Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, audionanik napisał(a):

No czasem faktycznie kogoś z Lemingradu podsyłają; ale ogólnie Kraków, to raczej zwykle miasto od kiedy Zygmuntowi Wazie lekarz zalecił wiejskie powietrze.

Ja myślę, że taka atrakcja w mieście, więc jest to też do załatwienia przez tych prawdziwych patriotów.

Jak słyszę leming, lewak czy patriota to zaczynam się gotować.

Serio lubisz tak ochoczo pluskać się w tym szambie?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Jak słyszę leming, lewak czy patriota to zaczynam się gotować.

Pij melisę.:D

 

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Serio lubisz tak ochoczo pluskać się w tym szambie?

Przecież to Ty zacząłeś się pluskać i toczyć pianę w odpowiedzi na zwykły żart:woot:. Cosik ostatnio nerwowy jesteś:ph34r:

 

 

Tak czy siak, jakoś minie żal, że w Krakowie nie ma salonu Focala...

 

...bo jeszcze jakieś nerwusy z Lemingradu zaczęłyby się tu zjeżdżać...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

 

 

Tak czy siak, jakoś minie żal, że w Krakowie nie ma salonu Focala...

 

...bo jeszcze jakieś nerwusy z Lemingradu zaczęłyby się tu zjeżdżać...

 

Mam nadzieję, że ten żal minie Ci szybko ;)  


 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, słuchałem, bardzo mi się podobało. Przyjemne, dość neutralne strojenie z zaznaczonym basem bez buły. Sporo detali i przestrzeni. Pod względem SQ na pewno czołówka wirelessów.

 

Niestety, nie dla mnie. Raz, nie da się w ogóle wyłączyć ANC. Co prawda na ustawieniu soft jest dość delikatne, ale jest i denerwowałoby mnie w domu lub cichym otoczeniu. 

Dwa, pałąk jest dość wąski i już po pół godziny czułem hot spota na czubku głowy. Jestem na to niestety wyczulony i na bank po dłuższym słuchaniu bóle głowy gwarantowane. Ucisk padów też raczej mocny, ale do zniesienia.

 

Edit: jeszcze jedna rzecz. Wg mnie mają za mało stopni regulacji głośności. Próbowałem ustawić mniej więcej poziom na którym normalnie słucham, ale nie dałem rady. Na niższym było za cicho, a na wyższym za głośno. Skok był naprawdę duży. Może naprawią w aktualizacji.

 

 

Edytowane przez zdzichon
  • Like 5
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 21:04, zdzichon napisał(a):

 

Niestety, nie dla mnie. Raz, nie da się w ogóle wyłączyć ANC. Co prawda na ustawieniu soft jest dość delikatne, ale jest i denerwowałoby mnie w domu lub cichym otoczeniu. 

Dwa, pałąk jest dość wąski i już po pół godziny czułem hot spota na czubku głowy. Jestem na to niestety wyczulony i na bank po dłuższym słuchaniu bóle głowy gwarantowane. Ucisk padów też raczej mocny, ale do zniesienia.

 

Za MajorHiFi tłumaczenie z Translatora :

"Bathys ma wyraźne dopasowanie bezprzewodowych nauszników. Może trochę za bardzo. Do dopasowania trzeba było się trochę przyzwyczaić, ponieważ Bathys skubały moją głowę z determinacją naciskiem opaski na głowę. Chociaż ten poziom nacisku nie jest czymś, do czego jestem ogólnie przyzwyczajony, muszę powiedzieć, że został on zrekompensowany przez wyjątkowo wygodne nauszniki, a także służył do zapewnienia dużej izolacji nawet przy wyłączonym trybie ANC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Spawn napisał(a):

mają (…) impakt który sprawia że nóżka sama chodzi a bas wydaje się mocniejszy niż mogły by sugerować wykresy.

Tak.

56 minut temu, Spawn napisał(a):

Pewnie przy dłuższym użytkowaniu zacznie mnie coś mierzić

U mnie wystarczyły dwie minuty; potem już musiałem je co chwilę ściągać.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrSheep napisał(a):


Czyżby ten delikatnie metaliczny tembr? 

Czułem się jakbym słuchał muzyki z głową blisko mocno napiętej membrany werbla.

Teraz, Spawn napisał(a):

 

Obstawiam że zbyt realistyczne i prawdziwe. 

W realu nic takiego nie doświadczyłem poza sytuacją opisaną wyżej.

 

2 minuty temu, Spawn napisał(a):

Audionanik lubi gęste sosidła

Nie zawsze.

3 minuty temu, Spawn napisał(a):

inaczej nie czuje smaku ;)

Gdyby tak było, to nie doceniałbym np t1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał(a):

W realu nic takiego nie doświadczyłem poza sytuacją opisaną wyżej.

Nie takie rzeczy ze szwagrem robiliśmy po pijaku ;)

 

Nie no mają coś tam na górze co może być nie przyjemne ale to zależy od nagrania. Nie będę się jeszcze silił na wymyślanie co i gdzie bo mam je od wczoraj to zwyczajnie nie wiem a i słucham je póki co tylko z jednego dapa. Mam jednak do nich też pady dekoni welurowe i szczerze mówiac to z nimi cleary poobają mi się trochę bardziej niż z fabrycznymi. Robią się cieplejsze, deczko ciemniejsze i z łagodniejszą górą. Zabierają przy tym trochę powietrza i przejrzystości ale też te zmiany znowu nie są jakieś dramatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał(a):

Nie no mają coś tam na górze co może być nie przyjemne

Lekka, cienka, sztywna, metalowa/metalizowana membrana, na miękkim zawieszeniu, to teoretycznie dobry przepis na wzorowe odtwarzanie transjentów - ma małą bezwładność/szybko reaguje na sygnał; nie odkształca się jak mylar czy inne cumle, nie faluje niczym żagiel w planarach…jednak kluczowym słowem jest tu „teoretycznie”, bo w praktyce takie membrany pasjami uwielbiają wpadać w rezonanse własne, których tłumienie to syzyfowa praca (no chyba że stłumimy przy okazji ich główną zaletę, czyli błyskawiczną odpowiedź na drobne sygnały:D). No można tak się bawić i udawać, że nie słyszymy tego wkurzającego pogłosu/huczenia/napiętego tembru/brzrzdęęękania, czy jak tam zwał, ale możemy też kupić normalne słuchawki np w których wykorzystano biocelulozę na zawieszeniu z gumki, czy nawet tradycyjnego cumla z polimeru. Metalom lekkim mówimy stanowcze audiofilskie NIE!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik nie znam się na budowie przetworników ale uznaje że to co mówisz to prawda. Przyznasz jednak że odpowiedź biocelulozy nie jest już taka wyczynowa na transjenty? Ja sam bardzo lubię ten typ przetwornika (do dzisiaj żałuję sprzedaży D7000 bo tęskno mi za nimi) ale w zastosowaniach w ocieplonych słuchawkach z łagodniejszą górą. Th900 są wyczynowe no ale przy tym jazgotliwe i ostre na tyle że jakieśtam rezonanse z focali to pikuś. Wogóle to ciężko w dynamikach o klasowe brzmienie w całym paśmie. Albo złagodzona góra albo ostra zresztą nie tylko w nausznych ale i iemach opartych na dynamiku to samo. Jedynie z wyśmienitą górą z dynamika to IER-Z1R ale to hybryda armatury z dwoma dynamikami gdzie jeden robi za tweeter więc też nie osiągnęli tego dynamicznym przetwornikiem pełnozakresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spawn napisał(a):

Na gorąco podjarany nową zabawką powiem że Cleary są zajeb... tzn bardzo fajne! Elear które kiedyś miałem miały pewne fajne cechy ale co rusz miały poważne wady dźwiękowe, a w Clearach przynajmniej póki co słyszę jedynie zalety. Balans tonalny może się wydawać nudny ale one mają świetną dynamikę i impakt który sprawia że nóżka sama chodzi a bas wydaje się mocniejszy niż mogły by sugerować wykresy. Do tego są solidnie wykonane, ładne, wygodne, suto dopakowane akcesoriami i mega łatwe do napędzenia. Kurde, czego tu nie lubić? Pewnie przy dłuższym użytkowaniu zacznie mnie coś mierzić (jak zawsze) ale pierwsze wrażenie robią kapitalne.

 

20221019_131305~01.jpg

 

 

No to teraz kierunek Utopia :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Przyznasz jednak że odpowiedź biocelulozy nie jest już taka wyczynowa na transjenty?

Mmmm…nie lekceważ papierowej strony szybkości. Szybki papier jest, mmm…a drgania własne drajwera wygasza dobrze… mmmm…

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

Wogóle to ciężko w dynamikach o klasowe brzmienie w całym paśmie.

Z niskimi i częścią średnicy kiepskawo bywa.

Po zachwytach różnymi rzeczami doszedłem do wniosku, że dynamiki umią w soprany.

1 godzinę temu, Spawn napisał(a):

Th900 są wyczynowe no ale przy tym jazgotliwe i ostre

Średnicę chudą mają i basu w ciul, ale z dobrym źródłem i wzmakiem ta ich góra rozdzielcza być potrafi…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności