Skocz do zawartości

Philips SHP9500 vs AKG K612 Pro


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Damix. Wyleczyłeś mnie z AKG :)

A mnie nie ;)

 

Kto się zamieni SHP9500 za K612?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie męczy cały czas ten brak impaktu i najniższego basu. To że impaktu mi nie brakuje to kwestia preferencji. Co do najniższego basu, odpaliłem sobie jakiś test na YT w telefonie, zejście od 100 do 5 Hz. Do 30 jest super, 25 już zdecydowanie zaczyna się gubić, od 20 jest źle. Teraz pytanie, czy 30 to już ten najniższy? Czy potrzeba faktycznie niżej? Ja chyba w ogóle nie mam takiej muzyki...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul w AKG pewnie miałbyś więcej możliwości modów. :) One pewnie też są niezłe, ale po przeczytaniu porównania doszedłem do wniosku, że nie brakuje mi w filipach cech, które Damix ocenił niżej. Wręcz jest w sam raz. Z tego co wyczytałem AKG idą w stronę "monitorów" co dla mnie nie bardzo na rękę. Natomiast to co ocenił na plus to nie chciałbym tracić, bo mi bardzo pasuje takie granie i wiem, że będą się one wyróżniać pod kątem grania w stosunku do obecnych i przyszłych moich par. Jeśli chcesz się zamienić to może tutaj dobijesz targu http://forum.mp3store.pl/topic/123628-wymianka-akg-k612-pro/

 

@Manu w przypadku SHP to też jest kilka innych czynników jak cena, wygląd, odpinany kabel. AKG są dalej do sprawdzenia, ale już bardziej jako ciekawostka ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K612 spodobały mi się od pierwszego dźwięku, a po 5 minutach z Philipsami uznałem że to nie moje granie.

 

 

Przy K612 jedna rzecz - grzać je i to dłuuugo.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie męczy cały czas ten brak impaktu i najniższego basu. To że impaktu mi nie brakuje to kwestia preferencji. Co do najniższego basu, odpaliłem sobie jakiś test na YT w telefonie, zejście od 100 do 5 Hz. Do 30 jest super, 25 już zdecydowanie zaczyna się gubić, od 20 jest źle. Teraz pytanie, czy 30 to już ten najniższy? Czy potrzeba faktycznie niżej? Ja chyba w ogóle nie mam takiej muzyki...

To, że w ogóle odtwarza takie częstotliwości w teście to w sumie niewiele znaczy. Kwestia tego, że im niższa częstotliwość tym ciszej ją odtwarza względem reszty dźwięków. W każdych słuchawkach tak jest ale tutaj jest to na tyle wyraźnie, że nie słychać pewnych dźwięków w utworach, przykład podałem w recenzji a można ich przytoczyć pełno. Zobacz w recenzji na wykres frequency response, w Philipsach shp9500 im niższa częstotliwość tym "głośność" basu szybciej spada niż w akg k612.

summa summarum i tak nie przekonam jeśli komuś to nie przeszkadza i wręcz nie lubi większej ilości basu, każdy może mieć swoje zdanie ;-). Może Manuel napisze swoje recenzje tych słuchawek to będzie można skonfrontować opinie.

 

 

@Perul w AKG pewnie miałbyś więcej możliwości modów. :) One pewnie też są niezłe, ale po przeczytaniu porównania doszedłem do wniosku, że nie brakuje mi w filipach cech, które Damix ocenił niżej. Wręcz jest w sam raz. Z tego co wyczytałem AKG idą w stronę "monitorów" co dla mnie nie bardzo na rękę. Natomiast to co ocenił na plus to nie chciałbym tracić, bo mi bardzo pasuje takie granie i wiem, że będą się one wyróżniać pod kątem grania w stosunku do obecnych i przyszłych moich par. Jeśli chcesz się zamienić to może tutaj dobijesz targu http://forum.mp3store.pl/topic/123628-wymianka-akg-k612-pro/

 

@Manu w przypadku SHP to też jest kilka innych czynników jak cena, wygląd, odpinany kabel. AKG są dalej do sprawdzenia, ale już bardziej jako ciekawostka ;)

Ale posłuchać warto, może byś zmienił zdanie, bo sucho nie grają ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na pewno, że K612 mają lepszej jakości górę niż Philipsy - znam przetwornik varimotion z innych konstrukcji :) .

Poza tym podejrzewam, że K618 na klonie zagrają lepiej (zwłaszcza pod względem basu) niż na ibasso, nie wspominając o ZENonie, który pewnie wycisnąłby z nich to co najlepsze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na pewno, że K612 mają lepszej jakości górę niż Philipsy - znam przetwornik varimotion z innych konstrukcji :) .

Poza tym podejrzewam, że K618 na klonie zagrają lepiej (zwłaszcza pod względem basu) niż na ibasso, nie wspominając o ZENonie, który pewnie wycisnąłby z nich to co najlepsze :) .

Oceniasz Zenona lepiej niż klona? :-) Bo stał taki samotny w komisie i kusi :-D.

Trzeba brać jeszcze pod uwagę, że shp9500 miały wymieniony kabel (co prawda nie w pełni, między przetwornikami został ten producenta) a k612 grały na tym od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku SHP9500, trzeba dodać fakt, że słuchawki są bardzo podatne na EQ (osobiście nie lubię eq, no ale...):

 

SHP9500.jpg?psid=1

 

 

I mamy niski bas, który naprawdę jest dobrej jakości :D.

 

Precz szatanie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałość techniczna to nie wszystko ;)

 

Miałem HD650 i HE-5LE obok siebie, zostałem z tymi pierwszymi. Były lepsze? Skądże, były wyraźnie słabsze, ale podobało mi się jak malowały muzykę. Ja już tak mam, że albo skupiam się na brzmieniu, albo na muzyce i jej przekazie emocjonalnym. Nie wchodzę tak uwagą w niuanse brzmienia i szczegółowości, w wielu przypadkach szczegółowość/analityczność przeszkadza mi się skupić. To samo jak jest wyjałowiony dźwięk, po pięciu minutach już mi niedobrze. Z SHP jest tak, że nie powaliły mnie jakością czy szczegółowością. Za to jest ta równowaga, która nie odciąga mojej uwagi od muzyki.

 

Ja lubię bas :D W SHP basu jest dla mnie akurat. Próbowałem podbijania, ale dla mnie to zbędne. Od tłuczenia kotletów to mam D600, tutaj w 9500 smakuję rozciągniętą średnicę. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem na pewno, że K612 mają lepszej jakości górę niż Philipsy - znam przetwornik varimotion z innych konstrukcji :) .

Poza tym podejrzewam, że K618 na klonie zagrają lepiej (zwłaszcza pod względem basu) niż na ibasso, nie wspominając o ZENonie, który pewnie wycisnąłby z nich to co najlepsze :) .

Oceniasz Zenona lepiej niż klona? :-) Bo stał taki samotny w komisie i kusi :-D.

Trzeba brać jeszcze pod uwagę, że shp9500 miały wymieniony kabel (co prawda nie w pełni, między przetwornikami został ten producenta) a k612 grały na tym od producenta.

 

ZENona tak, ZENka nie. W komisie stał ZENek, ale już nie stoi :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie porównanie trafia; obrazowo napisane. Dla mnie właśnie większość otwartych słuchawek które miałem okazję posłuchać miała za mało basu i to tego "dolnego" użyję przymiotnika z porównania. Czy k612 można "zmodować" pod kątem zwiększenia basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam k612 na uszach z iPod touch 4 - FAW CS mk2 - ifi Ican nano...

Bardzo się cieszę, że je kupiłem! Grają lepiej niż się spodziewałem, prosto z pudełka... Shp9500 nie sprzedam, ale... Nie wiem kiedy je znow zalożę na uszy!

Możliwe, że polecą do pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

612 hype nie potrzebny, bo wiadomo, ze dobre. Ja juz wiem, że mając do wyboru 612 i shp9500 wziąłbym 612. Ale - de gustibus. :)

Z drugiej strony, piszę na gorąco, BEZ porownań, łeb w łeb, więc z definicji - nieprawda :D

Jak tam manuel, trochę osłuchałeś już te k612 z odniesieniem do SHP9500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

612 hype nie potrzebny, bo wiadomo, ze dobre. Ja juz wiem, że mając do wyboru 612 i shp9500 wziąłbym 612. Ale - de gustibus. :)

Z drugiej strony, piszę na gorąco, BEZ porownań, łeb w łeb, więc z definicji - nieprawda :D

 

Jak tam manuel, trochę osłuchałeś już te k612 z odniesieniem do SHP9500 ?

Nope. Dam znać, ale nic mię nie goni :)

A odetchnąć muszę trochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnych sporo, a testy cudzych jeszcze czekają... ZENon i Valhalla 2 zrobione, ZENek wciąż czeka na spotkanie z Ican Ifi nano, mam też black pearl na biurku, nie wiem czy dluzej niż na weekend, shp9500 czeka na porównanie nie tylko z k612 pro, ale i innymi otwartymi, ath ad700x także, nowy wzmak lampowy Cytryniarza bedzie w przyszłym tygodniu... nie wyrabiam... nie dziwota, że własne nowe dt880 i k612 kiedy słucham , to tylko i wyłącznie dla przyjemności... Bez najmniejszej ochoty do porownywania i przepinania. Toru - teraz dacmagic100 - czarna perła - nie odpaliłem od trzech, czy czterech dni, tylko portable z touch4 - FAW CS MK2 - ican ifi nano , ew. leżąc na łóżku i odpoczywając na forum - IPad mini - solid core 6n złocony Jimmiego - ZENek/black pearl.

Miła to praca, ale Bogu dziękuję, że tylko hobby :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

612 hype nie potrzebny, bo wiadomo, ze dobre. Ja juz wiem, że mając do wyboru 612 i shp9500 wziąłbym 612. Ale - de gustibus. :)

Z drugiej strony, piszę na gorąco, BEZ porownań, łeb w łeb, więc z definicji - nieprawda :D

 

Jak tam manuel, trochę osłuchałeś już te k612 z odniesieniem do SHP9500 ?
Nie słuchałem łeb w łeb, nie mam serca i czasu ostatnio na badania naukowe ;).

Ładnych pare dni spędziłem w shp9500, takze leciutko porównawczo z innymi, pisałem o tym juz drzewiej.

Teraz spędzam dnie w k612. No wieczory, czy tez noce.

Dla mnie - BEZ - porównań łeb w łeb - k612 , zatem SUBIEKTYWNIE , z pamięci. Lepsze.

Mają zalety shp9500 - muzykalne, nadają sie do długich odsłuchów, nie męczą, pozwalaja po prostu słuchać z przyjemnością, zanurzyć sie w muzyce, ale są -

Bardziej analityczne, mają turbo, grają niby normalnie, bez wyskoków, ale jak utwór robi sie trudny, bardzo trudny, gesty, 612 włączają turbo i pędzą wraz z wymaganiami utworu, patrafią mu sprostać. Są elastyczne jak guma. Shp9500 to turbo wcześniej sie kończy. K612 nie pogubią sie i zagrają wszystko shp9500 wymiękną.

Bardziej mi sie barwa dźwieku podoba w k612, lekkie ocieplenie połączone z wieksza muzykalnością i analitycznością.

Ale shp9500 nie mają się czego wstydzić , bo wolę k612 - z pamięci oczywiście, od k701 i q701, wolę je także od dt880 ed. 250 ohm, ktore cenię sobie wysoko. Wolę ich prezentacje także od hd600.

Nie oznacza to , ze są lepsze. Nie było bowiem odsłuchów porównawczych, nie mam na razie na nie czasu. Oznacza to, ze bardziej mi sie podobają, mam na nie fazę. Idealnie trafiły w moje potrzeby i gusta. Podobaja mi sie juz z kanapki t4-Ican ifi nano, a z Rapture - gdzie źrodlem jest sanskrit karmiony flacami z Wimpa - chwilo trwaj. Tylko mlaskać.

Podsumowując imo 612 są w w.w. aspektach lepsze od 9500 i mają też wiekszy potencjał i jeszcze bardziej skalują ze źródłem.

Ale to jest rasowy , nie tylko bratobójczy IMHO killer.

A że kolejny? ;)

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności