Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Interkonekty RCA, XLR


Compton

Rekomendowane odpowiedzi

@Compton Tak te widełki to uziemienie. 

Napisałem o swoim sprzęcie słuchawkowym w którym brak gramofonu.

Przemek ma coś skrobnąć, stwierdził że to godne połączenie i z tego powodu kabelki są u mnie. Wiem że na kilku innych osobach ten Ic zrobił podobne wrażenie.

Przed odsłuchem nie czytałem rec. nie wiedziałem ile kosztuje,  a właściciel z wrodzonej skromności nie raczył mnie poinformować wiedząc że znając jego wartość odmówiłbym.

 

Widziałem że czytałeś mój zachwyt nad Lcd4z.

Dzisiaj nie jestem pewny czy4z we wczorajszej konf. wygrałyby  z Lcd3 na moim torze z tym Ic .

 

Trzymaj rękę na pulsie, bo te kable wniosły więcej do mojego toru niż mój ostatni zakup.

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66bardzo się cieszę, że tak dobrze sprawują się u Ciebie w systemie wspomniane interkonekty p. Kiuchi-Sana :) Miałem okazję sprawdzić, jak pięknie w połączeniu z nimi sprawował się u mnie Twój wzmacniacz oraz słuchawki, które bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie swoim brzmieniem. Szczególnie po zapoznaniu się z ich opisami oraz opiniami. 

 

W przypadku kabli nie chciałem zdradzić jaki to model, bo wiedziałem, że nie chciałbyś sprawdzić IC w takiej cenie. Poza tym mogłeś dzięki temu podejść do nich bez jakichkolwiek sugestii, jaki charakter zmian w systemie mogą powodować. Przyznaję, że przed zakupem wypożyczyłem je trochę z przekory, będąc przekonanym o najwyżej niewielkiej poprawie jakości brzmienia. Natomiast po ich podłączeniu... byłem zaskoczony jak sporo do tej pory traciłem i po ich odesłaniu przez dwa tygodnie nie włączałem stacjonarki. U mnie ich wpływ jest szczególnie odczuwalny przy wpięciu ich między preamp gramofonowy Rega Aria i wzmacniacz 2A3. Na każdych innych zawsze traciłem względem nich świetną dynamikę, rozdzielczość, szczegółowość pozbawioną ostrości, dynamikę, nasycenie oraz perfekcyjnie wolne od zakłóceń czarne tło. Jednym słowem na innych zawsze było mniej naturalnie. 

 

Jeszcze raz dziękuję za przemiłe słowa i trzymam kciuki, aby udało się Tobie kupić w dobrej cenie te interkonekty! :) Jak najbardziej Twoje świetne LCD-3, jak i również fantastyczny wzmacniacz Fezz Omega Lupi zasługują na takie połączenie. Będę musiał o nich pokrótce wspomnieć, tylko muszę pomyśleć jeszcze, w którym wątku :)

 

Życzę miłych chwil z muzyką!🎶🙂👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Dzisiaj od rana lecą pliki DSD.

Było tak bez fajerwerków ,chociaż te pliki od razu obnażyły bas od Ei. [Podobnie jak odebrałem w Z1r, tylko do kwadratu.]

Wpiąłem IC od M&B i ... wysłuchałem 🙄 całe 2 utwory bo wincyj nie dało rady.

Musiałem wpiąć kanarki + Haltron.🙂

 

Lajki bydo jutro.

Edytowane przez Tommy66
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66 Apropo DSD, czy u Ciebie też utwory grane w formacie DSD zawsze są 'jaśniejsze' bardziej 'zwiewne', 'napowietrzone', od ich wersji Spotifajowych/Tidalowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj Porównałem The Moody Blues  - Present - Meet Mee Halfway 5644800 Hz [foobar 2000] na wyświetlaczu w Ha-1 pokazuje  56448MHz [Natywne?] z Tidal.

 

Jest tak jak Mówisz... z tym że odwrotne.🙂 Z tidal dżwięk jest taki cyfrowy ,bez wypełnienia i dociążenia. Nie chce się słuchać.

Może chodzi o różnicę między DSD -   Natywne a DoP ?

Edytowane przez Tommy66
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.01.2022 o 09:12, fallow napisał:

Harmonix - Hijiri HDG-R10 Million Digital. Stara miłość nie rdzewieje, Kiuchi-san wie co dobre.

 

Tym samym, również znakomity interkonekt cyfrowy, ale o trochę innym charakterze brzmienia Furutech Digital Flux trafia do komisu.

 

@Tytus1988 Ty powinieneś mieć dobrą percepcję rangi tego małego Święta :)

 

image.thumb.png.aaa5767c5c8878fbafdb3bf2dfc78416.png

 

Jak najbardziej doceniam, gratuluję i życzę, aby rodzina Hijiri się powiększała 🙂👍🥇 Też bardzo cenię kable p. Kiuchi-Sana bez których nie wyobrażam sobie mojego systemu. Zdecydowanie wie, co robi :)

 

@johnys dziękuję za podzielenie się porównaniem!🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
10 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Jakie przewody rca polecacie? Tak do 100-150 zl, ale w oplocie. 0,25-1m

Melodika robi bardzo dobre RCA, ale w tym budżecie mieści się tylko moje Purple Rain, które nie jest w oplocie. W oplocie mają RCA kieunkowy za ok. 285 zł.

Edit: Niestety nawet Purple Rain teraz wychodzi ponad ten budżet - ja kilka lat temu dałem stówkę za 0,5 m. Teraz: 175 zł :(

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych RCA jednymi z lepszych lata temu były Profigold Proa Sky. Wtedy też porównywałem je właśnie z w/w Melodiką Purple Rain, która na ich tle wyraźnie tłamsiła dźwięk. Tyle, że była to jeszcze wersja na starych RCA, które wyglądały dość podle i podejrzewam, że to one odpowiadały za degradację brzmienia w największym stopniu. 

 

Jakby zwiększyć budżet nieco, to można zrobić bardzo fajne własne kable. Kwestia czy dasz radę zrobić go sam. Np 2x Yarbo RCA-003GNI i 1m Yarbo SP-1102PS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

Z tańszych RCA jednymi z lepszych lata temu były Profigold Proa Sky. Wtedy też porównywałem je właśnie z w/w Melodiką Purple Rain, która na ich tle wyraźnie tłamsiła dźwięk. Tyle, że była to jeszcze wersja na starych RCA, które wyglądały dość podle i podejrzewam, że to one odpowiadały za degradację brzmienia w największym stopniu. 

Moja Melodika ma takie wtyki, chyba nie tłamsi dźwięku ;) Były jakieś inne?

Profigolda nie znam.

Melodika MD2R05 Kabel 2xRCA-2xRCA Purple Rain 0,5m - zdjęcie 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mayster napisał:

Właśnie chciałem wkleić, że to znalazłem :) - jeszcze podają cenę taką, jaką zapłaciłem - ale już z nowymi wtykami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to ja mogę polecić użytkownika @CoagulaHavocjeżeli chodzi o kabelki -> bardzo dobre wykonanie i super cena. Ja mam bodajże na Mogami z solidnymi wtykami Neutrika pół metrowe, w założonym budżecie się zmieściłem :) Choć nie wiem jak tam teraz sprawa wygląda. Dźwiękowo rewelacja -> neutralne granie, może delikatnie, ale tak ciutkę tylko ocieplone, "znaturalizowane" bym powiedział. Grały mi super zarówno z Toppingami wszelkiej maści, Yulongiem Aquilą z SP200 czy teraz z Bursonem C3P jako DAC z SMSL'em. Wtyki fajnie wchodzą w sprzęt, można powiedzieć na "klik", ani się nie trzeba z nimi siłować ani zbyt luźno nie siedzą, a mam jakiegoś Klotza krótkiego 20 cm czy ile tam z którym się trzeba siłować przy przepinaniu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Masakra jakaś ten kabel, a wtyki to porażka... wyrwały gniazdo w jednym wzmacniaczu.

Hmm, czyli dobrze, że trafiła mi się już wersja z innymi wtykami.

Nie znam tego Mogami, może i lepszy, dla mnie wystarczy, że Purple Rain jest lepsza od Prolink Exclusive :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam kochani do Was pytanie. Chcę sobie zrobić wstępny research. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zdecyduje na wzmacniacz, który ma tylko opcje podpięcia się interkonektami RCA nad czym szczerze ubolewam, bo mam fajne interkonekty XLR (Tellurium Q Black Diamond) z których jestem zadowolony i wolałbym z nimi zostać, ale jeżeli nie zostanę, to chciałbym spróbować czegoś innego. Może znajdę coś jeszcze lepszego w postaci RCA 🤔


Interesuje mnie długość od 50 do 100cm. (wolałbym dłuższą opcje), natomiast co do sygnatury dźwiękowej, to chciałbym, żeby była w miarę możliwości jak najbardziej neutralna. Wzmacniacz, którym jestem zainteresowany gra organicznym i lekko ocieplonym dźwiękiem. Mój DAC klasyfikuje na pograniczu neutralności. Chciałbym żeby interkonekty dawały coś extra w każdym z pasm, ale żadnego jakoś szczegolnie nie faworyzowały. Jeżeli takie interkonekty zadziałają na zasadzie otworzenia się dźwięku i dużej ilości powietrza, czystości, to będę bardzo zainteresowany. 

 

Co byście mi mogli polecić? Swego czasu, chyba zdaje się nawet w tym wątku, parę osób polecało kable Black Cat, ale ostatnio jakby się mniej o nich pisało. Ewentualnie może Wireworld Silver Eclipse? Testował ktoś może? 


Budżet w miarę elastyczny, ale przyjmijmy, że do ok. ~4k zł.


Z góry dziękuję i pozdrawiam, 


Michal. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, MichalZZZ said:

@pabloj dziękuję, ale mam Signature One Audiofanatyka :) Wolałbym coś lepszego.

Przy takim budzecie tylko Audience Au24SE albo Au24SX.

Ostatnio wypuscili tez FrontRow ale to juz kosmos cenowy.

Jest sporo recenzji Audience SE i SX. W Polsce chyba nie ma dystrybucji od wielu lat. Kiedys miał je chyba Nautilus.

Ale na Wyspach lub w Irlandii nie powinno być problemu zeby je zdobyć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności