Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Majkela wzmaki wykończyły CHYBA więcej słuchawek swego czasu, dawno dawno temu, gdy jeszcze słuchawki za 1000$ wydawały się kosmicznie drogie, z tego co wiem z winy użytkowników bawiących się wtyczkami w wyjściu słuchawkowym podczas gdy muzyczka grała ;)

Żaden wzmacniacz mojej konstrukcji z wyjściem jack nie wykończył ani jednych słuchawek u kogokolwiek. Ich konstrukcja począwszy od 2009 roku wyklucza podanie większego prądu stałego niż kilkanaście mA w razie awarii. Pomieszałeś tu kilka tematów, których nie będę rozwijał w tym wątku. Grado jak mi padały, to od przebiegu i nie w momencie jakiejś awarii wzmacniacza. Po prostu słyszysz, jak zanika głośność w przetworniku, pojawia się charczenie, i po ptakach. RS2, SR325i i GS1000 miałem jakieś niezniszczalne. Powinienem był nie iść w GS1000i i PS1000. <_<

Jakbym miał zostać z jednymi słuchawkami i mógłbym bez problemu używać otwartych to byłyby to HE-6 :>

Poniekąd słusznie.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Majkela wzmaki wykończyły CHYBA więcej słuchawek swego czasu, dawno dawno temu, gdy jeszcze słuchawki za 1000$ wydawały się kosmicznie drogie, z tego co wiem z winy użytkowników bawiących się wtyczkami w wyjściu słuchawkowym podczas gdy muzyczka grała ;)

Żaden wzmacniacz mojej konstrukcji z wyjściem jack nie wykończył ani jednych słuchawek u kogokolwiek. Ich konstrukcja począwszy od 2009 roku wyklucza podanie większego prądu stałego niż kilkanaście mA w razie awarii. Pomieszałeś tu kilka tematów, których nie będę rozwijał w tym wątku. Grado jak mi padały, to od przebiegu i nie w momencie jakiejś awarii wzmacniacza. Po prostu słyszysz, jak zanika głośność w przetworniku, pojawia się charczenie, i po ptakach. RS2, SR325i i GS1000 miałem jakieś niezniszczalne. Powinienem był nie iść w GS1000i i PS1000. <_<

 

 

 

Możliwe, że coś mi się pomieszało. Pamiętam, że omawialiśmy taką "awarię" na spotkaniu w Tychach i zapamiętałem to w kontekście właśnie tych wcześniejszych konstrukcji, ale nie dam sobie w żadnym wypadku za to głowy uciąć.

 

Compton

 

Ale też proponowali Ci modele niebędące w sprzedaży typu LCD-2/3 v1, HE-5 czy HE-5LE?

 

HE-5 tak, pozostałych nie. Nie rozważałem tego, byłem zainteresowany tylko zamkniętymi dynamikami. I niemal równocześnie pojawiły mi się dwie pary T5p 2gen, a chciałem ich spróbować, wybrałem z tutejszego forum (druga była z Holandii). Kilka ciekawych propozycji spłynęło też po zaklepaniu (jak i później po dokonaniu "dilu") ale pacta sunt servanda, to raz, a dwa, z każdym dniem T5p 2gen podobają mi się bardziej. Nie wyobrażałem sobie jednak jak ich brzmienie jest zależne od toru. Z D7000 było łatwiej, trzeba zapewnić zgodność ze wzmakiem by bas był w ryzach i w sumie tyle, z T5p jest więcej zabawy do mojego Meiera Concerto podpinam różne źródła i z jednymi T5p grają ciepło (a tego chcę) a z innymi tak zimno, że czuję się jakbym głowę trzymał pod klimą ;)

Edytowane przez asmagus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie a może by tak do działu spory się przenieść, no bo tu to taki tylko klubik

tych co lubia planary.

Jakby ktoś dał mi modera to już bym posprzątał, ale nie chcieli dać... :F

 

---

 

Wracając do tematu... tylko mi HE-6 podobają się bardziej niż HE-1000?

Edytowane przez EvilKillaruna
Za to bana dać możemy zawsze ^^.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Done. Jeśli coś źle lub nie w pełni przeniosłem, bardzo proszę o PW (głównie strony sporu).

Dzięki,

 

A w temacie podobania się to obie mi się nie podobają, a Audeze szczególnie :P

A SQ moim zdaniem HEk > HE-6, no i obie pary są wybredne pod względem wzmacniaczy.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to bana dać możemy zawsze ^^.

Jak zawsze grobowe poczucie humoru... czyli wszystko w normie :P

 

---

 

HE-6 smutne, HE-1000 szpanersko odpustowe.

Co kto lubi.

Dla mnie najładniejsze to LCD-2 Rosewood z czarną skórą :)

Chodzi mi tylko o dźwięk xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drodzy Panowie a może by tak do działu spory się przenieść, no bo tu to taki tylko klubik

tych co lubia planary.

 

Done. Jeśli coś źle lub nie w pełni przeniosłem, bardzo proszę o PW (głównie strony sporu).

 

Jakiego sporu? Słuchawki dawno naprawione, a ja z Audionanikiem jesteśmy w stałym kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drodzy Panowie a może by tak do działu spory się przenieść, no bo tu to taki tylko klubik

tych co lubia planary.

 

Done. Jeśli coś źle lub nie w pełni przeniosłem, bardzo proszę o PW (głównie strony sporu).

 

Jakiego sporu? Słuchawki dawno naprawione, a ja z Audionanikiem jesteśmy w stałym kontakcie.

 

Dobra Majkel niech Ci będzie, nie umiem czytać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-6 smutne, HE-1000 szpanersko odpustowe.

Co kto lubi.

Dla mnie najładniejsze to LCD-2 Rosewood z czarną skórą :)

Najładniejsze to są LCD3 z padami ze skóry, ach ta miękka i brązowa skórka....mhmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HE-6 smutne, HE-1000 szpanersko odpustowe.

Co kto lubi.

Dla mnie najładniejsze to LCD-2 Rosewood z czarną skórą :)

Najładniejsze to są LCD3 z padami ze skóry, ach ta miękka i brązowa skórka....mhmm

 

O gustach się nie dyskutuje, ale co wy tam ładnego widzicie, takie Oppo to ładne są, ale Audeze :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD3 są jak luksusowy samochód, skóra prawdziwa, części obicia drewniane, jak z lat 70s...

Albo wystrój bardzo drogiego salonu, fotele skórzane , dywany, regały pełne książek w drogich oprawach,

przepych kolonialny...zapaszek skóry i tytoniu.

Najładniej wyglądały pierwsze LCD3, wzorki drzewa były najpiękniejsze, kontrastowały jasne oraz ciemne elementy.

Choć w realu są jednak sporo ciemniejsze co szkoda.

Dodatkowo super luksusowe pudło drewniane no i oczywiście płyny do konserwacji drewnianych oraz skórzanych elementów... :)

Czysty luksus i przepych, idący również z imponującą jakością dźwięku.

Najlepszy bas na rynku oraz jedyny w swoim rodzaju analogowy przekaz jak ze starych kolumn.

Gdyby tylko większa scena i jaśniejsza góra, byłyby najlepsze na świecie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD3 mają te same pady co LCD2? W LCD2 to nie była skóra :D

Nie,LCD3 mają już prawdziwą, mięciutką skórę brązowego koloru ,tak samo pałąk obity...

Ale pocą się mocno w nich uszy, dla mnie o wiele lepsze i wygodniejsze są pady welurowe do LCD3, też brązowe, fajnie to wygląda razem.

Saudio chyba nie tylko moje zdanie o LCD3, w USA jak spojrzeć na Head Fi, to co drugi ma LCD3, taki przepych podoba się Amerykanom. Średnia płacy 3/4tys $ to dla nich normalny zakup, dla Kowalskiego w Polsce marzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności