Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

EvilKill, jeżeli te Audeze co dostałeś są nowe i niewygrzane to myślę że jeszcze przetasuje ci się dźwiękowo peleton Audeze....he,he.

Mnie dopiero po tygodniu grania non-stop LCD2F zagrały jak należy.

Cieszę się że spodobały Ci się LCD2F, to już nie delikatne pykanie jak u innych dynamików.

Pełne,dociążone ,nasycone z mocnym basem....brzmienie Audeze może zrobić spore wrażenie na nieprzygotowanym.

To jak muszą grać LCD3, które są o wiele lepsze?...he,he.

Ale za tydzień, myślę , dopiero usłyszysz co potrafią LCD X, XC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odebrałem lcd3f jako duzo duzo duzo bardziej rozdzielcze i głądkie od lcd2f, przy trójkach, dwójki były zapiaszczone, a trójeczki soczyste i miały "płynne złoto" na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion o Goldenears i LCD-2 vs LCD-3 mówisz o tej tabelce na dole pomiarów? Trójki je w sumie trochę zjadają... to samo, ale sporo lepiej :] Nasycenie średnicy, gładsze, pełniejszy bas (tak jak rev pisał - klasa) i szersza, swobodniejsza scena. Dwójki przy trójkach matowe i szorstkie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w lcd3f przypomina mi ten z bowersów 802D, ma wszystko, nie jest przewalony, jest WIELKI, ale nie ma go za dużo, jest po prostu genialnie zarysowany, grubą krechą, bardzo nasycony, gładki i ma mega drajw, ale przy tym pozostaje wybitnie kontrolowany, i sięga do czeluści piekielnych. Takiego basu w słuchawkach nie słyszałem nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, na LD mk vi+ i na hdvd800, i jak z lampą mnie nie urzekły, tak z hdvd800 był fajny, chociaz dla mnie troche zbyt leniwy i rozlazły, w t1 była dużo lepsza kontrola i drajw, ale klasowo ciężko powiedzieć, w hd800 bas na pewno nie jest moim zdaniem uniwersalny, potrafi się pogubić i nie nadążyć :)

Stare hd800 wypadły ogólnie mocno przeciętnie, egzemplarz z 2014 dużo lepiej, ale to wszystko opisałem w moim tescie porównawczym, zapraszam do zapoznania się, za dużo by pisać :)

Jedno jest pewno, MOIM ZDANIEM, bas w hd800 nawet nie zbliża się do lcd3, nie jest nawet blisko :)

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

U mnie na HDVD800 po symetryku było pięknie, bas był wyśmienity i jedyny w swoim rodzaju.

Pod pewnymi względami bas Audeze nie ma szans z basem HD800, ale to moja oczywiście opinia.

Ale HD800 są wyjątkowe i trudne do napędzenia.

Dopiero z Questylle i Bakoonem grają jak należy.

Tylko że ja lubię tłustsze granie, emocjonalne bardziej. A gdzie tego szukać jak nie u Audeze....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz tłuste i emocjonalne granie, to T1 byłyby dla Ciebie słabsze od hd800, tutaj widzę jedną z nielicznych niestety (oczywiście, według mnie) wyższości sennkow nad beyerami, czyli takie intymne, przyjemne, pastelowe granie :)

No i racja, audeze ekstraklasa jesli o to chodzi.

Edytowane przez rev92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO X i XC są wyraźnie lepsze. Większa scena, wyższa rozdzielczość góry, lepsza separacja, większe napowietrzenie, szybsze brzmienie, lepsza holografia (bardziej wiarygodny front w nagraniach binauralnych i ogólnie pozycjonowanie). Oczywiście zależy od preferencji, jednak inna sygnatura serii X.

 

No chyba, że LCD-2 na Hybrid Noir Forzy :)

 

LCD-2 Bamboo czy Palisander? Bo jeśli świeże, to rozumiem że Fazor jest.

 

Preferencje zawsze odstawiam na bok. Gdyby było inaczej, wszystko co np. ciemne nie wyszłoby poza 3 gwiazdki, a jak wiadomo jest inaczej.

 

Stock, ale mam też kabel Audeosa na Hybrid + Furutechach, który wezmę na samym końcu w obrót.

 

Bamboo, Fazor, nówka sztuka w oryginalnej folii.

 

 

Możesz już określić pod jakim względem?

 

Głównie barwa i rozdzielczość góry - są najrówniejsze mimo takiego a nie innego strojenia. X mają wyraźnie więcej problemów, a XC nie dość, że z górą się nie popisują, to scenicznie się to rozsypuje - wyraźnie wybita góra w okolicach tych 2k na oko + przybliżona w nienaturalny sposób do słuchacza. One ponad progiem 2k zaczynają dostawać palpitacji tonalnej, niby miał to być sprzęt referencyjny / studyjny, ale chyba coś nie wyszło. Zobaczę po obowiązkowym wygrzaniu, dlatego póki co wnioski proszę brać "na surowo".

 

Evil, zarzuć im jakieś binaurale - scena XC jest bardzo szeroka i napowietrzona jak na słuchawki zamknięte, super separacja i szybkość.

 

Pod wszystkimi wymienionymi względami ATH-A2000X okazały się lepsze od XC. To również closed-back, do tego nędzne dynamiki. Są szersze (minimalnie), wyraźnie bardziej napowietrzone z lepszą separacją w zakresie głównie najwyższej góry (nota bene przejaskrawionej nieco) i znacznie szybsze, nawet od moich Lambd. Pisałem o tym w recenzji.

 

Póki co na HDP i HDP z DDA po ViaBlue H-Flex, czekam do piątku na pożyczonego specjalnie na ten cel DACa-80.

 

Gain w Rapture na OFF = słuchawki steruję na połowie skali potencjometru. Napęd nie jest tu żadnym problemem, poza tym X i XC są łatwiejsze do napędzenia od 2. LCD-2 są wyraźnie bardziej podatne na sterowanie prądem, a nie napięciem. Tutaj zresztą ani wzmacniacz, ani źródło nie jest problemem. Nagrania też. Żadnych spisków także nie ma. Po prostu tak jest i tyle, prędzej problemem byłby rzeczony Burson, bo i owszem, nie każdy sobie radzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to mi chodziło, że mocny wzmacniacz na 22 Ohm może być problemem. Stąd jeśli z podbiciem nie ma przesady, to rozumiem że z wysterowaniem problemu nie ma.

 

Dziwny ton z tymi "spiskami" i "po prostu tak jest" oraz wnioskowaniem "że to jednak Burson", spokojnie, nie atakuję Cię, ani nie atakuję świętego wzmacniaczowego Graala ;) Mi się wydaje, że nie zgrały Ci się jednak z torem - XC i X są jednak jaśniejsze. Jeśli tak super zgrywają się LCD-2, to rzeczywiście może nie pasować pod X i XC. U mnie na Bursonie X i XC wypadły lepiej, ale i sporo inaczej w charakterze od LCD-2. A LCD-3 jednak pokazały wyższy poziom niż pozostałe Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Skoro lubisz tłuste i emocjonalne granie, to T1 byłyby dla Ciebie słabsze od hd800, tutaj widzę jedną z nielicznych niestety (oczywiście, według mnie) wyższości sennkow nad beyerami, czyli takie intymne, przyjemne, pastelowe granie :)

 

No i racja, audeze ekstraklasa jesli o to chodzi.

Miałem T1 , dłuższy czas. Coś mnie ujęło w ich graniu dawno temu i byłem ciekaw bardzo tych słuchawek.

Jednak okazały się dla mnie grać zbyt klinicznie, chudo, czysto ale zbyt jasno raczej.

Miało to swoje zalety ale porównywane jednocześnie HD800 zagrały o klasę lepiej.

No i ta scena, niewielka i daleka od słuchacza, ciężkie do przełknięcia dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to mi chodziło, że mocny wzmacniacz na 22 Ohm może być problemem. Stąd jeśli z podbiciem nie ma przesady, to rozumiem że z wysterowaniem problemu nie ma.

 

Dziwny ton z tymi "spiskami" i "po prostu tak jest" oraz wnioskowaniem "że to jednak Burson", spokojnie, nie atakuję Cię, ani nie atakuję świętego wzmacniaczowego Graala ;) Mi się wydaje, że nie zgrały Ci się jednak z torem - XC i X są jednak jaśniejsze. Jeśli tak super zgrywają się LCD-2, to rzeczywiście może nie pasować pod X i XC. U mnie na Bursonie X i XC wypadły lepiej, ale i sporo inaczej w charakterze od LCD-2. A LCD-3 jednak pokazały wyższy poziom niż pozostałe Audeze.

 

Przed chwilą był za słaby, teraz za mocny? Zresztą nie sądzę, aby z driverami będącymi w stanie przyjąć wg specyfikacji producenta 15W, wzmacniacz był za mocny. ;)

 

Ton miał w sobie wydźwięk wszystkiego, co się pisało do tej pory w poprzednich tematach przez wszystkich, ale możesz atakować, jest mi to obojętne. Teza z niezgraniem również jest chybiona - standardowo tory moje są przesunięte właśnie w stronę słuchawek jaśniejszych, więc teoretycznie więc powinno być z X/XC najlepiej. Problem w tym, że one są po prostu nierówne i przede wszystkim mają problem z poprawną barwą, realizmem, w XC również i rozmieszczeniem w przestrzeni instrumentów operujących w niektórych miejscach góry. Wystarczy zobaczyć wykresy, które pokrywają się tym razem wyjątkowo dobrze z tym co sam słyszę. Tak samo porównać THD, sprawdzić gdzie np. XC wpadają w rezonans. Dlatego napisałem że po prostu tak jest - bo tak je osobiście słyszę.

 

Spokojnie, na 3 też przyjdzie czas.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem nic w temacie mocny/słaby, tylko w temacie problematycznych 22 Ohm. Nie wiem skąd to wziąłeś i skąd taka postawa wobec mnie. Dziwnie też skądś wywnioskowałeś, że to jednak Burson był problemem. Nie wiem jakim problemem, ale mniejsza z tym.

 

Widzę, że trochę gryziesz, więc kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Oj jak zacząłeś pisać EvilKill że LCD X nie są poprawnie brzmiące naturalnie, to coś jest nie tak.

To zapewne rzeczywiście kwestia niewygrzania tych słuchawek.

To obecnie jedne z najbardziej neutralnie brzmiących słuchawek na rynku, jedynie HD800 mogą z nimi konkurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh...

 

 

@Soundman1200

Dlatego pisałem o tym, że moje wnioski póki co są na surowo. Z tym że trochę powątpiewam czy karta się w X odwróci. Niech się jednak rozruszają do niedzieli, aby była pewność.

Na pewno na tą chwilę nie stawiałbym ich obok HD800, jak również nie kusił się na stwierdzenia absolutne tego typu. Zakładam X zaraz po 2 = góra jest gorsza. Jakość góry, jej grain, rozdzielczość, barwa. Obok STAXa niestety żadna para nie leżała, choć głównie przez scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

EvilKill, LCD X po wygrzaniu powinny zjeść Twoje Staxy na śniadanie...he,he.

Powinna być góra niemal ostra, bezlitosna dla słabiej nagranych utworów.

Scena minimalnie tylko mniejsza niż w HD800.

Chyba jeszcze nie wiesz jakiego potwora masz w domu....he,he. Tylko daj mu dojść do siebie, czytaj wygrzać....

Zobaczysz co się będzie działo za kilka dni....opad szczęki gwarantowany,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam za śmiałość twierdzeń, zwłaszcza że są ciężko modowane i na wyjeździe u bardziej osłuchanych ode mnie znajomych pokonały m.in. właśnie HD800. Nie o to jednak chodzi, bo nie na licytacjach "kto ma większego" rzecz tu polega.

 

Raczej one nie wiedzą z jakim potworem przyszło im się konfrontować. Za takie pieniądze oczekuję już konkretnych rzeczy i już widać, że części z nich nie są w stanie dać.

 

Opad szczęki na razie nie miał miejsca przy żadnej parze, jedynie LCD-2 wywołały gromki uśmiech na twarzy. Trochę masa daje się we znaki, ale cóż, taki ich urok. Moim zdaniem na tym etapie LCD2F = best buy.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A IMO ta niska impedancja X i XC to trochę wada, śmieci wyciąga ze wzmacniaczy i męczy je niepotrzebnie, a podłączanie takich bydlaków pod smartfony trochę mija się z celem.

Ale ile mocy można w nie władować dzięki temu ;) Bo jak wiadomo wzmaki oferują więcej mocy słuchawkom o niższej impedancji. Ale oczywiście jak wiadomo wzmak dla nich powinien mieć niską impedancję wyjściową.

 

Oblivion o Goldenears i LCD-2 vs LCD-3 mówisz o tej tabelce na dole pomiarów? Trójki je w sumie trochę zjadają... to samo, ale sporo lepiej :] Nasycenie średnicy, gładsze, pełniejszy bas (tak jak rev pisał - klasa) i szersza, swobodniejsza scena. Dwójki przy trójkach matowe i szorstkie.

Tak o tej tabelce :) Właśnie mnie to dziwiło, bo pomiary innych słuchawek jak dla mnie były wiarygodne w tej tabelce, a tutaj to się dziwne wydaje nieco.

W ogóle jak z Twoich obserwacji, one wymagają wzmaka z jak niską impedancją? A co do Rapture to ma 2,4 ohm na wyjściu jak pamiętam, więc teoretycznie powinno to starczyć zupełnie. Aczkolwiek coś ciekawego zobaczyłem - na innerfidelity wg pomiarów jeden egzemplarz LCD-X ma 22 ohm, a inny 15ohm. Zaś LCD-XC , jeden egzemplarz 21ohm, drugi 23ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, widze ze mamy podobne preferencje dzwiekowe, i podobnie reagujemy na audeze, sa fajne, sa dobre, ale meeeeeh...

 

:))

 

No nie aż takie meeeeeh jeśli chodzi o dwójki ;). Właśnie siedzę w nich sobie w pracy aby sprawdzić je w warunkach bojowych, tj. bite 8h na łbie (z przerwami wyjdzie pewnie ok. 6h przynajmniej) oraz na gorszym napędzie. Jednocześnie niech sobie podochodzą przez ten czas na spokojnie.
Meeeeh to ja mam przyznam się z Denonami AH-D7100. Będę musiał bardzo uważać na słowa, żeby nie urazić ich posiadaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A IMO ta niska impedancja X i XC to trochę wada, śmieci wyciąga ze wzmacniaczy i męczy je niepotrzebnie, a podłączanie takich bydlaków pod smartfony trochę mija się z celem.

Ale ile mocy można w nie władować dzięki temu ;) Bo jak wiadomo wzmaki oferują więcej mocy słuchawkom o niższej impedancji. Ale oczywiście jak wiadomo wzmak dla nich powinien mieć niską impedancję wyjściową.

 

Oblivion o Goldenears i LCD-2 vs LCD-3 mówisz o tej tabelce na dole pomiarów? Trójki je w sumie trochę zjadają... to samo, ale sporo lepiej :] Nasycenie średnicy, gładsze, pełniejszy bas (tak jak rev pisał - klasa) i szersza, swobodniejsza scena. Dwójki przy trójkach matowe i szorstkie.

Tak o tej tabelce :) Właśnie mnie to dziwiło, bo pomiary innych słuchawek jak dla mnie były wiarygodne w tej tabelce, a tutaj to się dziwne wydaje nieco.

W ogóle jak z Twoich obserwacji, one wymagają wzmaka z jak niską impedancją? A co do Rapture to ma 2,4 ohm na wyjściu jak pamiętam, więc teoretycznie powinno to starczyć zupełnie. Aczkolwiek coś ciekawego zobaczyłem - na innerfidelity wg pomiarów jeden egzemplarz LCD-X ma 22 ohm, a inny 15ohm. Zaś LCD-XC , jeden egzemplarz 21ohm, drugi 23ohm.

 

 

Dużo nie władujesz, bo mają też wyższą skuteczność. Wzmaki się męczą i produkują za dużo mocy, no chyba że mają jakiś układzik, który dostosowuje moc pod impedancję, jak u Bursona. Te 15 W to wytrzymają przez ułamek sekundy i za granicą usłyszą jak się przetwornik spalił ;)

 

Tabelka jest subiektywna - to opinia z odsłuchów testera.

 

Planary mają niby impedancję równą w całym paśmie. Rzeczywiście jedna sztuka 15 Ohm, ale też równy pomiar, a nie odchylenia. Ciekawe.

 

Niestety nie sprawdzałem z wysokoohmowymi wyjściami.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Meeeeh to ja mam przyznam się z Denonami AH-D7100. Będę musiał bardzo uważać na słowa, żeby nie urazić ich posiadaczy.

 

 

Studnia z boomy basem bez faktury i wyrafinowaniem brzmieniowym na poziomie SHP5401? :). Ja mam takie spostrzeżenia po przesłuchaniu D600 :D.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie władujesz, bo mają też wyższą skuteczność. Wzmaki się męczą i produkują za dużo mocy, no chyba że mają jakiś układzik, który dostosowuje moc pod impedancję, jak u Bursona. Te 15 W to wytrzymają przez ułamek sekundy i za granicą usłyszą jak się przetwornik spalił ;)

Ale przecież nie ma obowiązku potencjometra zaraz odkręcać na max, żeby je spalić ;) Jak jest większy zapas na potencjometrze to lepiej, często na tym gainie mocniejszym brzmienie jest nieco inne, często lepsze.

 

Tabelka jest subiektywna - to opinia z odsłuchów testera.

 

Planary mają niby impedancję równą w całym paśmie. Rzeczywiście jedna sztuka 15 Ohm, ale też równy pomiar, a nie odchylenia. Ciekawe.

 

Niestety nie sprawdzałem z wysokoohmowymi wyjściami.

Dokładnie subiektywna i tylko chyba według jednej osoby, ale w miarę poprawna według tych słuchawek co znam. Więc takie niskie "oceny" LCD3 myślę, że może wynikają z niedostatecznej mocy, a przy LCD-X może w związku z podłączaniem pod wzmaka z za dużą impedencja wyjściową?

 

Też ciekawe jest, że te 15ohmowe wymagają więcej mocy i napięcia niż te 22ohmowe, odrobinę więcej, ale jednak :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności