na pw. jak ktoś nie chce napisać na ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie umniejszając zaletom kabli Hijiri, ciekawe że praktycznie nigdzie nie występują na świecie poza Polską i sporadycznie Austrią. Wyszukiwanie na hifishark wskazuje, że wszystkie oferty z przeszłości są z Polski. 

Spodziewałbym się przynajmniej jakiejś ilości tych kabli w Japonii. Ale nic na ich temat nie ma w necie?

Wiecie może coś więcej? Wydaje się dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Kabli jak każdy inny sprzęt nie ma co kupować w ciemno. Jak kiedyś kupił kabel Cardasa w ciemno i później żałowałem.

Reflection czy nizszy? I dlaczego żałowałeś? Nie pasował sonicznie do systemu, czy był poprostu słaby? Ponoć te najwyższe modele są bardzo fajne. Nie grają typową szkołą Cardasa (gładką, misiowatą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w necie. Ciekawe czy to przypadek?

https://tonskladowy.pl/artykuly/harmonix-audiofilska-firma/

 

Jeszcze raz - nie podważam właściwości tych kabli, po prostu jestem ciekaw jak to jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności