Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@miki_w1 Dzięki za Realistic pro30, są fantastycznę! Kiedyś zanim posłuchałem Audeze LCD-2 wyobrażałem sobie że będą grały właśnie tak jest Realistic... Jak się później okazało bardzo się zawiodłem na brzmieniu Audeze a teraz niespodziewanie odnalazłem to poszukiwane brzmienie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty, nic się nie zmieni. Ceny pozostaną na takim poziomie na jakim są. Jakoś nie mogę sobie teraz uzmysłowić sytuacji gdzie hifiman wypuszcza flagowaca za 300-500$. Na słuchawki za pierdyliard też znajdzie się klient, co z resztą widać. Chociaż będzie 1500 argumentów "za" to on nigdy na takie Monolithy nie nie spojrzy bo są za tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tańsza wersja

O Kurde planary za 200 zielonych patrząc na to jak są wykonane to aż nie do pomyślenia że takie tanie.
Niby tak ale opinie są mocno mieszane. Niewygrzane nikomu się nie podobały na head-fi. Przy wygrzanych też dość odmienne zdania. Sporo osób pisze, że za ostre na górze i za mało basu, otwarte grają zdecydowanie lepiej. Mnie ciekawy bardziej ten flagowy model 1060 ale trochę strach brać w ciemno, zwłaszcza że nie mam wzmacniacza który podaje 3W na słuchawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem że producent poszedł chyba złą drogą. Bo wykonanie mamy fajne, do tego można mieć zamknięte i otwarte w jednym, no i przede wszystkim to planary! Tylko że nikt się chyba nie przyłożył do strojenia, pomysł czysto marketingowy, dostajemy fajnie wykonane planary, słabo grające ale w śmiesznie kuszącej niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zaprojektować słuchawek, aby grały dobrze w obu wariantach. A ten Zeos to jest najgorszy recenzent, trzeba brać z dużym przymrużeniem oka co on gada. On ocenia sprzęt po tym jak wygląda i połowę czasu podnieca się padami, zero informacji o graniu w jego recenzjach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszą w tym wątku niepokojące (problem z konektorami u kilku użytkowników). Zdjęcia środka wyglądają jakby na siłę chcieli skopiować Adueze. Hype był i trochę opadł. Za pół roku opinie się ugruntują, czy warte to czegokolwiek zobaczymy.

Edytowane przez ksyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko pozostaje się cieszyć.

A Ty jakbyś opisał ich brzmienie?

 

Granie po ciemnej stronie, trochę schowana góra...ALE bas mimo że mocny jest porządnie zwarty, dobrze zdefiniowany a nie rozlazły jak w LCD-2. miki_w1 pisał że dla niego były za ciemne, dla mnie są w sam raz ale myślę że to może być kwestia padów. Pady są bardzo twarde i niewygodne więc możliwe że to przez seal. Czekam na pady od AKG K518 i zobaczę jak z nimi będzie :).

 

Chyba po prostu mi jakoś pasują właśnie ortosy a nie nowe magnetostaty. Wszystkie ortosy których słuchałem mi się mniej lub bardziej podobały a z tych nowych... to chyba żadne mi nie podeszły. Hifimany mają dzwoniącą, nienaturalną górę która jest nie do wytrzymania na dłuższą metę (HE-500, 560), Audeze LCD-2 ze względu na bas. Wyższych modeli nie słuchałem bo to dla mnie abstrakcja cenowa.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tylko pozostaje się cieszyć.

A Ty jakbyś opisał ich brzmienie?

Granie po ciemnej stronie, trochę schowana góra...ALE bas mimo że mocny jest porządnie zwarty, dobrze zdefiniowany a nie rozlazły jak w LCD-2. miki_w1 pisał że dla niego były za ciemne, dla mnie są w sam raz ale myślę że to może być kwestia padów. Pady są bardzo twarde i niewygodne więc możliwe że to przez seal. Czekam na pady od AKG K518 i zobaczę jak z nimi będzie :).

 

Chyba po prostu mi jakoś pasują właśnie ortosy a nie nowe magnetostaty. Wszystkie ortosy których słuchałem mi się mniej lub bardziej podobały a z tych nowych... to chyba żadne mi nie podeszły. Hifimany mają dzwoniącą, nienaturalną górę która jest nie do wytrzymania na dłuższą metę (HE-500, 560), Audeze LCD-2 ze względu na bas. Wyższych modeli nie słuchałem bo to dla mnie abstrakcja cenowa.

@soulreaver - w komisie masz YH100 które można sobie brzmieniowo mocno zmodyfikować w zależności od tego, co się lubi - różnice potrafią być bardzo duże, ale oczywiście filozofia i charakter grania pozostaje. Jeśli podobają Ci się stare planary, to chyba najsensowniejszy wybór, bo dość łatwo dostępny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie identyko ale bardzo podobnie. Jednak wątpię żeby Audeze sprzedawało swoje drivery chińskiej marce. Prędzej Chińczycy z Alibaba z drobnymi modyfikacjami sprzedali swój przetwornik Monolithowi. Modyfikacje objęły zapewne przybliżenie ich wyglądem do Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności