Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

To już zależy od profilu użytkowania, no i od słuchu. Osobiście nawet po USB rzadko słucham, bo różnica jest na tyle mała że nie chce mi się sięgać po kabel. 

 

Nie mam pojęcia na ile to miarodajne bo nie wiem ile dodaje od siebie elektronika Bathysów, ale próbowałem podłączać je pod Mojo 2 przez 3,5mm. Różnicy jakieś powalającej się nie dosłuchałem, ale też jak już pisałem to nie jest pełnoprawne połączenie. Focal jeden wie co tam wsadzili, czytałem już o Burr Brown i ESS, a komuś jak podłączył pod Shielda to się zameldowały jako Shanling ;)

 

Co do apki to pełna zgoda, mnie jeszcze irytuje że nie działa bez włączonej lokalizacji. WTF?

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mam mniej czuły słuch, albo wygoda przeważa. Do tego Focal postanowił, że lampki będą włączone na maksa przy połączeniu kablowym czy tego chcesz czy nie, więc jak ruszam głową w nocy to wyglądam jak latarnia morska :)

Małżonka przy zasypianiu też nieszczególnie zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Małżonka przy zasypianiu też nieszczególnie zadowolona

Tape-mod może? Naklej taśmę izolacyjną na diodę. Albo na oczy małżonki :D

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

Widać mam mniej czuły słuch

Odpal sobie coś skomplikowanego, dobrze zrealizowanego z wieloma żywymi instrumentami i usłyszysz różnice. Ja z wieloma moimi szarpidrutami i darciami ryja też nie słyszałem, natomiast zgadzam się, że różnica jest dla mojego ucha niewielka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał(a):

Albo na oczy małżonki

Że też na to nie wpadłem :)

 

Nie zrozumcie mnie źle, słyszę różnice. Jest jednak na tyle mała że tylko w tych chwilach kiedy mam ochotę na naprawdę analityczne słuchanie, chce mi się sięgać po kabel.

 

Z resztą kupiłem bezprzewodowe słuchawki głównie ze względu na ich... bezprzewodowość ;) Jakby nie to, to pewnie poszedłbym w Radiance.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przekopiuję z innego wątku pytanie:

Czy ktoś może z tutaj obecnych robił kupił te super przecenione Focale Radiance z francuskiego FNACa albo w ogóle w tym sklepie robił zakupy i próbował coś potem zwrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie stare Utopie. Nowych słuchałem już.

Czy ktoś ze Śląska z Utopiami miałby ochotę się spotkać na odsłuch? 
Mogę podjechać lub zapraszam do mnie, wtedy będę mógł posłuchać ich na swoim sprzęcie. Oczywiście się odwdzięczę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
10 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Nowe Utopie jeżeli chodzi o wielkość sceny wszerz, są takie same jak ich starsza wersja ?

 

Z samych pomiarów wypadają bardzo podobnie pod względem sceny. Ale też z chęcią poznam opinię kto słuchał obu par. Pierwsze Utopie dla mnie, to najlepsze duże słuchawki jakich słuchałem do dzisiaj. Trzeba lubić bas, detal, dynamikę i iskierki ;) Ich największą wadą nie jest scena, a średnica która jest tak intensywna, że zawsze jest na pierwszym planie.Focal_Utopia_2022_vs_OG_Utopia.jpg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. Ostatnio mialem okazje posluchać starych Utopii oraz Audeze LCD4 i te pierwsze nie zrobily na mnie wow wrażenia, zresztą podobnie jak popularne czwórki od Audeze, choć te jeszcze bardziej mi nie przypadlu do gustu (zdecydowanie wole LCD5, ktore tez idealne nie są), ale nie chce ich jeszcze do konca skreslać (Utopii), bo na moim systemie mogą te sluchawki wypaść znacznie lepiej. W kazdym razie brakowalo mi troche sceny wszerz. Odsluchy byly na Violectricu 590. 

 

24 minuty temu, Palpatine napisał(a):

 

Trzeba lubić bas, detal, dynamikę i iskierki ;) 

 

A to ja wlasnie lubie i dlatego namawiałem Cie na posłuchanie Abyssów 1266 ;)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

W kazdym razie brakowalo mi troche sceny wszerz

Żaden tor nie jest na tyle korekcyjny aby to znacząco poprawić.

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

A to ja wlasnie lubie i dlatego namawiałem Cie na posłuchanie Abyssów 1266 ;)

Tak pamiętam.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine

 

Znacząco pewnie nie, ale jest odczuwalna roznica, kiedy sie przesiadam z Niimbusa na WA33. Niimbus + Holo May KTE tez pod tym wzgledem jest lepszy niz integra Violectrica. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety znowu mam problem z przerywaniem po USB w Bathys. Teraz mam wrażenie że to nie wina kabla a gniazda USB w słuchawkach. Mógłby ktoś kto ma Bathysy poruszać (powyginać) kablem przy wtyku od strony słuchawek i sprawdzić czy czy jest ok? 
Pewnie się gniazdo poluzowało miałem tak z audeze mobius musiałem podkładać papierek na szczęście dało się wcisnąć miedzi obudowę muszli a wtyk kabla i kabel wtedy siedział sztywniutko. W moich nic nie przerywa jak ryszam kablem.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołączam się do fanklubu. Chłopcy - Focalowcy :)

Moje pierwsze focale, kupione tu na forum Elexy, na pierwszy rzut uchem wydawały się po prostu poprawne.

Ale minęło parę godzin, zequalizowałem je do Harman targetu z indywidualizacją pod siebie, i jestem więcej niż przekonany co do nich.

Equalizacją bardzo je wyciąga, przynajmniej jak na moje uszy.

Domyślne strojenie nie jest złe, ale można łatwo je przebić :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje focale skłoniły mnie do przemyśleń: jakie mogą być otwarte słuchawki DYNAMICZNE które grałyby na takim samym lub lepszym poziomie jak utopie/cleary takich bardziej rozpoznawalnych producentów?

Na pewno przychodzą mi do głowy HD800S, może AKG K1000 choć ich nigdy nie słuchałem, coś wam przychodzi do głowy? (Z dynamicznych)

 

Oczywiście pytanie czysto teoretyczne :D

 

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności